Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Kukuřičné klasy  (Přečteno 1939 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Petr Toman
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 04. Září, 2008, 08:42:24 »

Máte někdo prosím zkušenosti s kukuřičným klasem utrženým na poli? Já si domu tři takové dones Tongue Ovšem nepoznám, jestli dosáhl mléčné zralosti.
Víte někdo o nějakých dalších rizicích? Je nějaký rozdíl mezi takto utrženým na poli a tím, co se prodává v zelenině? U nás ji letos měli v zelenině je jednou, proto jsem šel na lup Roll Eyes Embarrassed Grin
Jak jej upravujete, vaříte? Děkuji. Wink
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 04. Září, 2008, 16:03:11 »

Myslím, že je ještě brzo... ( já byla taky na lupu, a bylo to strašně světlé...)ale to je asi tak týden.
Taky jde o to, kdo to pěstuje a jestli je to modifikované nebo hnojené či postříkané nějakou sr...
V nějaké mb knížce jsem četla, že nej je to jen uvařit ve slané vodě- kukuřice je nejvíc jin obilovina, tak bych se soli nebála Smiley
Na začátku léta jsem si uloupila mini klásky- ty bylo moc moc dobré- dělala jsem je na páře..
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 04. Září, 2008, 16:48:11 »

Ja bych tem z pole neverila, ale nevim. Zkuste s epoptat v okoli, jestli je to necim posrikane, nebo jestli to neni nahodou krmna kukurice.  Pamatuji si z detstvi, jak jsme na ne chodili, ale chut teda nic moc. Ted jsem koupila par klasu v Bille, jsou teda z Rakouska, jsou cukrove, pekne sladoucke. Nakrajela jsem je na vetsi kolecka a upekla v troube. Podle me budou dost JINove, tak asi ta uprava v te troube je OK.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 12. Září, 2012, 21:29:24 »

Ahoj,
kukuřice,když je malá, tak je šťavnatá. Ta velká, co j v srpnu začátkem září, tak se musí uvařit? A co s ní? Uvařit a sníst jen tak. Nebo s přáteli grilujete? Zabalte ji do alobalu ugrilujte a zastříkněte  sojovkou. Tolik mé zkušenosti. Nebo dejte vyloupaná zrníčka do polévky.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení