Stran: [1] 2 3 4
  Tisk  
Autor Téma: EU povolila dovoz geneticky modifikované soji  (Přečteno 11397 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 10. Září, 2008, 09:43:05 »

Evropská unie: Evropská komise v pondělí povolila desetiletý dovoz geneticky modifikované soji určené do potravin pro lidi.

Soja A2704-12 byla vyrobena německou skupinou Bayer Cropscience, a získala bezpečnostní osvědčení evropskou potravinovou komisi.

V srpnu 2007 komise konstatovala, že GM sojové boby pravděpodobně nebudou mít škodlivý vliv na zdraví lidi a zvířat a na prostředí.

Geneticky modifikované produkty jsou pro evropské politiky horkou bramborou. Veřejnost je široce odmítá, ale na druhé straně stojí sympatické "pozornosti" firem, které GM produkují. Říká se tomu lobbing a je to legální.

Naštěstí lidi mají v EU nulový hlas a nemohou zasáhnout do rozhodnutí evropských orgánů, stejně jako v dalších demokratických státech. Takže to brzy dopadne jako v USA a v Kanadě, kde už dnes sehnat nezdegenerovanou potravinu v podstatě není možné. GM firmy si na severoamerickém kontinentně rovněž prosadily, že na obalech výrobků nebude varování, že byl připraven z GM plodin. Toto nařízení zatím ještě v Evropě existuje, ale brzy i ono vezme za své.
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 10. Září, 2008, 15:20:06 »

ach jo, je mi z toho smutno...
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 10. Září, 2008, 16:11:25 »

to je vazne desivy ... jde z toho na mne hruza. Nakonec nam asi fakt nezustane nic jineho, nez si i lusteniny pestovat doma. Nam se letos podarila hneda fazole, tak treba zaseju i soju Very Happy Doufam, ze alespon ceske firmy jako je sunfood a natural way to budou u dovazenych surovin kontrolovat.
Zaznamenáno

lesnenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 10. Září, 2008, 16:12:36 »

Ja kdyz jsem zkousela pred davnymi lety mb, tak jsem si soju doma pestovala. Very Happy
Zaznamenáno
Cpt_Morgan
Full Member

419315231
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 10. Září, 2008, 16:17:51 »

Nojo,ale co mi chudáci z Velkoměsta,jasně odstěhovat se na venkov.No chystám se,ale ještě chvíli to budu muset zvládnout ve městě.Velká zahada a malý příbytek by mi stačil. Smiley
Zaznamenáno
Milka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 11. Září, 2008, 08:00:13 »

Cry
Je to boj so sedemhlavým drakom.
Genetická informácia sa prenáša peľom a semenami do okolia. My, ktorí nežijeme na samotách, to zvládneme ťažko. Keď sa povolila soja, povolia sa i ďalšie. To nehovorím o tom, koľko GMO rastlín sa pestuje na kŕmenie zvierat.
Jedine, žeby sa ľudia prebudili ....
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 11. Září, 2008, 10:24:19 »

Je tohle vubec mozne ? To si to nikdo z odpovednych neuvedomuje, co je to za prusvih ?
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #7 kdy: 11. Září, 2008, 10:33:33 »

Ten kdo si to uvedomuje, je velice rychle zbaven zodpovednosti Smiley
Zaznamenáno
Milka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 11. Září, 2008, 11:28:47 »

Za GMO sa používa argument, že sú odolné proti niektorým škodcom, a teda ich netreba chemicky postrekovať.  Prevažná väščina chemických postrekov sú ale herbicídy proti burinám. Tu je GMO  platné asi ako chaloupka v Blatné.
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #9 kdy: 11. Září, 2008, 11:36:35 »

F**k Eek
Ale v případě bio kvality si člověk může být jistý, že není GMO, nebo se mýlím???  Huh?
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 11. Září, 2008, 11:54:14 »

JJ, to je jedina jistota! I kdyz, presne jak pise Milka - pyly se siri vzduchem...
spis mam nejvetsi obavu o ty pridavky soji do ruznych vyrobku, co kupujou normalni lidi. Ale ono je to uz pak asi stejne jedno.
Kdyz si predstavim, kolik prisernych veci kazdy den sni, tak nejake GMO uz je nespasi... ale stejne je to hruza!
Hlavne to, ze to nebudou muset ani oznacovat!! Sad Cry
Zaznamenáno

neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #11 kdy: 11. Září, 2008, 12:13:01 »

Vzhledem k tomu co jsem o tom uz cetl, tak mam cim dal vic pocit, ze se tomu nevyhnem a nebude se dat brzo sehnat zdroj neGMO plodin.
Prenasi se to na kilometry daleko a zustava to v pude nekolik let.
Pak i kdybych si pestoval vlastni, tak mi to stejne zamori.
Ale verim, ze se i na tohle najde nebo uz naslo reseni.

Slysel jsem, ze by pak mohla hodne pomahat sila myslenky, neco jako meli v Celestinskem proroctvi ti mnisi, kteri sedeli nad zeleninou a projektovali do ni pozitivni pocity (lasku, silu, odolnost) Smiley To pak budem sedet nad nasim bezorebnym polickem a vizualizovat zdravi.. a asi bych zacal uz vizualizovat i penize z jineho zdroje nez chodit 8 hod do prace, protoze na to nebude cas Very Happy
Zaznamenáno
Milka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 11. Září, 2008, 12:44:16 »

Tak si predstavujem svoju starobu. K tomu  malú chalúpku, piecku a milého dedka. /malé odbočenie/
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #13 kdy: 11. Září, 2008, 18:37:25 »

asi casem budeme jist jen fazole a ne soju...
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 12. Září, 2008, 14:02:43 »

nena : nebude trvat dlouho a všechny plodiny v obchodě budou gmo.

Já jsem jen zvědavá, jak za dvacet let začnou vysvětlovat choroby, které v důsledku toho vzniknou. Já bych se nejvíc v tomhle ohledu bála rakoviny a přenosu na potomky- takže postižené děti atd...

Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 4
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení