Stran: 1 2 3 [4]
  Tisk  
Autor Téma: EU povolila dovoz geneticky modifikované soji  (Přečteno 12483 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
*****
Pohlaví: Mužské
Příspěvků: 3467


Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #45 kdy: 18. Březen, 2010, 06:25:25 »

Záslužnou práci započalo v loňském roce švédské předsednictví EU, které výrazně urychlilo proces schvalování GM odrůd hospodářských plodin pro použití na evropském trhu. Průlomem se ale stalo rozhodnutí Evropské Komise z 2. března letošního roku, která povolila ke komerční produkci dlouho diskutovanou GM odrůdu brambor Amflora. Tato odrůda má díky vloženému genu optimální skladbu škrobů pro technické využití, a navíc je s ní možné krmit hospodářská zvířata, což zvyšuje ekonomiku produkce této plodiny. Podstatné přitom je, že díky polním pokusům s touto bramborou v ČR v minulosti je možné začít s produkcí brambory Amflora u nás již letos. Minimálně pro některé zemědělské podniky přitom může takový podnikatelský záměr představovat šanci vstoupit mezi prvními subjekty v EU na trh a vybudovat si potřebné odrazové můstky pro možnou budoucí expanzi. Příslušné informace lze získat na webových stránkách ministerstva zemědělství v položce „GMO“.

Zde je světová petice - http://www.avaaz.org/en/eu_health_and_biodiversity/98.php?CLICK_TF_TRACK
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #46 kdy: 18. Březen, 2010, 16:09:34 »

moc pěkný článek. takový agitační. a nakonci mě pobavila ta petice... Grin
Zaznamenáno
La Tibor
Sr. Member
****
Příspěvků: 294Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #47 kdy: 18. Březen, 2010, 20:20:46 »

ja si tu davam poctivou GMO kukurici a takovou dobrotu jsem teda fakt nikdy nejed
Zaznamenáno

Riva
Jr. Member
**
Příspěvků: 96


Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #48 kdy: 22. Říjen, 2013, 15:32:08 »

Prosím, věnujte tomu pozornost :

http://www.jimejinak.cz/2013/10/hrozi-nam-ze-budeme-jist-jen-geneticky-upravenou-stravu/
Zaznamenáno
Andrea
Full Member
***
Pohlaví: Ženské
Příspěvků: 166Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #49 kdy: 24. Říjen, 2013, 19:45:58 »

Vážení přátelé,
v návaznosti na petici proti připravovanému zákonu EU o Zákazu volného pěstování plodin jsem zjistil, že geneticky modifikované plodiny se u nás už nabízí a dokonce pěstují.
Zasílám informace, které nám všem asi unikly. Přihlédněte k nim při nadcházejících volbách.
1.Babišův olej - zlatá žíla
Autor: Jiří Doležal Zdroj: http://www.parlamentnilisty.cz/profily/Jiri-Dolezal-18937/clanek/Babisuv-olej-zlata-zila-17034

Doba, kdy se u nás pěstovaly dobré brambory, vyhledávaný chmel, zelenina, víno a ovoce, je pryč. Dnes roste na drahocenné zemědělské půdě kromě solárních panelů zhusta také řepka, v níž spatřil skrytý poklad Andrej Babiš.

 Nejdříve mu učarovala jako státem podporovaná příměs do biopaliv, nově na ní sází jako na surovinu pro stolní olej. Problém je v tom, že jde o geneticky modifikovanou odrůdu. Do sněmovny Babiš kandiduje hlavně proto, aby jeho byznys neohrožovala vrtkavost evropských a domácích politiků, kouzelnou hůlku moci chce držet ve svých rukou.

Zlatá řepková žíla jako příměs k pohonným hmotám se zakalila. Minulý rok totiž Evropská unie zjistila, že to není dost ekologické a povinnost zrušila. Míchání řepky do biopaliv tedy zvoní hrana i u nás a Andrej Babiš to slyší. Jeho Agrofert se chystá na konec podpory biopaliv, ale nebyl by to Babiš, aby v nové situaci něco „bombového“ nevykouzlil. Přichází se zázračným řepkovým olejem.

Skupina Agrofert na českých polích začíná pěstovat speciální odrůdu řepky. Spolupracuje s firmou Monsanto, která s ní přišla už v roce 2010. Pro velkopodnikatele nový plán s novou řepkou znamená možnost dalšího využití kapacity lovosického zpracovatele řepky Preol, který patří do Babišova impéria, i po skončení legislativní podpory biopaliv. Projekt je na samém počátku, značku oleje si Agrofert zaregistroval teprve v říjnu loňského roku a první vzorky se tak nyní pomalu dostávají na trh. Smaží na něm i Andrej Babiš?

Problém je totiž v tom, že pro výrobu řepkového oleje Babišova skupina pěstuje geneticky modifikovanou odrůdu řepky olejné a firmě Monsanto i Agrofertu budou občané sloužit asi jako pokusní králíci dosud neprozkoumaných účinků geneticky modifikovaných potravin? Kromě toho řepka výrazně znehodnocuje zemědělskou půdu, a proto se musí obměňovat osevné plochy každý rok. Což se ale dnes v naprosté většině neděje, půda je oslabená, vyčerpaná a napůl otrávená. Letos se výměra zemědělské půdy, na které se bude pěstovat řepka Agrofertem, navýší na 20 tisíc hektarů. Dá se očekávat, že vše, co z řepky vypadne, a to i v budoucnu z té GMO, skončí v živočišné vertikále - prase, kuře, skot.

Právě v těchto dnech a letech je genetické znečištění je mnohem vážnější hrozbou pro náš svět a naši zem. Vědci vyzvali světové velmoci, aby přehodnotily budoucnost zemědělství a hledaly spíše trvalou udržitelnost než korporátní zisky. Proto vznikla petice za zavedení národní značky "Bez GMO" - GM-free.

Nenechme se mýlit řečmi předvolební kampaně, jediným cílem Andreje Babiše je ovládnou ministerstvo zemědělství a tyto plodiny nám servírovat každý den na náš stůl. Zavedení značky GM-Free je to nejjednodušší. Ať si spotřebitel vybere, co chce nebo nechce požívat!

Budeme v  podpoře této iniciativy pokračovat a shánět podpisy nejen v elektronické ale i tištěné podobě.

Petici ve formátu PDF naleznete ZDE.

Petici v elektronické podobě naleznete ZDE.

2. Agrofert se chystá na konec podpory biopaliv. Chce oslnit zázračným řepkovým olejem
Agrofert Andreje Babiše začal v Česku pěstovat speciální odrůdu řepky, jejíž olej pro potravinářské účely se kvalitativně vyrovná olivovým olejům z Itálie nebo Řecka. Projekt je zatím v testovací fázi, olej už se ale pomalu dostává na trh.

Skupina Agrofert miliardáře Andreje Babiše se na českých polích snaží vyšlechtit speciální odrůdu řepky. Spolupracuje s firmou Monsanto, jejíž olej se kvalitativně vyrovná olivovému oleji z dovozu.

 

Podrobnosti zde http://byznys.ihned.cz/c1-59503340-agrofert-testuje-zazracnou-repku

 

Těším se na další spolupráci.

VŠE NEJLEPŠÍ VŠEM !

přeje Ruda Vondřich

http://rozkvet.cz

 Zaznamenáno

Stran: 1 2 3 [4]
  Tisk  
 
Skočit na:  Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení