Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Železo  (Přečteno 8870 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Rege
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 11. Září, 2008, 12:43:05 »

Chtěla jsem dnes jako prvodárce darovat krev a neprošla jsem. Prý mám nízký hemoglobin. Jejich hranice je 125 a já mám 101. Asi mi to nevadí, ale pozvali si mě hned na vyšetření, že mi udělají celkový rozbor krve a uvidíme co s tím. A teď já si nejsem jistá co s tím, jít, nejít? Co by jste mi k tomu řekli? Na MB jsem rok.
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 11. Září, 2008, 14:11:39 »

Nevim jestli Te to uklidni, ale co jsem cetla, tak makrobiotici maji pry vseobecne min zeleza. vysvetluje se to tim, ze jej nepotrebuji tolik, jako lidi, co jedi maso. Telo nemusi odbouravat tolik toxinu a tvorit stale nove cervene krvinky. Uprimne, osobne si myslim, ze je nejdulezitejsi, jak se sama citis. Na co mi je nejaky papir s vysledky, ktere sice rikaji, za mam vse v poradku (tj. dle "lekarske normy") ale sama se budu citit pod psa?! Tohle si ale musi kazdy rozhodnout sam, zda chodit ci nechodit na lek. vysetreni.
Zaznamenáno

lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 11. Září, 2008, 14:20:46 »

O zeleze vysel taky clanek v letnim zrneni, ale kdyz bych ho shrnula, tak nic zas tak noveho nerika... jsou tam doporucene vseobecne zname zdroje mineralu (jako jsou morske rasy a zelenina) a fakt, ze telo prichazi o mineraly prumyslove zpracovanymi pochoutkami typu susenek, krekru a chipsu... coz asi taky vis. Ale pro osvezeni vedomosti je fajn Grin
Zaznamenáno

Milka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 11. Září, 2008, 14:43:24 »

Ja mam tiež 101. Kedysi ma doktorka preto nahnala na rentgen žalúdka, z ktorého mi bolo zle až do večera, dnes som múdrejšia. Zisťovala mi krv v moči a stolici,intenzitu menses a na nič neprišla. J.P. na kurze mi povedala, že mám železa dosť.  Ľuďom, ktorí jedia veľa tuku, obaľuje tuk červ. krvinky, tieto sa mäsožravcom aj zhlukujú a preto nie sú schopné preniesť toľko kyslíka ako  aktívne červ. krvinky u ľudí s nízkym obsahom tuku v krvi. Ja som naozaj jedla veeeľmi málo tuku, lebo som mala zanesené uši.
Ak máš pocit, že  máš málo železa a zadýchavaš sa do kopca, jedz aj prekvasené obilniny kváskom alebo  misom . Stačí 1 hodina na odbúranie kyseliny fytovej. Tá nebude tvoriť s  minerálmi i železom fytáty a tým odstraňovať železo zo stravy. A dbaj na pickles.
V archíve na stránkach  Meduňky bol článok od J.P. Strava a krev, niekto ho snáď nájde.
Zaznamenáno
Fiona
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 11. Září, 2008, 15:04:32 »

Rege, pri nedavnem pokusu darovat krev ji taky odmitli, s tim ze je mmj moc ridka. Taky pry nemam nejvhodnejsi krevni skupinu, ale to je vedlejsi. A taky se jim nezdaly hladiny hormonu, takze mi taky doporucili endokrinologicke vysetreni. To jsem pak i absolvovala, a s kupodivu velice rozumnym a osvicenym doktorem mela dlouhou a plodnou diskuzi. Ten doktor mi sice potvrdil ruzne anomalie, ale zaroven z neho vylezlo, ze tyto anomalie by mohly byt zboznym pranim mnoha lidi trpicich na ruzne nemoci.

Ridsi krev je zdravejsi nez husta. Vem si jak tenoucke jsou nektere koncove kapilary, a nemusis byt Mudr na to abysis prebrala, jestli tim padem lip okyslici periferni oblasti krev ridka nebo husta. Dal, pokud jses zdrava, se nejspis dozvis ze mas nizke hladiny lymfocytu, protilatek, a naopak vysoke hladiny hormonu a steroidu. Mne doktor treba dlouho nechtel uverit, ze nesuplementuju rustovy hormon, protoze jsem ho mela vic nez pubertak. Dlouho jsem pak googlovala, abych zjistila proc bych ho jako mela suplementovat, a ejhle, ukazalo se ze ten hormonek je docela super elixir, a jeste k tomu vlastni vyroby Smiley A tak dale. Proste abych to shrnula, priprav se na to, ze cim jsi zdravejsi, tim vic se budes odchylovat od standardnich hodnot Wink Hlavne se nenech strasit.

Btw, prestoze se radim spis mezi vitariany, jsem presvedcena ze i makrobiotikou muze clovek dosahnout takove urovne zdravi, ktera neni v bezne populaci standardni. Ale jeste vys nez jakoukoli stravu bych postavila stridmost a vedome jedeni. Nemluve o duchovnim levelu, ktery uz asi stoji mimo nase prihradky a chlivecky...
« Poslední změna: 11. Září, 2008, 15:15:01 od Fiona » Zaznamenáno
Lord Kikin
Full Member
Pohlaví: Mužské

97044257
Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 12. Září, 2008, 09:02:20 »

Ja jsem naposled daroval krev asi po dvou letech MB a doktori se rozplyvali nad tim jak ji mam uzasnou ...

No kazdopadne ted uz bych nesel darovat ani za zlaty prase. Jako kdybych mel jistotu, ze to zachrani zivot, tak jo, ale abych daval krev na to, ze se z ni pak vyrabej leky a podobne, tak to fakt ne. Krev je prilis cenna a navic farmakologii podporovat vazne nehodlam.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 12. Září, 2008, 09:35:19 »

V nemocnici jsem měla tu čest vidět lidi po transfúzi, viděla jsem i jejich laboratorní výsledky-před i po. Mluvila jsem s nima o tom, jak se cítí..   a takovej zázrak to opravdu neni. Výsledky se skoror nehnou- takže darovanou krev tělo zniščí. takže jde jen o to, že mu do žil nalejou tekutinu.  A to by tělo ve většině přípasdů zvládlo samo.

S těmi výsledky na mb je u lékařů velkej problém. Všechny ty jejich rozmezí jsou pro lidi , kteří se stravují maso mlíkocukrově...  V mnoha hodnotách budeme pod úrovní a v jiných zase vysoko nad  úrovní. Ale to lékaři asi těžko pochopí...
pro ně jsme nemocní.   Mimoza
Zaznamenáno
Rege
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 12. Září, 2008, 10:49:12 »

Díky všem za odpovědi :-). Taky si to tak nějak myslím, jen jsem asi potřebovala utvrdit a podpořit. Akorát příspěvek od El mě docela překvapil, co se týče transfuze.
Zaznamenáno
Ecureuil
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 02. Prosinec, 2008, 15:37:15 »

Ahoj, taky jsem šla darovat krev - repektive plazmu a taky mi řekli, že mám málo železa (115), což je ale víc než u vás. Cítím se unavená, ale protože jsem na makrobiotice 6 měsíců, myslím, že tomu musím dát ještě čas. Navím kamarád medik mi řekl, že doktoři tyhle hodnoty počítají na "průměrné" množství krve, tj. když vážím něco pod 60, mám železa o něco víc, než říkají výsledky.
Lucie
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 02. Prosinec, 2008, 16:12:47 »

Nemyslíš tím  číslem 115 spíš hemoglobin? na hladinu železa je to strašně moc.
A jak myslíš- což je ale víc než u vás?

U většiny žen je normální že hladinu hemoglobinu mají kolem 110- 130 - je to ale pořád míň než jsou průměry. To, co říká ten medik je pravda. Jsou to průměry a navíc jsou vypočítané z výsledků lidí živících se masem, cukrem, mlíkem atd..

Únava nemusí být kvůli tomu, že má člověk málo hemoglobinu...nízký  hemoglobin určitě není příčinou, ale ukazatelem, že organismus je spíš slabší.. což se dá ale změnit Smiley

Zaznamenáno
Ecureuil
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #10 kdy: 02. Prosinec, 2008, 16:21:37 »

No jo, já se v tom moc nevyznám. Asi je to hemohlogin. Víc než u vás = holky zmiňovali, že mají 101, což je pro mě menší číslo :-).
Dost sportuju a myslím, že jsem ve fázi, kdy se tělo učí brát si živiny z věcí, které jím teď. Prostě, je to boj a okolí je se mnou často hotové, když zmíním, že mám málo železa. Hned je jim "všechno jasné" a myslí, že bych měla začít jíst maso, nejlíp hned játra Smiley.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 02. Prosinec, 2008, 17:16:01 »

Tak já tě uklidním Smiley 115 ujde Smiley já mam taky zhruba tolik Smiley

Kdybys měla málo železa, tak budeš mít právě kolem té stovky.. 
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #12 kdy: 02. Prosinec, 2008, 22:24:55 »

tak to já měl při posledním vyšetření 90. nevím proč, ale mám pocit, že mi to strašně sráží ovoce; nejen že mi nejede na střeva. jo, po tom ovoci mi vždycky naskákají takové červené flíčky na chodidlech, je to známka nedostatku železa? dá se vůbec bez ovoce žít? třeba jen nějakou dobu? v zápiskách od role z J.P. se píše, že bez ovoce nemůžeme žít, že by se organismus příliš stáhnul. co si o tom myslíte?
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #13 kdy: 02. Prosinec, 2008, 23:00:05 »

ovoce jsem nejedl nekolik mesicu a pak jen tepelne upravene forme. kdyz jsem zaradil dostatek zeleniny, tak mi to neprislo. zjangizovani od JP se vzdy musi vzit s rezervou... kdyz nebudes jist chleba, nebudes mit chut ani na ovoce...
flicky muze byt i alegie na nejakou chemickou latku z ovoce, mrkni v jake oblasti na najdi si to v knizce diagnostiky
spravne hodnoty zeleza, resp hemoglobinu neznam, budu je muset nekde dohledat, protoze mne to take zajima.
pokud mas malo zeleza, tak zarad vice zelene zeleniny, nejlepsi jsou koprivy (ty ale ted nejsou), tak nakladana zelenina (mineralni latky ve fermentovanych vyrobcich telo zpracuje lepe). Muzes zaradit i ryby. V rusku nedostatek zeleza resi tak, ze vezmou jablko a napichaji do neho ocistene odmastene prave zelezne hrebiky Wink. Po par dnech, hrebiky odstrani a jablko sni.
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 03. Prosinec, 2008, 01:12:54 »

Milane, díky za odpověď.  Smiley
těch 90 je tak půl roku zpět, teď nevím kolik mám. ale to není třeba řešit, víme, že kvalita krve se mění po dvou týdnech, takže neaktuální rozbor krve není zavádějící. a železa je v přírodní stravě dostatek, jak uvádíš. Smiley
s tím ovocem jsi mi udělal radost  Wink takže když jej nebudu jíst, tak neumřu, jo? já vždycky když jsem se snažil ho nejíst, tak jsem to nevydžel dlouho, protože jsem se nějak až moc zpevňoval, a tak jsem to musel nějak "rozrazit" ovocem. ale to bylo asi proto, že jsem si ponechal ve stravě ryby. teď už vím, že když ryby jíst nebudu a to ovoce nějakou dobu také ne, tak to bude fajn. už se těším - ale teď jsou Vánoce! tak po Novém roce. Smiley ještě jednou děkuji za Tvou odpověď.  Wink
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení