Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: Železo  (Přečteno 9501 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #15 kdy: 03. Prosinec, 2008, 09:39:35 »

Na tu teorii s tou rybou plus ovoce bych rad slysel odbornejsi reakci, protoze moc nechapu, z ceho vychazis Smiley
Kushi zajimave pise, jak ryba v podstate neni jangova zalezitost. Bilkoviny jsou prece jinove, tuk je taky jinovy.
Pise tam, ze by si clovek nemel rikat, ze snedl rybu a proto je jang, ale spise: "snedl jsem osolenou rybu a proto jsem jang".
Je to zajimave s tim masem, protoze jak pisu, bilkoviny a tuky jsou jin, tak proc by maso melo byt jang a proc ho tak radi dosolujem a peceme a dusime dlouho na ohni? Mozna prave proto, aby jsme dorovnali jeho jin povahu?
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #16 kdy: 03. Prosinec, 2008, 11:44:03 »

ahoj, ja ryby jim a nemam pocit, ze by me stahovali. spis je problem, ze jsou obcas presolene, pokud ji nepripravim sama. ale nejim chleba - vubec na nej nemam chut a navic kdyz ho snim, tak citim jak me to uvnitr stahuje, neni mi pak tedy uplne nejlip. ale jsou chvile, kdy si obcas dam (neco jako jednou za mesic). a ovoce skoro nejim.obcas pecene jablko. obcas je v necem rozinka. jinak mi taky nechybi. mozna v lete jsem si ho davala vice. ale divam se na to tak, ze je to ted mu momentalni stav, ze za mesic mohu rikat, ze jim ovoce dvakrat v tydnu a chleba denne. kdo vi co bude ci nebude...
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #17 kdy: 03. Prosinec, 2008, 12:03:10 »

Hmm, tak k tomu masu a jin/jang.
Ted ctu, ze napr. Ohsawa udelal zakladni rozdeleni potravin do jin/jang prevazne podle podilu K:Na.
K reprezentuje jin.
Na zase jang.
A zvireci produkty maji obecne vysoky podil sodiku (Na), tudiz jsou vice jangove.
Tak treba mi nekdo pomuze rozlousknout tu hadanku masa a jin/jang Smiley
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #18 kdy: 03. Prosinec, 2008, 12:44:14 »

mě ryby bez cukru drasticky stahujou. jsem hloupej, že je ještě jím. totiž jsem se už z toho jednou dostával. ono se dlouho nic neděje a pak přijde zúčtování. právě před pár dny jsem se na sebe hrozně vztekal, když mě to začlo stahovat. jsem poslední dny strašně hyperaktivní, málo spím, je mi horko, některé prsty na rukou mám červené.. kua, zas mám trápení.. jak mám v sobě negativní jang, tak moje komunikace s okolním světem se pohybuje na hodnotě nula. sem zvědavej v jakém stavu a náladě budu před koncem roku, a zda-li vůbec budu mít odvahu, chuť komunikace apod. Very Happy
jinak nepřesolený celozrnný chléb mi k polévce 2x týdnně nevadí. navíc když je k jídlu ještě lisovaný salát, tak ten jang chleba "rozrazí". to maso mě dlouhodobě sevře. jde o to, že každý jedinec je jiný. já jsem třeba hloupý, že mi jedna dávka ponaučení nestačila.. Smiley tak takhle.
« Poslední změna: 03. Prosinec, 2008, 13:01:58 od giorgino » Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #19 kdy: 12. Září, 2012, 15:46:51 »

Ahoj,
železo je i v jáhlech.Cetla jsem to na netu. Kolik, to opravdu nevím.
Jarka
Zaznamenáno
Janasa
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #20 kdy: 05. Červenec, 2014, 18:10:05 »

Ahoj, moje čerstvé hodnoty železa klesly na 98...lékařka je vyděšená a já začínám mít 99% všech příznaků chudokrevnosti...musím počkat na pondělní odběr, kdy mi zjistí konkrétní hodnoty Fe, včetně zásob a určí přesné množství Fe v tabletách. Děkuji za případné reakce a rady, Jana
Zaznamenáno

Janasa
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #21 kdy: 07. Červenec, 2014, 12:01:44 »

Ahoj Janaso,
Přečti si celé vlákno o železe. Psala tam i El, její příspěvky se mi vždy velmi líbily. A líbí stále, kdykoli se k nim vracím. Jíš také ryby? Zrnění teď nemám čas prohledávat a i kdybych mohla, nevím, jestli bych sem měla dávat článek, možná bych napsala jen číslo Zrnění. Třeba mě někdo předběhne s hledáním. Ale doporučuji časopis si objednat u Honzy Jíchy, je to moc pěkné. Já jsem si u nás v Budějicích ve vědecké knihovně nechala skenovat všechno, co kdy vyšlo. Paní mi vyšla vstříc a jsem moc ráda.
Nevím však, zda ho mají ve všech knihovnách myslím v těch velkých k zapůjčení a třeba i pro vlastní potřebu k okopírování. Nebo možná bych ti článek poslala do pošty, ale nemám tvůj mail.
Jarka

Zaznamenáno
Stran: 1 [2]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení