Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: dýňová polévka  (Přečteno 10580 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
El
Host
0 0
« kdy: 28. Září, 2008, 17:46:14 »

Ahojky,

dneska jsem uvařila svojí první dýňovou polévku Smiley

Uvařila jsem dýni s květákem, řasou kombu a troškou tamari a solí.. nakonec jsem přidala namočené ovesné vločky. Rozmixovala.
Vedle v hrnci jsem osmahla cibulku. tu jsem přidala do krémové polívčičky.. A ozdobila pokrájenou řeřichou ze zahrádky a krásným kvítkem  Kyticka

A bylo hotovo Smiley ňam...

Možná by někomu chutnalo dát si tam nakonec miso Smiley

Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 28. Září, 2008, 19:12:41 »

Na nás moc komplikované, ale určitě to bylo dobré.
Já na tuku osmahnu cibuli se solí, přidám na kostky nakrájenou dýni, wakame a sušenou saturejku, podliji horkým zeleninovým vývarem a přivedu k varu. Za deset minut rozšťouchám šťouchadlem na brambory, ochutím misem nebo umeoctem, přidám zelené natě a je hotovo.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 28. Září, 2008, 19:29:41 »

Když to tak čtu, tak se mi nezdá ani jedno složité Smiley

Moje varianta trvala celkem asi 20minut Smiley
Zaznamenáno
Milka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 29. Září, 2008, 07:49:41 »

Grin
Ja varím tiež veľmi jednoducho. Dyňu povarím v o vode , ku koncu dám sojovku, kvapnem umeocet, vňaťku alebo bylinku, prípadne trochu cesnaku, hotovo.  Na mlsanie niekedy pridám tofunézu alebo opražené dyňové semienka.  Ale tie vaše polievočky  by som rada ochutnala, iste sú výborné. mňam.  chef razz
Komplikovanejší deň si urobím cez víkend, vtedy sa snažím pohrať s omáčkami, väščinou sa podaria.
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #4 kdy: 29. Září, 2008, 11:27:30 »

věrka chasáková doporučuje vařit dýni do sladka 40min. hned od začátku s bílím misem a na posledních 15min dát čerstvou zeleninu (mrkev atd) na srovnání ph. takto je to prý polévka na imunitu a doporučuje je často. člověku dají nejenom sladkou chuť, ale prý i pozitivně působí na zvlhčení organismu. fakt je ten, že její polévky byly mňamka.  Tongue

ze zápisků ze zrnobraní takto....

sladká krémová polévka na imunitu – sladkou zeleninu (mrkev, cibule, dýně, řepa burkyně - krmná) + voda 2cm nad zeleninu + bílé miso nebo sojovku nebo sůl (vytáhne sladkost zeleniny) + nahoru lžíci jahel - vaříme 40min  15min před koncem varu přidáme čerstvou zeleninu, abychom srovnali zásaditost pH - na konci zasypeme zelenou natí jarní cibulky
někdy na tuku někdy bez tuku
když nedáme sůl použijeme řasu kombu, když dáme sůl použijeme řasu wakame
« Poslední změna: 29. Září, 2008, 11:30:01 od Petr Toman » Zaznamenáno
beruška
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 29. Září, 2008, 13:36:18 »

Zajímalo by mně, jak uchovávat syrovou dýni. Najednou se mi ji většinou nepodaří zpracovat, skladuji ji pak v lednici, ale to nelze dlouho, nemáte nějaký tip?
 kaktus
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 29. Září, 2008, 13:45:36 »

chce to suche, vzdusne, chladnejsi misto. perfektni je asi nejaky sklep, kde je sucho. ale i v byte, kde neni pretopino par mesicu vydrzi. nesmeji se ale vzajemne dotykat.
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 29. Září, 2008, 15:50:31 »

Petre, myslim, ze ta kombinace bud kombu nedo wakame byla kvuli oleji, ne soli. Kdyz olej, tak wakame, kdyz bez oleje, tak kombu. Ale nezapisovala jsem si to, jen si to tak pamatuji ! Tak at to prosim jeste nekdo jeste zkontroluje, kdo tam byl, a poradi... jinak jsem si tu polevku 40minutovou dynovou varila a je fakt uzasna...
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 29. Září, 2008, 16:09:36 »

mě se moc nelíbí vařit to miso...    ale určitě to bude dobrá polívka Smiley

Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 29. Září, 2008, 16:23:33 »

Berusko, ted jsem si znovu precetla tvuj dotaz a uvedomila jsem si, ze jsem jej ve spechu pochopila jinak - myslela jsem, ze se ptas na cele dyne. Ale ty mas na mysli jiz nakrojenou - tak tu uchovavam take v lednici. Ale ja mam dyni tak na tri az ctyri dny, takze ji tam zase tak dlouho nemam.... Navic me dyne jsou spis mensi. Treba ma nekdo jiny nejake zkusenosti s uchovavanim nacatych dyni mimo lednici...
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 29. Září, 2008, 16:36:29 »

El, take jsme se na to ptali na to miso a udivilo nas, ze se celkem dlouho vari, ale pani Chasakova rikala, ze to miso je tam jednak asi kvuli osoleni a pak kvuli chuti a tentokrate ne kvuli enzymum. Ja o tom premyslela a to bile miso mam stejnak jen z igelitoveho pytliku z Countrace a uz jsme to tu probirali, ze tato misa z igelitu jsou pasterovana, tudiz neziva. Takze uz moc skody varenim asi nenadelame. Neco jineho jsou misa z Dobrusky ve sklenicich, ty bych v zasade nevarila.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 29. Září, 2008, 16:39:14 »

Hmm, to je fakt, já ho mam taky v pytliku.

A ještě něco.. když tam dám wakame, tak nemam solit a dávat olej? - kvůli tomu, že by to bylo moc jang?
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #12 kdy: 29. Září, 2008, 16:51:23 »

Ja si to pamatuju tak, ze pani Chasakova rikala, pokud davame kombu tak nepouzivame olej.

Nacatou dyni skladuju samozrejme v chladu a nevim nakolik to byla nahoda nebo fakt, ale kdyz jsem vycistil nacatou dyni od pecek a takhle ji dal do lednice, tak vydrzela dele nez ty s peckama. Plysen se mi vzdycky zacala tvorit nejdriv v tom chumaci s peckama, tak proto.
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 29. Září, 2008, 16:53:40 »

Neone, tak si to pamatujeme podobne, kdyz to delame na oleji, tak nedame kombu, ale wakame. A kdyz to dame varit jen do vody, tak tim padem muzeme dat kombu. Ja mam tedka tu polivcicku k pozdnimu obedu, a jak se mi v praci sikne.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 29. Září, 2008, 16:56:46 »

ještě to moc nechápu Smiley kvůli čemu to je?
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení