Stran: 1 [2] 3
  Tisk  
Autor Téma: dýňová polévka  (Přečteno 10234 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Peta
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #15 kdy: 29. Září, 2008, 16:59:04 »

Pani Chasakova to samozrejme vysvetlovala, ale do detailu ti to asi nepovim. Snad kvuli tomu, ze ten olej nejak tu kombu jakoby uzavre ? Proste ta reakce s kombu neni vhodna s tim olejem, ale fakt presnou interpretaci uz ti nepovim, ale nekdo to semka pisne.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #16 kdy: 29. Září, 2008, 17:10:10 »

A co když to udělám, tak jak jsem to popsala já. že si osmahnu cibulku na oleji mimo a pak to do té polívky přidám? to by nemělo vadit ne?
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #17 kdy: 29. Září, 2008, 17:16:41 »

El, nejsem takovy odbornik. No kdyz tak premyslim, tak vlastne vsechny ty klasicky recepty s kombu jsou bez oleje, jako kombu vyvar, pridani kombu do lustenin atp. No ale kdyz to udelas tak jak to delas, tak nemam moc sanci ten olej s tou kombu prijit pri vareni do styku. Asi o to slo, aby se to nevarilo spolu. Fakt nevim, ja si cibulku nesmazim mimo, nebo zcela vyjimecne na nejakou verzi ceskyho jidla v makro verzi.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #18 kdy: 29. Září, 2008, 17:18:19 »

Třeba se k tomu vyjádří ještě někdo...

děkuju
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #19 kdy: 29. Září, 2008, 19:21:56 »

beruško, dyne lze uchovat az do jara. sice ke konci ztraci svoji chut a jeji slupka trochu ztvrdne, ale vse je ok.
jak nena psala nejlepsi je suche, chladne misto. Nejprve je potreba, aby jsi nechala patricne zaschnout stopku dyne (muzes dyne mit v pokoji), tak je dej na chladne a suche misto (suchy sklep, garaz, chladna chodba atd.). Lednicka neni nejlepsi na dlouhodobe skladovani, protoze v ni rady rostou plisne, ktere mohou napadnout dyni...
« Poslední změna: 04. Duben, 2009, 23:39:16 od milan » Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #20 kdy: 01. Říjen, 2008, 11:41:21 »

Aha, tak se omlouvám za popletení. Opravím si to. Díky Wink
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #21 kdy: 01. Říjen, 2008, 11:50:48 »

Tak mi to nedalo a dneska jsem si ji udělala znovu( Kája minule nebyl dom, tak ať tu dobrůtku taky ochutná:) ) A dala jsem tam ještě houbičku šitake a jáhly..  a je to taky super!  chef mnam
Zaznamenáno
Renka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #22 kdy: 01. Říjen, 2008, 13:26:00 »

Petře. v tom receptu od Tebe se  dýňová polévka se na závěr mixuje?
Ráda si zapíšu další varianty mé nejzamilovanější polévky. Vím, že to není 100%MB, ale taková trocha sojové smetany přidaná na závěr do dýňové polévky má taky něco do sebe.

PS: mé 2 kolegyně dnes do práce úplně náhodou přišli ve stejně barevně laděném svetříku v nádherně oranžové ( dýňové) barvě. Hned je v kanceláři tepleji a veseleji. Možná recept na začínající podzimní slotu, žádná černá a ponurá, hezky do barev podzimu!
Zaznamenáno
kalumy
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #23 kdy: 03. Říjen, 2008, 07:48:53 »

Pokud chci mít polévku opravdu jemnou(slavnostní příležitost),tak také zjemňuji sojovou smetanou.Zajímavé je přidat v závěru kopr (tuto variantu spíše používám na omáčku) a pár kapek citronu.
Někdy dýňovou polévku kombinuji na půl s hrachem,který jsem si uvařila zvlášť. Wink
Zaznamenáno
Milka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #24 kdy: 03. Říjen, 2008, 09:35:02 »

Receptov je veĺká spústa, dyňa sa dobre kombinuje. Už dlhšie sa chystám  skúsiť dyňu plnenú plnkou z ryže a maku, recept z Dobrušky.
 Very Happy

Ak chceme dyňu použiť na liečenie žalúdka, sleziny, slinivky, neokyseľujeme ju citrónom alebo umeoctom. Energia dreva by potlačila energiu zeme .  Kyslú chuť si dáme zvlášť, a hlavne ráno.
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #25 kdy: 03. Říjen, 2008, 13:40:24 »

Jak to tu pročítám, lze tedy vyvodit pravidlo - řasu kombu nevařit s olejem? Milane, vyjádříš se, prosím? A jak jsou na tom ostatní řasy, lze je všechny upravovat s olejem?

Ještě jedna šťouravá  Wink: Vodu na zelití navrstvené zeleniny - studenou nebo horkou? Normálně by se totiž osmahnutá zelenina na polévku měla zalívat horkým vývarem nebo vodou. Ne studenou.
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #26 kdy: 04. Říjen, 2008, 14:16:32 »

vetsina MB ucitelu v zakladnich receptech nepouziva olej pri zpracovani kombu, ono to vyplyva vetsinou z receptu, ze je to i zbytecne. Nikdy mne o tom nenapadlo uvazovat.
rasy se konzumuji zpravidla, aby dodaly mineralni latky. pokud se pouzije uprava, ktera je uzavre, pak tato uprava neni nejvhodnejsi... nemohu rici, ze pri uprave ras zadny olej nepouzivam, naopak nekdy pokud treba osmahnu zeleninu s olejem a v prubehu dalsiho kulinarskeho postupu pridam rasu, pak se rasa s olejem se vari...

Voda na zaliti vrstvene zeleniny. Urcite je lepsi vyvar a pokud mozno teply. Rozhodne nepouzivam teplou vodu z vodovodu. V pripade, ze pouziji studenou vodu, snazim se ji nalit po stranach hrnce, abych neprovedl zelenine tepelny sok (pokud to neni zrovna mym umyslem)...  Grin
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #27 kdy: 04. Říjen, 2008, 21:15:26 »

Milane, díky za odpověď.
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #28 kdy: 05. Říjen, 2008, 20:09:59 »

Jen mě ještě vrtá hlavou, kdy je záhodno provést zelenině tepelný šok???  Já myslela, že to je špatné...
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #29 kdy: 05. Říjen, 2008, 23:48:39 »

Když vaříš pro tchýni?  Grin
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3
  Tisk