Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Čaj z dýně  (Přečteno 2583 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Irena
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 07. Říjen, 2008, 14:21:17 »

Ahoj,
slyšela jsem, že je možné dělat čaj ze sušené dýně. Chtěla bych se zeptat, jak se dělá. Usuší se plátky dýně a pak se povaří? Jak dlouho? A na co je dobrý? Stejně tak si suším semínka z dýní. Jak se používají na čaj a opět na co?
díky moc za vaše zkušenosti Very Happy
Irena
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 07. Říjen, 2008, 14:45:04 »

co vím, tak se dělá jen čaj ze sušených dýňových semínek - já dávám 2 polévkové lžíce na litr vody a vařím 10-20min. je na močový měchýř a prostatu, takže potažmo by měl prospět i ledvinám:-)
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 07. Říjen, 2008, 16:05:52 »

Ty bile neloupane seminka z dyne se oprazi (velmi jemne, hned se pripaluji, nesmi moc zmenit barvu, ja to prazim asi minutu nejdele) a pak se povari. Caj ma mirne nasladlou chut. A je dobry na odvodneni.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 12. Září, 2012, 20:13:12 »

Ahoj,
čaj ze sušené dýně také opravdu neznám. Vy jste ho někdo zkoušel?
Jarka
Zaznamenáno
Tao
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 14. Listopad, 2012, 11:01:30 »

Pekla jsem dýni a bylo mi líto semínka vyhodit, tak jsem z nich vyzkoušela udvařit čaj - omyla jsem semínka a dala do vody vařit. Omlouvám se všem, kterým čaj chutná, ale pro mě to byl humus, ani jsem jej nedopila...
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 14. Listopad, 2012, 11:29:41 »

Ahoj Tao.
Já jsem pila čaj z dýňové dužiny, myslím z těch vlásků, když se dýně krájí, tak z toho prostředku. Chutnal mi. Tak mě napadlo při čtení tvé zprávy, co si do čaje příště dát lžičku sladu nebo ho osladit sladou trávou.
Jak vám ostatním chutná dýňový čaj, co si do něj na přilepšení dáváte? Nebo  ho pijete jen tak?
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení