Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Vincentka  (Přečteno 6127 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Renka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 03. Listopad, 2008, 09:39:41 »

Můžete mi prosím napsat co si myslíte o pití Vincentky (jednorázová 15-20 denní kůra na rozpuštění hlenů ). Myslím, že tam bude problém s velkým množstvím solí. Ale i jinak by mě zajímalo co na to makrobiotika. Díky
« Poslední změna: 03. Listopad, 2008, 11:02:25 od neon » Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 03. Listopad, 2008, 12:37:05 »

Já bych na to asi řekla, to, že na odhlenění bych doporučila něco jiného než vincentku. Vincentka je výborná na výplachy nosu- ale když už vyplachovat tak zas je ještě lepší přeslička s anýzem.
Takže si myslim, že vincentka je skoro zbytečná, obsahuje hodně soli a minerálů...
Zaznamenáno
Renka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 03. Listopad, 2008, 12:53:33 »

El, já myslela pitnou kůru, která má rozpouštět hleny v plicích, žaludku a střevech.
Já vím ,že na to je dobrý lotosový kořen a daikon, ale zajímá mě,  jak moc je tento způsob rozpouštění hlenů vzdálen makrobiotice.
Ale díky za názor.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 05. Listopad, 2008, 18:04:13 »

Já jsem ti na to odpověděla, pitím vincentky do sebe naliješ moc minerálů a soli. A pro mb to je úplně zbytečné.  lepší je ráno místo snídaně pít teplou vodu a cvičit. To je rada od pana Dvořáka..
Zaznamenáno
Elvis
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 11. Listopad, 2008, 08:36:15 »

Já bych se trochu přidala.
Vincentka je opravdu hodně mineralizovaná. Nevím co na tuhle vodu konkrétně říká makrobiotika.. ale myslím si, že je to opravdu celkem zbytečné. Jsou pohodlnější a mnohem účinější metody, které opravdu pomohou a nezpůsobí další problém - zasolení, příliš mnoho minerálů - to taky škodí.
A ta pitná kůra s Vincentkou - když už - tak je to strašně dlouho, kdyby jsi to aspoň naředila jedna ku jedné, ale takto samotné, si myslím já, je to opravdu zbytečná koncentrace.
Vincentka je super na dutiny, výplach, sklovinu, při nedostatku soli si dát panáka místo steaku taky neuškodí, nebo inhalovat, když je kašel, ale můj názor je ten, že se pro kůru moc nehodí.
Musím ale podotknout že je to můj názor a jsou tací,  kteří na to mají jiný názor. Už jsem dokonce slyšela o Vincentce s mlékem, to ohřát a přidat med (nedovedu si představit, co to musí být za humus jak chuťově, tak složením) a doporučuje se to jako kůra a nebo při nachlazení.. a to bych si teda nedala za Boha ani náhodou.

Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 12. Září, 2012, 17:25:32 »

Ahoj,
vincentku s mlékem a medem? No to vůbec, taky bych to nepila. Jinak jsem ji neměla nikdy ráda, jako dítěti mi ji při rýmě dávali.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení