Stran: [1] 2 3 ... 5
  Tisk  
Autor Téma: Porod a vše s ním spojené  (Přečteno 17196 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Paní Dýně
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 15. Prosinec, 2008, 01:11:38 »

Asi jsem toto téma měla založit už dřív, jelikož právě teď už mám jen už jen 1-2 týdny do porodu. Už jsem před 2,5 lety porodila jedno dítě, takže vím co to obnáší, ale přesto by mě zajímalo co na předporodní přípravu a porod říká mkrobiotická literatura a vaše zkušenosti.

To co asi ví každý, je doporučení pít v druhé půlce těhotenství denně čaj z lněného semínka. Taky konzumace veškerých zvláčňujících potravin (jako kroupy,..).

Věrka Chasáková doporučuje v těhotenství často zařazovat černé sójové boby a černé fazole, jíst pravidelně ryby (ale maximálně tak 1x týdně), méně solit, omezít jang úpravy potravy, pravidelně pít čaj se sladem.

Co dalšího víte vy? Podělte se.

Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 15. Prosinec, 2008, 01:17:17 »

Jo, ještě jsem zapomněla, že mě teď před porodem docela trápí nespavost. Prostě nemůžu v rozumnou hodinu usnout, takže někdy zaberu až tak ve 2 - 3 hod. ráno. Hrůza. S Klárkou jsem měla totéž, ale možná někde dělám chybu....
Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 15. Prosinec, 2008, 09:52:01 »

Jak dlouho máš tu nespavost? A jak dlouho piješ čaj ze lněného semínka? já bych vsadila na tohle.

Na kurzu Vlaďky a Honzy nám doporučovali kapra Koikoku. V těhotenství rybí polévku i 2x týdně, při kojení i každý druhý den.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 15. Prosinec, 2008, 10:47:00 »

Kde budeš rodit? Jestli v nemocnici - máš sepsaný porodní plán? nebo souhlasíš se zásahy do porodu? četla jsi nějaké knížky- například od Odenta ?

V makrobiotice a přírodním léčením jsou  obecné věci, ale stojí to za přečtení. Znám hodně knih, ale na to je pozdě...opravdu dva týdny před porodem se to nedá stihnout..

Jinak je nejdůležitější poslouchat svoje tělo..to ti samo řekne, co chce. Nemít obavy a otevřít se bolestem, přijmout je tak jak jsou.. s pocitem, že díky nim se ti narodí mimčo..  Nebránit se jim.. Křeče a bolesti jsou jang a proto se u toho musíš uvolnit-jin. Pomáhají zvuky jako například á.. 
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 15. Prosinec, 2008, 18:27:11 »

role: z toho co pises, tak mi vyplyva, ze zacinas byt zrejme docela nervozni, ikdyz nevim proc, jestli ctu dobre, tak jde o druhy porod. v tuto dobu usinaji lide, kteri vestinou byvaji psychnicky pretizeni, maji hodne starosti a neumi se vypnout. hodina koreluje s elementem stromu. muzes i jist na noc, treba hodne smazis nebo pouzivas energizujici jidla na noc, mozna konzumujes hodne bilkovin na noc. mela by ses prekonat a neco v tom udelat. Zarad mirovejsi pripravu, nejez na noc ani moc na noc nepij. Zmen misto na spani, spi pri otevrenem oknu, uvolni se, medituj a hlavne se nestresuj!!! Pomuze ti navecer caj z materidousky. Drzim palce! Hodne stesti.  Tongue
« Poslední změna: 15. Prosinec, 2008, 18:32:06 od milan » Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #5 kdy: 15. Prosinec, 2008, 19:00:41 »

Pavli, čaj z lněného semínka piju už od 3. měsíce víceméně pravidelně, teď už denně, s tou nespavostí je to tak posledních 14 dní. Koikoku mám navařenou a jím jí tak 1x 14 dní.

El, samozřejmě mám porodní plán, mám toho i dost načteno hlavně od toho předchozího těhotenství. Rozhodně mi nepřijde, že bych se z porodu nějak stresovala, naopak se opět zase těším, protože porodit dítě je fakt krásnej zážitek. A vůbec mi nepřijde, že je to o bolesti jak se většina veřejnosti domnívá, tak jsem to vůbec nevnímala.

Nedávno jsem přemýšlela, jestli mám vůbec z něčeho kolem porodu obavy a uvědomila jsem si, že jedině o to, jak to doma manžel s malou zvládnou když jim nebude nikdo vařit. Na Klárce je totiž vidět každý výkyv od mb a představa, že za mnou přijdou do porodnice a já jí uvidím s kruhama pod očima, exémem pod dolním rtem nebo něčím podobným je fakt děsivá  Cry

S těmi bílkovinami na noc máš asi Milane pravdu. Taky když si dám manší lehkou večeři tak se zase o to víc napiju. Ach jo.
« Poslední změna: 15. Prosinec, 2008, 19:03:21 od role » Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #6 kdy: 15. Prosinec, 2008, 19:04:17 »

Tu mateřídoušku už teď asi nikde neseženu. Měl by podobný účinek příbuzný tymián?
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 15. Prosinec, 2008, 21:06:19 »

role: kdyz budes chtit, tak materidousku sezenes... s tim thymianem to ma byt for? jidlo na noc je vzdy horsi nez jednoducheho piti, ale to znas, byla jsi urcite na kurzech MB.... Ach jo... urcite si sedni s manzelem a popovidej si u salku dobreho caje a treba ti to pomuze... a budes moci spat!

Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
1 0
« Odpověď #8 kdy: 30. Prosinec, 2008, 16:28:57 »

Jak jsem již psala do diskuse 'Deti a MB', na Štědrý den se nám narodila holčička. Porod byl velice rychlý a bezproblémový. Pravidelné kontrakce mně  začaly asi v půl druhé v noci, nicméně jsem již od večera věděla, že se něco bude dít. Takže jsme s manželem dali na radu, že sexem lze vše urychlit a když jsme skončili, kontrakce asi do hodiny začaly. Do porodnice jsme dorazili těsně před tři čtvrtě na pět a malá se narodila před půl sedmou.

Porod proběhl bez zásahu lékařů, jen mě téměř do konce nepraskla plodová voda, tak jsem sama požádala o dirupci a pak jsem dvakrát zatlačila a miminko bylo na světě. Bez nástřihu ani jediného byť malého natržení.

jediné, co mě vadilo, bylo to že jsem podle doktorky musela dvakrát podstoupit dvacetiminutové ležení kvůli kardiotokografii (zaznamanávání ozviček dítěte), protože poprvé se prý dítě 'málo hýbalo'. No já se miminku ani nedivím, já být jím tak se taky moc nehýbu být v děloze, která na mě co dvě minuty mačká ze všech stran. Samozřejmě jsem v té chvíli podlehla nátlaku argumentů - přece byste nechtěla aby se vašemu miminku něco stalo! Prostě klasický přístup lékařů...
« Poslední změna: 30. Prosinec, 2008, 16:31:13 od role » Zaznamenáno
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 30. Prosinec, 2008, 19:15:04 »

Lenko
a kdy jste šli domů? (předpokládám, že co nejdřív, některé maminky ještě tentýž den)
Sexem se urychluje porod? No to jsou  mi věci! Nenene  Eek  Grin
Se divím, že jste na to měli náladu, já bych byl asi jako otec tak nervózní, že bych nemoh.....
 Roll Eyes  Very Happy

Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #10 kdy: 30. Prosinec, 2008, 19:17:52 »

Ahoj, ještě jednou gratuluju Smiley v jaké nemocnici to bylo?
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #11 kdy: 01. Leden, 2009, 14:05:37 »

Domů jsme šli třetí den, až malá začala přibírat. Ono stačilo, že jsem tam trochu prudila, ohledně očkování na TBC, které jsem pro malou odmítla. Taky jsem nechtěla aby jí dávali glukózu... Takže jsem tam prostě s malou zůstala 'podle předpisů' min. 72 hodin. Taky jsem si tam docela užívala toho klidu, dost jsem odpočívala. Zato teď doma... je to pěkný kolotoč.

Sex a zejména sperma má na uvolňování děložního hrdla před porodem docela podstatný vliv. To radí i lékaři  Wink
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #12 kdy: 03. Leden, 2009, 13:34:50 »

tak to taky gratulujeme!!! peknej jezisek!
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #13 kdy: 12. Leden, 2009, 10:20:43 »

ahoj, dostalo se ke mne zajimave video o porodu a pozitivnich prozitcich, ktere zena muze pri porodu mit.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 12. Leden, 2009, 12:00:21 »

Opravdu moc krásné video Smiley
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3 ... 5
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení