Stran: 1 [2] 3 4 5
  Tisk  
Autor Téma: Porod a vše s ním spojené  (Přečteno 16717 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Paní Dýně
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #15 kdy: 12. Leden, 2009, 13:53:41 »

Bohužel se dneska většina nastávajících mamin bojí a naše zdravotnictví to v nich jen podporuje  Sad
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #16 kdy: 12. Leden, 2009, 20:11:34 »

Máš pravdu role.... dneska ženy mají strach... Ale co nějak nemůžu pochopit je to, že si samy nenajdou informace o tom jak to opravdu je. Dnes je na internetu spousta informací, je spousta knih.. 

Zrovna dneska jsem si půjčila nádhernou knížku: Porod bez násilí, autor Leboyer. Přečetla jsem prvních pár stránek a hnalo mi to slzy do očí ... udělám si čas a úryvky sem budu psát pro ty kdo knížku neseženou..
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #17 kdy: 12. Leden, 2009, 22:33:44 »

Ono je to i o tom, že je 'snazší' informace nehledat a nechat zodpovědnost na doktorech.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #18 kdy: 13. Leden, 2009, 19:45:52 »

jj, je to tak...

Dneska jsem mluvila s jednou mladou porodní asistentkou. A ona například říkala, že ty ženy se přímo dožadují toho aby na ně někdo křičel tlač atd.. s porodním plánem tam přijde jedna z mnoha žen..  Většina z nich nic nečetla, nic nevyhledávala... jsou to přece odborníci
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #19 kdy: 15. Leden, 2009, 08:31:43 »

Obdrzel jsem odkaz na clanek, tak ho preposilam dale.
http://www.rodina.cz/clanek6484.htm
Zeny setrete se, dodrzujete zasady MB a nezjednodusujte si je!
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #20 kdy: 03. Březen, 2009, 13:21:04 »

Obdrzel jsem odkaz na clanek, tak ho preposilam dale.
http://www.rodina.cz/clanek6484.htm
Zeny setrete se, dodrzujete zasady MB a nezjednodusujte si je!

Zajímavé. Milane, co Ty sám si o tom myslíš...? Myslím o způsobu porodu, k němuž nakonec u paní Hanky došlo... Vím, že je to takové osobní téma, ale opravdu by mě Tvůj názor zajímal, byť už jsi ho zřejmě ve své poslední větě de facto vyslovil...
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #21 kdy: 03. Březen, 2009, 17:08:25 »

myslim, ze se neslusi, abych to deitailne komentoval, nejsem zena.

obecne, ale makrobiotici vi, co delat, aby byl porod jednodussi (skladba stravy, spec. napoje, cviceni atd.). Jedna vec je vedet, druha vec delat...  budouci maminky by si mely dat pozor na oxidativni stres, ktery je pro ne a pro jejich plod vice nebezpecny, nez pro zdraveho cloveka. cim je zena starsi, o to vice na sobe musi makat, aby porod zvladla bez problemu, to plati i u budoucich MB maminek. MB nejsou nadlidi... kdyz prijde cisar, tak dochazi k naruseni drah meridianu... ale stanou se na svete i horsi veci... nadruhou stranu, jak jsem se v zivote presvedcil, vetsinou nic neni nahodou...

v pripade hanky, ktera o MB ví, tak to je skoda, obzvlaste pak, kdyz chce byt medialne znama...
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #22 kdy: 03. Březen, 2009, 18:12:06 »

myslim, ze se neslusi, abych to deitailne komentoval, nejsem zena.

obecne, ale makrobiotici vi, co delat, aby byl porod jednodussi (skladba stravy, spec. napoje, cviceni atd.). Jedna vec je vedet, druha vec delat...  budouci maminky by si mely dat pozor na oxidativni stres, ktery je pro ne a pro jejich plod vice nebezpecny, nez pro zdraveho cloveka. cim je zena starsi, o to vice na sobe musi makat, aby porod zvladla bez problemu, to plati i u budoucich MB maminek. MB nejsou nadlidi... kdyz prijde cisar, tak dochazi k naruseni drah meridianu... ale stanou se na svete i horsi veci... nadruhou stranu, jak jsem se v zivote presvedcil, vetsinou nic neni nahodou...

v pripade hanky, ktera o MB ví, tak to je skoda, obzvlaste pak, kdyz chce byt medialne znama...

Rozumím, čekala jsem podobnou odpověď, děkuji. Celkově mě to právě u paní Hanky překvapilo - tedy na základě mých informací o ní a jejím životním stylu. Osobně jako Ty ji samozřejmě neznám, ale strašně moc jí fandím.....

Padly už zde vlastně nějaké konkrétní rady právě na tohle téma - jak se připravit na přirozený porod MB cestou, jak se snažit zamezit případným komplikacím atd....? Budu muset zalistovat....  Smiley

Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #23 kdy: 03. Březen, 2009, 18:17:52 »

El, ráda si pročítám Tvé poznatky k tomuto tématu.  Wink Ještě sice nemáme na děťátko ani zdaleka "zaděláno", ale samozřejmě už teď někdy přemýšlím, jakým způsobem jej přivedu(eme Smiley) na svět. Upřímně řečeno, nevím vůbec KDE. Zaujal mě porodní dům U Čápa, určitě znáš, ale pořád ještě nebyl otevřen a bůhví, zdali někdy bude.  Roll Eyes Zvažuji i Vrchlabí, ale je to poměrně dost daleko... Taky mě napadlo, že bych si Tě zvolila jako svou porodní asistentku, snad nevadí, že to takhle píšu...  Very Happy Jenže kdo jiný by to zvládl lépe než žena, která zná energetickou medicínu a je pro vše přirozené...?? Ale to asi není úplně Tvůj obor, ne...?
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #24 kdy: 03. Březen, 2009, 20:06:27 »

zaklad je mit dobre rady a dobre reference, cim vice info, tim lepe. Vhodne je i nacist normalni literaturu, aby clovek zustal pri zemi. myslim si, ze se zde probiralo hodne info, chce jen to hledat...
Pak si udelat svuj vlastni nazor a zatim si stat.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #25 kdy: 03. Březen, 2009, 21:33:45 »

Jé to mě těší, že by sis mě vybrala Smiley Já jsem teď četla knížku Láska jako věda od Michela Odenta a tam je spousta informací. Hlavní tam je ale myšlenka, že žena má podle přírody rodit sama, v bezpečí. Má se oddat všem pocitům a dostat se do jiného stavu vědomí- něco jako v meditaci. myslím, že to jsou vlny delta. Při tomhkle stavu vědomí se vypne ta část mozku, která ovládá náš intelekt, rozum a zapne se stará část mozku- tam kde se vnímají pocity a intuice. Jedině tak může být porod ovládaný hormony. Tohlevše ale nejde, pokud je v okolí někdo kdo nás pozoruje, kdo nám cokoliv říká.. to znamená i porodní asistentka.. manžel. Úkolem manžela nebo porodní asistentky by mělo být jen zajiš´tování bezpečí, ale ne zdravotnická péče. Mě se ta knížka líbí moc, protože jí píše přímo Mudr, porodník, Francouz, který změnil způsob porodu v jedné nemocnici ve francii.. takže je to člověk, který přesně ví co dělá.

Je pravda, že nejsem porodní asistentka Smiley pracuju s novorozenými miminky..

Pokud se chceš o tohle téma víc zajímat, tak si vyhledej knížky od Michela Odenta- Znovuzrozený porod, Všichni jsme děti vody, Láska jako věda.

Když bnad tím přemýšlím, jak to ten pán Odent myslí a zamyslím se nad tím, jak to probíhá u savců nebo u lidí v historii, tak je mi jasné, že nemuseli vědět nic o porodních dobách, nic o tom jak maj dejchat.. co dělat s  miminem. Ty ženy nechali vše jak má být.. nikdo je nerušil a tak se sami dostali do jiného stavu vědomí. Je to něco jako , když nás něco bolí a zaměříme se na to člověk se jakoby ztratí v čase i prostoru.

Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #26 kdy: 03. Březen, 2009, 22:43:24 »

Gratuluju k narozeni miminka. Akorat to malou bude asi stvat ze bude mit narozeniny na stedry den. Ty jsi ji vlastne dostala k vanocum. S tou nespavosti mam uplne stejnou skusenost a taky vsechny matky ktere znam a se kterymi jsem o tom mluvila to mely taky. Je to podle me proste proto ze ma clovek enormni bricho a proste se nemuze uprdelit. Taky mimca radi v noci kopou a to taky nepomaha. Z vlastni zkusenosti v teto finalni fazi jakekoliv obavy z porodu prejdou, protoze diky nepohodli se clovek nemuze dockat az to dite vyprdne.
Jen pro zajimavost - co je to porodni plan?
Zaznamenáno

El
Host
0 0
« Odpověď #27 kdy: 04. Březen, 2009, 11:13:25 »

To je takovej papír, na kterej si žena napíše co všechno si přeje, aby se během porodu a po něm s ní a miminkem dělo pokud to půjde.-při porodu v nemocnici.  Například v nemocnici je běžné ihned přetnout pupeční šňůru, takže si tam žena napříklqd napíše, že to nechce, že by chtěla počkat až to dotepe...
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #28 kdy: 04. Březen, 2009, 23:21:43 »

Tak to je tedy pokrok. Ja rodila v druhe puli 90.let, a o tom se mi ani nezdalo.
Zaznamenáno

El
Host
0 0
« Odpověď #29 kdy: 05. Březen, 2009, 00:08:53 »

nj, ale těch žen, co se o porod aktivně zajímají je cca 1%...  já bych ho určitě sebou měla-kdybych do nemocnice musela....
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 5
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení