Stran: 1 2 [3] 4 5
  Tisk  
Autor Téma: Porod a vše s ním spojené  (Přečteno 16694 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #30 kdy: 06. Březen, 2009, 20:41:53 »

Kdybych byvala mela tyhle moznosti, taky bych jich vyuzila. Kdyz jsem mela moje deti tak v Praze nic alternativniho nebylo. Ted ziju v Anglii a tady je domaci porod ted hodne oblibeny (s bazenkem a porodni asistentkou).
Zaznamenáno

El
Host
0 0
« Odpověď #31 kdy: 06. Březen, 2009, 21:30:35 »

No ještě něco... doktoři to uměj dobře nahrát a vybojovat si to, že ten plán nesplní. Prostě si něco vybáchorkujou.. nebo špatně zasáhnou a je po všem.. nemají to rádi..   

V mnoha zemích v Evropě je tohle normální. Porodní asistentky maj tyhle služby proplacené od pojišťoven, to u nás není. A tak se to tam hezky rozvíjí..
Bohužel češi jsou ovce, který nemyslej .. (pardon, jestli to někoho urazilo)

Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #32 kdy: 09. Březen, 2009, 18:25:01 »

tady je seznam zajímavých knížek a odkazů  Wink

Michel Odent-  Znovuzrozený porod
                        Matka Země
                        Všichni jsme děti vody
                        Láska jako věda

Jana Doležalová-   Hovory s porodní bábou ( I. konigsmarkovou )
                             Porod doma

Marek Vlastimil- Nová doba porodní

Ingeborg Stadelman-  Zdravé těhotentsví, přirozený porod

Frederick Leboyer - Porod bez násilí

Henci Goer- Průvodce přemýšlivé ženy na cestě k lepšímu porodu

www.normalniporod.cz
www.aperio.cz
www.unipa.cz
www.iham.cz
www.duly.cz
www.pdcap.cz
www.ferovanemocnice.cz
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #33 kdy: 09. Březen, 2009, 22:17:31 »

právě vytvářím stránky, kam dávám (postupně) všechny cenné info... zatím tam toho moc není.

www.mimi-mimi.blogz.cz
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #34 kdy: 10. Březen, 2009, 21:50:09 »

Musim ale zase rict, ze v Krcske porodnici v Praze 4 kde jsem rodila, byli hodne zamereni na to aby naucili novopecene maminky kojit a hodne to podporovali. Ted moje znama tady v Anglii mela domaci porod (prvni dite) asi pred mesicem a uz nekoji, protoze ji dite totalne zdevastovalo bradavky. Nevim cim to je, nekdo je ma invertovane a proste to nejde, ale v ty Krci se fakt snazili pomoc kazde matce.
Zaznamenáno

pešule
Newbie
*

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #35 kdy: 10. Březen, 2009, 23:54:03 »

dovolim si udelat malou reklamu na makrobioticky manzelsky par gynekologu v Olomouci.Jsem spokojenou pacientkou doktorky Hany Gebauerove,makrobiotiku delaji pres dvacet let.Snazi se v tomto duchu pusobit i na sve pacientky, bohuzel po precteni nekolika prispevku od pacientek na www.znamylekar.cz ,ktere nesdileji nadseni pro makrobiotiku, naopak se citi jeste urazene a dotcene ,ze jim doktorka doporuci zmenu stravy mi z toho neni moc veselo...
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #36 kdy: 11. Březen, 2009, 08:46:45 »

při kojení je hodně důležitá technika, pokud je tam něco špatně- například dítě má málo bradavky a dvorce v pusince, nebo saje tvářičkami, má špatně jazyk... je tam hodně důvoců proč se můžou bradavky zničit. Ale není to tím, že matka nemá prsa na kojení.. může se stát že jsou vtáhlé bradavky, ale na to jsou pomůcky- klouboučky..   podle toho co zatím vím( protože mojí prácí je i naučit kojit maminy po císaři, nebo maminy s nedonošencem) , tak pokud mamina chce, tak se to naučí..
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #37 kdy: 26. Duben, 2009, 23:43:11 »

Já s kojením prvního dítěte žádné problémy neměla. Ze začátku se sem tam objevila nějaká prasklinka, což při kojení bolelo, ale brzy to přešlo. Teď s druhým dítětem jsem si dost vytrpěla, měla jsem na obou prsou praskliny do krve a do 6 týdnů při kojení bolestí kousala do peřiny... I přes to, že technika byla správná. Už už jsem si myslela, že to nevydržím, ale pak to ustalo a pomalu zmizelo. Ty bradavky předem na kojení nejsou zvyklé a když nějaké dítě saje jako malý tygr, tak jsou prostě nějaký čas bolavé. (Hodně pomáhá po bradavkách roztírat mlíčko a chodit 'jen tak')
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #38 kdy: 27. Duben, 2009, 09:42:09 »

Ahoj role,

před měsícem jsem byla na kurzu laktačních poradkyň. Byl to kurz od laktační ligy, ukončený zkouškou a předáním certifikátu. Kurz to byl dost náročný, protože jsme řešili spoustu témat a problémů. A tak ti te´d s jistotou můžu odepsat na tvůj příspěvek.

Rágády vznikají vždy ze špatné techniky kojení, ze špatného držení dítěte nebo ze špatné polohy mezi matkou a dítětem, ze špatné techniky nabízení prsu, z naklánění se k dítěti, odtahování se od dítěte, pokud dítě nemá v pusince dotatek prsa- bradavku a velkou část dvorce.

Bradavky se mění v průběhu těhotenství, tmavnou a tuhnou. To je jejich příprava na kojení. Dříve se třeba tužili mačkáním a kartáčkama, ale to už se te´d ví, že byla hloupost. Takže samotné těhotentsví připravuje bradavky ke kojení.

Síla sání dítěte také není rozhodující. Pokud je dítě správně drženo, má v pusince bradavku i s dvorcem, a pokud se mu prso správně nabízí, tak i dítě které hodně saje prso neporaní.

O tom roztírání mléka máš pravdu a chození jen tak taky Smiley
Zaznamenáno
Mili
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #39 kdy: 27. Duben, 2009, 12:26:51 »

Role, si rozumná a dosť skúsená, skús sa na to praskanie pozrieť z pohľadu jin-jang.
Problém je v koži - energia kovu, praskanie bude asi jin na jinovej prednej strane tela, skús posilniť en. kovu, ....  porozmýšľaj či to nie je ovocím.... pozri si aký meridián prechádza týmto miestom.
K tomu skús obklad z ryžových otrúb, dreveného uhlia, dentie, riasy nori. Určite na niečo prídeš, opatrujte sa i s malou, krásne dni.  Tongue
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #40 kdy: 28. Duben, 2009, 13:38:03 »

Mili, to už je pasé, byla to jen otázka prvních pár týdnů.

El, já na pár přednáškách a kurzech o kojení byla a rozhodně myslím, že jsme techniku kojení měly a máme správnou. I v porodnici mně to pár sestřiček řeklo. Když jsem mluvila s Věrkou Chasákovou (letitou makrobiotičkou, má 3děti, poslední cca 10tileté) tak ona například měla prasklinky u všech dětí a to až do sedmého měsíce. Takže to možná nebude nej technikou a mb stravou  Wink
Zaznamenáno
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #41 kdy: 29. Květen, 2009, 19:49:12 »

http://marek.blog.respekt.cz/c/85626/Seznam-jako-past.html#t2
Zaznamenáno
lesou
Newbie
*

281627078
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #42 kdy: 17. Červen, 2009, 22:21:18 »

Ahoj, pridavam dalsi radostnou perlicku k tomuto vlaknu - minuly tyden ve ctvrtek se nam narodil synacek Daniel. S "makrobiotickymi" mirami 2.9 kg a asi 49 cm, merili jsme ho az po dvou dnech a velmi setrne.. Jinak porod probehl doma, cimz dekuji vsem, kdo me v tomto podporovali a motivovali, s porodni asistentkou, naprosto v pohode a bez jakychkoliv, byt sebemensich komplikaci. Stejne tak jako predtim cele tehotenstvi. Detatko je skvele, koji se, v noci  krasne spi, kdyz je vzhuru, tak je cile a spokojene, skoro neplace. Takto jsem si to predstavovala jen v tom nejkrasnejsim snu!
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #43 kdy: 17. Červen, 2009, 23:23:18 »

Tak to gratuluju a hezky si to miminko uzijte  Smiley
Zaznamenáno

milan
Host
0 0
« Odpověď #44 kdy: 18. Červen, 2009, 00:25:30 »

lesou, take se pridavame s Evinou ke gratulaci. takove zpravy slysime radi!
at se Danielkovi co nejvice dari a dela rodicum jen radost!

PS: Co na to doktori?
« Poslední změna: 18. Červen, 2009, 00:30:34 od milan » Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení