Stran: 1 2 3 [4] 5
  Tisk  
Autor Téma: Porod a vše s ním spojené  (Přečteno 16480 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #45 kdy: 18. Červen, 2009, 18:30:01 »

také se přidávám ke gratulacím. je to fajn, lesou, že jste si pořídili to málé, plazivé, ubrečené stvoření. to musí bejt super období, které začalo před devíti měsíci, pokračovalo domácím porodem a teď vás tři čeká radostné období. než to řekne táta a bude to chodit - bude plno krásných chvil. to bude určitě šikovnej klučina! Smiley
Zaznamenáno
lesou
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

281627078
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #46 kdy: 18. Červen, 2009, 18:54:12 »

Ahoj, dekuju za gratulace!
Milane, co na to doktori nevim, my byli poprve dnes u detskyho, a to jen kvuli tomu, ze nam ho jinak nechteji zapsat na matrice.. Je to paradox, potvrzeni od porodni asistentky, ktera byla u toho, kdyz to lezlo na svet, neberou, ale od doktora, ktery to dite vidi poprve (a mozna i naposled) v zivote, ano.. Ale aspon mame i biloplastne potvrzeno, ze je zdrav:-) Jinak my vybrali takoveho, ktery je s domacimi porody v pohode, par takovych v Praze je..
Zaznamenáno
sokolenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #47 kdy: 21. Červen, 2009, 19:25:07 »

ahoj Leni, moc vám přeji, aby vše probíhalo tak harmonicky jako dosud, snad se zase někdy sejdeme na nějaké akci, kde vezmeme prcky s sebou
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #48 kdy: 22. Červen, 2009, 08:39:29 »

Ahoj Leni,
Take moc gratuluji k miminku! Chtela jsem se zeptat, jak to mate s ockovanim?
Diky, pa.
Zaznamenáno

Nena
Host
0 0
« Odpověď #49 kdy: 22. Červen, 2009, 13:53:29 »

ahoj Leni, taky gratuluji. Nedavno jsme si zrovna rikali, ze vubec nevime, co s tebou je  Grin Grin Grin
Zaznamenáno
lesou
Newbie
*

281627078
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #50 kdy: 23. Červen, 2009, 00:03:29 »

Ahoj, obema Lenkam a Zdeni, dekuji za gratulace!
Sokolenka> vidis, zanedlouho se budu zucastnovat i srazu s detmi Smiley Uz se tesim, jak vas, mamin, poznam vic!
Leni, s ockovanim to mame tak, ze ockovat nechceme vubec, tudiz /zatim/ nemame ani pediatra. Tu prvni prohlidku kvuli matrice jsem si museli zaplatit (1000 Kc), jelikoz bez registrace pojistovna nic neproplaci.. Uvidime, jak to bez doktora pujde dal, byla by to ta jednodussi varianta Motyl
Nena> ja vim, srazy jsem posledni dobou zanedbavala a ani toho zitrejsiho se nezucastnim, je jeste moc brzy Look Round Ale jakmile to pujde, moc rada se s vami uvidim!
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #51 kdy: 23. Červen, 2009, 08:21:39 »

Ahoj Leni,
diky za odpoved! To je super, ze to takhle jde... v teto dobe je fakt kazda rada a sdilena zkusenost cenna.
Tak preju hodne stesti a at Vam to takto skvele vychazi i dal Grin
Tesim se, az se i s miminkem ukazete na nejake akci!  Wink
Zaznamenáno

sokolenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #52 kdy: 23. Červen, 2009, 19:43:44 »

ještě by mě lenko zajímalo, co na to tvůj manžel neMB, nebo konvertoval? můj manža papká, co já uvařím, ale s porodem doma by asi nesouhlasil...
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #53 kdy: 25. Červen, 2009, 05:10:25 »

dovolil nedovolil.. to je zkrátka věc ženy jak tohle cítí a jak dobře je schopná se na porod doma připravit  Wink
Zaznamenáno
dáma s čápem
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #54 kdy: 25. Červen, 2009, 06:59:26 »

A jak jste připravení na situaci, kdy doma porodíte dítě například z rozštěpem páteře, nebo tak něco? Ne, že bych to někomu přála, už rozhodně ne kvůli tomu dítěti, ale stává se to.
Nebo se to MB ženám nestává? Či si myslíte, že s tou potřebou rychlého lékařského zásahu to nebude zas tak horký?
Nemyslím to nijak zle, jen se ptám, jak jste tedy připravení řešit tuhle situaci, mě tahle možnost od porodu (i když do něj mám ještě opravdu hodně daleko) doma přece jen kapku odrazuje.
Zaznamenáno
ira
Host
0 0
« Odpověď #55 kdy: 25. Červen, 2009, 07:09:42 »

El, se vší úctou, tak jednoduché to přece není. Máš pravdu, že porod je ženská záležitost a každá žena by měla mít možnost se svobodně rozhodnout, jakým způsobem jej chce prožít, ale manželé bývají otcové a pokud něco nechtějí "dovolit", není to ani tak důkazem jejich zabedněnosti jako spíš citové vazby k miminku. Prostě mají strach, protože se jednak děje něco, čemu nemohou nikdy docela porozumět a jednak bývají sami zmasírovaní propagandou a považují porod za veliké riziko. Na takovém poli se velice špatně vyjednává a většinou není moc prostoru k argumentům a přesvědčování. Jiná věc je ta, že partnerský vztah by neměl být založen na moci jednoho z partnerů nad druhým, kdy se věci řeší tak, že se dovolují nebo zakazují, ale každý vztah je jiný, koneckonců někdy ani toto nemusí mít negativní konotace - partnery si vybíráme takové, jaké potřebujeme, jsou jen zrcadlem nás samých. Ale zpátky k porodům: obzvlášť, pokud se jedná o první děťátko, měli by s domácím porodem být plně ztotožněni oba rodiče, nejen maminka. Ale to je jen můj názor... Wink
Zaznamenáno
ira
Host
0 0
« Odpověď #56 kdy: 25. Červen, 2009, 07:20:49 »

A jak jste připravení na situaci, kdy doma porodíte dítě například z rozštěpem páteře, nebo tak něco? Ne, že bych to někomu přála, už rozhodně ne kvůli tomu dítěti, ale stává se to.
Nebo se to MB ženám nestává? Či si myslíte, že s tou potřebou rychlého lékařského zásahu to nebude zas tak horký?
Nemyslím to nijak zle, jen se ptám, jak jste tedy připravení řešit tuhle situaci, mě tahle možnost od porodu (i když do něj mám ještě opravdu hodně daleko) doma přece jen kapku odrazuje.
U porodů doma obvykle asistují zkušené "porodní báby", které navíc dokážou případné potíže diagnostikovat dávno před tím, než nastanou. Někdy se také stává, že po dohodě s rodičkou při komplikovaném porodu přivolají lékaře, nebo převezou rodičku do nemocnice. Ale zkus se na to podívat třeba takhle: kdyby sis měla vybrat mezi tím, jestli Ti bude u porodu pomáhat žena, která z vlastní zkušenosti ví, co se s Tvým tělem děje, nebo mladičký doktor, který sice pár porodů viděl, ale víc toho četl, než doopravdy umí, co by sis vybrala? Problém je, že v porodnicích se často neschopnost personálu snaží dohnat medikací a to není dobré ani pro rodičky, ani pro miminka, nehledě ke stresu, který se tím vytváří. Ale tohle vysvětlování je na dlouho a raději bych to nechala třeba na El - myslím, že o tom ví mnohem víc než já  Smiley
Zaznamenáno
dáma s čápem
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #57 kdy: 25. Červen, 2009, 07:32:31 »

V pořádku. Jen bych chtěla říct, že jsem vesměs také zastáncem zdejšího názoru na doktory aspol, ale v  tomhle jsem na vážkách...  Sad i když na tom mladém doktorovi a zkušené "porodní bábě" asi něco bude Smiley Teď tu pár dní nebudu, no především na El, pokud si teda na mě udělá chvilku čas O:-), si počkám ráda.
Zaznamenáno
romanS
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #58 kdy: 25. Červen, 2009, 14:06:37 »

Přidávám se k zástupu gratulantů a vyslovuji přání, ať takových dobrých zpráv chodí stále víc.... Potlesk
Zaznamenáno
lesou
Newbie
*

281627078
Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #59 kdy: 25. Červen, 2009, 19:04:16 »

Ahoj,
Romane, diky Smiley
Sokolenko, konvertoval  Tongue Definitivne po mem kurzu u pani Kubikove v unoru, ale asi to souviselo s mym tehotenstvim celkove - jednak to, ze vubec nastalo Smiley, ale i z hlediska budouci vychovy ditete by nebylo rozumne, abychom kazdy jedli jinak. S porodem doma vsak souhlasil od zacatku, ono stacilo citovat par knih o prirozenem porodu (napr.Henci Goer > Pruvodce premyslive zeny na ceste k lepsimu porodu - ta je hodne vyzivna a doporucuju ji dame s capem, pokud by se o problematiku zajimala vice) + zazitky par znamych z porodnic a bylo jasno Wink
K porodum doma obecne> vzdycky existuje riziko komplikaci, byt se daji mb stravou hodne eliminovat, a nastanou-li doma,  muze to byt prusvih. I kdyz je porodni asistentka pozna zavcas a zavola se zachranka, tak vzhledem k soucasnemu postoji nasi spolecnosti /lekaru/ k porodum doma si nedelam iluze, ze by vse probehlo hladce.. proto je na kazdem si zvazit, zda riskovat tohle, anebo porodnici, kde matku/dite v pripade ohrozeni zivota s nejvetsi pravdepodobnosti zachrani, ale pritom je dost mozne, ze jim tam privodi komplikace jine, ktere by pri prirozenem prubehu nenastaly. 
Postoj partnera k porodu> tezko tohle hodnotit vseobecne, ale pro me byla podpora manzela dulezita a bez ni bych do toho nesla.. navic si to ani technicky nedovedu moc predstavit - ono je to totiz pomerne narocne, jak organizacne, tak /relativne/ financne, takze vylozene proti jeho vuli by to snad ani neslo Smiley
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení