Stran: 1 2 [3] 4
  Tisk  
Autor Téma: Deti a MB  (Přečteno 12813 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Viva
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #30 kdy: 04. Leden, 2009, 09:56:53 »

Sorry,
zase som si to nejako neuvedomila,
kiahne sú teda neštovice.

Milan, viem, že tie krémy neriešia príčinu, to mi povedala aj doktorka, že to je len na presušenie tých vyrážok (bolákov) a obmedzenie svrbenia.

Ale malého to asi fakt dosť svrbí. Dnešná noc bola dosť zlá, malý si od najväčšej únavy pospal pol hodinu a potom do polnoci bol hore s nami. Potom až do štvrtej ráno nemohol spať, najmenší zvuk ho hneď prebral, stále sa prevaloval, škrabkal. Potom sa budil každú polhodinu s plačom.

Ak niekto viete poradiť niečo, budem moc rada. Dík.
Zatiaľ mu na to dávam obyčajný detský zásyp / púder a asi mu to trochu pomáha, lebo si ho stále pýta.

Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #31 kdy: 04. Leden, 2009, 13:54:34 »

Milane, recept mám od paní Chasákové, ta ho má prý od paní Průchové. Jen jsem tam napsala to, co mně k tomu Věrka Ch. řekla.
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #32 kdy: 04. Leden, 2009, 14:12:42 »

Plané neštovice - naší malé (a pak i manželovi, který je následně chytnul) pomohly proti svědění koupele:
Do koupele přidat bavlněnou ponožku, kterou jsme do poloviny naplnili ovesnými vločkami a přidali pár kapek hydrofilního (ve vodě rozpustného) oleje s třemi éterickými oleji - RAVENSAROU, TEA TREE a HEŘMÁNKEM. Ponožkou se lze mýt jako houbou. Ovesné vločky pouští náramně príjemné bílé mléko. Po koupeli se neotíráme, ale necháme mléčnou vodu na těle zaschnout. Také pomáhalo omývání heřmánkovým výluhem nebo nastříkáním heřmánkové květové vody přímo na tělo. Oleje např. viz:
http://www.nobilis.cz/
Neštovice se vyhojily dříve než je to obvyklé (i podle normální dětské doktorky), malá po koupelích ani vůbec neplakala, ani se neškrabala. Nezůstala jí žádná jizva (jedna ano, ale to je prý normální)
« Poslední změna: 04. Leden, 2009, 14:14:16 od role » Zaznamenáno
Viva
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #33 kdy: 04. Leden, 2009, 15:58:07 »

Role, ďakujem,

vyskúšame to dnes s ingredienciami, ktoré mám k dispozícii a zajtra s tými, čo zoženiem.

Aj keď neviem neviem, ako máme teraz to euro, tak plno obchodov vôbec neotvorilo, aby nemuseli vydávať eura.
My sme normálne včera museli ísť do Rakúska do obchodu (našťastie je to len 5 km), pretože u nás sa nedalo nič kúpiť, najmä nie zelenina.

Ale ovsené vločky aj tea tree mám.

Ako sa má Marienka? Dobre spinká?

Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #34 kdy: 04. Leden, 2009, 17:26:57 »

Kdybys měla ještě aspoň heřmánkový čaj, tak udělej silnější výluh a přilij do koupele.

Maruška se má dobře, ve dne téměř pořád spí a v noci jí ke spánku musím přemlouvat  Wink
Zaznamenáno
kalumy
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #35 kdy: 05. Leden, 2009, 08:21:01 »

Já mám potíže s dcerou 2,5 roku opačné.Ač byla zpočátku jedlík,každou novou chuť vítala,teď do ní něco dostat je kumšt.Celý den si vystačí se zeleninou a trochou ovoce.Veškeré přílohy včetně těstovin,a bílkoviny odmítá.Za týden do ní dostanu 1 porci čočky,občas polévku z červené čočky,a tofu s řasou.zeleninu jen vařenou či napařenou.Zapečené či smažené  odmítá.
Zatím ještě jí alespoň od Alnatury celozrnné lupínky a neslané tyčinky.Moučníky MB tak 2 lžičky a jedině s ovocem.Zkoušela jsem jí nabízet i jídla ,,normální" (jsme rodina smíšená) ale nejí ani ta,a maso je pro ni něco,co se diví,že může někdo jíst.
Zkouším pestrost,zdobnení,pohyb venku ,ale veškerá snaha marná. (má 14 kg,vyhuble zatím nevypadá,ale přijde mi málo aktivní(nerada běhá,ráda se nosí...)Byla bych ráda,kdyby jste poradili,jak na ni.Zda do ni dostat nějaké B,aby měla chuť k jídlu?
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #36 kdy: 05. Leden, 2009, 12:10:49 »

Píšeš, že nechce pečené a smažené- to přece není žádnej problém. Když to nechce tak jí to nedávej. Stejně tak maso.. Asi má jangu dost a nechce ho. sepiš si a vyzkoušej co všechno jí, jak je to upravené atd. A zjistíš co potřebuješ Smiley

Taky může být ve stresu- to pak děti málo jedí a směřují se víc k jinu.

Hodně pomůže komunikace, ale nenásilná.. nic jí nenutit, nechat ji mluvit,¨vyjádřit se, snažit pochopit co si myslí a co cítí.

hodně pomáhají masáže.. to se pak to dítě krásně uvolní a většinou samo začne říkat co cítí a co si myslí...

Taky bych zkusila menší porce krásně barevně upravené..
Zaznamenáno
kalumy
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #37 kdy: 05. Leden, 2009, 12:55:48 »

Tím smažením a pečením jsem spíše myslela přípravu zeleniny,či placky.Přijde mi denodenní napařování či dušení hodně jednotvárné navíc je kondicí i konstitucí jinová a když se zamyslím,tak pokud něco konzumuje tak jsou to věcí charakteru jin(proto se snažím alespoň o jangovou úpravu)tedy kromě kořen. zeleniny.Nevím,co by ji mohlo stresovat,je otevřená,povídáme si hodně(téměř pusu nezavře),ale od malička je obrovská osobnost (až tvrdohlavost).Prostě musí být tak jak to chce ona a nehodlá slevit,tak se snažíme vysvětlováním tento rys zmírnit.(asi následek těhotenství,kdy mně přitahoval jen jang a na ovoce a ostatní jsem se nemohla ani podívat)
Ty masáže bych zkusila,neznáš nějakou konkrétní adresu,kde bych se dozvěděla o nich více? Roll Eyes
Díky
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #38 kdy: 05. Leden, 2009, 14:16:45 »

Podle toho co píšeš bych zkusila ten jang do stravy dodávat, tak aby si toho moc nevšímala. Do pečeného bych ji nenutila, jsou i jiné jangové způsoby úpravy jídla.

Pokud chceš kontakt přímo na někoho kdo dělá dětské masáže, tak se podívej na školu vědomého rodičovství. Budou tam kontakty na všechny lektory z čr. ( například já tam jsem také- mam kurz na kojenecké a dětské masáže)

A mimochodem dcerka je taky v odmítacím věku.. takže si myslím, že ji to přejde.. v těchlech letech bývá dětská tvrdohlavost nejvíc vidět Smiley
Zaznamenáno
Viva
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #39 kdy: 05. Leden, 2009, 20:51:17 »

Role, dík. Pomohlo to. Včera sme ho vykúpali v tom špeci kúpeli a pomohlo to. Išiel síce spať až tesne pred polnocou ale prespal celú noc. A ani dnes cez deň si to neškrabal a bol oveľa pokojnejší.
Aj keď možno pomohol aj tekutý púder, ktorým ho natrela moja mama, keď bol poobede u nich. Tá mi dobre vynadala, že či chcem, aby mal jazvy. Dobre ma zvozili, že sa o svoje dieťa nepostarám poriadne.
Zaznamenáno
Paní Dýně
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #40 kdy: 05. Leden, 2009, 22:00:26 »

Vivo, jsem ráda že to pomohlo, koupejte každý den!
Zaznamenáno
kalumy
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #41 kdy: 06. Leden, 2009, 13:23:39 »

Děkuji El za nakopnutí,možná v tom opravdu bude hrát roli stres.Já bych si to nikdy s tímhle nespojila,ale malá byla v 7 týdnech pod narkózou operovaná,pak celý spodek 2 měsíce zafixován sádrou,a do 13 měsíců znehybněné končetiny,samé rentgeny,no
Vzpomínám si,že moje lékařka říkala,že tyto děti v povědomí ten stres mají,a dávají to různě najevo.Myslím,že to bude oříšek,a na masáže určitě mrknu.
Díky
Zaznamenáno
Viva
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #42 kdy: 29. Leden, 2009, 18:28:02 »

Ahoj, Role, aj môj manžel dostal tie neštovice, ale aj vďaka kúpeľu, ktorý si nám poradila, to celkom chlapsky zvládol  Very Happy

Ešte sa vrátim, k tomu množstvu jedla skonzumovaného mojim dieťaťom  - začali sme mu dávať menej a pár dní to celkom išlo, začal kakať už iba raz denne. Ale ani teraz, po dvoch týždňoch, sa konzistencia neupravila a stále má riedku, skoro tekutú kaku.

Navyše sa teraz začal ešte vehementnejšie dožadovať jedla, už sa s ním pomaly nedá vydržať, stále nás ťahá do kuchyne.

Pani doktorka mi tvrdí, že sme ho naučili tak veľa jesť a že ona iný problém nevidí. Iba ak snáď, že má priveľa vlákniny. Ja mu však už od leta dávam aj bielu ryžu a biele cestoviny. Plus kaše mu takmer ešte stále takmer úplne vždy pasírujeme.

Dali sme mu urobiť aj krvný obraz - ale je v pohode, aj železo má dobré.
Jedine má menej krvných doštičiek (neviete, čo s tým?)

Už som mu aj kúpila nejaké bio mäso a meditujem, že či mu ho mám dať, lebo už fakt neviem, čo s ním.

Ak niekto viete poradiť, ako docieliť aby menej jedol a aby mal tvrdšiu stolicu, budem veľmi rada.
(On mal normálne také veľké bruško, ako Somálča. P. Dr. tvrdí, že kvôli tomu má aj rozodmu svalov na bruchu - ale to asi zdedil po mne).
Dík.
Zaznamenáno
Viva
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #43 kdy: 17. Únor, 2009, 13:59:03 »

Ahojte,
zase sa ozývam, ak mi niekto viete poradiť z vyššie uvedeným problémom, veľmi by mi to pomohlo.
Teraz sme skúšali, skoro desať dní, iba bielu ryžu a uvarenú rozmixovanú mrkvu (viem, že to nie je ideál, ale už nevieme čo), plus občas niečo k tomu. Stolica sa trochu zhustila a zostala iba raz za deň (aspoň to), ale hneď ako sme mu začali pridávať napr. cestoviny, jablko, ... stolica je zase tekutá a častejšia.
ďakujem
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #44 kdy: 17. Únor, 2009, 14:26:23 »

A co pohyb a cviky na bříško?
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení