Stran: 1 2 3 [4]
  Tisk  
Autor Téma: Deti a MB  (Přečteno 12804 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #45 kdy: 12. Září, 2012, 11:55:45 »

Ahoj,
tohle je pořád aktuální téma, tak ho vytáhnu na povrch. Přivedla mě k tomu Ro.Le, protože na Modrém koníkovi jsem hledala její příspěvek o neštovicích. Zmiňoval se o tom totiž někdo na aspone.cz. No a na koníkovi jsem ten příspěvek nenašla, tak jsem pátrala zde, protožeprý to dávala sem. A kdo hledá, ten najde. Ale dá to ukrutnou práci to pročítat celé forum, i když mě to zajímá, co se dřív psalo a baví mě to číst.
Co se týče dávání dětí k babičkám, tak to asi bude diskuse, to se tu pak rozvine, aspoň to tady neutichne. Buď jim dát s sebou jídlo nebo rozepsaný jídelníček a nechat babičku, aby si s jídelníčkem poradila a nechala pracovat intuici. Některá to mážná zvládne. Jiná dítěti dá, co mají k obědu a protože to dítě doma nemá, asi to sní. Jak někdy říká moje mamka - zakázané ovoce nejvíc chutná. To nebylo dobré, teď už nevím, kdo v tomto tématu to zmínil, že dítěti dávali sladkosti a pak zvracelo a babička říkala "vidíš, čím ji krmíš." tak nějak doslova si to nepamatuju, tady si to v tom pak najdete. Často to lidé svádí, že je dítěti špatně z MB, i když to pravda není. A co se týče dětí a jejich úletů? No pokud jsou děti malé, jsou s maminkami doma. Když pak chodí na základku, tak buď jídlo s sebou nebo pokud dítě chce, tak může chodit na obědy. Ono se pak nebude odlišovat od spolužáků a oni se mu nebudou smát, že jí obilí. Ale některé děti to řeba dobře snášejí, mají dobrý kolektiv a nikdo se mu  za obilné placky nesměje. Jak píše paní Terešová v Zrnění v rozhovoru - co je lepší, naburat dítěti psychiku nebo jídelníček -. No a děti vyletí jednou z hnízda, tak když z domova budou mít dobrý základ a budou znát energie potravin, tak budou vědět, co jim škodí a co ne. Třeba už pak nepůjdo cestou MB a vyberou si jinou. Nebo možná půjdou cestu MB. Každý si musí zvolit svojí cestu. Budeme-li my zdravější, budou takové i naše děti.-- ta věta citována z Chourové. Každý z nás by si určitě přál, aby naše děti byly zdravé. Mě by se také líbilo mít MB přítele, kdybych našla. A pak samozřejmě i děti. Přeji všem, kdo mají to štěstí, ať jim to vydrží co nejdéle.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení