Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: návrat k mb  (Přečteno 3869 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Tina
Jr. Member
**

372585734
Zobrazit profil
0 0
« kdy: 03. Leden, 2009, 23:51:03 »

dělala jsem mb poctivě po 5měsíců, pak jsem to neustála (neskutečný tlak okolí), teď jsem v tak neskutečném extrému, jako nikdy předtím, dokonce jsem začala po letech jíst maso, mám potřebu neskutečně solit a používát hodně oleje. nevíte, jak zase zpátky, nějak to nemůžu ustát, kde jsem udělala chybu? díky. tina
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 04. Leden, 2009, 16:42:37 »

Ahoj Tino,

sem tam i vlak vykolejí.  Takže buď vpohodě.  Wink A ty jsi toho nechala kvůli okolí? Jinak cestou zpět je především tvá vůle. A pokuď to nepůjde tak snadno, probudit se do zdravějšího dne, zkus ubírat alespoň postupně extrémy. Nejprve červené maso, ubrat sůl a vyloučit cukr... To ale znáš, viď.  Wink
Mimochodem co ta nepraná kořenová zelenina? Dala se ještě v prosinci sehnat? Smiley

Já teda poslední dobou nevykolejil, ale občas jedu po starých kolejích, takže bych mohl vykolejit, ale nestalo se naštěstí. Ale blížím se ke křižovatce: na jedné straně vedou koleje do stanice, na druhé vedou ke skále. Ale rád jsem cestou míjel ten tvůj vykolejený vláček a ten můj zas frčí dál.
Zaznamenáno
Tina
Jr. Member
**

372585734
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 04. Leden, 2009, 23:14:27 »

ahoj Giorgino,
to byla fajn odpověď, moc děkuju. asi to bylo i těma vánocema, hodně jsem pekla a tak. jo, sehnala jsem zeleninku, už mi opravdu roste. mám česnek, cibulku, zkusila jsem i pohanku, všechno se to zelená, i cibulka už raší. petrželka sice trošku pokulhává, ale je to prima. by mě to vůbec nenapadlo. zítra už se zas těším na pravidelnost práce a jídla... hezky zase začnu lehkou miso polívkou a rejžovou kaší. pomalu už to zase podsouvám i rodině. ještě jednou děkuju za povzbuzení. přeju vše jen to nej do celého nového roku. t
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #3 kdy: 05. Leden, 2009, 08:35:51 »

Nojo, pecene, sladkosti, zadny pravidelny rad.. to udela svoje.
Ulety jsou super, protoze si diky nim clovek uvedomi co dela spatne.
Zaznamenáno
Hajdalák
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #4 kdy: 08. Leden, 2009, 03:37:32 »

Čau Tino,

nic si z toho nedělej, různých úletu ještě bude... a s rodinou to znám moc dobře , ačkoliv jsme zadobře, tak ty první .. roky to byl boj, než pochopili, že to není momentální úlet, že nejsem členem sekty Eek a asi hlavně než mne začali opouštět všechny "nevylečitelné" choroby.  Ať se daří Smiley
Zaznamenáno
Tina
Jr. Member
**

372585734
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 08. Leden, 2009, 20:57:29 »

díky, Hajdaláku,
spíš byl problém s váhou, zhubla jsem a rodina šílela, že nejsem normální a tak. ze všech stran člověk slyší, najez se, vypadáš hrozně, já vím, že to je prův.znak přechodu na mb, ale ten tlak, pokud je na to člověk sám, je strašnej. můj muž je vegan spoustu let, ale třeba každy večer si dá whisku, pivo a pálivý kořeněný jídlo zalitý množstvím oleje.(jí tak kolem 9,hod večer, myslím, že by to u mb nevyhrál) má věčně alergii a je mu pořád zima. pořád pčíká, sotva funí. má pupek, ale tvrdí, že je zdravej. je fakt, že psychika dělá hodně, ne jenom to jídlo, a je pravda, že jinak má max.dvakrát do roka dvoudenní chřipku, kterou po lehkém zotavení léči zas whiskou. což samozřejmě doporučuje i mně :-)) mimochodem, mě by tohle zabilo. no, každopádně jsem argumentovala, že každému co jeho jest, tzn, že nehodlám se cpát tím, čím on, ale zvolna se vracím k mb. musím říct, že je to těžší než když jsem s mb začínala, nevím proč to tak je, ale četla jsem v nějaké knížce od pí.Průchové, že ten, kdo se od mb odkloní, má pak problém se k ní znovu plně vrátit. asi to tak opravdu funguje.
Zaznamenáno
Tina
Jr. Member
**

372585734
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 08. Leden, 2009, 21:02:04 »

a ještě jeden postřeh, mám pocit, že moje tělo chce hrozně rychle zpátky ten hnus a balast, co tam mělo dřív. (sůl, olej, tuk)myslím, že to je asi něco jako paměť buněk, myslím, že jsem o něčem takovém kdesi taky četla, z toho vlastně vychází i lidské návyky včetně těch špatných.
Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 08. Leden, 2009, 21:19:14 »

Možná to bude i tím, že zvyk je prostě železná košile a můžeme si ji přenášet do dalších životů.
Zaznamenáno
Tina
Jr. Member
**

372585734
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 08. Leden, 2009, 21:28:41 »

hm, genetická informace. klidně bych tomu věřila. to je ale strašný
Zaznamenáno
Ecureuil
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 09. Leden, 2009, 10:32:32 »

Taky se podělím o své zkušenosti. MB provozuju od června (tedy asi 7 měsíců) - jezdím hodně do přírody a tam se mi mb daří dodržovat docela dobře. Doma je to horší, poslední měsíc jsem taky ujela. Dneska ráno jsem měla plný nos a postrašilo mě to natolik, že jsem si hned ráno místo chleba s máslem, který jsem měla poslední měsíc několikrát, honem udělala ovesnou kaši. A je to paráda, myslím, že to půjde - ten návrat Smiley.
Mám přítele a dva spolubydlící (taky pár) a jsem na MB sama. V práci i rodiče do mě taky hučí, že jsem hubená, že se ztrácím před očima. Pravda je, že jsem zbuhla, ztratila svaly i špeky, ale je to jen ten rozdíl, který jim přijde špatný. Člověk, který mě nezná by neřekl, že jsem vychrtlá. A máš pravdu, Tino, že je to od okolí velkej tlak.
Horší je, že hodně sportuju a vždycky jsem sportovala. Máme letos mistrovství světa v Praze v lakrosu a já za poslední půl rok ztratila všechnu sílu a rychlost (rozumím tomu proč, a vím že je to normální). Ráda bych na MS hrála, přišel za mnou i trenér, abych s tím něco dělala, abych se s někým poradila o tom, co jím. Buď do června zvládnu trochu zlepšit fyzičku i s mb, a nebo hrát nebudu. Je to ale pro mě zatím těžký vnitřní boj. Vzhledem k mému věku je to asi poslední MS, na kterém bych mohla hrát.
Když tu pročítám různé vaše myšlenky, je mb jasně správná cesta, kterou chci jít. Když jsem na tréninku a funím někde vzadu, občas pochybuju. 
Zaznamenáno
majkl
Host
0 0
« Odpověď #10 kdy: 09. Leden, 2009, 13:01:00 »

V posledním čísle Zrnění je téma MB a sport - to by ti mohlo pomoct.
Držím palce Smiley
Zaznamenáno
Tina
Jr. Member
**

372585734
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 09. Leden, 2009, 13:09:30 »

hm,je pravda, ze okoli, ac jsem zhubla, zdaleka nereagovalo tak zle, jako rodina. okoli jsem prisla jen hubena, ne vychrtla. kdyz jsem zacala s mb, taky jsem mela velky problem s fyzickou, ale tak po ctyrech mesicich se to dost zlepsilo. jenze ted abych tim vsim prosla znova. v jednom ma muj muz pravdu, a to jak jednou zacnes s vegetarianstvim, veganstvim nebo mb.....,mas se toho drzet. kazde uklouznuti pak neco stoji
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #12 kdy: 09. Leden, 2009, 18:04:12 »

Ecureuil, a nejsi unavená z toho, že přijímáš mnoho potravy? Já jsem často unavený z toho, že moc zbytečně jím... Člověku opravdu stačí málo potravy. Energie na mb je poté dostatek. Nebo to může být tím, že jsi na mb pouze krátkou dobu, že se tělo čistí a rozvolňuje chronika, to člověk bývá unaven. Pokuď je to ale jinak, je třeba hledat řešení...  Wink

Tino, na mb si můžeš zvětšit množství oleje a soli. Oleje používám cca 3/4 lžíce (mám na to speciální lžíci, takovou odměrku na můj ideál). Ale čím více oleje, tím více soli. 1/2 lžíce oleje je pro mě málo, člověk má chuť na sladké... 1 lžíce je dost - suchá a mastná kůže... Když si zvýším olej a sůl, jako by naberu, ikdyž v mém případě nikoli, ale dostanu se na svoj strop (55 kg / 182 cm). Jsem od přírody hubenej. Přesolováním, nedostatkem luštěnin, málo oleje jsem měl 49 - 50 kg. Pak bych na mb hubnul a byl vyhublý více, ale tím jak to dělám, mám tolik kolik na stravě o mlíku, cukru, mouce, masu, prostě pohoda. Dříve jsem byl holkama obdivován, že sem se cpal vším možným a nepřibral. Ony nejedly čokolády, sádlo, všechny ty blbosti a divily se, že jsem taková "modelka". Tino, to byl jen můj případ. Teď zpět k tobě. S tím návratem to není zas tak těžké, já to řešil kolikrát. Ono chvíli trvá, než se změní buňky. Pamatuji, jak jsem první dny musel trpět, jak mi to nechutnalo ta zeleninka, kroupy... blée. Very Happy Ale taky jsem to kolikrát nevydržel a furt znováá. Je to těžký, já vím, cítím s tebou. Jednou mi pomohl Milan starší, když jsem byl u něj na konzultaci, doporučil mi půstík, ať si pár dní vařím jen rýži natural, posypu trochou gomasia a dám na to trochu zelené natě, třeba té která ti zrovna roste doma - tak vidíš, že jsi šikulka. Ty první dny je třeba to nějakým způsobem vydržet, udělat to pro ty buňky. Máš pravdu, že to při dalších pokusech je horší, než při první styku s touto výživou. Smiley  Totiž vláček svou první cestu začíná vždy na kolejích, a tak je rozjezd lehký, ale když vykolejí, anebo čím déle bude ležet v příkopě, tím hůře se bude znovu rozjíždět. Ale důležité je, že máš tu vůli, nevšímej si okolí, co říká, vždyť to děláš pro sebe, holka.. Tak až se zase rozjedeš, bude se kouřit z komína, dej o sobě vědět.  Wink
« Poslední změna: 09. Leden, 2009, 18:20:13 od giorgino » Zaznamenáno
Tina
Jr. Member
**

372585734
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 09. Leden, 2009, 20:05:55 »

ahoj Giorgino,
jo, uz davam vic oleje, ale nesolila jsem, kdyz nad tim premyslim, to je mozna ono, proto me to pak tahlo tak hrozne k masu a slanymu. se sladkostma takovy problemy nemam, coz je zajimavy, ja, ktera vyrostla na dortech [i kdyz domacich] a buchtach, ted to sladky nemusim, staci mi udelat si caj s jabl.konc. nebo hrozinky, nebo nejaka ovocna stava. tady se drzim. horsi je to s tim masem. rano jim mb, vecer mb a pres den hruza. ale zkusim ten pust. a s olejem sul. jak se mam dostat na toho Milana, vsichni tady o nem tak dobre mluvi, asi toho hodne zna, rady jsou vetsinou dobrou investici. uz jsem na nejakem kurzu v Pze byla, nebylo to spatne, ale nejak to neni uplne to, co bych potrebovala. diky
« Poslední změna: 09. Leden, 2009, 20:27:27 od Tina » Zaznamenáno
Hajdalák
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #14 kdy: 12. Leden, 2009, 03:00:00 »

Čau Tíno,

s tím tlakem okolí, to je fakt nepříjemné, člověk má dost problému sám se sebou a ještě se do něj pouštějí jeho blízcí, na jednoho to může být fakt moc. Pro mě MB dost souvisí s tím jak se mám rád. Když jsem se sebou rád, tak i košer jídlo je jaksi samo sebou a naopak.
Divné jídla u mně dost souvisí s nějakým pocitem nenaplnění,strachu, nudy. Takže já se spíš než na jídlo soustředím na to, abych dělal co mě baví a byl s lidmi, které mám rád, protože těm je koneckonců vcelku jedno co jím.
...apropo, jaký je tvůj oblíbený recept Cool
Zaznamenáno
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení