Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Stres, emoce a přibírání na váze  (Přečteno 4878 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Helča
Host
0 0
« kdy: 13. Prosinec, 2006, 04:41:11 »

Nejdříve chci poděkovat Martinovi za odkaz na tyto stránky. Mám dotaz. Několik let jsem praktikovala mAkrobiotiku. Musím říct, že se mi spoustu výsledků krve zlepšilo. Problém je jen jeden,a to, že mi to moc chutná. Prostě nemusím maso, zato pohanku, rýži jakýkoliv množství. Asi tím nějak dráždím slinivku, jsou to přece sacharidy, a tak mám pořád chuť k jídlu a nedaří se mi snížit porce.Prostě jsem přibrala na docela slušnou váhu a teď mi to nejde dolů.Doktor mi řekl, ať koukám začít jíst maso dvakrát týdně a přidat mléčné výrobky, navýšit bílkoviny a vynechat sacharidy. Už si s tím nevím rady. Já maso prostě nechci. Jogurt ještě sním,sýr také, ale maso, snad jen tu rybu. Současná situace - nedržím makrobiotiku a chci se k ní vrátit. A řeknu Vám proč. Jsem velmi emocionální člověk. Mám velké stresy v práci. Když mám radost, všichni to vědí, když mám stres, někdo to ví, někdo ne, ale je to velmi hluboké. Když jsem se stravovala dle zásad makrobiotiky, psychicky jsem byla velmi vyrovnaná a hodně nad věcí,ten klid v duši byl super. Žádný stres. Ale taky žádná extra projevovaná radost. Už to nebyla ta holka, co dokáže vyhecovat všechny kolegy, karády, přítelkyně k nějaké akci.Prostě můj nakažlivý optimismus byl pryč.Byla jsem spokojená, že mě vnitřně nerozhazují žádné problémy, ale na druhou stranu jsem to jaksi nebyla já. No každopádně teď máme v práci dlouhodobý stres a já mám špatné výsledky krve, takže oželím euforii z příjemných věcí a dám se do klidu skrz jídlo. jak to jen udělat, abych nepřibírala na váze, ale hubla?
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 13. Prosinec, 2006, 04:41:28 »

Helco, rikas pohanku, ryzi? Jis ale dostatek zeleniny? Jis i ostatni obiloviny, lusteniny? Delas si v pomeru klasicky makrobioticky talir? Miso polivku a tak?
Taky jedna velice dulezita vec na kterou vetsina kasle a to je kousani. Zkusilas kousat kazde sousto 50x? Pokud ne, tak se na to zkus na tyden soustredit a treba to pomuze.
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 13. Prosinec, 2006, 04:42:13 »

Taky by jsi mozna nemela hodnotit svoje nalady a delat konecne zavery dokud makrobiotiku nedrzis nekolik let. Prej telo se dukladne vycisti po 7mi letech spravne makrobiotiky. Takze i psychika by se mela zlepsovat dlouhodobe. Nemel bych vubec strach ze se ti u makrobiotiky ztrati nejaky pozitivni stav, optimismus, zivotni energie. Mozna se telo jeste dostatecne nevycistilo aby ses zacala projevovat uplne uvolnene tak jak bys chtela. Ale to jsou jen teorie a kdyby, kdovi jak to u tebe doopravdy je.
Moje zkusenost je ta, ze makrobiotika na me pusobi ve vsech smerech pozitivne. Driv jsem resil ruzne detaily co se dely jak s psychikou tak s fyzickym telem. Ted zjistuju ze je mnohem lepsi verit makrobiotice jako celku a nechat problemy stranou. Proste jim nedavam takovou vahu a jen je respektuju, vim o nich, beru si znich ponauceni a ony samy zmizi. Ja vtom mam ale take hodne zenu, buddhismu apod. ke kterym me makrobiotika tak nejak vede.
Kushi v jedne knize psal, ze pri spravne makrobiotice a pri spravnem zvykani (50-200x) se telo cloveka cely zivot zdokonaluje, cisti a splyva s prirodou. Nejsou to presne ty slova, ale tak jak jsem je pochopil ja.
Zaznamenáno
Helča
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 13. Prosinec, 2006, 04:42:47 »

Na makrobiotice jsem byla 4 roky.Měla jsem málo celých vařených zrn, toho jsem si vědoma. Miso polévka, luštěniny, zelenina a kousání 50 x to bylo snad v pořádku.
Něco v té skladbě talíře bylo asi blbě.
Zaznamenáno
Jahodie
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 13. Prosinec, 2006, 04:42:59 »

Opět vás tady všechny vřele zdravím Smiley, milá Helčo, zkus třebas i nějaké cvičení, třeba jógu, dodává tělu harmonii a psychickou pohodu, a vylepšení fyzična se taky brzy dostaví. Důležité je i jíst v klidu a dokonale si to jídlo vychutnat, žádný spěch. Jóga je jistě lepší varianta proti stresu než plný talíř, tak ať se ti daří Smiley
Zaznamenáno
Helča
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 13. Prosinec, 2006, 04:43:22 »

Dobré odpoledne všem. Jahodie, máš pravdu, o józe jsem už uvažovala dřív. Od září zase začínají nové kurzy.Přemýšlím, jak bych to skloubila, neboť pracuji na směny. Pravidelně ve středu mám plavecký trénink a měním si kvůli tomu směny.Poohlídnu se, jestli by nešlo vyjednat na kurzu poloviční počet hodin, když bych mohla chodit každý druhý týden.Bude to sice málo, ale aspoň něco.Zatím tak,třeba časem najdu jinou práci bez směn :-)
Zaznamenáno
ruza
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 13. Prosinec, 2006, 04:43:42 »

Helča: pokud si z Prahy tak od zari by mel zase bezet kurz kde se dalo chodit i jen na jednotlive dvouhodinovky, akoratze to byvalo ve Stredu
Zaznamenáno
Martin
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 13. Prosinec, 2006, 04:45:57 »

Helčo, tvůj cit ti říká..VRAŤ SE! Tak se určitě vrať k zdravé srtavě..tvé tělo a jak reaguje je jiné jak vsechny ostatní. Já můžu jíst jak kyselina a budu stále štíhlý. Tvoji záležitost ti nezávidím ale každý máme něco. Obyčejní doktoři ti nepomůžou, ještě většina dr. o stravě, a jak působí na tělo a ducha, vůbec nemají páru! Neboj se ničeho a obrať se na p. Mudr.V. Strnadelovou.. e-mail strnadelova@cbox.cz , http//institut.celostnimedicina.cz Nebo ing. Jarmila Průchová www.svetenergii.euweb.cz ale maila nevím. Hodně stěstí!!!
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 13. Září, 2012, 19:22:00 »

Ahoj,
tak první člověk, jak čtu kousal 50x.
Smích.
A jak to dopadlo, vrátila ses, Helčo, k MB?
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení