Stran: 1 ... 6 7 [8]
  Tisk  
Autor Téma: Základní makrobiotické recepty  (Přečteno 114840 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
midsummer
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #105 kdy: 25. Říjen, 2011, 08:47:54 »

Semínka tuřínu jsem normálně koupila, zasela, vypěstovala tuříny a uskladnila do sklepa. Midsummer, kolik jich potřebuješ?

Normálně jako kupuju mrkev: totiž jen několik na vaření, žádné zásoby na tuhou zimu  Smiley
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
midsummer
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #106 kdy: 25. Říjen, 2011, 08:51:36 »

Nechápu, že se to tady stalo pomalu exotickou zeleninou, starší generace pamatují, že to bylo spíš krmivo pro dobytek, pěstovalo se to ve velkém na poli a v domácnostech se to považovalo za jednu z nejběžnějších plodin.
Zaznamenáno

xylda
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #107 kdy: 25. Říjen, 2011, 09:01:11 »

A odkud jsi?
Zaznamenáno
midsummer
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #108 kdy: 25. Říjen, 2011, 09:03:19 »

Od Kolína, ale jsem celé dny v Praze - pracovně. A ty bys mi nějaké tuříny prodala?
Zaznamenáno

paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #109 kdy: 25. Říjen, 2011, 10:12:41 »

Kdyz jsem se tuhle pred par o generaci starsimi neznamymi (=nic o mem zivote a stravovani tusicimi) zminila, ze jsem si pestovala turin a jak je vyborny, tak jsem se dockala jen podezrivavych pohledu a opatrnych dotazu, jestli ja nejsem nejaka carodejnice (?!?). Co pry to jakoze ten turin ma byt.. Matne si vzpomneli, ze kdysi jejich baba neco takoveho doma varivala.. No a kdyz jsem se vytasila s vodnici, tak to uz uplne nic a skatulka divne osoby s jeste divnejsimi chutemi se nade mnou definitivne a napevno zaklapla.  Grin

Maja11: praveze se mi zda, ze je turin nenarocny, jen jej chce poradne zalivat, to on rad... S pestovanim ze seminek jsem taky nemela zadny problem.
Zaznamenáno
midsummer
Full Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #110 kdy: 25. Říjen, 2011, 11:46:47 »

Very Happy Mně naše babi občas nabízí, jestli nechci odsypat trochu zrní, že mají dost, celé dva sudy - pro slepice  Wink . No, nechci, mám dost svého a je bio  Wink
Zaznamenáno

dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #111 kdy: 25. Říjen, 2011, 12:14:10 »

Ahoj,
mě babička občas taky přebere pšenici. Když ti ji babička nabízí, vzala bych si ji. I když není BIO. Nemusíme přece kupovat potraviny v BIO kvalitě.  My to tedy nekupujeme vše v BIO kvalitě.
Jarka
Zaznamenáno
midsummer
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #112 kdy: 25. Říjen, 2011, 13:21:40 »

Já určitě taky nekupuju vše v bio kvalitě. Ale protože vařím mb jen pro sebe, tak mám docela malou spotřebu různého "zrní", protože to střídám. Tak nějak nemám potřebu si odsypávat "od slepic"  Very Happy . Ale hlavně proto, že si nejsem jistá, jestli je ta pšenice taky normálně jedlá pro lidi - no asi ano, fakt nevím. Jestli není třeba nějak namořená, nebo jinak ošetřená.
Zaznamenáno

paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #113 kdy: 25. Říjen, 2011, 16:42:52 »

No tak minimálně namořená a pak ještě popráškovaná zvrchu bude... A navíc ty skladovací podmínky.. já nevím holky, kde vaše babičky zrní pro slepice uchovávají, ale moje na to má takovou "stoletou" narezlou bednu... Eh eh, tak to si taky s dovolením raději koupím bio. Smiley I když téhle "slepičí" nabídky se mi ještě nedostalo.  Grin
Zaznamenáno
Tom.
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #114 kdy: 25. Říjen, 2011, 19:19:53 »

Semínka tuřínu jsem normálně koupila, zasela, vypěstovala tuříny a uskladnila do sklepa. Midsummer, kolik jich potřebuješ?

a kde ze se rozdavaj ty turiny? ja chci taky Very Happy ne vazne- pokud se dostanu do phy snad za 14 dnu, mohli by jsme se domluvit na odberu?Smiley

ja je videl taky jen v nenacovicich, a to jeste jen jednou a jeden...malej! Very Happy
Zaznamenáno

Čím se naplníš, tím jsi
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #115 kdy: 27. Říjen, 2011, 21:11:18 »

A co daikon, pěstujete někdo? Dá se to?
Zaznamenáno
sokolenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #116 kdy: 28. Říjen, 2011, 16:28:12 »

tuřín je opravdu nenáročný, daikon ti nevyroste do obřích rozměrů, bude to taková větší bílá ředkvička, víc pálivá... mně taťka říkal, že tuřín se dával vězňům v koncentráku, kdyz nebyly brambory... mně je to jedno, pěstuju to, jím to, chutná mi to...
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 6 7 [8]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení