Stran: 1 [2] 3 4 ... 8
  Tisk  
Autor Téma: Základní makrobiotické recepty  (Přečteno 114280 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Semtu
Host
0 0
« Odpověď #15 kdy: 07. Březen, 2007, 14:56:21 »

Ahoj Lenko,
diky moc za ty menicka, rada se necham inspirovat. jen prosim te, muzes napsat, jak to zvladas varit trikrat denne? to mne prijde skoro neuveritelne. ne jen kvuli tomu casu, ale kde najdes tu chut se tomu tolik venovat a vymyslet nova jidla, a aby te to tahle bavilo treba tydny. ja jsem kolikrat rada ze snim vyvazenou mb behem celeho dne (a ne jednoho jidla). cim vic se venuju praci, tim min se venuju mb vareni a planovani, a naopak. napr. varit tri cerstva jidla o vikendu, to bych "provarila" cely vikend). ja vim, je to o prioritach, ale diky za odpoved
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #16 kdy: 07. Březen, 2007, 19:12:53 »

cau semtu,  
rada odpovim. mas pravdu je to fakt nekdy narocne. zvlast kdyz to clovek bere poctive a chce vse udelat nejlip. ja myslim, ze to, jak si sama rikala o prioritach. kazdy si volime  zivotni styl a to, co jsme tomu ochotni venovat se nam vrati. kde se bere energie ani nevim, tak nejak to mam uvnitr  prirozene to vyzaruje ven a promita do vseho, co delam. no, dost bylo filosofovani proste tomu verim, ze je to  spravne a neplytvam energii na nesmyslne veci. je to proste moje zaliba,styl a  relax v jednom. bavi me to  a navic to je uzitecne. i kdyz pri tech eliminacich, co ted prozivam, celkem tezke a narocne. ale chce to nevzdat a vydrzet. nejtezsi je, kdyz clovek nema kolem sebe ty stejne orientovane lidi, co te podpori. mimochodem, doted jsem varila 5 krat denne, pac pritel nebyl makro, ale to jen tak naokraj postupem casu t je vec organizace, rano vstanes driv, nez se nachystas do prace, uvari se obilniny i lusteniny, to se vari samo a pak si uz jen dodelas cerstvou zeleninu, to je hned. no a vecer treba neco rychlejsiho.obcas muzes testoviny, kuskus, tempeh a tak. to se da bezne koupit a je to rychle. a to vymysleni nech na intuici, ta ti poradi nejlip. predtim zkus nejaky kurz, spol.vareni ci kucharky, proto jsem taky poslala ty recepty. tak preju hodne chuti do vareni
Zaznamenáno

neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #17 kdy: 08. Březen, 2007, 10:55:24 »

Leni, díky moc za recepty!!
Ono to jen působí trošku jako chaos, protože tohle fórum tomu nedalo moc pěknou grafickou úpravu. Až budu mít víc času, tak to nějak předělám a nejlépe s tvýma fotkama
Zaznamenáno
Anonymní
Host
0 0
« Odpověď #18 kdy: 08. Březen, 2007, 11:27:08 »

Lidičky,

recepty jsou dobrá věc, ale já vařím z toho co mám zrovna ve špíži.
Ingredience bez znalosti postupu jsou nanic, byla jsem na vaření ve Spálence a tam jsem si to mohla zkusit.
Tam jsem konečně pochopila, kde dělám chybu, když jsem předtím dělala doma kvašené zelí a ono mi to ne a ne kysnout.
Teď vím jak na to!

Anežka Kolářová
Zaznamenáno
miška
Host
0 0
« Odpověď #19 kdy: 13. Duben, 2007, 07:04:58 »

Ahoj lidičky,
s MB teprve začínáme, tak moc děkuji Lence za recepty. Vařit se podle nich daří, i když jsou stručnější, ale na druhou stranu ji obdivuji za tu práci, všechno to napsat. jídla jsou výborný.
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #20 kdy: 13. Duben, 2007, 19:08:44 »

ahoj misko,
jeeé, to mam radost, ze se ti libi a hlavne, ze podle nich varis a pomohli Ti. tak snad to melo smysl. v mb ma vse smysl! tak dekuju za podekovani
Zaznamenáno

miška
Host
0 0
« Odpověď #21 kdy: 18. Duben, 2007, 16:35:32 »

Leni, to mám radost, že jsi si příspěvek přečetla... a že ti pomohl dodat smyslu. Doufám, že tu zase nějaké meníčka napíšeš, jelikož už mám skoro vše uvařený Jsou fakt skvělý ty recepty a moc dobře to chutná. Jen skoro furt vařím a myju nádobí, hihi ale je to hlavně tím, že teprv začínám a neumím si rozvrhnout čas. Dnes jsem dělala mj ten jablečno-mrkvový koláč a to je fakt  mňamka, vřele všem doporučuji!!! Já mám zatím jen makrobiotickou kuchařku od p.Chourové a nedělní kuchařku od p.Lužné. Ale podle toho, cos tu napsala, se mi stejně vaří nejlíp!!!
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #22 kdy: 18. Duben, 2007, 16:55:33 »

Tak to super! mam taky fotky tech jidel, ale zatim se mi je nepodarilo dat na forum.snad se mi podari brzo pripsat dalsi, ale ver, ze  za chvili budes varit podle vlastni intuice a chuti a bude to nejlepsi! jinak, ja mam taky pocit, ze porad varim, jim a myju nadobi, ale ve skutecnosti to je treba 3krat denne a kdyz si vezmes, jak nekdo ujida cely den a jak je to nezdrave. tak tohle ma fakt aspon smysl! preju hodne sil a vydrz!
Zaznamenáno

miška
Host
0 0
« Odpověď #23 kdy: 19. Duben, 2007, 10:02:24 »

nejlepší na mb je, že ani zatím nemám chutě na něco "nezdravého", ani nemám hlad... mohla bys mi prosím doporučit nějaký dobrý kurz a knížku? je toho moc a já nevím... bydlím blízko Prahy))) Jinak malej (15 měs) si už na tohle jídlo taky zvyká, ale pomalu, ještě že jsme začli včas...
Zaznamenáno
miška
Host
0 0
« Odpověď #24 kdy: 19. Duben, 2007, 10:03:59 »

taky bych potřebovala nějakou mb kuchařku pro malé děti. Často se v mb používá například zázvor, který malý nechce a asi ani nemůže - je ostrý
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #25 kdy: 19. Duben, 2007, 10:43:09 »

ahojky, tak to je upne uzasne, ze jsi zacala tak brzy i s malickym a hlavne kvuli nemu!! no, ja muzu osobne doporucit tydenni kurz lecebne mb u p. Kubikove(v Praze - Hostivicich), v nadhernem malebnem prosteredi. ale je to taky trosku psychicky narocne (uvedomis si, mozna az moc veci najednou a spostu veci si pospojujes a jestli is citliva povaha jako ja, tak te to muze trosku sebrat-treba je jsem mela priserne eliminace a deprese)ale kazdy to snasi jinak, to jen predem upozornuju, ze to neni relaxacni pobyt ale jinak ti to da strasne moc! pak jsou taky kurzy v dobrusce, ale o tom nic moc skoro nevim. co se tyce receptu pro deti, nekde bych je mela mit vypsane, tak je sem zkusim dat! mej se pekne a uzivej si mb jaro i s malým!!!
Zaznamenáno

lotosový květ
Host
0 0
« Odpověď #26 kdy: 20. Duben, 2007, 09:48:06 »

Lenko díky za recepty. nechápu, co se na nich může někomu zdát nepochopitelné...
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #27 kdy: 20. Duben, 2007, 10:09:40 »

Lotosovy kvet: jo, to ja taky diky za podporu!!!
pridavam kontakt na p.Kubikovou: 220980501
Misko. nasla jsem nejake materialy stravy deti (zejmena kojencu), jenze momentalne nemam cas je prepsat a hodit sem(jsou to asi 4 A4), tak to ale muzu okopcit a poslat postou, treba
Zaznamenáno

lotosový květ
Host
0 0
« Odpověď #28 kdy: 20. Duben, 2007, 10:30:55 »

ps Leni vzpomněla sis na seminka Hokkaido? jo a necheš zajet stopem do brna na:

MAKROBIOTIKA
   zdravý životní styl

Kdy:
sobota 13.1. 2007            úterý   16.1. 2007                                       sobota   3.2. 2007            úterý     6.2. 2007                                    sobota 10.3. 2007            úterý   13.3. 2007
sobota    5.5.2007                                 úterý   17.4. 2007
                                                              úterý   15.5. 2007

vždy 8,00 - 13,00 hod.

Kde:
Centrum volného času - Brno Lužánky

Vstupné:
250,- Kč

Program:
přednáška o zdravém životním stylu dle aktuálního ročního období
základní diagnostika a krátké konzultace
vzorové makrobiotické vaření pod vedením odborných poradců
ukázkové sestavování jídelníčků a receptur
kompletní makrobiotické menu včetně dezertu a nápoje

S sebou:
přezůvky, psací potřeby, poznámkový blok, zástěra, kuchyňský nůž

Přihlášky:
z důvodu omezené kapacity závazná domluva nutná na telefonu
602 541 647
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #29 kdy: 20. Duben, 2007, 10:40:27 »

cau brouku!
tak to jsi ty! ha, odhalili jsme¨se vzpomnela a uz nejsou, skoda.
ktery termin myslis, toho 5.5 ? proc ne?!
Zaznamenáno

Stran: 1 [2] 3 4 ... 8
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení