Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 8
  Tisk  
Autor Téma: Základní makrobiotické recepty  (Přečteno 116150 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
miška
Host
0 0
« Odpověď #30 kdy: 20. Duben, 2007, 19:06:02 »

ahoj leni a l.květinko, díky moc za rady na kurz, já mám brno moc daleko, ale o těch hostivicích přemýšlím, jen nevím jestli je to kurz, kam můžu i s malým, jinak hostivice mám myslím kousek...
Zaznamenáno
miška
Host
0 0
« Odpověď #31 kdy: 20. Duben, 2007, 19:08:47 »

lenka
jestli by to šlo oskenovat a poslat na mail, tak mám misa.haskova@centrum.cz nebo M.Hašková, Chodouň 145, Zdice 267 51
Zaznamenáno
miška
Host
0 0
« Odpověď #32 kdy: 20. Duben, 2007, 19:10:18 »

taky přemýšlím o tom kurzu paní Lužné v srpnu "Makr. vaření v běžném životě" 12.-18.8. v Olomouci, nevíš, jestli je to pro nás vhodné? Díky
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #33 kdy: 23. Duben, 2007, 14:39:44 »

ahoj misko,
ja myslim, ze kurz v hostivicich muzes absolvovat i s malym(klidne zavolej pani na to cislo a domluv se s ni). nebo muzes i dojizdet z domu, pokud to mas blizko.a u luzne je to taky urcite vhodne pro vas.
jo, ty materialy ti urcite poslu! a z knizek zkus pruchovou: Chudaci deti, napsala toho fakt hodne (nejen o detech
Zaznamenáno

andrea
Host
0 0
« Odpověď #34 kdy: 30. Květen, 2007, 10:50:09 »

ahoj děvčata,
také o tomto kurzu přemýšlím....Nikdy jsem se ničeho podobného nezúčastnila, tak budu ráda, pokud jste na něčem podobném byly a napíšete zážitky. Díky Andrea
4
Zaznamenáno
janiac
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #35 kdy: 29. Červenec, 2007, 15:49:51 »

K makrobiotice jsem se dostala z léčebných důvodů jako "slepej k houslím" a tak hodně tápu. Neumím si vařit, takže mi nic nechutná a pravděpodobně změna jídelníčku ani nemá potřebný efekt. Chci se tedy zeptat, jestli existuje něco jako makrobiotický slabikář, nebo kde bych zjistila, zda se v Praze konají zmiňované kurzy vaření. Díky.
Zaznamenáno
Rosta
Newbie
*
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #36 kdy: 30. Červenec, 2007, 10:51:40 »

Ahoj Janiac

V Praze jsou kurzy praktického MB vaření:

Čtvrteční vaření v rámci
ŠKOLY ZDRAVÉHO VAŘENÍ
Přednáší:
Rostislav BERÁNEK, akreditovaný poradce zdravé výživy

Kdy:
Každý první, třetí čtvrtek v měsíci:

od 17,30 – 21,00 – čtvrtek 6. a 20. 9. 2007
od 17,30 – 21,00 – čtvrtek 4. a 18. 10. 2007
od 17,30 – 21,00 – čtvrtek 1., 15. a 29. 11. 2007
od 17,30 – 21,00 – čtvrtek 6. 12. 2007

Kde:
Spálená 9, Praha 1 – Metro B – Národní třída – potom pěšky asi 300 m směrem na Karlovo náměstí a po pravé ruce uvidíte dům č.p. 9 s tmavě hnědými velkými dveřmi. Není zde zvonek, zvoňte prosím mobilem na číslo 603 212 758

Cena:
199,- Kč, v ceně je zahrnuto kurzovné, praktická ukázka, včetně večeře. Vše uvaříme společně během kurzu. V případě zájmu o tři čtvrtky a platbě najednou poskytujeme slevu – cena snížena na 170,- Kč.

Přihlašování:
Rosťovi Beránkovi - prosím od 18,00 – 20,00 hod. na 603 212 758
Zaznamenáno

Rosťa
Rege
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #37 kdy: 22. Září, 2007, 18:47:27 »

Tedy, jsem tu nová, ale Lenko, to jsi napsala moc pěkně.
Zaznamenáno
antar
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #38 kdy: 20. Říjen, 2007, 20:15:35 »

Jeste se presne neorientuji v rubrikach a jen jsem chtela prispet mym oblibenym receptem.
Nevim, jestli kokosove mleko je makrobioticka potravina, ale pro tento recept je potreba.
Kokosove Curry
Osmahnete cibulku, mrkev, slade brambory (podlouhly tvar. Nevim, jak se to rekne Cesky, angl je o sweet potato), prida se kari koreni, trocha vody a povari se to. Pak se prida kokosove mleko a cizrna. Muze se to dale dochutit novym korenim a tymianem. Zahustime maizenou.
Podavame s ryzi natural, do ktere muzeme pridat behem vareni par hrebicju, celeho noveho koreni a skorici. Da to ryzi trochu jinou netradicni prichut.
Tak at vam chutna
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #39 kdy: 12. Listopad, 2007, 14:28:25 »

Chtela bych se zeptat, jak se daji vyuzit vlakinka z vnitrku dyne hokaido. Seminka vzdy odvlaknim a uchovam, ale co s temi vlakny/duzninou, vyhazujete je ? Me je to lito vyhazovat a mozna se s tim neco da udelat. Poradite ?
Zaznamenáno
vlkos
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #40 kdy: 19. Listopad, 2007, 14:57:08 »

ähojte,
muze mi nekdo prosim poradit,¨jak upravujete susene rasy? koupil sem nejake ty nejlevnejsi co byli a prijde mi ze jsou dost citit rybinou nebo necim takovym-je to ta japonska kapusta nebo jak se jmenuji... diky za kazdy tip Wink
Zaznamenáno
Jani
Host
0 0
« Odpověď #41 kdy: 19. Listopad, 2007, 16:40:55 »

Ahoj Vlkosi! Řasy se namáčí, ale ne na dlouho, neb ztracejí cenné minerály. Jinak pro suchonožce asi můžou mít poněkud silnější odor. Věř mi, je otázka zvyku.

Taky je můžeš dát do sojové polévky, což je ze začátkou lepší variantou.

Výborná kombinace je v salátu s listovou zeleninou. orestovanými slunečnicovými semínky a miso dresinkem.  Wink
Zaznamenáno
Lord Kikin
Full Member

97044257
Zobrazit profil WWW Email
0 0
« Odpověď #42 kdy: 20. Listopad, 2007, 11:13:20 »

Ono zalezi na tom jake rasy. Kazda se upravuje a vari trochu jinak. Tohle je takovej zakladni prehled, jen tak z hlavy a z vlastnich zkusenosti. Podrobneji se vsim vsudy to lze najit ve vetsine knizek od Pruchove i se zdravotnima ucinkama. S rasy jsou hodne dulezity zdroj mineralu a kvuli znecistenosti dnesniho sveta se z MB nedaji vynechat. Krom toho, ze jsou z nich vyborne pochoutky. Kousek rasy si clovek muze dovolit kazdy den a je vhodne rasy stridat. Ale pozor nemelo by se to s nima prehanet. Wink

Kombu - muze se namacet, nebo dost dlouho varit - vhodna hlavne na vareni soucasne s lusteninou, nebo i s ryzi

Wakame - nemusi se namacet, staci lehce proplachnout - je vyborna do polevek

Nori - nenamaci se, ani se nevari, ale musi se oprazit (nejlepe nad ohnem - pozor nespalit) z tmave barvy se meni na svetle zelenou. Pokud se neoprazi je desne citit rybinou a fakt neni dobra. Po oprazeni je skvela napriklad natrhat na platky a polozit na horkou obilninu. Dale se pouziva na vyrobu ryzovych kouli, nebo sushi. Nekdy se da koupit uz i oprazena.

Hiziki - Taky je fajn namocit, jinak se musi dele varit jako kombu. Dobra je jak k lusteninam, tak do polevky, nebo jako kondiment

Arame - Je potreba ji alespon na hodinku namocit. Je dobra nejenom k lusteninam, ale pouziva se i na vyrobu vselijakych chutovek.

Blob Blob Blob
Zaznamenáno
Milka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #43 kdy: 21. Listopad, 2007, 08:10:56 »

Napadá ma, že keď som pred pár rokmi prechádzala  z mliečnej stravy na MB, morské riasy mi strašne páchli. Vetrala som celý byt, a hlavne po kombu,  tak isto suchý hrach.
Teraz tú "vôňu mora" necítim , i keď iné pachy zacítim hneď.
No a riasy - mňamka.
Teraz  mi vadí  pach hlienov v domácnostiach, kde holdujú mlieku.
Zaznamenáno
Veronika
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #44 kdy: 06. Březen, 2008, 13:25:40 »

cau Leni,diky moc za recepty.Ja už vařím MB dlouho,ale neustále po mě kamarádi a známí chtějí základní recepty.Taky vařím 3xdenně pro muže a 3 děti a ja fakt už nestíhám ještě psát recepty(tebe za to obdivuji)a tak jsem si vytiskla ty od tebe a mockrát namnožila a budu je rozdávat na každým rohu:).Dnes mi volala babička a pěla chválu na sejtanovou polévku a pečenou dýni!A ona má nejradši řízky!ještě jednou díky!!
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 8
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení