Stran: 1 ... 5 6 [7] 8
  Tisk  
Autor Téma: Základní makrobiotické recepty  (Přečteno 117211 krát)
0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #90 kdy: 10. Říjen, 2010, 22:35:50 »

Zdenička...
... a taky: [moje] tělíčko (často u některých makrobiotiků například), bříško, zadeček (u dospělých)
jablíčko, mrkvička (v receptech)
salátek (na jídelníčkách)
atd.
Proč má někdo (hodně lidí) dnes takovou potřebu zdrobňovat?
Proč si dospělí připínají na baťohy plyšové medvídky, pejsky, hrochy?
Zaznamenáno
Aquaria
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #91 kdy: 15. Prosinec, 2010, 19:22:09 »

....  pochopila jsem, Iren, že zdrobňování, ani medvídci na batohu nejsou tvým stylem, ale proč ti to u ostatních "vadí" ?  Wink
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #92 kdy: 15. Prosinec, 2010, 22:30:07 »

Ne "vadí", je mi to jedno. Jen mi to přijde u dospělých lidí divné, nenáležité. Žádná drsňačka sama ovšem rozhodně nejsem.
K té poznámce tady mě inspirovala Torquiose, připadalo mi to jako příbuzné téma. Je to jen takové mé drobné pozorování, žádný boj proti nikomu.
Zaznamenáno
Aquaria
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #93 kdy: 16. Prosinec, 2010, 02:25:43 »

Iren, těch motivů, proč to tak někteří dělají, může být mnoho - jeden z mnoha, snad třeba: podvědomá touha návratu do dětství - do jeho BEZBRANNOSTI ( skrytá touha: PEČUJTE O MĚ )  a  BEZPROSTŘEDNOSTI ( skrytá touha: CHCI SI UŽÍVAT ) ...  Wink
Zaznamenáno
margie
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

"Kto chce, hľadá spôsob, kto nechce, hľadá dôvod."

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #94 kdy: 31. Leden, 2011, 16:43:44 »

poradite zaciatocnicke, co je amasake a ako sa robi?
Zaznamenáno

krásny deň všetkým :-)
Plinka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #95 kdy: 31. Leden, 2011, 17:06:06 »

taky si to ráda poslechnu/ přečtu  Very Happy
Zaznamenáno

Přejídání a lenošení je jistý typ sebeohlupování, otupování svého těla, mysli i intelektu, pohřbívání svého ducha. Konfucius
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #96 kdy: 31. Leden, 2011, 18:26:56 »

Jukněte holky na mé první Amasaké...  aneb jak jsem dělala poprvé amasaké já (úspěšně Wink).
Snad je to ono, co hledáte. Smiley
Zaznamenáno
Plinka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #97 kdy: 01. Únor, 2011, 23:05:35 »

Jukněte holky na mé první Amasaké...  aneb jak jsem dělala poprvé amasaké já (úspěšně Wink).
Snad je to ono, co hledáte. Smiley

Díky díky.. hned jak si pořídím pšenici, tak si to zkusím:-) tvůj popis by asi nepochopil jen hlupák:-) hezky jsi to napsala:-)
Zaznamenáno

Přejídání a lenošení je jistý typ sebeohlupování, otupování svého těla, mysli i intelektu, pohřbívání svého ducha. Konfucius
Plinka
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #98 kdy: 02. Únor, 2011, 15:54:38 »

ahoj, měla bych dotaz.

v MB kuchyni se používá kokos??
Není to náhodou tropické ovoce, které je od nás vzdálené a nehodí se pro lidi z mírného pásma?
Našla jsem totiž recept v knížce p. Lužné MB léčebný talíř II.- KAŠE Z JEMNÝCH OVESNÝCH VLOČEK S PRAŽENÝM KOKOSEM
tak mě to právě zarazilo a udivilo...
Jak to tedy je? Kdo to ví, odpoví:-)

Díky
Zaznamenáno

Jitřenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #99 kdy: 02. Únor, 2011, 17:50:34 »

Pro denní či jinak časté použití se kokos určitě nehodí, ale řekla bych, že je v MB "tolerován" jako občasné zpestření, samozřejmě v přiměřeném množství a v co nejlepší kvalitě. Takhle to aspoň beru já...  Wink
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #100 kdy: 02. Únor, 2011, 23:23:23 »

Taky se vždycky divím, že v mnoha receptech nebo oblíbených jídlech makrobiotiků je kokos. Asi to bude individuální - ale mně kokos vůbec nechutná a nedělá dobře (považuju to i za signál, že u nás není ok), a tak tohle dilema vůbec neřeším a nikam ho nedávám.
Ale jestli ho kdo snese, proč by si ho jako pochoutku nedal, i s vědomím, že "není mb". Vždyť se svět nezboří.

Já třeba zas čas od času jím s velkou chutí fíky, které např. p. Průchová odmítá. Nic špatného mi kupodivu nedělají.
Zaznamenáno
midsummer
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #101 kdy: 24. Říjen, 2011, 17:11:44 »

Nechci kvůli jedné otázce zakládat nové téma, tak to dávám sem. Můžete mi napsat, kde kupujete tuřín? Já jsem ho nikdy nikde neviděla. Celkem nemám možnost si ho pěstovat a občas bych ho ráda použila - ale jak píšu: nikdy jsem na něj v žádném obchodě nenarazila.
Zaznamenáno

To, co lidé nazývají štěstím, je okamžik, když přestanou mít strach.
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #102 kdy: 24. Říjen, 2011, 22:28:42 »

Tuřín jsem u nás z obchodů viděla jen v Praze v Countrylifu. Ale už ho kupuju zřídka, protože je hrozně drahý a myslím, že často dovážený.

V některých zemích je tuřín v sezoně zelenina běžná jako u nás zelí a docela levný. Škoda že u nás ztratil pověst a nedokáže se prosadit. Je jinak moc dobrý a příhodný.
Zaznamenáno
maja11
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #103 kdy: 25. Říjen, 2011, 06:49:49 »

Hlavni problem bude nejspis to, ze se velmi tezko pestuje.
Seminka jsou docela draha, sela jsem asi trikrat a vyrostl mi jen jednou Sad
Zaznamenáno
xylda
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #104 kdy: 25. Říjen, 2011, 08:36:31 »

Semínka tuřínu jsem normálně koupila, zasela, vypěstovala tuříny a uskladnila do sklepa. Midsummer, kolik jich potřebuješ?
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení