Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: porod bez násilí- Frederick Leboyer  (Přečteno 2161 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
El
Host
0 0
« kdy: 14. Leden, 2009, 15:21:39 »

úryvky...

... Ten utrápený výraz ve tváři, ty pevně zavřené oči, chvějící se obočí... Ta křičící ústa, hlavička, kzetá se zmítá v touze najít ochranu a pokoc, ručičky vztažené k nám, chvíly prosící, žadonící a hned zase stažené aby chránily obličej.
Zuřivě kopající nožky a ruce náhle klesající , aby chránily bříško... Človíček z masa a kostí, který se celý chvěje hrůzou. Tohle dítě, že nemluví?  Naopak , každým kouskem svého tělíčka křičí: "Nedotýkejte se mne!" a zároveň prosí: "Neopouštějte mne, pomozte mi!" Slyšeli jste někdy zoufalejší volání?

...Narozené dítě, že nemluví? Není to pravda! Jen neposloucháme.

... Malinké stvoření se právě narodilo. Otec i matka na ně hledí nadšeně. Porodník s nimi sdílí radost. Tváře všech zúčastněných září úsměvem, odráží se v nich šťastný okamžik. Všechny obličeje vyjadřují radost- s vyjímkou obličeje dítěte.
A dítě? Ta maska bolesti a strachu. A ruce, ruce - objímají hlavičku.. gesto trpícího člověka.

... Proč se mladý porodník usmívá, proč se tváří tak spokojeně? Nezajímají jej totiž pocity dítěte-vůbec ne. On dokončil úspěšně "svůj" porod. dítě je tady, hlasitě pláče, tak jak tomu má být. Matka je mimo nebezpečí, všechno dobře dopadlo- Doktor se s úlevou usmívá a je velmi spokojen...sám se sebou.
A jak se cítí matka? Zířící výraz obličeje, nadšený úsměv. Ale čím je tak nadšena? Krásou svého dítěte? To ani ne. Usmívá se proto, že už to má za sebou. Ona porodila bez velkého utrpení, kterého se předem tolik obávala. Žasne a cítí úlevu. A také je právem na sebe hrdá. S potěšením se usmívá a má radost...ze sebe.
A dítě?
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 22. Srpen, 2013, 19:09:32 »

Ahj El,
z čeho jsou to úryvky, prosím? Z knížky? No ráda bych si ji přečetla, popídím se, zda někde je.
Je v češtině?
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení