Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Amarant  (Přečteno 3338 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Psychedelic
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 16. Leden, 2009, 21:17:37 »

Ahoj,
  tak jsem objevil obilovinu Amarant. Nicméně v knihách paní Průchové ani Kushiho jsem se o něm nedočetl. Paní, jenž mi ho prodávala,
sama makrobiotička, mi řekla, že Amarant makrobiotici jedí.
  Tak se ptám: jíte ho?  Very Happy
  Jaké s ním máte zkušenosti? Jak je to s jeho "polaritou"? Je více jang než jáhly? Méně než pohanka?
  Děkuji za cokoli :-)
Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 16. Leden, 2009, 21:29:09 »

O Amarantu se od pí Průchové nedočteš asi proto, že jej stejně jako Quinou považuje za extrémně jinové obiloviny. (protože obě pochází z Jižní Ameriky). Říká o nich, že jsou nevhodné.
V MB se doporučuje především pro sportovce, protože je výživný, obsahuje kompletní bílkovinu. (viz. Zrnění MB a sport)

Vařila jsem si jej v létě a zkušenosti z mé strany jsou takové, že je po něm brzy hlad, proto jej kombinuji s rýží natural. Chuť má lehce oříškovou.
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 17. Leden, 2009, 14:17:46 »

Pavlínko, amarant je moc jin? Spíš je je jang, ne? Vždyť to jsou drobounké zrníčka jako jáhly.  Eek A je úplně jedno jestli je pochází z Jižní Ameriky nebo bůhví odkud. A když je po něm brzy hlad, tak ho kombinuješ s rýží natural, jo? Ta se svejma dvěma kaloriema za minutu toho moc nezachrání...
« Poslední změna: 17. Leden, 2009, 14:28:54 od giorgino » Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 17. Leden, 2009, 15:53:35 »

Zkus se mrknout na tento článek: http://www.volny.cz/belousoval/vyziva/obil_str.htm

Odstavec "Nyní", tj. posun MB k jinu.
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 17. Leden, 2009, 16:12:50 »

tjn, ale tam se píše občas lehčí obilí. kuskus je taky jang, byť jinovější produkt z pšenice.

P.S. tohle je z přednášek z Průchové z 1995, kde je plno chyb.
« Poslední změna: 17. Leden, 2009, 16:21:15 od giorgino » Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 17. Leden, 2009, 16:27:20 »

V přednáškách od pí. Průchové ty jsi našel chyby?  Eek no to neříkej nahlas  Grin

Tady ještě jeden článek, kde je i tabulka, že amarant patří k prvku oheň. Našla jsem více článků, ale tady je to myslím dostatečně popsáno.
http://www.patentnimedicina.cz/harmon_strav.php
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #6 kdy: 17. Leden, 2009, 17:06:33 »

Sam jsem chtel hned reagovat jako Georgino, protoze mam odnekud zazite, ze jahly jsou jang, protoze jsou drobne a amaranth a quinoa je tim padem tuplem jang. Ale pak jsem hledal na netu dukazy a ani na US webech jsem jasne nenasel napsane kam spadaji. Tak jsem radsi byl z ticha Smiley
To jsem zvedavy co nam rekne jeste nekdo dalsi.

Georgino: to odkud ktera potravina pochazi nemuze byt jedno, kdyz neco vyroste v chladnem klimatu (pohanka), tak by to melo mit energii opacnou nez je dane prostredi.. proto v chladu vyrostou potraviny vice jangove a v tropech zase vice jinove.. a proto my co je jime bysme meli pak byt na severu vice jangovi a v tropech vice jinovi, pokud k nam zrovna neprileti do tesca banany a pomerance.. tak to aspon chapu ja Smiley

Ale to ze je neco z J Ameriky je asi jedno, protoze to nerika nic o tom, jestli to nerostlo nahodou nekde vysoko v horach, coz teda u amaranthu a quinoa vubec netusim  Roll Eyes
Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 17. Leden, 2009, 17:22:10 »

V Čr se dají koupit kávy dovezené z Jižní Ameriky, které jsou pěstované ve výškách 2200 m.n.m. (např. Andská káva). Dala jsem si ji a hádej jak mi po ní teď v zimě bylo.  Wink

Btw. zrno pohanky je větší než zrno jáhel, a i přesto je pohanka více jang než jáhly...
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #8 kdy: 17. Leden, 2009, 17:35:15 »

U pohanky to je prej tim nejjangovejsim tvarem ve vesmiru Smiley pyramida.
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #9 kdy: 17. Leden, 2009, 18:25:04 »

vlastně chyby ani ne v tomhle, ale v tom jak tam maji náprava jinu a jangu, ale nejsou to asi chyby na deset patnact let zpatky, jen ted uz to je jine. tak to beru zpět, protože je tam napsáno rok 1995, a taky té době to odpovídá.  Grin
je to pod jinym odkazem.. ale když znáš, Pavlínko, tuto stránku, znáš i ten zbytek, že? Smiley

jsem rád, že tady padlo slovo amarant, protože jsem si vzpomněl na semolinovo-amarantové těstoviny, které jsem viděl v prodejně zdravé výživy a jednou koupil. narozdíl od odstatních výrobců - teď nevím, která dobrá firma mi udělala v tu chvíli radost - nebyly přesolené, jako těstovniny v krámě jsou. tak si je asi budu kupovat občas. už ani nevím, jak to chutnalo, a jestli to bylo obilí více jin nebo jang. jedl jsem to jen jednou, protože slovo amarant bylo podivné, nikde jsem o tom nečetl, a tak to dále nekupoval.
kdybych měl doma amarant, tak bych ho uvařil a ochutnal, poznal bych, jestli je jin nebo jang. po samotném jinovějším obilí mám večer hlad. pokuď by mi samotný dělal velmi dobře jako jáhly, pšenice... byl by jangovější, jelikož by mi snížil hladinu cukru v krvi. ale až na něj narazit, koupím jej a podělím se. Smiley
Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 17. Leden, 2009, 18:55:34 »

Ok, budeme se těšit :-)
Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 17. Leden, 2009, 19:19:08 »

Neone, k Tvé odpovědi mě tak napadá, že na velikosti ne vždy záleží, že? Cool
A děkuji za informaci, zase jsem o něco chytřejší  Poklona
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #12 kdy: 12. Září, 2012, 14:24:54 »

Ahoj,
amarant jsem taky nikdy nejedla ani quinou.
Na frekvenci  čínské medicíny to může být zajímavá knížka. Bohužel v těch tabulkách se nevyznám na té stránc, na níž někdo dával odkaz. Tam jsem našla i název té knížky. Musela bych tu tabulku mít sestavenou do sloupců ne takto pod sebou.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení