Stran: [1] 2 3 ... 6
  Tisk  
Autor Téma: Plynatost/nadýmání  (Přečteno 34044 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
monchi
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 01. Únor, 2009, 18:20:50 »

Mám dotaz ohledně MB stravy a plynatosti/nadýmání:
Můj přítel sice není MB ani vegetarián, ale zato si velmi pochutná na všem, co uvařím. Problém však nastává, když jídlo tráví - trpí dost velkou plynatostí, která je navíc doprovázena nepříjemným zápachem. Je toho názoru, že když prý dříve jedl "běžnou" stravu včetně masa, tak takové markantní problémy neměl. Je zřejmé, že MB strava se neobejde bez luštěnin, zelí, kapusty, misa, tofu, pickles atd. U mně, stejně jako určitě u každého člověka, se dostaví "prdy" - jsou sice nepřeslechnutelné, ale zato nejsou doprovázeny nelibým zápachem. Můžete mi někdo poradit, v čem může být u mého přítele hlavní problém? Existují vůbec lidé, kterým MB nedělá v tomto ohledu dobře?
Zaznamenáno
Renka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 01. Únor, 2009, 20:20:53 »

Měla jsem podobné problémy. Pí Průchová mi při konzultaci poradila jíst jako pikles jen dlouhodobě kvašené zelí a ještě propláchnuté. Třeba i 1/2 roku a pak znovu zkusit ty, co se připravují kratší dobu. Úplně to problém neodstranilo, ale výrazně to pomohlo. Tolik moje zkušenost.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 01. Únor, 2009, 20:31:51 »

Mb jídlo má prostě jednu charakteristiku- čistí střeva. Pro člověka zvyklého jíst běžné potraviny to zezačátku je problém protože jejich střeva jsou zanešená..zahleněná. Když pak střevem projde potrava bohatá na živiny a vlákninu, tak se to prostě začne čistit, proto ty smradlavé prdy. Souvisí s tím také barva, konzistence a častost stolice...

Zezačátku jsem měla stejný problém.. a postupem času se to vyřešilo mb jídlem.. prostě se to vyčistilo, upravilo se to a je to.. Smiley

Výborné je na to kvašené zelí, jak psala Renka. Do střeva se tak dostanou ty správné bakterie Smiley hodně pomůže natto a jiné fermentované potraviny...

Zaznamenáno
NEW_PAGE
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 01. Únor, 2009, 21:46:03 »

čo sa týka plynatosti, na mňa osobne pôsobí "povzbudivo" v tomto smere šošovica ( čočka ), takže som ju vylúčil z jedálnička, aj keď mi tak chutí... Dobré je namáčať strukoviny ( luštěniny ) na niekoľko hodín 12-24, a potom vodu zliať a pri varení dodať novú. Tak bude nafukovať oveľa menej. Ide tu ale o to, že tá voda v ktorej boli lušteniny namočené, si zoberie z luštenín nie len tú látku spôsobujúcu plynatosť, ale aj vitamíny a minerály... Tak ja sa teda znova prikláňam k zlatej strednej ceste a nedám na ňu dopustiť - neperiodicky ( čiže jak kdy ) jem takto upravené lušteniny, a inokedy zase tiež namočené, ale vodu nezlejem, varím v nej. Čiže sa minimalizuje strata vitamínov a hlavne minerálov, ktoré by "nová" voda do seba znova nasiakla.
Zaznamenáno

Láska nikdy nepodozrieva. Láska nie je nikdy žiarlivá, nikdy nezasahuje do slobody druhého. Láska nikdy nič druhému nevnucuje. Láska dáva slobodu a sloboda je možná iba vtedy, keď má vo vašom spoločnom bytí priestor.
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 01. Únor, 2009, 21:55:44 »

njn, to se stává.
ale základní pravidlo u luštěnin je, že se vaří s řasou. NEW_PAGE, já vařím čočku s řasou wakame, jen to zkus.  Wink Ale koho vaření s řasou nadýmá, musí ještě slévat vodu z namáčení. u mě voda nevylitá nadýmá. Víš, ale část vitamínů a minerálů... zůstane v luštěnině, takže se neboj. Víš, je to jako s pickles. Já jen jedině proplachuji, jeden říká, že tím přijdu o všechny užitečné bakterie, ale to je blbost, protože ty jsou i uvnitř zeleniny. Poznám to tak, že po pickles mi je ráno hezko teplo, má střeva nejsou zdravá a často studená, ale bakterie z pickles, byť propláchnutého, má střeva zahřejí. U čočky a dalších luštěnin to je podobné, však v tom plno věcí zůstane. Ale čočku nemusíš namáčet, jen bude taková tvrdá nebo si také dělej červenou čočku, která se bez namáčení vaří chvíli a v tomto případě získáš všechny látky. Buď vpohodě, kluku jeden.  Wink
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 01. Březen, 2009, 11:23:51 »

kukicho, je super, ze se po pul roce odmlceni zase hlasis. Pokud je clovek izolovany a uzavre se do sebe, tak pak mu neni jak rady, tak ani pomoci... Giorgino to zna, mohl by ti napsat sve zkusenosti...
ale jsem rad, ze zacinas zjistovat, co je spatne a jakym smerem mas jit! Je to otazkou casu, udelas prvni krok.
Tak mobilizuj sve sily a udelej konecne zmenu! bude zacinat jaro, tak toho vyuzij!
Mimochodem predcasem jsem se stavoval v tve ponure kamene dire s labirinetem chodbicek a zakouti...
Myslim si, ze na to mas a ze te duchove pusti!  Wink Jestli jsem se nespletl, tak na tom nejses zas tak spatne, abys se s tim nedalo nic udelat.... Staci se jen odpoutat, zmenit mysleni a nenechat se unaset spatnym smerem!
Hladovku radeji nedelej, nemas na to, aby te nepoznamenala, kdyz tak udelej si ryzovy pustik nebo si zacni konecne poradne varit a pravidelne jist!... tak hodne zdaru! prece nezustanes slabochem cely zivot!
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #6 kdy: 01. Březen, 2009, 11:54:37 »

Ja varim cocku takhle a moc mi to chutna a je mi po tom dobre:
vezmu 1 mrkev, 1 stonek rapikateho celeru, svazek jarnich cibulek, 1 porek, 250g hnede cocky, 750ml zeleninoveho vyvaru.
cocku namocit nejmene na 2h nebo i vice, vodu pak slit.
vsechnu zeleninu nasekat nadrobno a obdelat na oleji asi 7 minut aby mirne zmekla, ale bez zabarveni.
Na to pak prihodit tu slitou namocenou cocku a vyvar, pak varit domekka, coz by melo byt 15-20 minut, mozna mene, zalezi jak dlouho byla cocka namocena, cim delsi namoceni, tim kratsi vareni, tim lepsi chut zeleniny. Ja to dochucuju lzici cerveneho vinneho octa a lzickou dijon horcice, vim ze to asi ne MB spravne, ale je mozne to dochutit podle vlastni zvyklosti.
Zaznamenáno

ježour
Full Member

405663052
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 01. Březen, 2009, 12:36:45 »

Jasné, Kukicho, to zvládneš bez problémů, ať už dřív nebo později, ale lepší určitě dřív. Já s tím měl také problémy, hlavně s přejídáním a uzobáváním během dne - jenže člověk se nemusí odříkat ani dobrůtek-když si je nahradí těmi opravdu dobrými dobrůtkami, spíš jde o tu míru a seřízení programu Wink Ale hlavně žádný stres, být v pohodě a nenechat se odradit těma okolo Cool Stoupat po krůčkách je jistější než dělat kotrmelce, jestli víš, co tím myslím. A kté nadměrnosti - šak on Milan také není žádné tintítko, ale kus chlapa k pohledání, tak si myslim že sme všichni(v rámci relativity) nakonec vyrostlí tak akorát Grin
ps: bacha na chleba, stahuje a to pak svádí zpátky k těm sušenkám, ale to opakuju co tady už jednou bylo řečeno. Pohyb na vzduchu je supr věc
« Poslední změna: 01. Březen, 2009, 17:52:06 od Jezour » Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 01. Březen, 2009, 14:37:00 »

Jééé, Kukicha. Smiley Zas po dlouhé době. Smiley Něco by mě zajímalo. Ty tvé problémy s nadýmáním? Měla si je již džíve než ses stravovala makrobioticky? Mně napadlo jestli to nemáš přejídáním? Taky jsem se kdysi snažil vynechávat nějaká jídla, jíst jen 2x denně, ale pak to člověk nezvládne se nepřejíst. Asi 3x málo je lepší. No uvidíš. Smiley
Já se teď na mb vybodnul a docela mi to vyhovuje, alespoň na nějaký čas. Proto sem už moc nechodím a chodit asi  moc nebudu, nejen z důvodu, že nemám počítač doma. Obnovil jsem nějaké své přátele, které jsem poslal do prdele, a je to fajn. Tak ti Kukicho přeji, ať se ti vede. A ostatní pozdravuji. Smiley Třeba zas někdy se na fóru setkáme. Mějte se. G.
Zaznamenáno
Renka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 01. Březen, 2009, 15:10:02 »

Nemám nic k tématu. Chtěla jsem jen pozdravit Kukichu, jsem ráda, že jsi zpátky. Zrovna nedávno jsem na Tebe myslela Motyl
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #10 kdy: 01. Březen, 2009, 15:29:06 »

Ahoj Kuki Smiley taky zdravím Smiley a zdravím i pejsána..
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #11 kdy: 01. Březen, 2009, 18:20:48 »

Giorgino, ty nas extremisto, mame te radi a verime, ze se tady opet ukazes. Schvaluji ti, ze se hodlas na chvilku odmlcet se svymi prispevky, vse s prichazejicim jarem prehodnostit a vydat se spravnym smerem! Doufam jen, ze to nebyla nestastna laska, ale racionalni zhodnoceni svych casovych moznosti a dalsich okolnosti. Bereme te tak, jaky jsi a myslime na tebe v dobrem. nemej ze sebe zadne obavy nebo vycitky. Nauc se stat za svym spravnym rozhodnutim a nerozlisuj dny, kdy se ti dari a nedari, pomuze ti to. Ale nezapomen, ze pokud je clovek znaly zakonum prirody a porusuje je, pak dopadne hure nez ten, kdo je nezna, ale to znas... Tak je vyuzij spravym smerem, verim, ze jsi dobry clovek a ze to zmaknes! zij svuj zivot na plno!

PS: Doufam, ze jsem ti nikdy neublizil, pokud bys to tak citl, tak se ti omlouvam, ale nebyl jsi mi nikdy lhostejny a nebylo to tak mysleno...
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #12 kdy: 02. Březen, 2009, 21:47:01 »

když už to tu bylo zmíněno, co si myslíte o tom chlebíku ASON? tak jak je popisován výrobcem http://kolinger.cz/ (složení a výroba), zdá se, že má úplně jiných charakter než běžně známý chléb (ikdyž z kvásku) a dá se považovat za zdraví prospěšný. máte s ním zkušenosti?
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 02. Březen, 2009, 22:47:25 »

když už to tu bylo zmíněno, co si myslíte o tom chlebíku ASON? tak jak je popisován výrobcem http://kolinger.cz/ (složení a výroba), zdá se, že má úplně jiných charakter než běžně známý chléb (ikdyž z kvásku) a dá se považovat za zdraví prospěšný. máte s ním zkušenosti?

Občas ho kupujeme a myslím, že nám dělá docela dobře. Smiley A je chuťově výborný...
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #14 kdy: 03. Březen, 2009, 00:11:05 »

Vcera jsem uvarila tu cocku co jsem tu na ni psala recept. A po precteni ruznych makrobiotickych rad jsem udelala trochu zdravejsi zmenu. Za prve jsem ji varila s platkem kombu (to jsem potom vyhodila, latky se z toho stejne vylouci do pokrmu), a za druhe jsem nedala ocet a horcici. A musim rict ze to bylo zrovna tak mnam jako v predchozi verzi a fakt to vubec nenadymalo a rychle se to uvarilo. Ta zeleninka tomu da takouvou vybornou nasladlou chut.
« Poslední změna: 03. Březen, 2009, 22:31:03 od torquiose » Zaznamenáno

Stran: [1] 2 3 ... 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení