Stran: 1 [2] 3 4 ... 6
  Tisk  
Autor Téma: Plynatost/nadýmání  (Přečteno 34872 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Vendulka
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #15 kdy: 03. Březen, 2009, 08:07:58 »

Já Ason taky občas kupuju, ale musím říct, že tento čistě žitný chleba  je pro mé zažívání dost těžce stravitelný...daleko líp mi dělá doma pečený, nebo pařený kváskový chleba pšenično-žitný. Ason před použítím vždycky napařuju..jednak pak tolik nestahuje a taky líp chutná ....
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #16 kdy: 12. Březen, 2009, 19:53:07 »

Dík za hezkou odpověď z 1. března, Milane, četl jsem to až dnes - líbí se mi. Nikdy jsem jinak z tebe neměl špatný pocit. To, že jsem se teď zachoval tak, jak zachoval, stalo se, už to nevrátím. Ale pokusil jsem se vrátit na fórum.  Psal jsi, jestli nebyla příčina láska. Odpověď je, že nebyla. Ani láska ani tělo ani mysl - prostě ten trouba giorgino, no. Ale začíná celkově od znova, nejen jako "zresetované" počítadlo příspěvků...
Takže děkuji za tu moc milou zprávu. Je fajn někomu říci, že ho někdo má rád. Však já Vás mám též rád.  Wink

Jirka
« Poslední změna: 14. Březen, 2009, 16:51:32 od giorgino » Zaznamenáno
NEW_PAGE
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #17 kdy: 13. Březen, 2009, 18:23:00 »

Čaute, mám jeden zvláštny dotaz... Doma žijem so sestrou a mamou. Asi raz za život som ich počul "prdnúť si". Viem že aj ony sú ľudia a robia to, ale zdá sa mi, že minimálne. Pointa je v tom, že jedia totálne nezdravo...nejedia síce vyprážané veci, ale ich jedálniček vyzerá asi takto počas dňa : Jablko, rožok s maslom a medom, chlieb s maslom a salámou, nejaký obed v škole ( viete si domyslieť ), nejaké cestoviny so syrom, sladkosť, chlieb ( obyčajný z hypermarketu samozrejme )s paprikou... Proste samé DEBILINY. A ja jem kvalitné veci, keď jem chlieb, tak kváskový ( špaldovo-ražný ) dva dni "uležaný", samé celozrnné obilniny varené, zeleninu, mäso dva až tri krát týždenne, strukoviny sem-tam ( v iný deň než keď jem mäso ), žiadne mlieko ani vajíčka, ani mliečne výrobky...atď..rešpektujem stravovanie podľa ročných období atď... a plynatosť je u mňa častejšia ( nie je ale vôbec prehnaná ). Kušem výborne ( minimálne 60 krát jedno sústo ). Ide mi vlastne o to, že ma ŠTVE, že tie dve dotyčné ( rodina ) si myslia že zlá strava vlastne nič nespraví, že keď ich nenafukuje, tak im dobre trávi a podobne... Bodaj by všetkých čo sa zle stravujú SILNE nafukovalo ( nadýmalo ), a tým pádom by všetci do jedného zmenili jedálniček na zdravú stravu.
Zaznamenáno

Láska nikdy nepodozrieva. Láska nie je nikdy žiarlivá, nikdy nezasahuje do slobody druhého. Láska nikdy nič druhému nevnucuje. Láska dáva slobodu a sloboda je možná iba vtedy, keď má vo vašom spoločnom bytí priestor.
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #18 kdy: 13. Březen, 2009, 20:18:00 »

Jo, svět holt není spravedlivej, někdo může jíst nejtučnější a nejnezdravější jídla světa, ale navenek žádné problémy nemá ( a neprdí Grin) a na druhou stranu těm, co se stravují zdravě nikdo nezaručí, že se jim veškeré nemoci vyhnou obloukem.
Já nevím, existuje-li nějaký recept na to aby člověk plynatostí ale vůbec netrpěl... a pokud to někdo víte, tak se podělte Smiley Stejnak to bude asi dost individuální, co se týče toho tvého příkladu jejich jídelníčku - při naprosté absenci luštěnin a minimu zeleniny a asi i ovoce se moc nedivím, že je nic nenadýmá.
Vem to NewPagei jako fakt a zbytečně se nad tím nevzrušuj, hlavní je pokud ti to tvoje stravování vyhovuje... no a semtam trochu vzduchu ještě nikoho nezabilo  Very Happy
Zaznamenáno
monchi
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #19 kdy: 14. Březen, 2009, 11:56:33 »

Přesně tak - vůbec se tím, NewPage, netrap, neboť prdět je přirozené a zdravé  Wink
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #20 kdy: 14. Březen, 2009, 16:11:08 »

Kukicho,

prošel jsem nějaké tvé příspěvky, hlavně mě zajímaly ty první příspvěvky, ale i ty poslední... Co příspěvek, to něco o tobě. Plno informací, žádný závěr. Tak co s tebou? Každopádně ti řeknu z vlastních zkušeností, že ti jen tak někdo neporadí, protože není v tvé kůži. Jelikož vždy existuje nějaké řešení, jak tady kolikrát na fóru zaznělo, tak si ty sama musíš najít svou cestu, co je pro tebe vhodné, co není. Vyzkošet různé možnosti, nejspíš nějak experimentovat... Ale nikdo ti neřekne, jestli mrkvová šťáva je pro tebe vhodná, nebo není.
Víš, myslím si, že někde je jen malinkatý háček, protože si psala, že si neochutnala jinou mb než svou. Nemůžeš srovnávat, takže někde bude háček. Také jsem se tě ptal, jak si na tom byla s nadýmáním před mb, ale odpověď jsem tady nenalezl.
Já jsem teda poslední dobou všechno "pohřbil", teď jsem v procesu ožívání a konečně jsem došel k závěru, že musím poslouchat své tělo. Sice teď budu dlouho ještě mimoň, ale bude to oukej, pač jsem ty háčky dokázal nalézt. Např. mi dlouho trvalo, než jsem přišel, že mě nadýmá liberecká voda z kohoutku, takže jsem si začal vařit z neperlivý Aquily. Přejídání mě nadýmá, ale když koušu málo, tak ne. Z luštěnin když nesleju vodu, nadýmá mě to, a bez řasy wakame či kombu mě luštěniny také nadýmají. Vařená zelenina nad 20 minut, nadýmání. Ovoce + obilovina -> nadýmání. Na mb ještě koření, bylinky a čaje.
Přesto všechno člověk mít nadýmání nemusí. Každopádně musíš na to přijít sama. Já upřímně bych ti z tvých 100+ příspěvků nedokázal poradit. Snad jen mě napadlo, jestli v té vaší čajovně nepiješ ty čajové mixy, ale to asi ne, viď? Homeopatika asi taky nebereš, nějaký lék či HA taky ne, co? A pokuď jsi věrná mb, tak se pozoruj. Myslím, že to zvládneš, protože se umíš dobře diagnostikovat.  Wink
Takže se těším, až napíšeš, žes to zvládla. Smiley Pa

Jirka
« Poslední změna: 14. Březen, 2009, 16:22:09 od giorgino » Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #21 kdy: 16. Březen, 2009, 11:01:45 »

Tak co se plynatosti tyce, narazila jsem na zajimavej clanek. Neni teda vubec MB (takze rady typu mliko muze nadymat preskakujte) a navic je zel v anglictine, ale pokud by mel nekdo zajem si ho precist : http://www.pureinsideout.com/bloating-causes-and-remedies.html

Kde se do toho nechce poustet, tak aspon kratce prelozim par praktickych rad z clanku:

Prirodni prostredky, jak odpomoci nadymani: zazvorovy caj, matovy caj, hrebickovy a eukalyptovy olej, cajova lzicka skorice varena ve vode
Uzitecny cvik:Polozit se na zada (na rovnou podlozku) a pritahnout leve koleno k hrudniku, obejmout a napocitat do dvaceti. Pak uvolnit, vymenit kolena a tak stridat aspon petkrat, zalezi na tom, jak velke potize mate...
No a co se tyce potravy tak: dodrzovat MB,kousat, nepreskakovat jidla, pit neperlivou vodu, u jidla nemluvit... v podstate nic noveho tam neni.
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #22 kdy: 18. Březen, 2009, 16:35:19 »

Giorgino,
napsal jsi to moc hezky. Dávání rad po internetu mi přijde tak trochu jako plácání do vody. Ideální rady o tom, jak by něco mělo fungovat, v realitě většinou naráží na nějaký ten háček a nefungují. Na druhou stranu, když člověk sdělí svoji vlastní zkušenost, může někomu ukázat cestu, třeba pouze analogicky. Měj se pěkně.

Někdo tady psal, že plynatost a prdění je přirozené - to si ale nemyslím... Mimoza  Je třeba zkoumat, co je špatně!  72
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #23 kdy: 25. Březen, 2009, 18:20:04 »

New Page,
co se tyka tve sestry a matky - prvni co me napadlo je ze my zeny to prdeni asi trochu vic schovavame. Pokud je ale jejich ne az tak zdrava strava opravdu moc nenadyma, no tak at - pomuze ti to nejak jestli zacnou prdet? Co se tyka tebe - z vlastni zkusenosti bych doporucila udelat par ocistnych dnu kdy jis jen velmi jednoduchou stravu o ktere bezpecne vis ze te nenadyma. Potom postupne pridavat jine veci co normalne jis a sledovat ktera zpusobi problem. Dale mam vyzkouseno ze velmi zalezi na tom jak se co uvari - ted mluvim hlavne o lusteninach a obilovinach - nenamocena nebo nedostatecne namocena lustenina je na nadymani nejhorsi. A i u obilovin namoceni vyrazne pomuze. Vodu pak slit. Taky pridavek zeleneho koreni, zelenin a morskych ras k varici se lustenine ci obilovine nejen snizi nadymavost ale take zvysi nutricni hodnotu.
Zaznamenáno

El
Host
0 0
« Odpověď #24 kdy: 25. Březen, 2009, 19:42:29 »

Nadýmání taky způsobuje stres a elektrické přístroje.
Zaznamenáno
dannyyxx
Host
0 0
« Odpověď #25 kdy: 26. Březen, 2009, 17:04:29 »

Ahoj,

ja jsem mel s plynatosti a velkym zapachem dost problemy a byl to jeden z duvodu k radikalnimu kroku ktery jsem pro sve zdravi ucinil. Zbavil jsem se toho /a dalsich obtizi, vcetne chronicke 20ti lete rymy/ za 10 dnu.

Informace jsem cerpal odsud: http://www.pust.cz. Od zacatku roku davam kazdy patek jednodenni pust. V unoru trojku a v breznu jsem mel naslapnuto na sedmicku. Kdyz sem ale po tydnu videl ze telo jeste ma silu pokracovat a cisteni stale probiha dal jsem 10 dni. 10ty den mi bylo nejlip za cely pust a trochu jsem litoval ze koncim - rekl jsem si ale ze nebudu nic prahanet a v zari si to zopakuju a prodlouzim.

Vim ze MB pust nedoporucuje. Take nerikam ze to mate delat. To rozhodnuti si musi udelat kazdy sam za sebe, ja jen davam k dizspozici moje zkusenosti. To moje rohodnuti bylo to nejlepsi co jsem pro sebe udelal za mych 30 let zivota. Predesilam ze pred pustem jsem se nestravoval MB. Ten kdo ji MB mozna nemusi sahat po tak radikalnich resenich - mozna staci doporucovana ryzova dieta - to si musi kazdy vyzkouset sam. Ja jsem zcela v duchu ze vyjimecna situace si zada vyjimecne reseni do toho sel a ted jsem tomu rad. Behem pustu je temer nutny alespon obcas klystyr! JInak nevycistite tak dobre  co tam vezi a zpusobuje to zahnivani.

Behem navratovky jsem presel na MB stravu - a pritom jsem to neplanoval - prislo to samo - telo se stalo vnimave, samo si reklo co chce jist. Samo citi co mu dela dobre a co ne, daleko lepe nez predtim. Ocista pustem byl ten nejlepsi zacatek do MB. Pokud bych ho neudelal to cisteni by probihalo mnohem pomaleji a dele, vidim to na lidech co se MB uz nejakou dobu stravuji.

Driv ty plyny hodne smrdely, hlavne po lusteninach, ted jim lusteniny /samozrejme spravne uvarene/, ve spravnem mnozstvi ve spravnych  kombinacich. A pokud uz prdim /vetrsinou proto ze jse to smichal s necim s cim jsem nemel/ tak ale VUBEC nesmrdim. Kdyby mi to pred mesicem nekdo vypravel, neuverim.

Mejte se, Dan
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #26 kdy: 01. Duben, 2009, 09:00:12 »

Dane,
zajímavé, ale není to pro každého. Já osobně nevydržím bez jídla den, a když ano, lednička se prázdní. Ani nejím rýži natural samotnou, to je taky hlad, že by člověk do sebe něco furt ládoval. Každopádně je fajn, že ti to pomohlo, to je dobře. Smiley

Nadýmání také způsobuje stres a elektrické přístroje. (napsala El)

No, mám takovou zkušenost. Teď jak mám stravování už nějakou dobu tak napůl, tak mám problémy ve wifi prostředí. V takovém prostředí se cítím jak v mikrovlne, začnu se potit, mám plynatost... Sice teď nechodím moc do práce, ale když tam jsem, tak to je vážně někdy síla. Zaměstnanci si tam asi musí myslet, že jsem na umření, mi přijde. Toho jsem chtěl využít a nechát si dát invalidní důchod, proto to blbnutí s normální stravou, chtěl jsem být co nejvíc zdevastovanej (nebo jak to mám nazvat), asi jsem chtěl nějak zhoršit kvalitu krve... ale to stejně nejde jen tak něco změnit, že jo? no a jsem přišel k doktorce už minulej rok, teď po roce, a ta jen kroutila hlavou, prej jsem úplně celkově v pohodě a jen se na mě usmívala, takže k návrhu to ani nedošlo. Prý jestli to není v mé hlavě, jestli se mi to nezdá... Za dvě tři hodiny si ničeho nevšimla. Přijdu do práce potom a ten den mi přijde jako paradox. Wifi (5 a 10 GHz) ze mě udělá úplnou trosku. Jinak střevní problémy mám chronické, včetně nadýmání, takže to, že bych měl zrovna problémy u doktorky, to bylo jako taková malá loterie, a i kdyby, tak to by bylo nic v porovnání, co je v práci, v kávarně či knihovně, když do takového prostředí přijdu. Nevím, proč je to takové, že mi takový extrémní jin vadí. Jestli to je tím, že jsem sám v externím jinu konstitucí i kondicí (strava, hyperglykémie...). Ale mám ověřené, že pokuď budu v nějakém pásmu, mám na mysli pásmo bez ovoce, koření, bylinek apod., tak mě chronika neotravuje ani mi pásmo wifi nevadí.
Ale jsem rád, že teď jím napůl, vyhovuje mi to, sice to není ono, ale dokud si něco neujasním sám v sobě, furt budu extrémista.
Mám taky super kočku, kterou mám rád. Vyhovuje mi, že není finančně náročná, zrovna když není na vyhazování. Není jednou z těch, které by člověk potkal v obchodech s drahými kovy či mající doma více bot než ponožek a spodního prádla dohromady. Spíš mi přijde, že čím méně je ošacená a obutá, tím se cítí lépe. Holt se vůbec nestydí za svou přirozenost - ona nemá ani důvod. Máme plno společných zájmů: na jídle se občas shodneme (kuře, Milkyway, jáhly), oba máme rádi spánek, čerství vzduch, tu a tam chodíme spolu na procházku. Sice toho moc nenamluví, ale je hbitá. Má ráda pohlazení - já masáž bříška. I vzhledově se mi líbí - je taková přirozená a dvoubarevná. Plynatost ji netrápí.
« Poslední změna: 01. Duben, 2009, 09:07:00 od giorgino » Zaznamenáno
Peta
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #27 kdy: 01. Duben, 2009, 15:43:59 »

Ahoj Giorgino ! zajimavy prispevek. Tou Milkyway myslis tu preslazenou tycinku z obchodu ? Jestli ano, je to zajimave. Ja byla totiz taky dost na sladky, ale tedka mi pripada vse z normalnich obchodu (koneckoncu i bio obchodu), proste vsechny mlsky mi pripadaji silene sladky. Nejradsi mam svoje zakusky se sladem, nebo nejakym sirupem, kdyz neni slad. I kdyz tuhle jsem ulet mela, to je pravda,bylo mi zle jakoby od zlucniku. Nemohla jsem vubec nic MB, po vsem mi bylo spatne. Tak jsem sla do obchodu a tam si intuitivne koupila obycejny bily testoviny, maslo a tvaroh na strouhani a udelala jsem si takovy to jidlo, co jsme jedli jako deti. A dokonce jsem to pocukrovala troskou trtinovyho cukru. Jeste jsem pak zkusila variantu se sladem. Po par dnech takovych jidel mi bylo dobre. Taky zvlastni. A k wifi - to je tedka asi uplne vsude. Jsme tedka vsichni ve mestech uplne zawifinovany.
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #28 kdy: 01. Duben, 2009, 22:34:22 »

Peta,
ano, mam na mysli Milkyway z krámu (cukr, kakao, mléko apod.). To má hlavně ráda ta moje Pavla Ivanovna Čičikovna - čtyřnohá kočička - o které jsem se zmínil. Když teď jím napůl, jak jsem psal, tak i Milkyway si někdy dám..
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #29 kdy: 02. Duben, 2009, 00:40:24 »

Tak když teda píšeš o čičikovně Smiley tak můj kocour žere v poslední době všechno co já Smiley nejradši má vodu ze seitanu(tu teda nepiju  Grin) , rybu, jogurt a má rád chleba, taky kachnu(domácí). A taky musím přiznat, že moje jídlo se v podsední době hodně změnilo. Cítila jsem se dost unavená...jedla jsem hodně moc a energie nikde. Dokonce si občas dám i kravskej jogurt ten jihočeskej ve sklenici(v plastu bych ho nesnědla), a taky kozí jogurt, kefír, sýr. Změna je život, každopádně se cítím mnohem líp. a necítím se jako nemb..  Wink
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení