Stran: 1 2 [3] 4 5 6
  Tisk  
Autor Téma: Plynatost/nadýmání  (Přečteno 36585 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
beruška
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #30 kdy: 02. Duben, 2009, 08:41:21 »

Klobouk dolů. El, ty teda umíš překvapit  cheer
Už mám na sobě také vypozorováno, že zvýšeným přísunem bílkovin roste energie, ale do mléčných sfér se nepouštím. Stačí mi ty rostlinné a živočišné (ryba, drůbež). Všichni a všechno se mění - o tom je přece MB.
 53
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #31 kdy: 02. Duben, 2009, 11:23:36 »

ahoj El, taky jen koukam. Prvni myslenka, co mi probehla hlavou po precteni tveho prispevku byla co tve dutiny, ktere sis tak pracne nedavno cistila a ta alergie, ktere jsi se pracne zbavovala. Jsem zvedava, jaky to na ni bude mit vliv. Dej pak vedet. Mej se hezky.  Smiley
Zaznamenáno
Cpt_Morgan
Full Member
Pohlaví: Mužské

419315231
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #32 kdy: 02. Duben, 2009, 11:27:39 »

No to teda také koukám  Eek, když si vzpomenu na jednu debatu s El  Wink 
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #33 kdy: 02. Duben, 2009, 14:10:44 »

Přesně tak všichni a všechno se mění. Já jsem rok byla na docela přísné mb, a stalo se to, že to tělu prostě přestalo vyhovovat..ale nemyslím jakože tělu přestala vyhovovat mb, to ne. Ale prostě jsem musela přihodit trochu jangu. nejdřív to byly hlavně ryby..  To, že si dám občas sejr- většinou kozí, nebo jogurt-taky většinou kozí, i když tomu kravskýmu ve skle se nebránim.. neznamená, že si tím hatím všechnu práci s čištěním dutin. protože jogurt je trochu něco jinýho než mlíko...tudíž kaseinu atd tam toliko neni(tím neříkám že tam neni žádný) ..
Všechno je věc vývoje, takže se budu řídit tím co to dělá s mým tělem...  zatím mi to ale vyhovuje po všech stránkách.

Ještě napíšu něco k té alergii. Je to asi měsíc a půl ( to jsme ještě pořád jedli dobrou mb) co jsem potřebovali odvézt zvířata (kozy a kozlíka) , muselo to proběhnout autem. Když jsme je převáželi, tak jsem měla takovou astmatickou a alergickou reakci.fuj... takovou jsem dlouho neměla. Ale rozdíl v tom byl. Dříve, když mě to chytlo, tak  ze mě šly hleny, ble.. takže třeba tu dušnost jsem i rozkašlala a bylo to lepší. No jo, ale teď jsem měla průduškystažený a hlen žádnej.. a tak mě napadlo, že celej problém alergie a astmatu není jen ve hlenu,jak se píše v mb knížkách. Proto jsem tam ten jang přihodila..

Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #34 kdy: 02. Duben, 2009, 15:21:28 »

Ahoj, El,
zajímalo by mě, zda-li k těm sýrům apod. máš taky nějaký protipól jako je cukr nebo něco takového? Tak to já teda červené maso a ještě horší sýry nejím. Mně osobně tvůj příspěvěk nějak nepřekvapil. Osobně jsi naprosto vpohodě. Já osobně dříve z tebe míval zvláštní pocit, plno lidí si sjela, plno příspěvků mě zmrazilo doslova, ale teď jsi mám z tebe dobrý pocit. K těm jangovým extrémům - dobře víš, že kasein je svinstvo a určitě se kravskými i kozími produkty není třeba jangovat. Ty to dobře víš, stejně jako já to vím. Nejjednodušší je polevit, nejhorší to je potom tři dny vydržet a hlavně v hlavě to mít oukej, a tak přeji nejen nám obou, ale i ostatním, kteří jsou v podobné situaci, ať se nám zadaří v tomhle.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #35 kdy: 02. Duben, 2009, 15:39:39 »

Víš kozí a kraví sýr je velkej rozdíl. Určitě bych o kozím sýru a mlíku neřekla, že je to nějaký svinstvo. A vím, že lidi , kteří tady dříve žili, tak že si sami pěstovali a chovali zvířata , kozí mlíko a sejr měli..  Obsahem kaseinu je t určitě mnohem lepší než kravský..to je jasný. Taky vím, že tam nějakej je, ale popravdě.. ani nevíme co všechno v obilí a zelenině jíme.. takže prostě snesu trochu kaseinu s tím, že se snažím tyhle výrobky jíst hlavně domácí nebo bio.

Ale stejně u mě zatím převažuje to, že se cejtim líp.  Wink  každej má nějakej vývoj...

žádným protipólem to nevyrovnávám. nemám důvod. Už jsem to vysvětlovala, já ten jang přidala kvůli jinu, takže ho jinem srážet nepotřebuju...

Nehledě na to, že i Kája měl pořád nějaký problémy. Po všem mb co snědl měl na obličeji vyrážky, něco jako ekzém. Byl hubenej a neměl sílu., náladu..  a teď se cítí mnohem líp, vyrážku na obličeji nemá..

Zaznamenáno
Cpt_Morgan
Full Member
Pohlaví: Mužské

419315231
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #36 kdy: 02. Duben, 2009, 15:47:48 »

No super El,já osobně mám z Tebe radost  Wink Srdce
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #37 kdy: 02. Duben, 2009, 16:49:13 »

ok,
hlavně že se Vám oboum daří. Smiley
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #38 kdy: 04. Duben, 2009, 17:36:16 »

par radek ze zivota a statistiky:
clovek, ktery zacina MB a ma zdravotni problemy, zpravidla prochazi 3 fazemi. Vetsinou plati, ze nic neni zadarmo.
znam hodne pripadu lidicek i se slozitejsi diagnozou, kteri byli nadseni, ze se zacinaji zlepsovat. Nekteri i prekonali prvni krizi, jejich stav se zlepsil na tolik, ze se od MB odvratili nebo ji velmi zvolnili. Nastala faze, ze dopadli jeste hure nez na zacatku... A mohli zacit od znova, pokud jim bylo dano z hora.
Nadruhou stranu se setkavam s lidickami, kteri se hlasi k MB, nekteri delaji velmi striktni makrobiotiku, nekteri naopak maji k MB daleko... z meho pohledu obema skupinam chybi dostatek zkusenosti (informace zpravidla maji z literatury). Vysledek je, ze vetsinou vypadaji jako zombici, vychtrle. Odvazuji si vsechno na gramy, ale zeleninu vari jako brambory, celozrnnou ryzi vari v lepsim pripade jako bilou ryzi... ti zkusenejsi umi ryzi treba uvarit, ale pak ji konzumuji treba 3 dny starou... nebo ji vari na jeden zpusob a davaji si ji od rana do vecera, kazdy den, ikdyz nemusi a nemeli by....  dalsi vari letni MB v zime nebo jejich strava se blizi budhistickym mnichum, kteri od rana do vecera medituji, ale oni tvrde makaji na stavbe ... atd.
MB je komplexni zivotni styl, clovek by mel zit v hamonii s prirodou a byt v pohode. pokud neni, neco je spatne. Chyba neni zpravidla v systemu MB, ale ve spatnem pochopeni... Je dobre se naucit situace predchazet, nez cekat az vznikne problem a pak ho neprimerene resit a hledat chybu vsude kolem sebe, misto v sobe...
Zaverem lze jen doporucit brzkou navstevu zakladniho MB kursu, nez tady diskutovat nad nepochopenim zakladnich veci... koneckoncu kazdy si je sveho stesti strujce, tak zalezi jen na nas jakym smerem se vydame...
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #39 kdy: 04. Duben, 2009, 22:26:51 »

Zajímavý příspěvěk. Smiley
Každopádně já jsem si vybral z toho tvého textu "A mohli začit od znova, pokuď jim bylo dáno z hora."
Jak tady psala El něco, tak jsem si vzpomněl, jak jsem se z počátku snažil jangovat rybami furt, ale nebyla to vhodná cesta. V tu chvíli to nic neřešilo, byť jsem se v takovém jangu cítil dobře, v tu chvíli jsem si ani neuvědomil, že před sebou mám ještě mnoho desítek let života a že něco dělám špatně. No, každý si něčím musíme projít..
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #40 kdy: 05. Duben, 2009, 17:24:04 »

možná je to co jsem napsala pochopeno, tak že jsem s mb skončila, ale to není pravda ... jen prostě zima a letos byla dlouhá a bez slunce, tak se ten jang prostě přidat musel.. na tom není z hlediska mb nic špatnýho. Mb přece striktně nezakazuje domácí maso, ryby a výrobky z kotího mlíka přece taky ne...

je pravda, že jak vysvitlo slunko, oteplilo se, tak už to nejde..

a milane, někdy mi přijde, že podle tebe co neni mb podle tebe je špatně. Ale jak víš, tak i ty to nemáš zas až tak ok...
Zaznamenáno
Mili
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #41 kdy: 05. Duben, 2009, 19:43:58 »

Možno si v zime nedocenila jangizáciu. Ja by som volila ale prijateľnejší jang ako kozí syr. Predsa tie nasýtené tuky , kazein a ďalšie sa potom ťažko a dlho odstraňujú.  Možno si nedocenila tekka, gomasio, opražené riasy, opražovanie ako technológiu vôbec, dlhšie varenie .....
Jogurt mi zas tak jangový nepripadá. Možno si nemala dostatok hladkých a krémových pokrmov - napr. prijateľné pudingy...

Spomína sa tu striktná makrobiotika. V negatívnom zmysle slova. Neviem, čo to je. Striktná je asi nedobre pripravená. nudná strava.

Dobrá makrobiotika je  hlavne PESTRÁ. Striktná sa často spomína  s J.P. Ale ona kde len môže zdôrazňuje  pestrosť.   A na jej kurzoch, takisto ako v Dobruške, bola strava veľmi pestrá - tak aby uspokojila všetky naše chute - podľa hviezdice.
Pred mb som často stávala pred chladničkou a rozmýšľala, čo si dať - mala som chuť na niečo, ale nevedela som, na čo. Dnes sa mi to  nestáva.
 Grin Cool Very Happy Krásny slnečný deň  Very Happy Cool Very Happy
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #42 kdy: 05. Duben, 2009, 20:03:11 »

prostě to nepomohlo, samozřejmě tyhle způsoby znám Smiley jogurt do té jangizace nepřipadá...  Wink 

někdy je lepší neřešit tolik obsah, každopádně mi to pomohlo. A jestli jsem snědla nějaký ten kasein, tak ho moje tělo určitě vyčistí  Wink  taky neříkám, že od te´d to budu jíst pravidelně každý den, aby moje tělo bylo jang  Grin to fakt ne. Ale jak jsem psala na konci zimy mi to moc pomohlo. taky asi proto, že jsem dost jin od přírody... a taky to nepíšu jako návod...

Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #43 kdy: 05. Duben, 2009, 20:29:06 »

Mili,
tekka se v dnešní mb nepoužívá - to je obrovskej extr. říkala Věrka Chasáková. a gomasio se používat může, ale jangování jako základ brát nemůžeš u tohodle. můj názor je, že nevadí používání více ryb, pokuď je jíš, nebo zvýšení oleje a soli, papiňák, ale také výběr ingrediencí a úprav zeleniny, výběr oleje, jiný poměr na talíři - tohle si člověk musí zjistit po základních informacích, které získal na kurzu, především sám, co mu vyhovuje. tak to je asi vše..
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #44 kdy: 07. Duben, 2009, 00:15:09 »

Me prekvapuje jak se tady resi kozi jogurt pres celou stranu, ale kdyz tady nekdo rekne ze ji pravidelne cokoladu, to mu skoro nikdo nevysvetluje proc to nema delat...
Zaznamenáno

Stran: 1 2 [3] 4 5 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení