Stran: 1 2 3 [4] 5 6
  Tisk  
Autor Téma: Plynatost/nadýmání  (Přečteno 36579 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #45 kdy: 07. Duben, 2009, 02:04:44 »

To máš na mysli asi mě s tou čokoládou. Smiley
Zaznamenáno
Ecureuil
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #46 kdy: 07. Duben, 2009, 10:13:26 »

Od té plynatosti a nadýmání se diskuse trochu stočila jinam  Wink. Od plynatosti mi vaše rady pomohly. Ale i tahle další diskuze je pro mě zajímavá, dodává mi energii pro další mb. Asi proto, že vidím, že nejsem sama, kdo vždykcy nedodrží všechno z knih. Jsem ale ve fázi, že chci jíst čistou a pestrou MB. Nemáte někdo rady jak zlepšit sebedisciplínu?
El, Georgino, držím vám palce, abyste byli spokojený.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #47 kdy: 07. Duben, 2009, 10:27:29 »

No, tady's to rek ty, ale pres cely forum se lidi priznaj k ruznejm daleko (pmn) vetsim hrichum nez kozi jogurt, ale pozornost dostane ten kozi jogurt. Ja mam teda cokoladovy ulety taky, ale neni mi zrovna akorat ani po nich, ani po mliku, takze se obojimu vyhybam. To spis ta cokolada si me najde sama, mrska. Mluvim o kravskym mliku, kozi jsem nikdy nemela a syr mi z nej nechutna. Mliko a vyrobky z nej me naprosto spolehlive nadymaji. Ne ze bych je pravidelne jedla (to bych si toho nemohla vsimnout). Nekupuju je, jen obcas kdyz si je deti specificky vyzadaji, tak jim je dostanu. Obcas mi pak nekdo nabidne nebo uvari neco s mlicnym a hned to takhle poznam.
« Poslední změna: 07. Duben, 2009, 10:34:23 od torquiose » Zaznamenáno

giorgino
Host
0 0
« Odpověď #48 kdy: 07. Duben, 2009, 10:38:03 »

ok. no, s těmi kozími produkty to dostalo náboj, protože to nejspíš pár uživatelů fóra nečekalo od El, mi přišlo. Jak psal kapitán, Nena o dutinách...
Zaznamenáno
monchi
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #49 kdy: 07. Duben, 2009, 11:24:05 »

Já bych se ještě krátce vrátila k té čokoládě: Já jsem vždycky milovala tmavou hořkou čokoládu (nejlépe 80% kakaa a výše, vegan). Mléčnou čokoládu nemohu ani cítit, natož ji pozřít! Od té doby, co praktikuji MB (tj. několik měsíců) jsem si všimla, že mě na hořkou čokoládu nějak přešla chuť. Už nemám potřebu se jí dopovat. Přiznám se, že jsem před týdnem, ve svém období PMS, náhle dostala na hořkou čokoládu (85%) chuť, a tak jsem 2 větší kousky snědla. Pak jsem toho ale litovala, protože mi najednou bylo divně a dost dlouho jsem ji cítila v žaludku, byl to takový pocit překyselení (?)
Může mít tato krátkodobá nevolnost souvislost s MB stravou?
Zaznamenáno
Marky
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #50 kdy: 07. Duben, 2009, 14:13:48 »

Ecureuil - mně v disciplíně pomáhá to, když vím, jak ty běžné potraviny škodí. Prostě si to představím a potom už si takovou potravinu dát nechci. Taky už jsem ve fázi, kdy mi je po nich občas špatně a vzpomínky na takový stav taky pomáhají :-) No a taky moje chuťové buňky se trochu změnily, takže koláče a různé buchty, které jsem dřív měla ráda, jsou na mě dnes přeslazené. Chce to prostě vytrvat  Wink

Závislá jsem byla i na čokoládě. Jednou, ještě na střední škole, jsem zkoušela abstinovat, ale cca 4. den jsem byla tak protivná a rozmrzelá, že jsem to vzdala. Teď (cca po 1,5 roce mb) mi čokoláda vůbec nechybí, ani na ni nemám chuť, když ji vidím. Naposledy jsem si dala 2 lžičky z čokoládové fontánky na rautu, ale to byla spíš psychická záležitost, protože jsem tu fontánu vždycky chtěla zkusit, protože se mi hrozně líbila. Chuťově to na mě bylo ale moc sladké, tak jsem toho nechala.
Zaznamenáno
Ecureuil
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #51 kdy: 07. Duben, 2009, 15:24:56 »

Marky, děkuju za reakci. Máš pravdu, zatím jediné co mi v té disciplíně pomáhá je to, že je mi po věcech blbě  Mimoza. A vždycky se pak svému tělu omlouvám a slibuju, že už to neudělím Smiley, ale někdy to ještě jednou zopakuju. A čím líp jím, tím míň mám na špatný věci chuť. Jenže hodně sportuju a cestuju, a někdy nezvládnu zmenežovat jídlo. A pak musím sníst něco nemakro. A už cítím, že jsem se posunula. Rizoto v restauraci, který dřív bylo ok, už je moc slaný a tak. Ale pak se to zřetězí a už se vezu. Vím, je to jen na mně Smiley  brokolice.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #52 kdy: 07. Duben, 2009, 16:06:00 »

monchi,
nemohu komentovat jestli to ma souvislost primo s Mb (to ze clovek vic citi ze mu neni akorat kdyz ujede), protoze nejsem MB (i kdyz me to zajima a je mi to celkem blizke). Ale obvykle jim docela rozumne, tedy urcite lip nez v ruznych obdobich v minulosti, a ulety ted taky dost pocituju. A prijde mi ze cim lip jim, tim vic poznam kdyz snim neco ne uplne idealniho. Po cokolade se vzdy citim zablemptnuta a pak lituju ze jsem si ji dala.

marky,
taky bych rekla ze proste si vsimat a pamatovat co ti ktera vec dela je ucinne. Pouzivala jsem tuhle techniku taky kdyz jsem prestala kourit. Kdyz ale ona ta cokolada je tak dobra a da ti sugar high. To hnusne zablemptnuti prijde az chvili po tom. No asi proste abstinence je jedine jak se z toho vymanit, proste se drzet od rafinovaneho cukru pryc. Udelat rozhodnuti a pak se ho drzet.
Zaznamenáno

Marky
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #53 kdy: 08. Duben, 2009, 11:29:22 »

Ecureuil: při cestování je to s jídlem fakt těžké, ale chce to čas a praxi, aby jsi se uměla připravit dopředu, si myslím :-) Když jsem začala vařit, trávila jsem v kuchyni spoustu času jako každý. Mně to zas tak nevadilo, protože mě vaření baví, ale stejně jsem chtěla dělat i něco jiného. No a minulý týden jsem se přistihla, jak jsem zvládla večeři o třech chodech za necelou hodinku. Fakt jsem z toho měla radost! Ono to půjde, je to chce vytrvat.

A ještě k té čokoládě: mně už prostě nechutná. Myslím, že se u mě projevilo to, že pokud se ze stravy odbourá jeden extrém, není potřeba ani ten druhý.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #54 kdy: 11. Duben, 2009, 14:57:03 »

Zajimalo by me ktery extrem je treba odbourat aby se clovek zbavil chuti na cokoladu?
Zaznamenáno

neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #55 kdy: 11. Duben, 2009, 20:21:01 »

televizi   Smiley
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #56 kdy: 11. Duben, 2009, 23:44:37 »

hahaha, no to by asi pomohlo  Very Happy
Zaznamenáno

Marky
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #57 kdy: 12. Duben, 2009, 16:25:24 »

U mě to bylo maso, ale ta televize vlastně taky  razz Do nového bytu jsme si ji s přítelem prostě nekoupili a žije se nám bez ní nádherně. On ji sice ze začátku chtěl, ale neodhodlal se ji sám koupit. No a pak tomu životu přišel na chuť, protože začal zase číst :-)
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #58 kdy: 12. Duben, 2009, 16:35:48 »

Jenze ja maso nejim skoro vubec. Myslim ze asi myslis extremne jangove veci jako to maso, vejce, mliko? To jsou u me vyjimky jednou za uherskej rok. Je teda pravda ze si sem tam dam kafe, ale kde muzu tak ho nahradim meltou. Televizi sleduju mene nez prumerny obcan, bych rekla. Vyhybam se tomu mit ji pustenou jako clonu, ale spise shlednu specificke veci ktere chci videt a neni to denne. Rekla bych ze se tim sladkym spis nejak dorazim. Po zdravych jidlech ve zdravem mnozstvi ma clovek takovy ne uplne naplneny pocit, teda aspon ja. Kdyz to doplacnu necim sladkym tak me to zaplni a cejtim se jako spokojenejsi. Tak by me zajimalo jestli ma nekdo nejake rady jak tohle odbourat.
Zaznamenáno

Ecureuil
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #59 kdy: 14. Duben, 2009, 10:52:09 »

Marky, jsem ráda, že se to dá časově zvládnout Roll Eyes. Jinak bát se jít do společnosti vždycky když si dám něco co není košér...  Embarrassed
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení