Stran: 1 ... 3 4 [5] 6
  Tisk  
Autor Téma: Plynatost/nadýmání  (Přečteno 34075 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Marky
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #60 kdy: 14. Duben, 2009, 12:02:36 »

Torquiose: myslela jsem opravdu odbourat extrémně jangové věci, ale všechno chce čas. Ty chutě mě samozřejmě nepustily ze dne na den. S tím nenaplněným pocitem mívám taky někdy problémy. Myslím, že to chce jíst pomalu a dobře žvýkat, jak se všeobecně radí. A taky to může být tím, že na talíři něco chybí. Po jídle na kurzu se mi to totiž téměř nestává. Tak se teď snažím vařit více pestře, mít na talíři hodně chutí a nějakou tu "jiskřičku", jak říká Zuzka Terešová. Každý den to ale taky nejde.

Ecureuil: strach není řešení, ale nedostatek víry. Já to ne-košer jídlo poslední dobou řeším tak, že si řeknu, že mi neublíží. Když totiž odmítám jíst třeba u příbuzných, narušuje to zase vzájemné vztahy. Tak se to snažím nějak vyvážit :-)
Zaznamenáno
Ecureuil
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #61 kdy: 14. Duben, 2009, 12:29:58 »

No to bát bylo s ohledem na tuhle sekci - plynatost a nadýmání. Nemůžu jít do společnosti, když se mnou nikdo nevydrží kvůli tomu  Wink. Rady od vás všech jsou super. Pomohlo mi už jen dodržování základních věcí: žvýkání a nejíst chleba a vařit si, abych nemusela jíst vyloženě špatný věci.
Strach ale nemám, všude se hlásá, že je lepší sníst něco neMB než hladovět Smiley.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #62 kdy: 14. Duben, 2009, 21:31:44 »

Marky, diky za radu. Zkusim to zvykani - tam mam teda urcite co vylepsit. Pestrost talire bych taky mohla dost zlepsit. Libi se mi tvuj pristup k jezeni u pribuznych, mam na to uplne stejny pohled. To je co myslim tim ze jednou za uherskej rok jim nekdy maso, vejce, mliko - vzdy to ma vlastne souvislost se spolecnosti ve ktere jsem. Nerada delam z jidla problem. Vis co, ja si to maso i dost uziju, kdyz je to nejak dobre udelane, jen si to proste nikdy nekoupim sama.
Zaznamenáno

NEW_PAGE
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #63 kdy: 15. Duben, 2009, 16:19:42 »

už ňou netrpím.... plynatosťou, nadýmáním.... inšpiroval som sa Ota Reissom z jeho knihy a pečlivě hlídám, aby som mal správny podiel vody v potravinách - aby môj makrobiotický ( je vôbec taký ? Neviem, ale je zdravý a vyberaný rozumom ) tanier mal okolo 60-70 % vody, nie menej ani viac. Nemám prístroj ktorým by som vedel či to tak je, ale prakticky som rád, že som upustil od takého kvanta vody aké som pil... pochopím ľudí čo jedia celý deň pečivo, slané veci a sú neustále smädný, ale ja jem samé obilniny so zeleninou, strukovinou, semená, oriešky, sem-tam mäso a ovocie. Pil som kedysi len tak cez víkend keď som nič nerobil aj 3 litre vody... Teraz mi úúplne stačí jeden liter a vôbec nepostrádam chuť na pitie, ani suchosť v ústach, ani nič. A dokonca som aktívnejší ( menej jin ) ako som bol. A myslím že aj vyzrám lepšie - viac živo.
Zaznamenáno

Láska nikdy nepodozrieva. Láska nie je nikdy žiarlivá, nikdy nezasahuje do slobody druhého. Láska nikdy nič druhému nevnucuje. Láska dáva slobodu a sloboda je možná iba vtedy, keď má vo vašom spoločnom bytí priestor.
antar
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #64 kdy: 15. Duben, 2009, 23:31:18 »

Nevim, jestli to uz tu nekdo nezminil, ale vynikajici veci na nadymani jsou fenyklova seminka, treba z nich udelat caj a das si ho navecer. Fenykl celkove pomaha se zazivanim.
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #65 kdy: 16. Duben, 2009, 17:58:15 »

jj, doporucuje se caj v kombinaci kmin, fenykl a anyz.
nekdy 1 l vody muze byt malo, nelepsi je hlidat si vystup - spravna barva moci.
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #66 kdy: 24. Srpen, 2009, 13:52:34 »

milane a vše v poměru 1:1:1 a vařit nebo louhovat? jak dlouho? díky
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #67 kdy: 24. Srpen, 2009, 23:53:03 »

jasne ve zminenem pomeru, povar cca 15 min
Zaznamenáno
Hajdi
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #68 kdy: 01. Září, 2009, 17:03:51 »

Ahoj, zdravim vsechny priznivce MB Wink
Na makrobiotiku jsem presla prave kvuli problemum s nadymanim - v podstate po kazdem jidle me trapily zapachajici plyny, no a po deseti mesicich, kdy se snazim varit makrobioticky a navstevuju pravidelne MUDr. Stranadelovou v ICM musim rict, ze problem pretrvava. Rikam si jestli se to vubec nekdy spravi.. Myslim, ze velky podil ma i psychika - plynatost me trapi hlavne kdyz jsem ve stresu..
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #69 kdy: 01. Září, 2009, 17:18:23 »

Strnadelova ti nedokazala pomoct?
Snazis se jist makrobioticky - co to znamena? Jis spravne? Pickles kazdy den, zvykas poradne, spravne pomery potravin?
Zaznamenáno
Hajdi
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #70 kdy: 01. Září, 2009, 18:42:05 »

Diky za odpoved. Myslim, ze je to trochu lepsi, ale chtela bych, aby to bylo uplne v poradku. Pickles jim kazdy den, dokonce beru zvlast probiotika, ale uz mi to nejak nepomaha (ze zacatku to bylo po probiotikach lepsi). Zvykam myslim poradne. Spravne pomery potravin? To je presne co? Jim nejvice celych obilnych zrn, k nim nejake ty lusteniny a dost tepel.uprav.zeleniny, seminka, mandle, neco orisku,...
Taky mam porad hrozne malo energie, coz asi bude souviset s tim travenim, ze? Myslela jsem, ze po 10 mesicich makrobiotiky budu energii prekypovat, ale bohuzel zatim se spis plouzim a prezivam a zavidim nemakrobiotikum Very Happy  Wink
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #71 kdy: 01. Září, 2009, 19:09:47 »

Nadýmání patří podle tčm k příznakům oslabené čchi sleziny, únava k těmto příznakům patří také.
Asi bych zkusila posilovat slezinu nejen v pozdním létě, ale průběžně ...
Zaznamenáno
Hajdi
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #72 kdy: 01. Září, 2009, 19:15:23 »

Diky, zjistim si vic o slezine..
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #73 kdy: 01. Září, 2009, 19:25:30 »

Porad ale nechapu.. chodis ke Strnadelove a od ni se nedozvis tyto zakladni informace?
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #74 kdy: 03. Září, 2009, 22:03:02 »

Hajdi,

tak napiš o svém problému více - třeba ti někdo tedy poradí? Rozepiš se, holko. Jde o to, že pojem nadýmání je trochu širší pojem..
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení