Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: imunitní system  (Přečteno 3544 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
hanah
Host
0 0
« kdy: 06. Leden, 2007, 08:50:50 »

ahoj,

muzu se zeptat, jak jste na tom s imunitnim systemem? makrobiotice se venuju pul roku...prvni 4 mesice byly uzasne a zadnymi zdravotnimi problemy jsem netrpela, ale posledni 2 jsem se jakoby dostala do zacarovaneho kruhu ruznych nemoci, at uz jsou to silene opary na rtech (kterymi jsem jiz delsi dobu netrpela), zvysene teploty (tento stav trva uz mesic), popr. zazivaci potize. nevim, jak si to mam vysvetlit.
Zaznamenáno
MartinaW
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 06. Leden, 2007, 22:37:48 »

Ahoj, Hanah,

rika se tomu eliminace skodlivin a je to prirozeny proces cisteni tela od nanosu skodlivin, ktere mas nastradane za cely predchozi zivot. Je to normalni zalezitost, nedes se toho. Neco se o tom doctes v knizkach pana Kushiho a pani Pruchove, viz napr. stranku Honzy Jichy (http://www.sweb.cz/jicha.jan/) , kde je dobry seznam doporucene literatury, svoje zkusenosti s eliminacemi popisuje i pani Chourova v Makrobioticke kucharce (take v seznamu), ponekud drsny, ovsem pravdivy obraz eliminaci nekolika makrobiotiku najdes ve vyborne knizce Honzy Jichy Dva roky bez prazdnin, pak je tady jedno forum nazvane Eliminace skodlivin, kde se toho zatim jeste moc neprobralo, ale tyka se presne tehle otazky, a ledacos Ti reknou i lide, kteri uz maji s makrobiotikou vetsi zkusenosti. Mozna by nebylo od veci zkusit nejaky makrobioticky kurs, at uz u pana Beranka (http://www.makrobio.cz/), nebo treba u pani Kubikove atd. (kontakt na pí Kubíkovou bude mít určitě leckdo, Honza Jícha určitě).

A eliminací se rozhodně neboj, tělo jen prochází "auto-opravou", aby mohlo dobře sloužit, takže je to proces velmi pozitivní. )
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #2 kdy: 07. Leden, 2007, 08:37:42 »

Opary na rtech a dokonce na nose jsem míval když jsem jedl hodně jinových věcí - sladěnka, rozinky, tahiny.
Zaznamenáno
hanah
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 07. Leden, 2007, 18:32:03 »

ach jo, diky za odpovedi (neone, zda se to byt neuveritelne, ale den pred tim, nez mi na rtu vylezl ret druhy chovajici se jako opar, jsem do sebe napraskala  temer ctvrt kila hrozinek).

a k tem eliminacim...to mam teda zatnout zuby a smirit se s tim, ze nasledujicich xxx mesicu se budu pohybovat mezi zivotem a smrti (ehm, od prirody mam jisty sklon ke zvelicovani ) ? co teda nastalo, jakmile vam eliminace skodlivin skoncila? popr. muzete mi nekdo popsat svuj vlastni prubeh teto nepekne a dobre utajovane kapitoly makrobiotiky?
diky moc, fakt nevim, co bych bez vas delala
Zaznamenáno
Klara
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 24. Leden, 2007, 11:09:12 »

Ahoj, chci se take zeptat. Postupne prechazim na makrobiotickou stravu a snazim se o jeji vyvyzenost podle rad pratel i pani Pruchove a dalsich. Bohuzel se mi pred nekolika dny objevila alergicka reakce po konzumaci jecmene s cizrnou, zeleninou, kouskem tofu a pickles. Nevim presne co ji zpusobilo, nikdy jsem nemela alergii na zadne jidlo (alepon jsem o zadne nevedela) Reakce je dosti prudka a vytrvala. Nema nekdo z vas podobnou zkusenost? Nemuzete mi poradit co s tim? Dekuji vam.
Zaznamenáno
lenka
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 27. Leden, 2007, 18:07:52 »

ahoj, mam problem s tim, ze se mi delaji koutky. proste takove cervane kolem ustnich koutku. nyslite ze to je taky nadbytkem jinu? nebo mi neco chybi? mam omezit tofu a lusteniny?
Zaznamenáno

Anonymní
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 05. Březen, 2007, 23:34:45 »

pro hanah - doporučuji návštevu lékaře, může se jednat o nedostatek vitamínu B12, riboflavinu a dalších minerálů, či vitamínů. Nedostatečný může být i přívod železa, možnost snížení hemoglobinu, hematokritu a erytrocytů ( únava, způsobená snížením kyslíku v krvi ). S delší karencí se mohou problémy prohlubovat.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení