Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: režim dne  (Přečteno 4524 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Radek
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #15 kdy: 09. Červen, 2009, 09:24:44 »

Ahoj El,už dlouho se Ti chystám odpovědět... :-) Ano,snídaně je NEJoptimálnější až v 9h,ale dle možností,tak třeba mezi 8-9,netrap se,když to až na 9 nevyjde a třeba v 8 už máš vlčí hlad :-o. Další časy taky souhlasí,min.odstup ASI 3h,večeře,když je těžší,tak do 18h a 2-3h před spánkem. Tady sám hřeším hodně. Ať se Ti daří :-)
Zaznamenáno
dannyyxx
Host
0 0
« Odpověď #16 kdy: 09. Červen, 2009, 12:37:10 »

Vyborna otazka damo s capem. Hodiny lidskeho tela se synchronizuji podle otaceni zeme. Dva nejdulezitejsi body jsou poledne a pulnoc. Respektive abych byl presny: poloha slunce - bod kdy je nevyse na obloze a bod kdy je "nejnize" na obloze. V noci se nema jist proto ze telu chybi jang dne ktery vyzname pomaha telu travit potravu. V noci se tedy maji delat klidne, klesajci, jinove aktivity - spanek. Pokud to delas jinak /treba nocni smeny, nerkuli stridave smeny/, nebo naopak spanek ve dne /nedejboze po jidle/ pak jdes proti rytmu tveho tela se vsemi dusledky ktere z toho vyplyvaji. Z vyse uvedeneho vyplyva proc je spatne jit spat az pozde v noci a proc nejist jidlo po cca 18:00 prestoze jdes spat pozde. Pozdnim vstavanim zase prijdes o vlnu stoupajiciho jangu ktery zacina brzo rano - a propasnes moznost se na teto vlne svezt Wink cesky se tomu rika "ranni ptace..."

P.S.: pokud se nekomu zdaji nektere popisy obracene pak se omlouvam predem - pouzivam vyznam a popis ktery pouziva TCM.
Zaznamenáno
dáma s čápem
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #17 kdy: 09. Červen, 2009, 14:44:57 »

Děkuji Ti moc za odpověď. Smiley

Jen ještě taková malá otázka k tomu spánku po jídle, kterej mě v Tvém příspěvku zaujal. Sama ho teda zavedenej nemám a upřímně mi ani nechybí, no kolem sebe (lidé MB převážně netknutí) ten názor vidím rozšířenej spíše v opačné formě - jakože to je něco správného a prospěšného (převážně se teda jedná konkrétně o spánek po obědě) - třeba nedávno jsem to slyšela od jednoho kamaráda, kterej je celkem přes zdravou výživu, sporty a tak (i když teď si nejsem jistá, jestli neměl na mysli ani ne tak spaní, jako spíš nějaký klidnější odpočinek - jestli v tom je teda nějaký rozdíl). Tak bych si ráda vyslechla důvody, proč je dle zdejších zásad shledáván jako špatný, eventuelně co by se teda po takovém jídle mělo dělat.
Zaznamenáno
dannyyxx
Host
0 0
« Odpověď #18 kdy: 09. Červen, 2009, 15:22:24 »

predesilam ze toto je pohled TCM, ktery se nemusi shodovat se "zdejsimi" zasadami.

spanek uvede telo do silne jinoveho stavu, to ma za nasledek oslabeni jangu ktery je potreba pro dobre traveni potravy.

Dan
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #19 kdy: 09. Červen, 2009, 17:03:16 »

danyyxx: jasně že to co píšeš souhlasí. Vždyť TCM je celek, který zahrnuje například cvičení, léčení pomocí bylin.. a taky stravu/makrobiotiku.

Já jsem zjistila, jak je super ráno brzo vstávat. To brzo co?  Embarrassed člověka to uplně nabíjí a hlavně, pokud jdu ven a zacvičím si..  A taky jsem přišla na jednu věc. Je to zkušenost z nočních. Vždycky se mi chce spát v půl desátý..pak to přejde a přijde to kolem jedný hodiny. I když celou nboc nespim, tak se mi nikdy nechtělo spát k ráno- od 3 do 6h...  to je supr jak to funguje. Když jsem po noční a jdu domů, tak mě to ráno krásně nabije, trošku se prospim aje to...  mám pocit že mě to ničí mnohem mín než když jdu spát po půlnoci a vstávám třeba v deset..

Jinak brzký vstávání a jídlo řeším pořád pitím teplé vody.. někdy samotnou, jindy s citronem..  Nemám po tom hlad a vím, že mě to čistí. Takže dvě fajn věci pohromadě. V práci většinou jím mezi trošku kolem půl sedmý, ale opravdovou snídani mám až v devět.

Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #20 kdy: 11. Září, 2012, 18:08:39 »

Ahoj El,
nemusíš se za nic stydět. Já jsem chtěla už založit téma s otázkou orgánových hodin. Ještě, že jsem to neudělala a rozhlédla se tady. Stará témata oprašujeme.
Mě teď napadá otázka- co studenti nebo děti na základní škole? Snídat by se mělo v devět hodin ráno, ale to mají děti na základce hodinu a přestávku na jídlo mají v půl desáté. Doma se musí tedy najíst v sedm hodin. Já taky se netrápím, když mi nějaké jídlo nevyjde a ani hodiny nelídám, většinou se najím, když mám hlad. A taky orgánové hodiny neznám dobře. To je ostuda. Nemám je ani napsané. Vím, kde je hledat.
Jarka
Zaznamenáno
Calarien
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #21 kdy: 11. Září, 2012, 18:43:22 »

Čas žaludku, tedy i snídaně, je mezi sedmou a devátou...
Což teda já bohužel nedodržuju..
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení