Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: problemy mocovy mechyr/ledviny  (Přečteno 5136 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
tonda
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 11. Únor, 2009, 15:27:28 »

zdravim,
chci se nekoho optat na muj problem s mocovym mechyrem a ledvinama v zimnim obdobi prevazne, posledni dva roky pocituju bud mirne pichani v okoli prave ledviny, ktere prechazi do zad anebo mirny tlak az paleni v oblasti mocoveho mechyre, moceni me nepali nejak casto. pred dvema lety me spis pobolivala ta ledvina a mechyr jen ojedinele nekolik dni pres zimu, a tento rok me spis poboliva az pali prubezne ten mechyr a ta ledvina uz mene. vetsinou ten mechyr pocituju treba 14 dni, pak zase 14 dni ne a zas se to vrati. a behem toho mivam i studeny koncetiny. jiste tomu neprispiva moje sedavy architektonicky povolani, protoze vzdycky, kdyz se hejbu a timpadem zahrivam, tak to skoro necejtim, ale jakmile zasednu k pocitaci, tak se to po case objevi. tuhle jsem to zas tyden nebo dva necitil, tak jsem si dal dve piva chlazeny a sklenku vina, no a zase se toho uz druhej tyden nemuzu zbavit. takze jsem si to uz definitivne odrekl ten alkohol.
zacal jsem se masirovat podle do-in a vic pit vyvar z fazoli adzuki a pomaha to tochu. plus samozrejme zazvorovej caj temer nonstop pres zimu. no nicmene se to vzdycky celkem tahne a je mi to neprijemny, jak uz to trva tretim rokem, tak se ptam, zda nekdo nemel podobny problemy nebo nevi co s tim? nejake zazvorove obklady treba? momentalne nemam troubu, takze nemuzu delat solny obklady na ledviny. plus teda taky navstevuju dokorku strnadelovou z centra celostni mediciny a ta mi na to dava nejake cinske byliny.

diky za pripominky
tonda
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 17. Únor, 2009, 12:09:46 »

Ahoj. Tak jsem si přečetl o tvých ledvinách a když se ti neozval někdo ostřílenější... Smiley.
Především teda, je třeba nepít alkohol, a v zimě už vůbec ne. Dále omezit ovoce a sladké, vadí to močovým cestám. Dobré je jíst petržel. Fazole azuki a vývar jsou výborné. Jak je to s tím zázvorovým čajem přes celou zimu, to nevím.
Dobré je dodávat ledvinám energii nahřátou solí, troubu nepotřebuješ, úplně stačí ohřívat sůl na pánvi. Pak cviky DO-IN na podporu elementu vody (tady asi záleží jestli a jak to bolí) a pak ještě jde o to mít dostatek minerálů. Miso polévka, vývar z  kombu atd. Jo a taky bych občas zašel na masáž shiatsu.
Víc mě nenapadlo, třeba se ti ještě někdo ozve. Good luck!
Zaznamenáno
tonda
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 17. Únor, 2009, 13:16:49 »

dik za rady...hele a jaky jsou ty cviky do-in na podporu elementu vody?
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 17. Únor, 2009, 13:22:12 »

Ahojky,

to se dá špatně popsat. Zkus to vyhledat v knížkách Smiley

Jo a ještě k těm ledvinám bych dodala, že je oslabuje těžká fyzická zátěž a celkově špatný rytmus dne. To znamená, že jíme a pijeme když bychom neměli..nebo jsme vzhůru a při tom už by tělo chtělo spát.. atd.
Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 17. Únor, 2009, 14:21:43 »

Cviky pro všechny orgány jsou v knížce Radost z jídla. Jsou uvedeny jako poslední kapitolka pod názvem "Orgánová sestava cviků"
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 18. Únor, 2009, 21:37:53 »

Ještě jedna docela důležitá věc, ty ledviny potřebujou být v teple. Pořiď si ledvinový pás nebo prostě kolem sebe něco omotej:).
Zaznamenáno
Andrea
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 23. Únor, 2009, 11:12:12 »

Ahoj, tak já myslím, že bych se taky přidala. Mám dotaz spojený s touto tématikou. Asi před týdnem mi natekly oba kotníky, já ale neměla žádný úraz. Jen kdysi dávno jako dítě vyvrtnutý. Ale to asi každý z nás. Ny ní to mám oboje nateklé, nicméně téměř nebolestivé. Prý je to od močového měchýře. Může někdo poradit, co s tím? moc díky Andrea
Zaznamenáno

petrbel
Newbie
*
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 09. Březen, 2009, 23:00:47 »

Tvé problémy by se daly vyřešit Akabaneho testem. Celkem slušně je popsaný na stránkách:
http://belousov.petr.sweb.cz/akabane.htm
Zřejmě budeš mít hodně dlouhé časy na drahách močového měchýře a ledvin. Stačí si potom prohřívat místa u kořene nehtu na malíčku nohy z obou stran lůžka nehtu (špatně se mi to popisuje - jsou to měrné body, kde se test dělá a ty jsou na obrázku). Dále doporučuji pomocí léčebné metody su jok lepit fazole ledvinku na projekci ledvin na noc (pochopitelně lepicí páskou). Budeš mít i klidnější a hlubší spánek. Nejasnosti klidně popíši, pokud projevíš zájem.
Su jok snad dostatečně znám a léčím s ním zájemce.
Vypovídá to o stresech, které se u Tebe kumulují. Že je to přebytek chladu o tom svědčí to, že se stav zhoršuje v zimě.
Zdraví petrbel
Zaznamenáno
petrbel
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #8 kdy: 10. Březen, 2009, 13:30:26 »

Milá Andreo,
pokud jsou oteklé kotníky vnitřní, tak to vypovídá o problému v dráze ledvin. Pokud vnější, tak to může být problém v drahách žlučníku a močového měchýře. Opět doporučuji zrealizovat Akabaneho test (adresa byla v mé předcházející odpovědi). Lidem blízko od Brna to klidně změřím.
Petrbel
Zaznamenáno
mája
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 10. Březen, 2009, 17:59:12 »

Mám podobné zaměstnání jsem pojektant Wink, doporučuji teplou vestu, aby ti byla když ji zapneš opravdu těsně přes záda a v šuplíku teplé ponožky nebo nosit termo ponožky (čaj piju pohankový)
Zaznamenáno
petrbel
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #10 kdy: 10. Březen, 2009, 21:14:32 »

Májo,
to chceš do konce života být závislá na vestě a teplých ponožkách? Vždyť snad dobrý makrobiotik musí znát zákonitosti pěti elementů a prakticky je používat. Jak potom může diskutovat o jinovosti či jangovosti něčeho???
Vím-li, že po zádech mi jdou dráhy močového měchýře (v podstatě po celé svíčkové), tak je prohřeji a zbavím se přebytečného odvětvového chladu.
A žiji normálně. Bude mi 65 let a teplé ponožky nepotřebuji.

Hodně zdraví přeje Petrbel
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #11 kdy: 11. Září, 2012, 21:45:26 »

Ahoj,

Akabaneho test mohu jen doporučit, dělají ho manželé Bělousovi v Brně.
www.belousovi.cz

Jezdím k nim každý rok, moc se mi u nich líbí. Lidi berou na objenávku. I Su-jok mi dělali. Moc lidičkové hodní a milí.
Jarka

Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #12 kdy: 12. Září, 2012, 09:47:57 »

Ahojda... v jakem stavu máš krční mandle a čelní dutiny? 
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #13 kdy: 12. Září, 2012, 10:10:46 »

Ahoj Oceanenergie,

proč se ptáš na krční mandle? Já jen toto téma oživila a napsala jsem odkaz na stránky. Akabaneho test dodá energii tam, kde chybí. Jsem s tím spokojená. Trochu oslabené ledviny byly, ale je ten test rychlejší než MB. Neulpívejme na MB, používeje podpůrné metody.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení