Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Celozrnná rýže  (Přečteno 6034 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Petr Pospíšil
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 12. Únor, 2009, 14:53:55 »

Ahoj,

mám teď malý problém z celozrnou rýží. Kdysi jsem si kupoval short a dnes jde u nás koupit jenom hnědá sweet. Prodavači mi tvrdí, že short už není v distribuci. Jakou kupujete? Samozřejmě kromě natural. Díky
                                                                                                         Petr
« Poslední změna: 07. Duben, 2009, 21:22:40 od neon » Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 12. Únor, 2009, 16:37:18 »

myslim, ze se bezne da sehnat ve ZV. vcera jsem ji mel k veceri. Je pravda, ze je trochu drazsi...
Zaznamenáno
Petr Pospíšil
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 12. Únor, 2009, 17:11:44 »

U nás v Těšíně ne. Je to značka "short"?
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #3 kdy: 12. Únor, 2009, 18:08:02 »

Ja kupuju Calasparu a pak Bio-Nebio.
Zaznamenáno
lin
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 12. Únor, 2009, 20:54:30 »

Ahoj Petře,
Karviná je 17 km od Těšína a já ji seženu běžně v prodejnách se ZV. Mohu nakoupit jak tu ze sunfoodu, tak i jinou levnější. Nevím, jestli je ti to známo, ale jedno za čtrnáct dní, tj. každé liché pondělí, jezdí k nám na Severní Moravu dodávka se zbožím, kdy si můžeš objednat nejpozději předchozí pátek vše ze sortimentu sunfood a oni ti to dovezou až domů. Osobně dělám objednávku jednou za měsíc a to si udělám zásubu takového toho základního proviantu. Pak si už jenom dokupuju to nejnutnější, co pochybí v různých marketech nebo ve ZV.
Pokud máš zájem dostat kontakt na objednávky ze sunfoodu včetně seznamu co nabízejí, napiš mi na můj soukromý mail a já ti to zašlu.
Jo, malá drobnost, s operátorkami, které vyřizují objednávky se musím někdy dohadovat o tom do jaké výše musí být má objednáka. Tedy za jakou nejnižší cenu. Milan Dvořád mi na kurzu 2006 řekl, že to je 800,-Kč. Ony tvrdí, že musí přesahovat více, ale já argumentuji, co mi řek Milan. Nakonec se shodnem na tom, že řidičovi, který zde stabilně jezdí to neva, protože mě již zná a má sem stejně cestu do Karviné, kde je kšeftů dost, takže malá zajížďka k nám domů ho nezabije. Takže, kdyby náhodou, jsem ochotna zaslat ti i číslo na toho sympatického pána, který je v poho a já mu třeba natrhám nějaký hrušky na cestu, které má rád Grin.
Jo, je to fakt o lidech Wink.
Zatím pa, lin.
« Poslední změna: 12. Únor, 2009, 21:02:06 od lin » Zaznamenáno
Ecureuil
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #5 kdy: 07. Duben, 2009, 16:21:46 »

Jaký je rozdíl mezi "brown rice" a celozrnou rýží? Myslela jsem, že anglicky umím, ale u mb knížek mám permanentně slovník  help,
Zaznamenáno
monchi
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 07. Duben, 2009, 17:45:30 »

Jaký je rozdíl mezi "brown rice" a celozrnou rýží? Myslela jsem, že anglicky umím, ale u mb knížek mám permanentně slovník  help,

Podle údajů na internetu, je "hnědá rýže" (brown rice) shodná s rýží natural (tedy celozrnnou). Pak ještě existují další druhy, např. černá rýže, červená rýže, atd.
Zaznamenáno
Ecureuil
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #7 kdy: 08. Duben, 2009, 08:51:13 »

Děkuju Monchi za odpověď. Doufala jsem, že to tak bude, protože jinak jsem u Kushiho v knížce žádnou "wholegrain" nenašla.
A černá rýže je v restauracích často barvená, existuje i normálně? - jdu si to vyguglovat, at mi nemusíte odpovídat na tokový hloupý dotazy  Embarrassed
Zaznamenáno
monchi
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #8 kdy: 08. Duben, 2009, 10:17:38 »

A černá rýže je v restauracích často barvená, existuje i normálně? - jdu si to vyguglovat, at mi nemusíte odpovídat na tokový hloupý dotazy  Embarrassed

Já jsem si "černou rýži" Piemont koupila nedávno v Německu - jedná se o vzácný druh rýže z Itálie, delikatesu označovanou jako "rýže císařů".
Umíš-li německy, tak zde je odkaz:
http://www.davert.de/cms/front_content.php?client=1&lang=1&idcat=&idart=428&m=&s=

Jinak černé zabarvení má i "divoká rýže" (německy: Wildreis, anglicky:wild rice). Tento druh rýže je vůbec nejvzácnější a pochopitelně i nejdražší.
http://www.all-creatures.org/recipes/i-rice-wild.html

Zaznamenáno
Ecureuil
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 08. Duben, 2009, 11:29:11 »

děkuju za další zajímavý odkazy. Jo, německy bych měla umět, ale ta praxe Smiley - dobrá motivace si zase němčinu zopáknout. Mám počítač - připojení na internet jen v práci a tak to nestíhám všechno číst, ale pečlivě si ukládám odkazy.
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 24. Srpen, 2014, 18:07:43 »

Ahoj, máte někdo zkušenost s čevenou rýží? Před pár dny jsem si ji poprvé koupila, ale něco se mi na ní nezdá, připadá mi částečně obarvená. Některá zrna jsou červená i uvnitř zatímco jiná mají jen červenou slupku a vnitřek je bílý. Schválně jsem ji kvůli tomu zkusila namočit a po nějaké chvíli pustila trochu červené barvy. Teď ji vařím a voda je taky červenohnědá. Je to tak v pořádku? Dík za případnou odpověď ...  Smiley
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #11 kdy: 24. Srpen, 2014, 22:32:08 »

Dwarf, ja cervenou (i cernou) ryzi obcas delam. O barveni slysim prvne. Domnivam se, ze by to muselo byt uvedeno na obalu. Moje zkusenost s cervenou ryzi je, ze je cervena spis jen slupka, vnitrek je svetlejsi, ale zas nejak podrobne jsem to nezkoumala. Ted si nemuzu vzpomenout, na kolik cervena ryze obarvi pri vareni vodu. Cerna ji zbarvi zcela, ale myslim, ze i ta cervena.
Zaznamenáno

Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #12 kdy: 25. Srpen, 2014, 11:37:15 »

Ahoj Dwarf, já taky občas dělám červenou, ale i černou rýži, jsou si podobné. Můj dojem je, že určitě jsou barevné jakožto druh, nepřibarvené, jen samy o sobě obsahují nějaké rostlinné barvivo. Při vaření se mi celý hrnec taky zabarví, a když to vařím dohromady s normální rýží, tak je to pak červené všecko. Řekla bych, že ty barevné druhy jsou víc jinové, a možná že taky pocházejí z oblastí bližších rovníku...
Taky se u nás začala na trhu objevovat červená a černá quinoa, což bude analogie k těm rýžím.
Osobně mně  ty barevné druhy ani tak moc nechutnají, dělám je pro zpestření, a často je teda míchám s jiným, bílým zrnem.

A s tou barevností potravin mám teď aktuální zkušenost taky od zeleniny. Koupila jsem na trhu fazolové lusky, co byly tmavě modrozelené nebo až černavé. Ale jaké překvapení, že při vaření úplně zezelenaly. Chuťově dobré, jen prostě zajímavé obsahem nějakého rostlinného barviva navíc.
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení