Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Ovocie  (Přečteno 2254 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
NEW_PAGE
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 14. Únor, 2009, 21:02:47 »

Čaute. Športujem a chcem si udržať svalovú hmotu, resp. nejaký ten gram tuku ( nechcem vyzerať ako vyrysovaní kulturisti natretí tou tieňovacou emulziou... ) a byť dobre "zbytněný", ale tým zdravým spôsobom, tak som sa rozhodol, že budem jesť 5 alebo 6 krát týždenne ako predraňajky ( 40 minút pred raňajkami ) sušené ovocie - a to hrozienka ( teplá energia ), datle ( neutrálne ) a figy ( neutrálne ) - raz si dám to, potom to. Dva krát z tých 5-6 krát týždenne ich chcem len ohriať ( namáčam ich večer do ostatej vody, a ráno ju ohrejem a vypijem, pričom ohrievam aj ovocie aby bolo teplé ), a 3-4 krát ich povariť asi 5 minút. Prúchová by mi asi povedala, že ovocie jedia len opice, že ? Ale je tam plno glukózy a fruktózy, a normálne som si všimol, že za posledné tri týždne čo to takto robím, som pribral, ale akoby som nabral viac mäsa, nie tuku. Čo si myslíte o takom jedení ovocia ? PS : Varím ho so štipkou soli a štipkou mletej škorice ( a to aj keď len zohrievam ). Díky za komentáre.
Zaznamenáno

Láska nikdy nepodozrieva. Láska nie je nikdy žiarlivá, nikdy nezasahuje do slobody druhého. Láska nikdy nič druhému nevnucuje. Láska dáva slobodu a sloboda je možná iba vtedy, keď má vo vašom spoločnom bytí priestor.
El
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 14. Únor, 2009, 22:15:42 »

Ahoj,

vařené ovoce se špetkou soli je ok. Trocha skořice je taky fajn. Jen ti chci říct, že na svalovou hmotu ti to nijak nepomůže. Při větší konzumaci fruktózy je člověk chvíly sice aktivní, jenže po tom tím víc unavený. Takže ovoce je sice sice super, ale v omezené míře. V létě syrové na schlazení a v zimě povařené například se zázvorem.. 
K tomu abys měl dorbou svalovou hmotu a byl statný, potřebuješ fyzickou práci a správný přísun bílkovin- to znamená dostatek různých obilovin( asi hlavně oves) a k tomu kvalitní a dobře uvařené luštěniny. a pokud chceš tak rybu. Ta fyzická práce je důležitá, protože tělo bude vyrábět svaly jen když je bude potřebovat. A to znamená, že se musí používat. nejlepší je něco přirozeného..takže ne posilovna ale například štípání dřeva, plavání, lezení po skále nebo po stromu, bojové umění..

Zaznamenáno
NEW_PAGE
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 15. Únor, 2009, 12:52:39 »

Plávanie, lezenie po skalách... lenže to sú všetko vysokofrekvenčné namáhania svalov... ja počas cvičenia streidam nízko, stredne a vysoko frekvečné ( pri posilňovaní všetko toto ). V podstate je aj to prirodzené, lebo sa zámerne  vyhýbam cvikom, kde je fixovaná os tela - čiže netrpia kĺby. Na jar až do jesene budem využívať aj bicykel, na ktorom budem v lete chodiť len v krátkych kraťasoch, aby ma pekne chytilo Slnko. Opaľ. krém nebudem používať, ale len oliv. alebo slneč. olej ( panenský samorejme ). Slnko robí divy, a zväčšuje svalovú hmotu. Ale prakticky mi to pri bicyklovaní bude nanič, lebo lýtka mám z celého tela najviac rozvinuté, ale aj stehná sa namáhajú... takže fayn :-). Mimochodom, to varené ovocie mi obmädzuje chuť na nezdravé sladkosti typu keksíkov a čokolády, takže radšej to, akoby tie keksíky... A Gennadij Malachov sa vyjadruje ku konzumácii hrozienok takto ( a berie na zreteľ jin a jang ) : "Po časté konzumaci rozinek ( najlepšie Jumbo hrozienka ) je tělo nezbytné, dobře živené, až vypasené. Rozinky pročisťujú celé telo, nejvíce však žlučník od staré žluči." Nakoľko ale netreba jesť len jedno ovocie, tak ich striedam s tými ďatlami a figami. Zatiaľ sa nesťažujem, po troch týždňoch užívania sa cítim o.k. a hlavne som pribral dve kilá, takže to " dobře živené, až vypasené " znamená aj to priberanie. Jasné, že jedávam dostatok obilnín, strukovín ( ale nepreháňam ) a ryby, kuracie mäso, hovädzie tiež ( ale samozrejme v zime mäso len 4 krát týždenne - a to malé množstvo a len v jednom jedle ), a v lete 1-2 krát týždenne - ale už nie pečené ( ktoré v zime prevláda ), ale varené resp. dusené.
Zaznamenáno

Láska nikdy nepodozrieva. Láska nie je nikdy žiarlivá, nikdy nezasahuje do slobody druhého. Láska nikdy nič druhému nevnucuje. Láska dáva slobodu a sloboda je možná iba vtedy, keď má vo vašom spoločnom bytí priestor.
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 12. Září, 2012, 12:19:55 »

Ahoj,
nevím, jestli tady 
ještě New_Page ještě je, ale o jakou knížku se jednalo k tomu ovoci? Je to tuším autor Malakov. Když tak mě v příjmení opravte. Škoda, že jsi nenapsal zdroj, kde jsi to četl.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení