Stran: [1] 2 3
  Tisk  
Autor Téma: Makrobiotika a batolata  (Přečteno 12983 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Peme
Host
0 0
« kdy: 09. Leden, 2007, 14:10:25 »

Všechny zdravím,
prosím, můžete mi zodpovězet, případně mě nasměrovat na vhodnou literaturu, co se týče vhodnosti makrobiotické stravy u batolat (resp. dětí po roce věku)? Zajímá mě, je - li pro ně vhodná celozrná strava, mají - li kratší zažívací trakt (poměr vlákniny), co nedomácí potraviny jako jsou mořské řasy apod., co mléčné výrobky, mléko (nemateřské) obecně - kvůli dostatku vápníku. Huh??
Díky moc za vaše názory a máte-li směrovník i na odbornou literaturu (či nějaký zdroj), budu ráda.
Peme
Zaznamenáno
Rosta
Newbie
*
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 10. Leden, 2007, 11:21:08 »

Máme kurz Vaření pro děti - kde řešíme problematiku stravování dětí i matek, máte - li vážný zájem, klikněte na makrobio.cz.
Jsem akreditovaný poradce v oblasti výživy a v případě Vašeho zájmu je možno se dohodnout na osobní konzultaci.
Spektrum Vašich otázek nelze zodpovědně heslovitě zodpovědět, chce to osobní přístup a odpovědi ON line.
Držím Vám palce.
Rosťa Beránek
Zaznamenáno

Rosťa
LenkaL
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 19. Leden, 2007, 20:31:24 »

Zdravím Peme, povídání o stravě vhodné pro děti by bylo na dlouho, ale vyšla knížka od paní Průchové Chudáci děti. Tam se určitě něco dočtete. Jinak je opravdu nejlepší absolvovat kurz. U prvního dítěte jsem tápala podle knih, ale nejvíc mi dal pobyt u Věrky Chasákové v Kozlovicích.
Mějte se pěkně.
Zaznamenáno
akademický pašík
Host
0 0
« Odpověď #3 kdy: 20. Březen, 2007, 17:28:04 »

http://vyzivadeti.cz/data/sharedfiles/tiskove_mate rialy/TM_Kejvalova_fin.doc
Zaznamenáno
Renáta
Host
0 0
« Odpověď #4 kdy: 20. Březen, 2007, 17:35:10 »

Milý pán Pašík,

vždy sa dobre zabavím, keď mi MUDr. spievajú pesničku o esenciálnych aminokyselinách v mase. Kiežby sa im chcelo študovať! Možno by zistili, že ide o prekonaný názor. Takto strašiť neznalých sa nepatrí! Bububu, zle skončíte
Zaznamenáno
Renáta
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 20. Březen, 2007, 18:20:06 »

Aby ste si to nevyložili inak - teda prekonaný názor je, že sa určité es. aminokyseliny nachádzajú len v živočíšnych produktoch. Nie je to pravda. Konzumácia masa nie je nevyhnutná!
Zaznamenáno
Peta
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 20. Březen, 2007, 20:46:59 »

Akademicky pasik alias Dr. Vostep nam sem opet dava vtipne odkazy. Pani doktorka Kejvalova si nekde neco nasla o makrobiotice, pravdepodobne na webu Spolecnosti pro vyzivu, chtela bych vedet, jestli videla na vlastni oci makrobioticke deti. Zejmena tento uryvek: Makrobiotická strava je velmi problematická zvláště pro děti, zejména díky nízkému přísunu tuků, vápníku, železa, vitaminu D, B2
a B12. U dětí dochází k poruchám růstu a vývoje, k poruchám motoriky, je zpomalen vývoj řeči, výskyt křivice dosahuje až 55 %. Častá je také chudokrevnost z nedostatku železa a vitamínu B12.
Tak toto je presne opsano. A nevim teda kdo od koho opisoval, ale asi tak se siri famy !
Zaznamenáno
ak.pašík
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 20. Březen, 2007, 23:13:07 »

Vážené dámy a vážení pánové,
nechápu, proč Vás tak rozčílil odkaz na odborný článek dětské praktické lékařky. Vy mě vyčítáte, že jsem si makrobiotiku nezkusil a že ji kritizuji, já nekritizuji makrobiotiku jako takovou, ale pojetí makrobiotiky prezentované Ing. Průchovou a jejími žáky. Já mohu zcela objektivně říci, že jsem vychoval dvě zdravé , vitální a dle mého názoru i chytré děti.
Ptám se tedy Vás kolik vy vychováváte nebo jste již vychovali dětí v tom režimu, který tak prosazujete Huh?
Jinak mohu vřele doporučit běžte darovat krev, jednak se ubezpečíte, že vám nechybí důležité vitamíny a minerály ( B12, Fe,B2...) a zároveň třeba pomůžete zachránit někomu zdraví či život, je to velmi naplňující, já chodím pravidelně. Bohužel asi tvrzení, že vstřebávání železa z rostlinných produktů není moc efektivní, neuznáváte. Můj názor je , že když si uvědomíme, co nám chybí u daného výživového směru a doplníme ( např. když vegetarián doplní železo ( např. aktiferin, feronat., B12... ) tak je upně v pohodě a bez karencí. Toto je obzvlášť důležité u dětí, které se vyvíjejí, jak po stránce tělesné, tak i po té duševní. To je můj názor , Váš Vám neberu, s paní doktorkou souhlasím, asi ty děti s křivicí viděla.
Nevím, jaké máte kdo vzdělání, ale kdo chce obecne v jakémkoliv oboru uspět, musí se vzdělávat celý život, tedy i ta praktická paní doktorka.
Tak šup sem s tou odbornou literaturou )))
Zaznamenáno
Renáta
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 20. Březen, 2007, 23:47:54 »

No tak teda síce neviem, či oslovujete len mb alebo aj mňa. Ale keďže som reagovala, tak napíšem z mojho pohladu. Som mama 2 detí - 15 a 12 rokov, z toho mladší je 4 roky bez masa (ani ryby). A nech to nepíšem 2x, tak si dovolujem skopírovať moj text, ktorý som včera písala kamarátom a inom webe:
Tak synátor v piatok absolvoval odber krvi a celkom detailný rozbor. Potešilo ma, keď mi pani doktorka oznamovala: "Gratulujem vám. Napriek tomu, že máme etického vegetariána, má plnokrvný krvný obraz! Fantastický vo všetkých hodnotách. Sedimentácia, železo, chloridy, vápnik, draslík,... cholesterol, ani náznak zvýšenej hladiny cukru." Tak som sa pýtala ešte na albumíny a dozvedela som sa, že by mal mať hodnotu 51 a má až viac (51,7). A nakoniec mi pani doktorka povedala, neviem podrobne, čo mu dávate jesť, ale pokračujte v tom ďalej.

Som darkyňa krvi a maso som nekonzumovala cca 12 rokov. Krv ok.
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #9 kdy: 21. Březen, 2007, 08:14:12 »

Renato, dekujeme !!! Prasatko alias Dr. Vostep tomu stejne verit nebude. Me pane Prasatko ty clanky nerozciluji, smeju se tomu, vzdyt jsem vam psala, ze je to opsane ze Spolecnosti pro vyzivu a to slovo od slova. A ani se ten, kdo kopiruje, nesnazi nic zastirat !
Zaznamenáno
Renáta
Host
0 0
« Odpověď #10 kdy: 21. Březen, 2007, 08:23:06 »

Peťka, však mojmu synovi tiež neveria, že má krv v poriadku! Aj keď má na to papier a výkonnosťou dosiahol na métu majstra Slovenska v zjazde na divokej vode v kategórii mladší žiaci. Ako to len dokázal bez tých esenciálnych amninokyselín...? Hmmm?
Zaznamenáno
Peta
Sr. Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 21. Březen, 2007, 14:19:53 »

Renatko, to je fakt super. Ty bys mela napsat o svych detech clanek do odborneho casopisu ! Jenze obavam se, ze by to nikdo nechtel zverejnit. To by byla uplna revoluce a nedej boze, kdyby se toho vsichni chytli, ze se da zit bez masa ! No a pak i bez mlecnych vyrobku a vajec atd atd. Danone a vubec cely mlecny prumysl by zkrachoval a co teprve masokombinaty. Vzdyt to zamestnava spoustu lidi. To si nikdo nevezme na triko, takove veci zverejnovat na prvnich strankach v mediich. Obcas najdes nejaky clanek o tom, ze to mleko neni az tak zdrave, ale maximalne tak v Blesku... a tim padem tomu moc lidi neveri.
Zaznamenáno
Renáta
Host
0 0
« Odpověď #12 kdy: 21. Březen, 2007, 15:34:50 »

Ale veru. Nájdu sa aj časopisy, ktoré uverejňujú aj články o zdravej výžive a aj o "inom" stravovaní. A o zdravej strave dokonca píšu aj úvodníky - a v jednom z nich aj spomínali Kushiho institut (v dobrom). Dokonca je aj časopis, ktorý venuje systematický priestor v seriály Cesty k zdraviu aj tradičnej čínskej medicíne (a pritom nejde o alternatívne zameraný časopis).Dnes už dosť rodičov premýšla o tom, že choroba je len príznak a prejav a liečiť ju netreba len po povrchu, ale "celistvo". Ono, lady sa hýbu - aj keď pomaly
Zaznamenáno
coroner
Host
0 0
« Odpověď #13 kdy: 21. Březen, 2007, 17:33:30 »

Technická poznámka:
Paní doktorka "K" makrobiotické děti s křivicí u nás vidět nemohla - leda tak v zrcadlovém bludišti rozhledny na Petříně -, protože pramen jejích zprostředkovaných informací pochází z doby Černobylské havárie (26. dubna 1986), kdy u nás prakticky nikdo nevěděl, že vůbec nějaká makrobiotika existuje, natožpak aby jí futroval ještě své děti.

S konstatováním: Nevím, jaké máte kdo vzdělání, ale kdo chce obecne v jakémkoliv oboru uspět, musí se vzdělávat celý život, tedy i ta praktická paní doktorka, lze jedině souhlasit. Pak je celkem s podivem, proč tak paní doktorka nečiní...
Varování pro paní doktorku "K" stran jedné z vět v článku, která zní:
Žena by měla vypít asi 1 litr mléka denně a pravidelně konzumovat jogurty a tvaroh.
Již v dnešní době by mohl trochu šikovnější právník, na tuto větu nasadit naplnění skutkové podstaty "trestného činu obecného ohrožení".
Zaznamenáno
coroner
Host
0 0
« Odpověď #14 kdy: 21. Březen, 2007, 17:41:30 »

Technická poznámka:
V souvislosti s Černobylskou havárií se informovaná část Evropy zachovala zcela makrobioticky, což bylo signalizováno tím, že z prodejen zmizely mořské řasy...
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení