Stran: 1 ... 9 10 [11] 12
  Tisk  
Autor Téma: Malé děti - zkušenost  (Přečteno 35545 krát)
0 uživatelů a 3 Hostů prohlíží toto téma.
veru
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #150 kdy: 07. Srpen, 2013, 12:41:34 »

Elviro,
Tu vlakninu z obili muzes eliminovat prave pasirovanim (treba pres cednik, ne mixovanim).
Datle jsem nemyslela varit spolu se zeleninou, ale kase varit se zeleninou (a tim zvysit sladkost kase, abys ji nemusela jinak/tolik doslazovat).
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #151 kdy: 07. Srpen, 2013, 15:06:46 »

Ahoj,
prosím, co to znamená eliminovat vlákninu? Sorry, že se ptám, ale eliminovat znamená česky vyloučit, odstranit. Tělo eliminuje - něco vyhazuje, odstraňuje. Vyloučit tedy vlákninu ze stravy dětí? Děti ji přece potřebují, nebo se pletu?
Ještě jednou se omlouvám.
Jarka
Zaznamenáno
Kamčítko
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #152 kdy: 20. Leden, 2014, 22:22:30 »

Ahoj, chtěla jsem se zeptat na semínka. Odkdy je dávat dětem a která? Myslím, že sezamová by neměla dělat problém od začáteku, ale třeba slunečnicová či dýňová jsou přeci jen trochu tužší, tak bych se možná bála, aby dítěti nezaskočila....? Děkuji za radu!
Zaznamenáno
veru
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #153 kdy: 21. Leden, 2014, 10:48:08 »

My davali seminka chvili pote, co jsme zacali s prikrmy. pridavali je mleta varit do kase/obili a pak pasirovali. krome sezamu i slunecnice a mandle, da se dat i len a dyne. jinak i vetsim detem jsme davali spis mleta (prijde mi, ze to neumi moc rozkousat, zvlast ta mala), a povareni take pomuze stravitelnosti.
Zaznamenáno
Seymour Koblin
Full Member

Zen-Touch Shiatsu with Macrobiotic Consultation

Zobrazit profil WWW Email
1 0
« Odpověď #154 kdy: 25. Leden, 2014, 23:01:10 »

Je to těžké, pokud žijete osamoceneně bez podobně se stravujících přátel. Mé děti, 4 a 2 roky, MB jí od začátku, pořád se ale setkáváme s nepochopením, nerespektováním atd., prarodiče podrývají autoritu, říkají dětem, že my jíme divně, že na chlebu s máslem není nic špatného, těžké je to na rodinných oslavách, v kolektivech a všude. A i když vysvětlujeme, nevím zatím, jaký to bude mít dopad, už teď se dcera schovává s banánem od babičky pod stolem, nechci zas z dětí vychovat lháře a podvodníky/ aby se nás bály, a vystresované lidi, že nemohou jíst to a to a to, protože by byly nemocné. Podle mě je to o vzájemné úctě, respektu, nesouzení druhých lidí; a toho se bohužel v nejbližší rodině často těžko dosahuje; nebo já to zatím neumím.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #155 kdy: 26. Leden, 2014, 13:37:43 »

Dobrý den pane Koblin,
máte pravdu v tom, že je to těžké v rodinách, kde se nejí jen MB, ale všechno možné a kde prarodiče nerespektují své děti, jak chtějí krmit své děti/jejich vnoučata. Babičky a dědové většinou budou říkat, že na chlebu, bramborách a mase vyrostli, ale byli to jiné podmínky, chléb si pekli doma, drůbež chovali. Dnes se mléko dává do všeho, dřív měli domácí a to je jiné než dnes. Ovoce se k nám dováží - banány, kiwi, pomeranče - nikdo  nepřemýšlí nad tím, že to u nás neroste, tak že bychom to neměli jíst, nikdo prostě tu energii potravin moc neřeší. Vím, co jste chtěl přísěvkem napsat, ale je to hrozně těžké. Pokud už babička dítěti dá sladkost, ono si ji vezme, zapamatuje si to a příště, až se s ní dítě setká, zas mu něco dá. Na druhou stranu je to potřeba brát i tak, že i prarodiče chtějí udělat dětem radst a dát jim něco.  V Zrnění je článek o návštěvách, jak se stravovat tam.
Oslavy to je také téma, kde je na stole vše možné. Na druhou stranu, když už si dítě vezme, nezakazovala bych mu to, abyste na sebe nepoutali pozornost ostatních. Ono zase záleží, kde to je.
Jarka
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #156 kdy: 26. Leden, 2014, 14:14:05 »

Zdravím všechnyještě jednou,
zde píši nadpis onoho článku a ve kterém Zrnění ho najdete.

PORADNA
Klára Jíchová
Jak zpracovat babičky a další příbuzné stravující se konvenční stravou, aby nám děti nekrmili tím, čím nechceme?
číslo 4, rok 2013
Jarka
Zaznamenáno
Kamčítko
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #157 kdy: 25. Březen, 2014, 23:23:15 »

Prosím o radu... malé právě bude 10 měsíců a skoro nic zatím nesnědla. Nevím, jestli je to neobvyklé či jestli jste se s tím setkali... Snažím se jí vařit kašičky z různého obilí, do toho trochu zeleniny. Zkoušela jsem i samotnou zeleninu a nic moc. Připadá mi ale, že to není tou chutí. Dala jsem jí na lžičku samotné mateřské mléko a tvářila se úplně stejně jako na mrkev Smiley Spíš si s tou lžičkou ráda hraje (ale to samé bylo, když jsem to zkusila i s lahví). Na to, že je stále v podstatě plně kojená docela přibrala. Ani by mi to nevadilo, je čiperná, ale zdá se mi, že mám v poslední době čím dál větší hlad, jako jsem dříve neměla, jako bych už jela na rezervu Smiley)
Zaznamenáno
pozorovatel
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #158 kdy: 26. Březen, 2014, 09:49:38 »

Kamčítko: Matky mlčí, tak došlo na mě  Wink  Obecně si myslím, že to, že by se dítěti měly dávat příkrmy signalizují zuby. Ale ani to nemusí být směrodatné, pokud ještě kojíš a dítě je spokojené.

My jsme začali ve chvíli, kdy se malý začal po našem jídle sám aktivně sápat. Je ale fakt, že první měsíc to bylo spíš takové lehké ochutnávání a seznamování se s něčím jiným, než je mateřské mléko. Kdy to přesně bylo po mně nechtěj vědět, protože nepatřím k těm, kteří by řešili, kdy co má dítě v kterém měsíci dělat a záznamy si nevedem.

Náš malý přibíral pořád a od začátku mu chutnaly jak obiloviny, tak zelenina. Teď se spíš trochu perem s tím, že odmítá cokoli syrového, ani syrovou zeleninu ani ovoce vůbec nechce.

Pokud to dobře chápu, řešíš víc sebe, že už nemáš sílu na kojení. Přítelkyně přestala asi po roce a půl, protože malý už jedl dostatečně a proběhlo to bez problémů. To, že máš hlad je jasné při tom výdeji. Jako u všeho dle mého neexistuje univerzální rada, kdy začít s jídlem a kdy přestat kojit. Stejně ti nezbude nic jiného, než zkoušet to, co uznáš za vhodné a podle reakcí to měnit. Nejhorší je chytit se do osidel porovnávání s dětmi okolo a harmonogranů, toho, co by se už mělo.
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #159 kdy: 31. Červenec, 2014, 12:41:47 »

Děti a chléb

Prosím vás, odkdy kdo dáváte dětem - kváskový - chleba? Co říkají mb doporučení - a jakou, případně odlišnou, zkušenost máte???

Přijde mi, že i děti navzdory makorbiotickým zásadám mají potřebu něčeho pečeného nebo víc prostě celistvého. Kousky uvařené zeleniny to nesuplují a placky a karbanátky taky pořád ne. Aspoň takovou mám zkušenost se svým, teď 21měsíčním, synkem. Křupky mi taky nepřepadají ono.

Chtěla jsem se chlebu zatím vyhýbat, sama mám doporučeno vůbec nejíst pšenici a žito, tak chleba nejím. Ale dítě samozřejmě vidí, že jiní jedí jiné věci, a tak to chce. Stále musím řešit tlak okolí, není to jednoduché.

« Poslední změna: 31. Červenec, 2014, 12:44:53 od Iren » Zaznamenáno
El
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #160 kdy: 03. Srpen, 2014, 18:13:06 »

My začali s chlebem pravidelně prakticky až se vstupem do školky. Jinak jsem si u ní nevšimla, že by po tom vyloženě toužila.. A stejně radši sní to co je na chlebu, než ten chleba  Grin
Dle mb správně by to měl být kváskovej chleba a ideálně napařenej, jinak bych řekla, že to bude dost  jang pro dítě..
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #161 kdy: 04. Srpen, 2014, 01:28:50 »

Dík za odpověď, El.
Tak bych to asi taky teoreticky viděla. Jen je to všecko asi individuální a ne všude je idealistické makrobiotické prostředí... Můj malej například vůbec nemá chuť ráno jíst kašovitější konzistence + registruje, co je všude kde nového, a to má nesmírnou zvídavou chuť vyzkoušet, ať už jde o činnosti nebo o jídlo.

Pořád jsem si ještě nerozhodla, co je pro malé děti horší "zlo", jestli ty obilninové extrudované křupky a příp. pufované chlebíky (jak se tím děti ve strašně dobré víře krmí) - anebo kváskový chleba, třeba i napařený.
Jedno je bezlepkové, druhé kváskové = konkurující si plusy obou
Zaznamenáno
El
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 1
« Odpověď #162 kdy: 04. Srpen, 2014, 07:11:20 »

Tak jestli to vyznělo, že u nás je ideální mb prostředí, tak to néééé  Wink Naše malá už ochutnala téměř vše a prošla i velkým odklonem od mb. Takže měla možnost už ochutnat téměř všechno.

A rozhodně to musíš individuálně zohlednit.. každé dítě je trochu jiné.. ale teoreticky vzato je určitě lepší kváskový chleba než extrudované jídlo...
Zaznamenáno
Iren
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #163 kdy: 04. Srpen, 2014, 23:59:32 »

No, to prostředí je u nás takovéhle: maminka má mb ideály Smiley i celkem praxi, ale okolí to úplně nepodporuje nebo i přímo hatí.

Tak sem s dalšími zkušenostmi od jiných ještě prosím!
Zaznamenáno
pauli
Jr. Member
**

Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod.

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #164 kdy: 19. Listopad, 2014, 22:45:08 »

Měl byste, prosím, někdo knihu Radost ze zdravých dětí v .pdf nebo jakémkoliv jiném elektronickém formátu? Moc bych to ocenila, SZ, děkuju!
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 9 10 [11] 12
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení