Stran: 1 [2]
  Tisk  
Autor Téma: Regulace funkce štítné žlázy  (Přečteno 6064 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Lanicka
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #15 kdy: 30. Březen, 2009, 16:37:33 »

Ahoj Villono,

mela jsem velke problemy se stitnou zlazou, hyperfunkce, tyreotoxikoza, basedowa nemoc... Kazdopadne vim, ze s ni nejsou vubec zadne spasy, ovlivnuje opravdu cele telo. Nechci v zadnem pripade vystupovat proti makrobiotice a zdravemu zivotnimu stylu, ale radeji bych tuto nemoc nepodcenovala. Nevim kolik ti je let, ale nelecena hyperfunkce (kterou mozna mas) muze ovlivnit napr. i plodnost. Radeji bych se nechala vysetrit endokrinologem.
Jeste k tem priznakum - pri hyperfunkci je cloveku porad horko, ma casto hlad, chodi casto na velkou, ma vysoky tep (schvalne si ho zkus zmerit - ja jsem mela v klidu pres 100), take je clovek vice naladovy, nervozni, vybusny a unaveny.  Mohou s tim souviset i pripadne potize s ocima (videt dvakrat, rozmazane, atd.). Pokud mas tyto projevy, tak fakt radeji nevahej.

Drzim palce at to neni ono a je to nejaka prkotina.
Zaznamenáno
Lanicka
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #16 kdy: 30. Březen, 2009, 16:40:41 »

A jeste jedna poznamka, pokud mas hyperfunkci (zvysenou cinnost stitne zlazy), tak ti vice jodu, napr. v morskych rasach, rybach, jeste pritizi, protoze ten jeste stimuluje stitnou zlazu k dalsi cinnosti.
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #17 kdy: 30. Březen, 2009, 20:49:36 »

Lanicka: a jak si to léčila, když píšeš v minulém čase o svém onemocnění?
Zaznamenáno
Lanicka
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #18 kdy: 03. Duben, 2009, 14:53:52 »

Giorgino: Léčba nebyla nic příjemného, trvalo to celkem asi 8 měsíců (v neschopnosti), nejdříve mě dostali do "normálu" léky a potom štítnou žlázu celou vyoperovali. Teď musím brát hormony (náhradu za to, co normálně štítná zláza vyrobí). Při nemoci jakou jsem měla já je to prý nejlepší řešení pro ženy, které ještě neměly děti, děti by bez operace nebyly možné.
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #19 kdy: 03. Duben, 2009, 15:12:56 »

Rozumím. Ptal jsem se, protože mi bylo divný, jak ses zbavila takových chronických problémů. Ale netušil jsem, že odoperují štítnou žlázu a do konce života člověk musí brát hormony. Děkuji za odpověď. Smiley
Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #20 kdy: 04. Duben, 2009, 22:15:26 »

Někdy je dobré se podělit o téměř osobní zkušenost. Tady je.
Jedna "makrobiotička z nejbližšího okolí" měla před několika lety dost velké problémy se štítnou žlázou. Zvýšená funkce.  Řešení podle doktorů bylo užívat hormony a operace /v 29 dosti radikální zásah,že?/- tedy jestli prý chce mít vůbec děti. Naštěstí se rozhodla začít s MB. Kushi píše, že problémy se štítnou žlázou jsou stravou rychle řešitelné... V jejím případě stačilo ani ne 5 měsíců docela "korektní" makrobiotiky (konkrétně ji dělala podle paní Kubíkové) a při kontrole měla příslušné hodnoty najednou v pořádku. ... Několik měsíců po porodu pak měla ještě pro změnu sníženou funkci štítné žlázy, která se po čase zase upravila. Její dcera je nyní takřka tříletá MB od narození.

P.S. Mořské řasy normálně používala.
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #21 kdy: 26. Duben, 2009, 10:00:01 »

jj, skutecne jsou 2 zakladni typy problemu funkci stitne zlazy. U zacinajicich MB pratel se jednalo z 80-90 % (z pripadu ktere znam) o nedostatek jodu. Vetsinou stacilo dodrzovat MB talir a vse se srovnalo.
Zaznamenáno
Kaminek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #22 kdy: 27. Červenec, 2011, 18:27:05 »

Ahojky,

ráda bych oživila staré téma s kapkou mého příběhu..

Před čtyřmi roky mi diagnostikovali hypofuknci štítné žlázy..postupně jsem brala léky 100 až 150 Euthyrox (což odpovídá plné subsitutci např. při odoperování celé žlázy)..začala jsem s MB a postupně se vše upravovalo..spolu s Dr. jsme dávku snížili až k dnešnímu červnu z 50 na 0..tedy neberu nic.. možná ten skok byl radikální..nevím..

Teď se ale potýkám s akutním problémem..je to týden a tlačí mně v krku, Dr. mi diagnostikoval akutní thireoitidu, tedy zánět ve št. žláze..není to prý zase tak obvyklé..prý jde o stav se sníženou imunitou..

Má otázka zní, nemáte s tímto někdo zkušenosti? nebo nečetli jste k tomuto tématu něco?? jak zaměřit stravu? mohu použít zátvorák na krk?? Je pravda, že jsem se moc nehlídala s ovocem..

Předem moc děkuji za odpovědi :-)
Mějte se,
Kaminek  Wink
Zaznamenáno
Stran: 1 [2]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení