Stran: 1 [2] 3 4 ... 7
  Tisk  
Autor Téma: Hormonální antikoncepce  (Přečteno 26178 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
El
Host
0 0
« Odpověď #15 kdy: 08. Březen, 2009, 20:42:18 »

Stačí sledovat svůj cyklus a svoje tělesné a psychické projevy. Během měsíce se v těle i psychice děje hodně změn.
Ale asi tak to co pozná každej je vlhkost pochvy. Po menses je to všechno takové suché( nymslim přio sexu, ale normálně během dne).I děložní čípek je tvrdší a je vysoko. Pak je to několik dní takové v normálu, ale to ještě není plodnost. Ovulace se pozná podle řídkého průhledného nebo bělavého výtoku. Pochva je měkká a vlhká, děložní hrdlo je nízko a je měkké. To trvá jen omezenou dobu- podle životnosti vajíčka, podle toho jestli došlo k oplodnění nebo ne.  Někomu nabydou prsa. něldo při ovulaci cítí tlak ve vaječníku. Po psychické stránce je žena během ovulace mnohem víc nabitá energií.. Já se většinou tak tři dny pře ovulací cítím nesvá a pak najednou se cítím nabitá Smiley a pokud je během té nabité doby sex, tak je to hodně intenzivní Smiley
Ale myslím si, že co žena to jiné pocity...

A jak dlouho to pozoruju?- ani nevím, prostě jsem si toho jednou všimla a od té doby se o tom pořád ujišťuju Smiley funguje mi to Smiley  ale nepozoruju to kvůli antikoncepci, ale naopak kvůli početí, aby přesně věděla, kdy to bude super a nemusela se stresovat nějakými výpočty ...

Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #16 kdy: 08. Březen, 2009, 21:51:41 »

Jak to, holky, děláte, že víte přesně, kdy jste plodné a kdy ne... ?

Jak moc a jak dlouho jste se pozorovaly (nebo je jiná metoda? Wink ) než jste to vychytaly?

Opět se připojím k El, paulinko, mám podobné "příznaky". Ale je fakt, že v rámci pracovní činnosti skoro neustále nahlížím do diáře, a to člověk hned vidí, kde má zhruba prostředek cyklu...  Very Happy No a pak samozřejmě ty tělesné jevy. Více vitality a energie, nejsilnější libido z celého měsíce  Embarrassed, již El zmíněná míra sekrece, lehké pnutí ve vaječnících, ale takové jiné než v obdobích, kdy jsem měla chronické bolesti (doktor tehdy opět hned přispěchal s vysvětlením, že "každý má něco" a třeba to přejde po porodu, pokud teda budu někdy schopna vůbec otěhotnět  Grin)... těžko se to popisuje. Krk bych samozřejmě nedala za naprosto přesný den či hodinu, že jsem vysloveně na vrcholu ovulace, ale minimálně přibližně to na sobě prostě nějak cítím. Časově tak poslední půlrok. Lehčí formu MB (no, spíš zdravější stravu s MB zásadami a prvky) dělám teprve rok... Vždycky mě každopádně pobaví, jak to na mně pozná můj partner... dle aktivity, vitality a tak... taky prý jsem v plodných dnech ještě krásnější (v jeho očích samozřejmě Smiley), ale třeba je to náhoda...  Very Happy Stejně tak na mně pozná PMS, ale to je snadné, to jsem zatím pořád ještě citlivka schopna se rozbrečet i u televizní upoutávky (ne že by teda nebylo k pláči, co v bedně někdy dávají  Very Happy), třeba to časem též vychytám....  Very Happy
Zaznamenáno
Ecureuil
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #17 kdy: 09. Březen, 2009, 14:05:12 »

Holky děkuju za vaše postřehy, rady, názory.... Skoro mi přijde zbytečné se ještě přidávat k tvrzení, že brát HA je hloupost a především k tomu, že je to vždy, pouze a jen na našem rozhodnutí. Naši partneři nás přece milují a chtějí pro nás to nejlepší.
Můj partner makrobiotik není a o o jídle teprve začal přemýšlet, respektuje plně moje rozhodnutí nebrat HA.

Ve zkratce můj příběh  Smiley . Gynekoložka mi doporuručila pilulky, koupila jsem jedno balení na 3 měsíce. Prvních 4-5 každý měsíc mi bylo neskutečně zle a tak už jsem za doktorama nešla. Později mi přítel navrhl, ať zkusím injekci (nevím, co je to zač), nepřemýšlela jsem o tom a nechala si injekci píchnout. Já koza, když má prý injekce vyzdžet 3 měsíce, co to asi obsahuje?.... 2 týdny jsem zvracela a další rok neměla menstruaci vůbec. Došla jsem za doktorkou, ta mi prdla další injekci, abych mestruovat začla. Dělá se mi zle, jen si na to vzpomenu. Je to už asi 5 let. Kdykoli jsem pak k doktorce přišla, jestli mi nedoporučí něco bez hormonů, nikdy nevěděla (kromě kondomů). Přestala jsem tam před 4 roky chodit, kamarádky mi říkají, že jsem blázen, že nemám kontrolu o svém zdravotním stavu. Už ani nevysvětluju, jaký vliv má na zdraví makrobiotika a proč.

Menstruaci mám celý život nepravidelně, věřím, že se srovná. Snažím se MB dodržovat asi 3/4 roku.
Zkusím sledovat plodné a neplodné dny podle vaší rady.

Asi před rokem jsme s kamarádkama vedly dlouhou debatu o tom počítači, co vše sleduje. Je to dost drahý:
http://www.baby-eshop.cz/antikoncepce/prirozena-antikoncepce-lady-comp

A co si myslíte o menstruačním kalíšku? Info najdete např. na www.vbavlnce.cz

Díky
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #18 kdy: 09. Březen, 2009, 14:42:43 »

Ecureuil: já už taky u Mudr nebyla cca 4, možná 5 let ....a vůbec se tím netrápím. Nestojím o ta jejich potupná vyšetření a ty jejich kovové zrcadla , který tam strkaj..  ble. Naposledy jsem tam byla pro HA Smiley - bylo mi zle..hrůza, vysadila jsem to a už jsem tam nešla..
Ani až budu těhotná se tam nechystám.. to si zajedu za jednou zkušenou  porodní asistentkou...

o kalíšku už dlouho přemýšlím, zatím mě odrazuje jen jeho cena. A to, že si to zatim neumim představit... ale ze zdravotního hlediska je to nejlepší..

o tom přístrroji toho moc nevím. píšou docela dobrou spolehlivost, ale asi je to zbytečný. Lepší je poslouchat svoje tělo. Myslím si že to funguje líp Smiley
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #19 kdy: 09. Březen, 2009, 14:53:51 »

Jo, tu injekci na vyvolani menstruace jsem taky dostala, asitak dvakrat. Když jsem pak gynekoložce řekla, že HA opravdu, ale opravdu nechci (už jsem ji rok nebrala tou dobou a ty vynechávky byly hlavně ze stresu, teď už to zpětně vím) napsala mi ANDROCUR (kvůli tomu mensesu a trošku vychýlené hladině hormonů).
Tomuto přípravku doporucuji vyhnout se obloukem, vedlejší příznaky HA je procházka růžovým sadem oproti vedlejším tohodle. Náhoda tomu chtěla, že po druhé pilulce jsem zvěděla, že totéž brala přítelova sestra celých 5 let a totálně ji to rozhodilo (mj. vůbec žádná menstruace, těžké akné (ve 30 letech!)atd.), prostě vypalování čerta ďáblem.  
Od těch dob nic neberu.
Na gyndu chodím na preventivky a kontroly a pro menstruační kalendáře  Grin Chci vědět jak na tom jsem, naštěstí má doktorka respektuje mé rozhodnutí  ohledně HA a nic mi nenutí.

S menstruačním kalíškem jsem se setkala jednou (ne přímo na sobě)... já se bojím zavlečení nějakejch bakterií dovnitř (přeci jen vyměňovat si to na záchodech ve škole /práci/na cestách, prostě kabinky, kde není umyvadlo.. nic moc), takže aťsi je to ekologické, není to pro mě  Wink
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #20 kdy: 09. Březen, 2009, 15:03:57 »

Zavádění tamponů taky není moc čistý, přestože si člověk umyje ruce... a pokud budu mluvit o vložkách, tak ve vložce je krásně teplo a to je pro breberky ráj...
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #21 kdy: 09. Březen, 2009, 15:10:53 »

Kalíšek taky už delší čas zvažuji. Fakt je, jak už jsem naznačila, že jsem si několik let v blažené nevědomosti škodila toliko moderními tampony, jež mi každý lékař, každý časopis, každá reklama doporučovali. Až na popud lékařky z institutu celostní medicíny jsem si přestala nalhávat, že krev nepotřebuje ven. Jenže holky, znáte jistě nejnovější trendová doporučení typu "menstruace přináší víc škody než užitku... dříve ženy tolik nemenstruovaly, bo byly skoro pořád těhotné... nemenstruovat je naopak přirozené a žádoucí... že jde o pravidelnou očistu, to je přežitý mýtický nesmysl..." apod.  Eek

Jinak závidím těm, které mají tolerantního ženského lékaře či lékařku, co se (ne)používání HA týče. Ta moje si několikrát neodpustila narážky typu "já se vám upřímně divím, vašemu příteli to nevadí?? No s kondomem by mě to tedy bavit nemohlo..." Při poslední návštěvě jsem jí na to  spontánně odpověděla: "Vy s námi ale v posteli nebýváte, že ne?"
Zaznamenáno
Ecureuil
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #22 kdy: 09. Březen, 2009, 15:20:35 »

El, mimčo bych chtěla už brzo. Byla jsem ale na kurzu MB a tam mi paní K doporučila, abych ještě chvíli počkala a čistila tělo. Hodně ale přemýšlím o doktorech a těhotenství. Trochu se bojím, jak se poperu s tlakem okolí, že nechci k doktorům, s tím souvisí pak porod, očkování, ..... atd. atd.

Paulino, menstruační kalíšek mám a většinou není potřeba ho celý den vyměnit, pokud to okolnosti neumožňují. Takž jde v klidu doma zavést a pak večer vyměnit. Chvíli si člověk musí zvykat na vyndavání a zezačátku jsem měla divný pocit, kalíšek jsem cítila, ale tak třetí den už je to ok. Oproti tamponům je to příjemnější. Je potřeba kalíšek oplachovat studenou vodou, při výměně - to aby moc nesmrděl. Po jednom cyklu pak vyvařit. Ale jsou tam určitě návody.
A El, cena není tak hrozná. Když spočítáš cenu vložek nebo tamponů, tak to máš za rok zpátky? Zatím holky kalíšek chválí.

Jitřenko, rozhodně kalíšek doporučuju, i když každému sednout nemusí. V případě, že je to přijatelné řešení i z hlediska makrobiotiky, tak už neváhám.
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #23 kdy: 09. Březen, 2009, 15:27:10 »

Ale oproti tamponum, kde zatahnes za snurku, se u kalisku musis ponorit, nahledat ten cuplik, chytit ho (a jeden prst na to nestaci) a vytahnout... takze minimalne co se dotykovych ploch tyce, tak je jich mnohem vic...
Ale vsak ho El vyzkousej  Grin

No, predpokladem vlozek je samozrejme jejich meneni tak casto, aby se zadne namnozeni bakterii nenaskytlo.

Jitřenko, supr odpoved, hadam, ze pani doktorka nemela slov  Grin

Kalisek nehanim, jen rikam, ze je to individualni a asi ne pro kazdeho.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #24 kdy: 09. Březen, 2009, 15:47:03 »

.

okolí o tom nemusí nic vědět Smiley je ale důležité být připravená... číst knížky- ale ne ty typu gynekologie a porodnictví...  člověk hlavně musí pochopit podstatu porodu a zapomenout na to, že 99.9% žen to prodělává v nemocnici- pár porodů v nemocnici jsem viděla  a vždycky si říkám tak takhle to u mě nebude..  Hodně mi pomohla poradna od Aperia... tam se dozvíš jak přesně je to vzákoně s porody doma nebo porodní asistentkou, případně jak sepsat porodní plán a nebo podle čeho vybírat tu správnou prodnici( já teda o žádné nevím) Poraděj i s papírováním.
Pokusím se sepsat seznam  knížek, které jsem četla a hodně mi daly.. a dám to sem na forum.
Zaznamenáno
Ecureuil
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #25 kdy: 09. Březen, 2009, 15:50:26 »

Paulino, díky za upřesnění. Je to přesně tak. I když jsem ten čuplík skoro celý ustřihla. A vytvoří se pottlak, tažke opravdu je potřeba trochu zručnosti. Nicméně je to zvyk.
Vím, že jen uvádíš názor a nehaníš kalíšek  Wink. Všimla jsem si, že častí přispěvatelé do diskuse jsou konstruktivní a díky šířce názorů je zajímavé to všechno číst  Very Happy. Tohoto faktu si cením a jsem tu čím dál častěji. Bohužel někdy až na úkor práce. To víte, jsem stále ještě nováček v MB a proto všechny info tak hltám. Eek

El, pochopila jsem, že asi pracuješ v porodnici nebo nemocnici, tak na tvé rady určitě dám. A poradna Aperia je kniha nebo fyzická poradna?
« Poslední změna: 10. Březen, 2009, 09:18:00 od Ecureuil » Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #26 kdy: 09. Březen, 2009, 16:10:19 »

Pracuju na novorozeneckém oddělení a částečně se zaučuju jako dětská sestra na porodní sál.. ne že bych to chtěla dělat, ale chci  vědět jak to tam přesně probíhá.
Aperio existuje fyzicky, ale já jsem čerpala z netu www.aperio.cz- myslím, že dnes už je to zpoplatněné, ale mají i informační letáky.. mrkni tam.
Zaznamenáno
Ecureuil
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #27 kdy: 09. Březen, 2009, 16:24:15 »

Díky, El, prostuduju to. Ale nemysli si, že je to konec mých budoucích dotazů o těhotenství, porodu atd.  Wink
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #28 kdy: 09. Březen, 2009, 16:25:53 »

Wink už se těšim ....
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #29 kdy: 10. Březen, 2009, 22:17:07 »

Jo to je ono - Baby Comp a Lady Comp, diky, Ecureuil.

Tak jak to tady ctu, tak bral jste vubec nekdy nekdo HA aniz byste mely hrozne vedlejsi ucinky?
A to si vzpominam ze kdyz se na to tenkrat ptal manzel lekarnice, tak mu rekla, ze jeste nikdy neslysela ze by na to nekdo timto zpusobem reagoval...
Take pribalovy letak samotny te nevaruje...
Pak jsem zacala vyhledavat recenze na internetu od lidi co to brali a ukazalo to zcela jiny obrazek - a tato diskuze take.
Jo a moje znama ma hormonalni implantat a menstruuje 2x rocne...

Jitrenko, ta tvoje doktorka je teda pekne drza. Hahaha, libila se mi tvoje odpoved.
Zaznamenáno

Stran: 1 [2] 3 4 ... 7
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení