Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Tisk  
Autor Téma: Hormonální antikoncepce  (Přečteno 27430 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #30 kdy: 10. Březen, 2009, 22:43:09 »

Ono asi ty "hrozne vedlejsi ucinky" vyplynou napovrch az kdyz se zacnes pozorovat anebo zpetne to zkoumat... pak si dost uvedomis a slozi se ti skladacka.
Ja treba dokud jsem HA brala, tak nepamatuju zadne zvraceni nebo extremy, jake treba popisovala Ecureuil... Ano, mivala jsem migreny a bolestivou menstruaci, ale to i po vysazeni, takze to bylo spis spojene se zanesenym telem, tipuju.
Pribrani na vaze se u me taky jednoznacne nedalo klasifikovat jako vedlejsi ucinek... No zkratka dokud jsem si nezacala samoregulovat ty sedmidenni pauzy, tak nic do oci bijiciho.
A ono pod denodenni masazi ze strany medii a kdovikoho jeste i kdyz te neco poboliva, tak nad tim mavnes rukou anebo tomu das jinou pricinu nez HA (jednodussi nevedet, ze).

Pribalovy letak podle me vyjmenovava vsechny mozne i nemozne varianty, co se mohpou prihodit, jen aby to mel posichrovane ze nezazaluji vyrobce pro nejakou nemoc, co neuvedli. Ale cist to je fakt docela horror... asi proto jsou tak dlouhy, aby je nikdo necetl  Very Happy

Zpet k metode plodnych dnu - diky holky za rady, budu se ted pozorovat a snad taky vycvicim to poznavani Grin
« Poslední změna: 11. Březen, 2009, 09:31:29 od paulina » Zaznamenáno
Villona
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #31 kdy: 11. Březen, 2009, 07:43:00 »

Souhlasím s tím, že ty vedlejší účinky si člověk leckdy uvědomí až zpětně. Já jsem po deseti letech přestala brát HA a z toho devět let to bylo v pohodě. Poslední rok mi PMS trval 14 dní a ještě týden po menstruaci, takže normálně jsem se vlastně cítila jen týden. Taky jsem byla strašně unavená, ale přikládala jsem to lecčemu..stěhování, zvykání si na nový způsob života, více práce..)...Teď jenom koukám, jaké je to bez HA...žádná bolavá prsa,  deprese a únava jsou pryč, cítím se bááááječně, že já koza na to nepřišla dřív!!! A hlavně na to, že nemusím mít tak panickou hrůzu z nechtěného otěhotnění...
Chtělo by to nějakou lepší osvětu, ne jen tu ze strany farmaceutických firem, kterým nejde o naše zdraví, ale jen o peníze.
Zaznamenáno
Vendulka
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #32 kdy: 11. Březen, 2009, 08:19:24 »

Já jsem užívala HA 4 roky, lepila jsem si tolik propagované náplasti Evra a měla jsem pocit, že se na mě žádné vedlejší účinky neprojevují. Po dvou letech užívání jsem začala trpět na gynekologické záněty...které se mi stále opakovaly, kolem očí se mi začaly dělat hnědé mapky. Zpočátku jsem tyto problémy nespojovala s užíváním HA. Začátkem loňksého roku jsem začala pronikat do tajů mb, HA jsem vysadila a od té doby mám od gynekologických zánětů pokoj, a hnědé mapky v obličeji postupně úplně vymizely ! Když si vzpomenu co jsem se s těmi záněty nachodila na gyndu a brala pořád dokola různé jen dočasně nebo vůbec nezabírající "léky" tak je mi z toho nanic. Jsem ráda, že už mám tohle období za sebou....
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #33 kdy: 11. Březen, 2009, 09:39:26 »

Aaaa, gynekologicke zanety, pomooooooooc!
Na ty jsem zapomnela, trpela jsem jimi od druheho (nebo uz prvniho?) roku HA celych 5 let a i po vysazeni a porad to jeste neni uplne v poradku, furt se hlidam, zkoumam, jednou za pul roku se objevi (treba zrovna ted, chjo Sad) - makrobiotika vyrazne pomohla, ale mozna neco nedelam spravne, kdyz se jich nedokazu nadobro zbavit  Cry
A to jsem cukr nevidela uz vic jak pul roku.  Ale aspon uz nestridam jedny antibiotika a ovule za druhejma, to bylo vazne krusny, mimo fyziky i na psychiku.

Vidis, tak treba na tenhle vedlejsak jsi me, Vendulko, dovedla - sama bych to nejspis nespojila :-)

Ad osveta - jsem pro, ale jak na to?  Huh?
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #34 kdy: 11. Březen, 2009, 09:47:35 »

Jak tak koukám, tak se to dá rozdělit do dvou skupin. Někdo měl problém hned jak sněd pár pilulek a pak ty, které měli problémy po nějaké době užívání... 

Myslím, že těch , které měly problém hned jak jich snědli pár je málo. Ale to jsou tak moje průzkumy z dob kdy jsem chodila do školy.. to jsem si připadala jako jediná na světě, komu je pak zle.
Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #35 kdy: 11. Březen, 2009, 09:57:22 »

Na základě Vašich zkušeností jsem hledala nějaký příbalový leták k HA. Jedinou HA, kterou znám je Minerva, tak proto ta.
Příbalový leták zde: http://www.prolife.cz/?a=8&PID=19

Tady je důležitá informace a upozornění o tom, co HA způsobouje:
Ostatní možné nežádoucí účinky 
   U uživatelek Minervy byly zaznamenány následující nežádoucí
   účinky, Minerva však nemusí být jejich příčinou.  Tyto nežádoucí
   účinky se mohou projevit v prvních měsících užívání a časem
   obvykle mizí. 
   - napětí v prsou, bolest, sekrece; 
   - bolest hlavy; 
   - změny sexuální touhy, depresivní nálady; 
   - nesnášenlivost kontaktních čoček; 
   - nevolnost, zvracení a celkový pocit "nezdraví"; 
   - změny poševní sekrece; 
   - různé kožní reakce; 
   - zadržování tekutiny; 
   - změny tělesné váhy; 
   - reakce přecitlivělosti. 
Zaznamenáno
Villona
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #36 kdy: 11. Březen, 2009, 09:58:02 »

Paulino, to je právě to, co nevím...já ať se o tom bavím skýmkoliv "normálním", nechce slyšet o tom, že by HA měla jakékoliv vedlejší účinky..Třeba moje mamča mi na to řekla: " ...a to od teď už prostě nikdy nebudeš brát HA? A jak se chceš chránit? Tak aspoň náplast nebo existujou injekce..."
Snažím se teď zasívat semínka jak to jde (ne jen o HA, ale o životním stylu obecně) a zjistila jsem, že když člověk sám jde příkladem a nikoho do ničeho nenutí a je v pohodě, má to pozitivní odezvu (teda až na rodinu bohůmžel), třeba jeden můj kolega v práci úplně přestal jíst maso  Smiley.  A můj manžel mi o víkendu řekl, že by chtěl se mnou jíst MB (jsem v začátcích, ale snažím se), s vařením mi pomáhá a naše společné výtvory mu moc chutnají. Myslim, že je to hlavně o tom, jak si člověk věří a nakolik je ochoten převzít sám za sebe zodpovědnost...a za své zdraví především.
Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #37 kdy: 11. Březen, 2009, 10:06:36 »

Tyto informace z letáku mě ještě víc ujišťují, že gynekologové a farmac. firmy velmi dobře vědí o "vedlejších účincích" HA. A ještě z toho profitují (na bolest hlavy Ibalgin atd.)
HA tady je již nějakých 20 let (možná více), ale před každým zavedením nového léku se provádí několikaleté testování. Myslím, že ti, kteří za HA stojí moc dobře vědí, co umí.
Taky by mě zajímalo kde a kdy vznikl první nápad aby ženy braly HA. Od koho přišel tento podnět? Od žen? chceme každý den po dobu svého pohl. života polykat pilulky??

Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #38 kdy: 11. Březen, 2009, 10:13:10 »

Naprosto s tebou, Villono, souhlasim, je zazrak, ze na rodinu to vazne nefunguje :-) No a nutit nekoho, tim tu to spis zosklivis.. Holt treba kdyz lidi uidi, ze jsi zdrava a stastna, tak si reknou "asi na tom neco bude..." a zeptaji se sami.

Pavlínko, vidím, že Minerva z toho vychází ještě docela dobře. Např. HA Harmonet (brala jsem, ted ma sestra ktera o vysazeni ani slyset)  - jich uvadi mnohem vic viz http://www.lekarna.cz/harmonet-1x21-obalene-tablety/, odkliknete ze jste odbornici a najedte si na sekci NÚ: Možné nežádoucí účinky
Tomu rikam poctenicko  Shocked
Zaznamenáno
Ecureuil
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #39 kdy: 11. Březen, 2009, 10:18:34 »

Přidávám se k osvětě Smiley. v úterý na tréninku přišla řeč na HA. Plná názorů z této diskuse jsem s holkama (18-25 let) nadhodila škodlivost HA. Jedna z nich (medička v 5.ročníků) to zakončila slovy: "pozitivní účinky přeci jen převyšují, holky, doporučuju v každým případě HA....." Já neměla slov. Tady se mi osvěta moc nepovedla. Nemůžu před ostatními příliš vychvalovat MB, protože mám o moc horší fyzičku než jsem kdy měla. Vím, čím a proč to je a jsem trpělivá, ale ostatním to nevysvětlím a proto nedělám "dobrou" reklamu před ostatními. A máte pravdu, vůbec nidko si nespojí své potíže se stravou.
Pak jsou tu ale mí nejbližší kamarádi a tam už úspěchy s MB lepší.
A k příbalovým letákům - já vyzkoušela triquillar (jak jsem psala, hned jsem přestala, bylo mi zle) a úplně se bojím to vyhledat  Undecided.
Je fajn, že tu člověk může tak nějak bez následků vyplivnout všechny svoje zkušenosti - upřímně a otevřeně.
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #40 kdy: 11. Březen, 2009, 11:53:25 »

Přidávám se k osvětě Smiley. v úterý na tréninku přišla řeč na HA. Plná názorů z této diskuse jsem s holkama (18-25 let) nadhodila škodlivost HA. Jedna z nich (medička v 5.ročníků) to zakončila slovy: "pozitivní účinky přeci jen převyšují, holky, doporučuju v každým případě HA....." Já neměla slov. Tady se mi osvěta moc nepovedla. Nemůžu před ostatními příliš vychvalovat MB, protože mám o moc horší fyzičku než jsem kdy měla. Vím, čím a proč to je a jsem trpělivá, ale ostatním to nevysvětlím a proto nedělám "dobrou" reklamu před ostatními. A máte pravdu, vůbec nidko si nespojí své potíže se stravou.
Pak jsou tu ale mí nejbližší kamarádi a tam už úspěchy s MB lepší.
A k příbalovým letákům - já vyzkoušela triquillar (jak jsem psala, hned jsem přestala, bylo mi zle) a úplně se bojím to vyhledat  Undecided.
Je fajn, že tu člověk může tak nějak bez následků vyplivnout všechny svoje zkušenosti - upřímně a otevřeně.

Z diskuze se zdravotnicí si nesu stejnou zkušenost... Smiley Položme si ale otázku, v čem má HA ty extra pozitivní účinky pro nás, které jíme zdravě (a tudíž obvykle netrpíme špatnou pletí - tedy třeba s tím bojujeme, ale ne navždy, a všemi těmi útrapami těla živeného různými superchutnými jedy z reklam)... Mě vážně napadá jen jeden jediný - lze se milovat okamžitě, kdy je oboustranná chuť, a partnerovo vyvrcholení může proběhnout "bez bariéry". OK. Ale co ty proklamované ostatní....?  Shocked Very Happy
« Poslední změna: 11. Březen, 2009, 12:05:06 od Jitřenka » Zaznamenáno
monchi
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #41 kdy: 11. Březen, 2009, 22:33:11 »

Jsem velice mile překvapena, že můj prvotní dotaz týkající se HA, který jsem vznesla zhruba před týdnem, má tolik přispěvatelů. Všem vám chci moc a moc poděkovat, protože jste mě přesvědčili o tom, že "zdání" opravdu klame. Jak jsem již uvedla na začátku - něco přes rok používám nízkohormonální vaginální kroužek Nuvaring a za tu dobu jsem nezaznamenala "žádné" vedlejší účinky. ALE! Ten každodenní pocit, že se mi do krve postupně vyplavují hormony z kroužku, se nedá popřít a vymazat. Nyní v sobě mám poslední kroužek ze zakoupeného balení, ale jsem rozhodnuta sei další nové balení 3ks kroužků již nepořizovat. Dříve nebo později bych to stejně udělala, protože se rozhodně nemíním dopovat HA do menopauzy!

Ještě jednou všem děkuji za podnětné návrhy a připomínky a v neposlední řadě také za podporu!

Ať žijeme spokojený život bez HA a všech možných útrap!

Zdraví monchi
Zaznamenáno
ivet
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #42 kdy: 06. Duben, 2009, 16:52:52 »

Chtěla jsem se zeptat, jestli jste měly po vysazení hormonální antikoncepce problémy s narůstající váhou?? Chystám se teď zkoncovat s HA a zkusit bezhormonální tělísko...mám ale trochu strach, aby se tělo nezačalo nějak bránit přibíráním..  Huh?
Zaznamenáno
monchi
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #43 kdy: 06. Duben, 2009, 18:02:49 »

Chtěla jsem se zeptat, jestli jste měly po vysazení hormonální antikoncepce problémy s narůstající váhou?? Chystám se teď zkoncovat s HA a zkusit bezhormonální tělísko...mám ale trochu strach, aby se tělo nezačalo nějak bránit přibíráním..  Huh?

Já mám spíš dojem, že přibírání na váze je spojeno s braním HA a ne s jejím vysazením. To slyším poprvé, že by se tělo začalo po vysazení bránit přibíráním...
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #44 kdy: 06. Duben, 2009, 20:11:06 »

Já o jednom případu vím, přestože není na stoprocent jisté, jestli tam nehrál svou roli i stres, nadměrná konzumace kafe, mléka, sladkého... zkrátka není to makrobiotička:-) I já po vysazení během roku přibrala, ale zase: o mb jsem neměla ponětí, pohyb žádný a navíc jiné prostředí, jiné stravovací návyky... nedávám to za vinu skoncování s HA. Koneckonců osobně znám i takové, co přibraly s nasazením HA, takže závěrem můžu snad jen říct, že každá jsme unikát a jak zareaguje právě tvoje tělo nezjistíš, dokud to nevyzkoušíš  Wink
Jinak spíš než "obranou" těla bych to nazvala "reakcí" na radikální změnu (=absenci hormonů).

« Poslední změna: 06. Duben, 2009, 20:14:31 od paulina » Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení