Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Tisk  
Autor Téma: Hormonální antikoncepce  (Přečteno 27758 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Ecureuil
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #45 kdy: 07. Duben, 2009, 15:43:57 »

Ivet, zkus. Já jsem brala HA jen asi 3 měsíce a váha u mě trochu kolísá/la (+-3kg). Když ale dodržuju MB, tak spíš trochu hubnu, ale jen mírně.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #46 kdy: 07. Duben, 2009, 16:09:59 »

Ja jsem osobne zadne vahove zmeny nemela ani pri nasazeni ani vysazeni. Bude to proste asi zcela individualni. A to jsem brala HA trikrat a dva ruzne typy (2 ruzne mini-pill a jedna full-pill)
Zaznamenáno

moony
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #47 kdy: 23. Červenec, 2009, 12:09:00 »

Ahoj, Přikládám svou čerstvou zkušenost:

Antikoncepci jsem brala skoro 10 let (od 16) a začala jsem ji brát hlavně kvůli strašným menstruačním bolestem, které mě vždycky na několik dní vyřadily z provozu. Po nasazení HA se mi uklidnily a krásně se mi vyčistila pleˇˇt. V 19 mi začly první migrény, měla jsem je tak jednou měsíčně. Když jsem byla u své doktorky, poslala mě na všechna možná vyšetření, nic mi (samozřejmě) nenašli a doktorka mi dala prášky, které mám brát při záchvatu migrény...OK...záchvaty jsem díky prášku začala mít častěji...také jsem začala mít křečové žíly a popraskané žilky na nohou, ale náznaky toho už jsem měla před HA, mám to lehce dědičné...pak začaly další zdravotní problémy (ne asi úplně spojené s HA), podařilo se mi je zdolat s pomocí homeopatik a poznatků makrobiotiky, protože klasická medicíny opět selhala...

Před časem jsem začala pročítat různé diskuse o HA mimojiné i tady a v březnu se konečně rozhodla, že s tím seknu...
Po vysazení se mi objevilo strašildelné akné, které se po čase uklidnilo a postupně se mi pleˇˇt čistí..ale hlavně, migrénu jsem pak už měla asi jen dvakrát a hlásím, že teˇˇd už jsem ji neměla skoro dva měsíce, což se mi předtím nikdy nestalo a ani nepociˇˇtuju náběhy, tak to opravdu vypadá, že jsem se s ní 7 let trápila úplně zbytečně kvůli braní HA!
Cítím se teˇˇd mnohem líp, i proto, že furt nemusím myslet na to, že jsem si zapomněla vzít pilulku a taky se mi vrátila chuˇˇt na sex, která v posledních letech dost opadla... a menstruaci mám krátkou, slabou a vůbec nemám žádné bolesti...asi tak za půl roku plánujeme s partnerem otěhotnět, už se moc těším a zárov졡n nehcápu, jak jsem HA vydržet brát tak dlouho a už ji nechci nikdy vidět Wink
Zaznamenáno
lesnenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #48 kdy: 23. Červenec, 2009, 12:33:48 »

Holky, prosim, jestli nevite o strance, neco na zpusob rozalio ohledne ockovani, kde by bylo pekne po kupe sepsane, co je to antikoncepce za svinstvo. Zatim jsem na zadnou takovou stranku nenatrefila, vzdycky jenom, jako tady, nejake pridruzene k diskuzi o zdravem zpusobu zivota, o doktorskych a farmaceutickych webech ani nemluvim, tam je to do nebe vychvalene ... Cry
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #49 kdy: 23. Červenec, 2009, 14:53:53 »

tak to by me taky zajimalo, kdyby neco takovyho existovalo... dej kdyztak prosim vedet.

moje zkusenost s antikoncepci - mne zadrzovala v tele vodu - takze jsem jakoby trochu pribrala, ale po vysazeni ta voda odtekla a najednou jsem zase jakoby zhubla. ale lymfaticky system se mi tim (a asi nejen tim) nejak zpomalil a se zadrzovanim vody v tele mam problem kazde leto. Ale postupne se to lepsi, tak uvidime za par let Smiley
Zaznamenáno
Mitriti
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #50 kdy: 25. Červenec, 2009, 23:12:34 »

Jen tak to tu pročítám a nedá mi to nereagovat - mám taky s HA svojí zkušenost a můžu říct, že už NIKDY VÍCE!!! V pubertě jsem šíleně trpěla na akné, takže jsem samozřejmě hledala všemožné způsoby, jak se toho zbavit...někde v časáku jsem vyčetla, že na to pomáhá HA, a tak jsem se chopila naděje, ukecala mamku a pro jedny pilule jsem si taky zašla...Brala jsem je asi do osmnácti a půl, nebo tak nějak, a i když by mě to samotnou tenkrát asi ani nenapadlo, trpěla jsem od té doby více méně přívaly lehčích depresí, které se ovšem ke konci až tak stupňovaly, že jsem málem spáchala sebevraždu. Musela jsem si ubližovat a vůbec ty roky byly takový nešťastný a zmařený...ve všem...když už jsem takhle zase jednou lehla do postele s tím, že se mi už víc nechce žít, tak mě zoufalí naši dotáhli k psychiatřičce...ta mi sice moc nepomohla, spíš na mě koukala, jakobych si to všechno vymýšlela, ale doporučila mi jednu radu, a tu jí nikdy nezapomenu - abych zkusila vysadit antikoncepci...Už jsem k ní nikdy nešla, ale HA jsem okamžitě vysadila a do tří měsíců byl klid...od té doby mívám sice občas horší dny, ale už nikdy ne deprese, natož sebevražedný sklony. Takže kdybych se tenkrát s touto radou nesetkala, možná už bych tu ani nemusela být, a přitom mám teď krásnou holčičku a život je fain:-))) Po vysazení se mi šíleně psychicky ulevilo...

Jinak ještě, s akné mi to stejně nepomohlo, takže jsem pak nakonec skončila u Roaccutanu, který mi předepsala kožní, po mnoha pokusech mé akné zlepšit. Tyhle prášky mi sice nakonec pomohly, ale také nevím, za jakou cenu, protože od té doby se mi prakticky zhoršil zrak - do té doby jsem viděla úplně normálně. Byl to také jeden z možných vedlejších účinků a u mě asi bohužel platí. Musela jsem začít nosit brýle a i když už ten lék nějaký rok neberu, dioptrie mi stále přibývají...Slyšela jsem, že i po tomto léku byly zaznamenány nějaké sebevraždy, takže možná když se sečetla HA s tímto, tak věci se pak odvíjely tímto způsobem. Užívání HA při braní Roaccutanu se velmi podporuje, neboť nesmí během jeho užívání dojít k otěhotnění a asi ani rok po něm...ohrozilo by to plod...takže to musí být pořádný sajrajt....

Tenkrát jsem o tom vůbec nic nevěděla a všechno se dozvídala až zpětně, ale když si dneska uvědomím, co jsem do sebe cpala, tak mě to děsí...Teď už si neberu ani paralen:-)
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #51 kdy: 26. Červenec, 2009, 11:12:28 »

Mitriti, tvuj sokujici pribeh me moc neprekvapuje a je to dobre ze o tom jine informujes.
Pred nejakym casem vysel veliky clanek v Medunce o hormonech a HA. Tam to bylo dost podrobne popsano jak to vlastne co ovlivnuje.
HA je tak problematicka (jako vetsina neprirozenych veci), ze i doktori pred ni proste museji varovat alespon v urcitych pripadech. Hodne se toho ale skoro taji, nebo se o tom moc nemluvi, a do teto kategorie patri prave to co vam to udela s psychikou. Ono totiz pro medicinu to co je "jenom psychologicke", vlastne neexistuje. Proto se tak casto stava, ze trpite a nemuzete si to vysvetlit, protoze vas o tom nevaruji a kdyz uz fakt nevite co jineho to muze byt (az po te co jste treba leta takhle trpely), tak se na to zeptate a oni vam zase lzou. Tohle se stalo me. Ale ja uz fakt nevidela jinou moznou pricinu, tak jsem vysadila a jako mavnutim kouzelneho proutku jsem byla zase v pohode.
Je to navic komplilkovano tim, ze ne kazda pilule da kazde zene ty same problemy. Jednak jsme vsichni jedinecni, dale i jednotlive pilule se od sebe lisi a my sami se menime v prubehu nasich zivotu. A pokud se citite fajn a zadne psychologicke problemy nemate, to neznamena ze pilule neskodi jinak.
Zaznamenáno

Pedro
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #52 kdy: 26. Červenec, 2009, 12:16:44 »

-to je strojek,kterým ze slin pod lupou zjistíte plodné dny:

http://2324.elektrocoleti.cz/ovulacni-tester-lady-q-scope+dp35460/?utm_campaign=ECL-ovulacni-test-SK-CZ&utm_medium=cpc&utm_source=Sklik

-jinak,ty možné vedlejší příznaky z letáku jsou dost děsivé !
-není lepší pro muže cvičit mačkat na perineu bod,který zadržuje výron ? Mám s tím své zkušenosti a lze říci,že pocit orgasmu je zde cca 80% a to bez ztráty semene a energie ! Chce to ale nácvik . Muži ztrácí mnoho energie čchi právě výronem ( kór v zimním období a ve starším věku ). Proto často také ihned poté usneme...
Pro mne osobně je lepší sex bez kondomu a bez ejekulace než s gumou a výstřikem,ale jde také o zvyk...
Nejspolehlivější je asi ta guma (můj tip je Primeros- texture či Durex-ultra thin,a Hartmann,ostatní kondomy jsou tragické),
méně spolehlivý je sex podle sledování ovulačního cyklu ( díky tomu už mám synka,mimochodem mi přítelkyně také tehdy tvrdila ,že pozná kdy má ovulaci...ale ejhle...buď kecala anebo jí měla až další den-a to je asi řekl bych největší slabina tohoto systému-spermie vydržej v těle ženy až 2 dny naživu )
nejméně spolehlivá je asi metoda dle El ( promiň El,ale to by jsme dopadli jak u cikánů ), nechat to na přírodě..to lze uplatnit v případě,že člověku by to děcko už tak nějak nevadilo,což je asi tvůj případ,ale né třeba 16letý holky,která půjde akorát na potrat
Z hlediska makrobiotiky jsem četl zajímavou věc,ale ta bude asi ze všech metod nejméně spolehlivá.....že prý v Indii se dával ženám proti otěhotnění k jídlu HRÁCH,je v něm asi něco co blokuje početí-ale Milan mě asi rychle vyvede z omylu,ale fakt to někde psali !

Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #53 kdy: 26. Červenec, 2009, 13:40:16 »

Ja mam osobne nitrodelozni telisko a zadne problemy nemam. Mam to nehormonalni, hormonalni bych si nikdy nevzala, po zkusenostech s pilulema. Ja vim ze se rika ze se ma davat az po detech, ale to neni kvuli tomu ze by vam to nejak ublizilo na plodnosti, ale kvuli tomu ze to muze but slozitejsi ho zavest a vyndat kdyz jste jeste nerodily. Ja teda deti mam a zavedeni bylo v pohode. Chce to sikovnou doktorku a schvalne rikam doktorku, prece jen si myslim ze vetsina zen je k zenskemu telu citlivejsi nez muzi.
Zaznamenáno

dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #54 kdy: 26. Červenec, 2009, 18:06:13 »

citace Pavlínka 7. března 2009: Co se týká metody „nechat to na přírodě“ je to sice velmi krásné, až romantické ale zároveň mě překvapuje, že p. Kushi nedošel dál.  Dyť z Japonska do Číny to není zas tak daleko :-D

Pavlínka to napsala moc hezky, taky Pedro už něco zmínil. Všelijaké různé méně či více uvěřitelné (ale bezpochyby pravdivé) věci na téma pohlavních orgánů ženy i muže, sexu a různých cvičení jsou jediným tématem úžasné knihy:

STARÁ ČÍNSKÁ TAJEMSTVÍ (autor Mistr Chian Zettnersan).

Bylo by krásné, kdyby se tyto metody dostaly do povědomí a praxe veřejnosti, aby si všichni nemuseli pouze "vybírat to nejmenší zlo", jak zde několikrát zaznělo ...  Kyticka
« Poslední změna: 26. Červenec, 2009, 18:09:08 od dwarf » Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #55 kdy: 27. Červenec, 2009, 12:42:24 »

Já jsem taky nepsala nic o spolehlivosti  Wink ta myšlenka se mi ale líbí.... 

Ještě chci napsat menší detajl. Přežití národu závisí právě na porodnosti. A představte si, že průměrnej čech má 1-3 děti a to kolem 30let, ale průměrnej cikán jich má 5 a víc. Setkávám se v porodnici s cikánankama, který maj ve 30letech 13 dětí, nebo ve 20ti letech 4 děti.... A navíc je maj zdravé... pro mě je to důkazem, že nás tady přerostou. A my normálně vyhynem, na nízkou porodnost, nemoci. Cikáni maj díky tomu rychlejší evoluční vývoj. Líp jim fungujou reprodukční orgány než nám, protože maj děti brzo... kojej dlouho i 4 roky.

To je jen takovejl detajl pro představu, jestli je vůbec ta naše super antikoncepce-a to jakákoliv, vůbec správná.

Proto se mi líbí Kushiho myšlenka o početí a vesmíru...

A ještě něco, my jsme od mala tak ovlivněný, že se musíme chránit prřed početím dítěte, dokud to není 100% vhodný až nás to uplně zničí...

A nebo taky to, že 15ti letý holky maj dnes hormonální antikoncepci ale o tom, že existujou i nějaký nemoci už málokterá přemýšlí- hlavně že nebude těhotná...

Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #56 kdy: 27. Červenec, 2009, 15:34:00 »

El, jestliže si myslíš, že smyslem má být přežití (ať už národa nebo člověka), pak máš určitě svoji pravdu. Jestli by tě zajímalo, k čemu demograficky vede nadměrné množení, tak se podívej na problémy v Číně a Šanghaji.

Já jen doufám, že ten smysl je něčem jiném, než v zhmotňování dalších duší a předávání svých problémů dalším generacím ....... Mimoza Líbí se mi názor Murijany ze 7.března Kyticka, už ti to tam napsala ...
« Poslední změna: 27. Červenec, 2009, 15:41:15 od dwarf » Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #57 kdy: 27. Červenec, 2009, 15:42:39 »

Jasně, že nejde o pouhé přežití, ale taky o vývoj  Wink....  neříkám že by lidi měli mít třináct dětí, ale rozhodně by to mělo fungovat trochu jinak než je to dneska...
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #58 kdy: 27. Červenec, 2009, 15:50:33 »

To máš určitě pravdu. Wink Přijatelný počet lidí na tuto planetu bych viděla tak do 1mld ...  Poklona
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #59 kdy: 27. Červenec, 2009, 16:02:33 »

1 mld je hrozně málo. to je jen setina populace ČR. dnes je na Zemi více jak 5 biliónů lidí, což je 5 000 mld. Smiley

každým dnem je přírůstek cca 200.000 jedinců. dobrý, co? Smiley

počkej, El, až budeš mít 7 dětí.  Wink

Osobě bych řekl, že s osídlováním Marsu, kde by se planeta "zrcadlově" nebo za pomocí nějakých látek oteplila, to ještě nevypadá techologicky ani na tohle století, navíc život na jiné planetě by vznikal hodně dlouho. A také to cestování tam, 40 mil. mil by trvalo přibližně půl roku, než bychom se tam dopravili. To jen taková odbočka..
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení