Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Tisk  
Autor Téma: Hormonální antikoncepce  (Přečteno 26642 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #60 kdy: 27. Červenec, 2009, 16:02:33 »

1 mld je hrozně málo. to je jen setina populace ČR. dnes je na Zemi více jak 5 biliónů lidí, což je 5 000 mld. Smiley

každým dnem je přírůstek cca 200.000 jedinců. dobrý, co? Smiley

počkej, El, až budeš mít 7 dětí.  Wink

Osobě bych řekl, že s osídlováním Marsu, kde by se planeta "zrcadlově" nebo za pomocí nějakých látek oteplila, to ještě nevypadá techologicky ani na tohle století, navíc život na jiné planetě by vznikal hodně dlouho. A také to cestování tam, 40 mil. mil by trvalo přibližně půl roku, než bychom se tam dopravili. To jen taková odbočka..
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #61 kdy: 27. Červenec, 2009, 16:14:59 »

teda dwarf, ne El - jsem se přehlédl v příspěvku..
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #62 kdy: 27. Červenec, 2009, 17:19:30 »

Jistě. Tím se vysvětluje, proč je tu tak narváno. Grin
Tu pohodičku s pouhou 1mld inkarnovaných si pak skoro nedokážu představit ...  Wink
Zaznamenáno
ira
Host
0 0
« Odpověď #63 kdy: 27. Červenec, 2009, 17:23:51 »

giorgino,
jen malá úprava Tvých statistik: na světě je v současnosti cca. 6,8 MILIARD lidí, kdyby to bylo jak píšeš, byli bychom tu jak sardinky a ještě ve třech vrstvách  Wink. Předpokládám, že Tvůj omyl vznikl špatným překladem: Američani používají slovo "billion" pro miliardu.  Smiley
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #64 kdy: 27. Červenec, 2009, 18:55:01 »

Ještě něco jsem pozorovala. Cikánský a jiní např. asijský novorozenci mají krásně velká ouška, hezky tvarovaná, maj přiměřeně velkej lalůček. Uši přesně ve střední linii. Přesně jako z knížky od Kushiho. Za to naše miminka mívaj !!většinou!!ouška maličká, bez lalůčku a někdy zašpičatělá a nebo jinak tvarovaná než by měla být.
A taky bílý miminka, bývaj taková ublinkaná, nechce se jim na začátku moc jíst, mívaj problémy se sáním a matky často s prsy, pokud budu bílý miminko krmit savičkou/lahví a budu ho chctí později naučit na prso, tak to bu´d bude trvat strášně dlouho nebo to nepůjde. A když tam mám cikánský mimino, který tam máma třeba nechá(to dělaj často..), tak i když ho budu krmit lahví a přijde máma a nabídne mu prso, tak se krásně chytne. A už jako 1denní maj obří hlad a velkou chuť k jídlu, se sáním problémy nemívaj a ženský ani s prsama...(ale samozřejmě jsou i výjjimky)....

Tohle všechno mi říká, že my jsme trochu nahnutý.... naše rasa myslim.
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #65 kdy: 27. Červenec, 2009, 19:27:54 »

íra,

děkuji. Smiley

mně to bylo divné, protože by to bylo více jak číslo 5 a za tím 12 cifer. v těch miliardách se to lépe počítá. Smiley

jj, měl jsem to z americké angličtiny, kterou se poslední dobou doučuju na úroveň advanced, a tam byl zrovna zajímavý text o člověku a prostředí a pochytil tam ten bilión. tak se omlouvám..
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #66 kdy: 27. Červenec, 2009, 19:50:55 »

ale stejně přírůstek 200.000 lidí ročně je dost. to je za tisíc let asi tolik, kolik je spermií v ejakulátu o objemu 4 ml. a abychom se drželi tématu "Hormonální antikoncepce", tak aby naši potomci, jejich potomkové... tady nebyli jako sardinky, tak bude potřeba nějaká antikoncepce proti přelidnění..
« Poslední změna: 27. Červenec, 2009, 19:53:51 od giorgino » Zaznamenáno
ira
Host
0 0
« Odpověď #67 kdy: 27. Červenec, 2009, 20:14:04 »

Very Happy neee, takhle to nefunguje. Prognózy jsou přibližně takové, že počet obyvatel Země dosáhne osmi nebo devíti miliard a pak prudce poklesne. Například v České republice musí rozdíl mezi porodností a úmrtností vyrovnávat množina imigrantů. Největší přírůstek zaznamenávají naopak rozvojové země jako Nigérie nebo Malawi. Je téměř přímá úměra mezi HDP na hlavu a porodností. Tj. čím méně peněz, tím více dětí. Čímž se oklikou takřka vracíme k tématu.  Wink
Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #68 kdy: 27. Červenec, 2009, 20:16:46 »

vždyť si dělám prdel. Smiley
Zaznamenáno
Dita
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #69 kdy: 27. Červenec, 2009, 22:23:24 »

El: nedá mi to, abych nedoplnila, že Romové patří do stejné rasy jako Češi.. a podle poznatků (vědeckých:) rasy jako biologické kategorie neexistují..  tvrzení, že se určité "rasy" nadmíru množí a bílou rasu tím ohrožují, jsou nebezpečné a zneužitelné, jak už historie ukázala.. Přirozené asi nebylo, jak "bílí lidé" kolonizovali značnou část světa, vyhladili původnější obyvatelstvo... Kdyby se jejich počet měl snížit v Evropě, víceméně z jejich vlastního rozhodnutí, nepřijde mi to nepřirozené..  ty lalůčky jsou zajímavé vzhledem k tomu, že podle statistik romské děti mívají více vrozených vad než děti z majoritní společnosti.. 

Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #70 kdy: 28. Červenec, 2009, 11:15:29 »

no dobrá, tak se to nedá dělit na rasy, ale řekněme teda na romy a nás.
To je opravdu zvláštní, protože se setkávám na JIPu hlavně s bílýma dětma a výjimečně tam je rom.U nás rodí hodně romů a ještě jsem neviděla ani jedno např. s roštěpem patra... A pokud už je rom nějak nemocnej, tak je třeba z 10. těhotenství. No a nedokážu si představit češku s tolika dětma, většinou už od toho 5. bývaj nemocný.

Tak pokud tobě to nepřijde nepřirozené, tak OK, mě to přijde nenormální.
Ale jeden pán mi povídal, že bílá rasa je na ústupu a že teď půjde do popředí rasa tmavá.

Každopádně si ale myslím, že se to s antikoncepcí přehání. A že kdyby se lidi míň chránili kolem 20 let, tak budou mnohem zdravější....
Zaznamenáno
Dita
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #71 kdy: 28. Červenec, 2009, 15:24:42 »

Asi to bude tím, že se dneska mladí dospělí  raději věnují jiným věcem než je péče o děti - kariéra, studium, cestování.. nebo chtějí mít pro dětí zázemí, které zatím nemají.. antikoncepce nebude příčina, jen prostředek, který to umožní:) Souhlasím, že to není ideální... ještě k Romům-nějaké (lokální) výzkumy dokázaly, že pokud se mezigeneračně zlepší finanční situace potažmo sociální statut členů rodiny, mívají pak jejich potomci méně dětí..  řekla bych, že lidi z majoritní společnosti k menšímu počtu dětí vede často nejistota z budoucnosti kombinovaná s jinými aspiracemi nebo závislostí na materiálních statcích..

Ještě k těm Romům - výzkum v Maďarsku se zaměřil na vesnici, kde žili chudí Romové a chudí neromové..Zkoumalo se proč mají Romky více dětí...  Výsledek výzkumu: "Podpora širší rodiny, zahrnující služby poskytované v rámci příbuzenské výpomoci, se ukázala být rozhodujícím zdrojem a faktorem, který přispívá k reprodukčnímu úspěchu romských žen.

Neprokázal se rozhodující vliv vzdělání, zaměstnání, ani hormonální antikoncepce na porodnost romských žen."

Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #72 kdy: 28. Červenec, 2009, 16:53:52 »

Teda giorgino, myslela jsem, že si děláš srandu od začátku, že započítáváš nějaké mně neznámé bytosti bez těl nebo co.... Rofl Takhle banální chybu jsem úplně vyloučila.

Osobně si nemyslím, že by u té zdegenerovanosti byl hlavním faktorem věk rodiček. Spíš půjde o tu bílou rasu jako takovou. Bílí prý vznikli z černých vypadnutím genu pro kožní barvivo. Když se ale podívám jenom na postavy v černošské rase (jak muže tak ženy - ty co netrpí celý život nedostatkem potravy) , tak si myslím, že nám toho muselo vypadnout mnohem víc...   Cry
« Poslední změna: 28. Červenec, 2009, 17:01:36 od dwarf » Zaznamenáno
giorgino
Host
0 0
« Odpověď #73 kdy: 28. Červenec, 2009, 18:39:04 »

dwarfko, měl jsem ten bilión nějak zafixovanej ani moc o tom teda nepřemýšlel, byť mi to přišlo moc. člověk když jde městem, kde jsou přeplněné ulice lidí či je v Praze a ví, že žije v republice, která je v tom světě jak drobek, tak při představě takovejch zemí jako Čína a spol. se mu z toho úplně zamotá hlava, že nějaké ty tři cifry neřeší. tak sry. ale bylo to dobré sci-fi s těmi sardinkami ve třech vrstvách..
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #74 kdy: 28. Červenec, 2009, 21:58:57 »

Citace
Každopádně si ale myslím, že se to s antikoncepcí přehání. A že kdyby se lidi míň chránili kolem 20 let, tak budou mnohem zdravější....

El, ja to tak nevidim. Ja mela prvni dite v 21 letech a myslim ze kdybych ji mela pozdejc, byla bych ji lepsi matkou. S takovymi nazory jsem se setkala i u jinych matek ktere mely deti v tomhle veku. Prece musim byt predevsim dobry rodic. A jestli to znamena ze zvladnu jen 2 deti, tak at. Radsi 2 deti s dobrym zakladem do zivota nez 5 nebo vic na ktere nemam cas.
Zaznamenáno

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení