Stran: 1 ... 4 5 [6] 7
  Tisk  
Autor Téma: Hormonální antikoncepce  (Přečteno 26606 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Peti
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #75 kdy: 01. Listopad, 2009, 22:13:28 »

Ahoj dámy,
moc a moc prosím o podporu a radu.
Jsem na mb 3 měsíce a jsem nadšená z toho, jaký to má vliv na zdraví moje i mých 2 dětí. Od začátku je mi jasné, že to bude chtít přestat prát HA. Chvíli jsem s tím čekala, aby to na manžela nebylo příliš moc najednou - ono je toho na něho i tak docela hodně. No, včera už jsem si piluli nevzala a dneska jsem to vytáhla doma. Nesetkala jsem se s úplným nadšením, ale mě je jasné, že už hormony brát nebudu.
Chci se zeptat, jak to s kontrolou početí děláte. Jakožto křesťané jsme si s antikoncepcí užili svoje a metodu přirozeného plánování rodičovství známe. Strašně jsme se trápili, protože zrovna, když byla chuť na sex, tak to nešlo a kondom můj manžel odmítá. Tak jsme nakonec přistoupili na prášky.  Myslím, že náš hlavní problém je v tom, že další dítě v blízké ani vzdálenější době fakt nechceme. Manžel moc nevěří tomu, že to jen s přírodou a důvěrou ve vlastní tělo zvládneme a tím, že nechceme další děti, tak myslím, že už máme i nějaké zábrany v hlavě.
Jen dodávám, že můj manžel není makrobiotik, ale doposud měl veliký respekt a pochopení - no, zatím se ho to tolik netýkalo. Ale já ho miluju a chci, aby byl šťastný. Co myslíte, jak to navlíknout - bez hormonů.
Zaznamenáno
misarih
Newbie
*
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #76 kdy: 07. Listopad, 2009, 13:55:05 »

Ahoj děvčata, já s mb teprve začínám, učím se, a co se týče HA, už bych ji  nikdy nebrala. Máme 2letou holčičku, a rádi bychom druhé miminko, takže to neřeším, ale nemám s HA dobrou zkušenost. Brala jsem ji necelé dva roky, a měla jsem toho akorát tak dost, dennodenní bolesti hlavy a nohou, únava, ale hlavně, děsivý psychický stavy, dnes to hodnotím jako maniodepresi nebo až začínající schizofrenii. Dnes si říkám, jak to se mnou tehdy ještě přítel, dnes manžel, mohl vydržet...Nakonec jsem s tím třískla. Byla jsem v šíleným jinu, kterej mě málem zničil. Dnes to považuji za velice nepřirozený zásah do chodu organismu a manžel už ví, že to nidy brát nebudu. Takže to do budoucna vidím na kondomy, přerušovanou soulož, možná využívání plodných a neplodných dnů, ale to si musím pomocí mb ještě hodně hodně srovnat cyklus, snad to půjde.
Zaznamenáno
Peti
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #77 kdy: 07. Listopad, 2009, 19:20:40 »

Já už jsem s tím taky práskla a jsem přešťastná, že jsem se od přechodu na mb zbavila léků na alergie a teď i těchto pilulí. Bylo kolem toho u nás pěkné dusno, ale stejně se nakonec ukázalo, že v tom nebyla jen ta antikoncepce. Doufám, že to nějak budeme zvládat.
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #78 kdy: 07. Prosinec, 2009, 00:20:20 »

to El: ty chceš mímo?to je super..moje švagrová teď čeká a hrozně se na to těším..Tak ti přeji úspěchy..

jinak k HA HA HAHAHA:
taky sem brala (zní to jako kdybych mluvila o drogách,chich) a sekla sem s tím..
teď gumujem a už se těším až se na to vykašlem..
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #79 kdy: 07. Prosinec, 2009, 22:04:21 »

Ahoj dámy,
moc a moc prosím o podporu a radu.
Jsem na mb 3 měsíce a jsem nadšená z toho, jaký to má vliv na zdraví moje i mých 2 dětí. Od začátku je mi jasné, že to bude chtít přestat prát HA. Chvíli jsem s tím čekala, aby to na manžela nebylo příliš moc najednou - ono je toho na něho i tak docela hodně. No, včera už jsem si piluli nevzala a dneska jsem to vytáhla doma. Nesetkala jsem se s úplným nadšením, ale mě je jasné, že už hormony brát nebudu.
Chci se zeptat, jak to s kontrolou početí děláte. Jakožto křesťané jsme si s antikoncepcí užili svoje a metodu přirozeného plánování rodičovství známe. Strašně jsme se trápili, protože zrovna, když byla chuť na sex, tak to nešlo a kondom můj manžel odmítá. Tak jsme nakonec přistoupili na prášky.  Myslím, že náš hlavní problém je v tom, že další dítě v blízké ani vzdálenější době fakt nechceme. Manžel moc nevěří tomu, že to jen s přírodou a důvěrou ve vlastní tělo zvládneme a tím, že nechceme další děti, tak myslím, že už máme i nějaké zábrany v hlavě.
Jen dodávám, že můj manžel není makrobiotik, ale doposud měl veliký respekt a pochopení - no, zatím se ho to tolik netýkalo. Ale já ho miluju a chci, aby byl šťastný. Co myslíte, jak to navlíknout - bez hormonů.

Ahoj, Peti. Narazila jsem tu teď náhodou na Tvůj dotaz, ale poradit Ti samozřejmě bohužel neumím. Bez MBT nebo kondomu to asi nepůjde, alespoň já jinou metodu neznám. Smiley Snad ještě pesar - nevím, zda je někde k sehnání a jak moc je spolehlivý, ale možná by jej Tvůj muž snesl lépe než kondom. Každopádně, odpusť mi tu otázku, ale proč mu vlastně prezervativ tak nepřekonatelně vadí...? Kvůli tomu, že prostě ruší trošku té spontánnosti na začátku (i když je to vážně docela dost o zvyku), anebo kvůli "citlivosti"? Upřímně řečeno, můj partner si na necitlivost rozhodně nestěžuje... naopak... Wink V neplodné dny bez kondomu je to pro něj určitě ještě lepší, ale ani tak s tím prý nemá žádný problém a... ehm... vše cítí, jak má.  Embarrassed Takže nejde spíš jen o předsudek...?
Zaznamenáno
Peti
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #80 kdy: 08. Prosinec, 2009, 12:45:46 »

Ahoj Jitřenko,
díky za zájem. Myslím, že můj manžel má vůči kondomům předsudek. Má to spíš v hlavě, než že by šlo o to, že by něco méně cítil. Celý ten problém byl spíše v tom, že v době, kdy jsme to řešili, u nás nebyla tak úplně  pohoda. Teď už pohoda je, já už zvládám vařit dobře a zdravě pro všechny členy domácnosti a myslím, že jsme se jakž takž po mém přechodu na mb usadili. Já teď sleduju plodné a neplodné dny, což mi funguje a v nějaké pěkné chvilce zase kondom navrhnu.
Zaznamenáno
dáma s čápem
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #81 kdy: 08. Prosinec, 2009, 20:27:12 »

Co takhle Pharmatex? Nebo eventuelně proč ne...?  Smiley
Zaznamenáno
Peti
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #82 kdy: 08. Prosinec, 2009, 22:27:55 »

Mě osobně tyhle antikoncepční přípravky připadají jako strašná chemie a zavádět si něco takového do těla bych nemohla. Četla jsem v nějaké diskuzi, že to ženy všelijak pálí a svědí. prostě další chemická antikoncepce, jen se to nebaští, ale z toho krému se do těla nějaké hnusy dostávají určitě taky.
Zaznamenáno
Beth
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #83 kdy: 27. Únor, 2012, 21:19:53 »

Zdravím a také bych se chtěla připojit se svým příběhem. Nízkohormonální antikoncepci (na druhu asi tolik nezáleží, byla to Yadine) jsem jedla asi půl roku. V této době jsem začala trpět bolestmi nohou od žil, psychickými panickými poruchami, chuť na sex nulová... Vše zmizelo po vysazení, to mě čekalo ale jiné peklo. Tělo se začalo čistit, měla jsem těžké táněty močového měchýře. Objevil se mi extrémní ekzém, ze kterého jsem se konečně pomalu dostala za pomoci homeopatie, kineziologie a MB. Antikoncepce nejen že vše rozhodila, ale vytáhla na povrch nějaký starý "blok", z raného dětství... Mé doporučení je neberte to, vytrpěla jsem si kvuli tomuto neuváženému rozhodnutí hodně. Je mi teprve 18, přesto zvládám užívat si a neotěhotnět. Používám spermicidní globule/krém Pharmatex, před stykem se zavedou a nechají rozpustit. Obsahují látku, která hubí spermie, přesto bych doporučila zároveň přerušovanou soulož. Neobsahuje žádné hormony, v lékárně je lze koupit volně. Když člověk dodrží příbalový leták, tak zatím je to spolehlivé.
Zaznamenáno
Kamika
Makrobioklub
Sr. Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #84 kdy: 05. Březen, 2012, 13:48:18 »

Z vlastní dlouholeté zkušenosti - hormonální antikoncepci NIKDY NIKDY NIKDY !!! Je to jeden z nejhorších zločinů, kterým jsou ženy vystaveny! Vliv hormonů na zdraví ženy je neoddiskutovatelný a musel je vymyslet jedině muž, aby si to usnadnil!!! Nic proti mužům, ale sex je věcí dvou, stejně tak plánování početí a odpovědnosti za to... takže pánové, buď kondom nebo se naučte něco, co zmiňoval Adelbert Nellisen - mužský orgasmus bez ejakulace  Wink a přitom ženě dopřát několikanásobný orgasmus, znamená žádné pětiminutovky...  Very Happy Pravda je, že zmínil ještě jednu možnost plánovaného rodičovství - tzv. cyclotest - nic společného s cyklistikou, ale jakýsi test, který umí určit skutečné dny ovulace, která může být i v době kolem menstruace, pokud je žena hormonálně rozhozená... snad by měli ten test prodávat v Holandsku, snad fy deshima (www.deshima.eu - ale nekontrolovala jsem), ale použití je tuším jen při pravidelné menstruace. A víte co je pravidelná a zdavá menstuace? Mensturace po 28 dnech, zdravá trvá 3 - 4dny maximálně, na úplněk menstruují ženy silnější-jangovější, na nov ne nutně oslabené, ale jinovější ženy např. zamlklejší... říkal Adelbert:-)
Zaznamenáno
neon
Administrator
Hero Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
2 0
« Odpověď #85 kdy: 05. Březen, 2012, 19:47:25 »

A já zase Ádu pochopil tak, že plánování dětí je zhovadilost a zdravý člověk to nechá na Tom nahoře, ten ví nejlíp, která duše v pořadníku má zrovna přijít a jestli jsme jako pár dostatečně připravení na dítě (ale zmínil, že tohle funguje jen za podmínky, kdy jíme oba harmonicky). Příjde mi to logické, stejně jako tělo nejlíp ví, kdy má eliminovat menstruací (jak dlouho, jak moc), či mít rýmu, či naprosto cokoli jiného v těle, tak by také ta Příroda mohla vědět nejlíp, kdy je pravý čas na další dítě. Pochopil jsem Ádu tak, že i kdybych nic neplánoval a nezadržoval, tak dítě přijde jen v moment, kdy má přijít a tím pádem je vše ok.
Zaznamenáno
Kamika
Makrobioklub
Sr. Member

Zobrazit profil
2 0
« Odpověď #86 kdy: 06. Březen, 2012, 08:44:42 »

No, to ano, Neonku, ale jak píšeš, v případě, že jedí oba partneři harmonicky... to je dooost náročná podmínka pro hodně lidí:)
Zaznamenáno
Lalaith
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #87 kdy: 11. Březen, 2012, 10:53:02 »

Jen přijdu se svou troškou do mlýna... Podotýkám, že nejsem na MB stravě, pořád se tím postupně prokousávám, koketuju s tou ymšlenkou, ale ještě jsem se jakoby nerozhodla, nerozhoupala (nejvíc mě odrazuje, že přítel by o to určitě zájem neměl a vařilo by se 2x, vím, že to tak často někdo má, ale společné jídlo je pro nás takový malý "svátek" nabo obřad, většinou jíme i z jendoho talíře apod.; takové společné zastavení v jinak třeba hektickém dni)
HA jsem brala 4 roky, kvůli prodělané mononoukleóze jsem měla nízkohormonální HA Mercilon. Vysadila jsem zhruba před měsícem, první MS byla ještě ta pod vlivem HA, kdy se dostaví další, uvidíme... Ale: přestala jsem být náladová (ano, rozberečelo mě skoro cokoli, svět byl strašně zlý a všichni byli proti mě...), psychicky jsem mnohem víc v pohodě - dřív jsem byla strašně lehko rozhoditelná a všechno si brala extrémně osobně. Tyhle psychické problémky (opravdu jen drobnosti proti tomu, co se dělo některým) ustoupily.
ALE HLAVNĚ - začíná mi ustupovat atopický ekzém... Zlstávají mi sice nezahojené fleky se suchou kůží a všechno, ale netvoří se další s vše se postupně vylepšuje, míň svědí, hojí se... Až docela pozdě mi došlo, že ekzém se mi začal dělat (znova po tom, co jsem byla malá) až poté, co jsem měla vážnější vztah se svým přítelem a začala brát HA.

A jak se chráníme - objednala jsem z VB cervikální klobouček FemCap. V ČR se tedy prodává už taky, ale za nehoráznou sumu, a pořád to vyjde VÝRAZNĚ levněji z Anglie i s poštovným... Dá se pojistit ještě spermicidem. Ve zkratce - klobouček se nasadí na děložní čípek a po styku se nechá na místě min. dalších 6 hodin, potom se vyndá, umyje... Zablokováním čípku zabrání spermiím dostat se k vajíčku, se spermicidem je to spolehlivější. Po zavedení (před "akcí") může zůstat na místě až 48 hodin - takže ta spontánnost tam pořád může být, i když to asi kdovíjak zdravé nebude, ale tak jendou za čas, proč ne... Je z lékařského silikonu (stejně jako menstruační kalíšek, s ním mám jen ty nejlepší zkušenosti - opravdu doporučuju! Od té doby, co ho používám, neznám gynekologické problémy a o 100% se zlepšilo vysušení sliznice - tampony...).
Zní to krásně, je jenom potřeba se s ním trošku naučit a trochu předvídat. Zavádění je více nebo méně problematické podle cyklu. Dobré je to, že v plodných dnech (kdy se čípek posouvá níž) jde zavedení skvěle, v neplodných hůř. Pokud je správně nasazen, nevyklouzne ven (i když i to se nám jednou stalo  Embarrassed , těhotná snad nejsem  Embarrassed ), je tam vlastně takový menší podtlak, který ho drží na místě.
Nechci vypadat, jako že dělám reklamu, to vůbec ne, spíš jen, že to je něco, o čem se moc neví, třeba by to někomu pomohlo v rozhodnutí HA vysadit a přejít na nějaký zdravější způsob Wink
Celkově mi to přišlo jako nejlepší varianta. Řekli jsme si, že pokud to nepůjde, budeme to řešit přes kondomy, ale já věřím, že čím déle ho budu používat, tím lépe se s ním naučím manipulovat.
Takže se omlouvám za poněkud explicitní popis, ale v takových tématech to jinak moc nejde...
Kdyžtak můžu odpovědět na případné otázky, pokud budu umět  Wink

A co se týče toho řešení "nechat vše na Přírodě" - je to strašně krásné, ale jak zde zaznělo, dneska podle mě neudržitelné.... Lidi mají přece jen nějaké plány pro to, aby zvládli to dítko dostatečně zabezpečit (já chci předně nejdřív dostudovat a teprve potom otěhotnět, i kvůli materiálnímu zázemí... Ačkoli vím, že i teď by se na mě rodina nevykašlala a na potrat bych nešla, ale třeba v 16, v 18? To by byl prostě problém, i když samozřejmě řešitelný...)
Zaznamenáno
El
Host
0 1
« Odpověď #88 kdy: 11. Březen, 2012, 14:04:21 »

V to je asi ten nejvetsi hacek,ze lidi si vymysli sami kdy je ta nejvhodnejsi doba,bohuzel se to casto s tim jak to ma v planu vesmir/priroda o dost lisi..
To,ze nekdo pred pocetim ma zajistene finance a zazemi a to povazuje za hlavni je rekla bych tak trochu mimo. Uz jen proto,ze ted zajiateni je a vzdy se muze stat neco a najednou neni. Dalsi takovou lidskou vlastnosti je ze si mysli jak je dite hrozne a drahe a predlozi vycet toho co clovek musi mit nebo koupit..
K tomu vhodnemu casu na dite.. pro nekoho je vhodna doba prave kdyz si mysli opak,protoze to muze priroda brat jako zkousku.

Jinak ten krouzek zni zajimave ;-)  urcite lepsi varianta nez kondom nebo prerus.souloz..
Zaznamenáno
Lalaith
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #89 kdy: 11. Březen, 2012, 14:21:15 »

Jenže je to podle mě nějaká lidská přirozenost - mít nějakou jistotu... A v dnešní době je jednou z těch jistot určité zázemí, trocha našetřených peněz, mít kde bydlet apod... A samozřejmě i vztahové a duchovní hodnoty (to bohužel ne pro všechny). Ale bez nějakého toho zázemí se dítě podlě mě vychovává dost těžko. A všichni to vědí, proto se tomu snaží vyhnout. (I když samozřejmě nemohou eliminovat všechny možné i nemožné problémy) Brát to jako zkoušku může pomoct v aktuální  době, kdy se něco takového stalo, ale předem? Nevím, nemám na to nejspíš dostatečnou víru...  Embarrassed Ale tak je to samozřejmě jen můj názor...
Jinak samozřejmě - peníze nejsou všechno a i s málem se dá vyjít, i s dítětem... Osobně bych ale byla ráda na dítě duchovně a duševně připravená. Myslím si, že mít dítě třeba v 18ti, tak by to prostě nebylo moc dobré (v době, kdy jsem sama nevěděla co se sebou, natož s dítětem  Embarrassed )
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení