Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: Káva, Melta, hořká chuť  (Přečteno 7679 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 07. Březen, 2009, 11:28:54 »

Ahoj,
Chtela jsem se zeptat na nazory na to jak casto je v pohode pit Meltu. Prestala jsem v polovine unora s kavou a rekla bych ze uz mi nechybi jeji stimulacni ucinky, ale chybi mi ta horka chut (pila jsem ji neslazenou a bez mleka). Tak jsem si koupila Meltu a zjistuji ze uspokojuje tu touhu po horke chuti, tak by me zajimalo, jak casto by jste rekli ze je v poradku ji pit a jake vas jeste napadaji jine rady. Dekuji,
T
« Poslední změna: 09. Březen, 2009, 11:08:23 od neon » Zaznamenáno

Petr Toman
Sr. Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #1 kdy: 09. Březen, 2009, 10:30:36 »

Obilná káva Yannoh od firmy Lima Wink Dělá se v instantní i neinstantní podobě.
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 09. Březen, 2009, 10:36:53 »

Ja tak nejak stridam Meltu (nedavno jsem objevila, ze se prodavaji dva druhy, jedna jen prazena cekanka a jecmen, druha tam ma i koren cukrove repy a tusim zito - je to takove nasladle, tak ta mi nechutna), Vitakavu, Inku (oboje instantni obilninove kavy), Vitameltu a tam jsem zatim skoncila.
I ja jsem na pochybach nakolik je to prospesne, a tak se snazim pit vzdy jen jeden hrnek denne... no, ale nevzdy to vyjde  Embarrassed
Zaznamenáno
Tondajs
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 10. Březen, 2009, 00:04:59 »

Obilná káva Yannoh od firmy Lima Wink Dělá se v instantní i neinstantní podobě.

Nedávno jsem objevil inst. kávu fy. Nestlé - Caro. Obsahuje ječmen, slad z ječmene, čekanku a žito.
Sice neobsahuje plody dubu, jako Yannoh, ale je cenově přijatelnější (200g asi za 85,- Kč).
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #4 kdy: 10. Březen, 2009, 09:09:46 »

Ano, Caro je velmi podobné. Jenom myslím, že Yannoh je navíc v Bio kvalitě, oproti Caru.
Proto asi ta cena.
Zaznamenáno
Riva
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #5 kdy: 25. Srpen, 2011, 18:46:00 »

Ahoj, nevíte někdo, zda obilná káva, pokud se pije v rozumném množství, se chová v našem těle zásadotvorně nebo kyselinotvorně?
Zaznamenáno
Niki
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #6 kdy: 26. Září, 2011, 16:57:40 »

Cikorka je zasadotvorna. Obilny kavy nevim.

Nejvic mi chutna spaldovy kafe a cikorka (ne instantni, ale oprazeny). Zkousela jsem i ruzny instantni kavy, ale ty mi moc nejedou.

Kafe jsem dost omezila. Zkousela jsem ho prestat pit i uplne, ale dost me to stresovalo. Zboznuju aroma cerstvyho presa a tu horkou chut. Takze se tim ted zas az tolik nestresuju a kdyz mam chut na kafe, tak si ho proste obcas dam a vychutnam si ho Smiley
Zaznamenáno
Riva
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 26. Září, 2011, 21:37:50 »

Hurá, odpověď je tady Grin, díky,díky.

Já piju Yanoh, ale také ne instantní, ale ten opražený nahrubo pomlety.Je tam sice napsaný, že je určen do presovače, já ho zaliju horkou vodou a po čtvrt hodině normálně přecedím. Piju ho kvůli té jemné hořké chuti, normální preso už vůbec nemůžu, úplně mi přestalo chutnat. Někdy ještě tak na zkoušku si cucnu od manžela,jestli se moje chuťové pohárky opravdu nespletly,ale vždy mne to ujistí, že závislost na kávě je pryč Very Happy
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #8 kdy: 27. Září, 2011, 18:58:05 »

Ja jsem se rozhodla/vycitila/vydiagnostikovala ze je minimalne cas kafe radikalne omezit. Kdyz jsem doma, o vikendu, tak si ho nedam vubec a nechybi mi. V praci ale kolem poledne prijde vzdycky cas ospalosti a snizene pozornosti. Tehdy si dam mene nez pul hrnku dobryho instantniho kafe (1/2 lzicky) a to pomaha. Takze tak 5 x 1/2 hrnku tydne. Takhle to zatim vedu 3 tydny, predtim jsem pila tak 1-2 denne.
Zaznamenáno

dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #9 kdy: 20. Říjen, 2011, 13:55:18 »

Ahoj,
já piju kávu Caro, ale ráda bych někdy ochutnala i pampeliškovou kávu, zatím jsem se k výrobě nedostala.
Na
www.makrobiotika.aspone.cz
je výroba popsaná, ale nevím, jaké je to číslo receptu, dá se to však dohledat.
Jarka
Zaznamenáno
Niki
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #10 kdy: 20. Říjen, 2011, 14:27:11 »

Ahoj Jarko

tady je odkaz na ten recept: http://makrobiotika.aspone.cz/usr/ReceptDetail.aspx?ReceptID=637

Privedla jsi me na dobry napad, ze si zkusim udelat vlastni obilnou nebo pampeliskovou kavu, diky Wink
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #11 kdy: 21. Říjen, 2011, 01:11:48 »

Ja jsem koupila instantni pampeliskovou kavu a vubec neni dobra. Pritom treba pampeliskovy caj mam rada.
Zaznamenáno

Malenka
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #12 kdy: 27. Září, 2012, 11:29:35 »

Meltu mam velmi rada, prave tu nasladlou, caro pouze se soy mleckem..

Aaale.. jsem milovnici kavy a nerozumim proc se ji vzdavat? Ptala jsem se na to Strnadelove a Zerzana a oba mi rekli, ze kava nikterak neskodi jak se traduje, ze pokud do ni nepridavam cukr a mleko a nevypiji vice nez 1 max 2 denne je to v poradku. Jen ji nesmim pit ted behem nejakeho cisticiho programu par tydnu,  protoze by to narusovalo ucinek leku, ktere mam, ale pote opet mohu.

Zerzan mi vysvetloval, ze u kavy zalezi na uprave, mohu pouzit klasicky prazenou (tmavou) , ale idealne ne french press ani turek, ale tak aby kavou prosla horka voda co nejrychleji takze espresso (moka konvicka/biatilettiho konvicka / proste ta ze starych italskych filmu) kava je takto vynikajici Smiley
Zaznamenáno

Mějte se překrásně,

Malenka
Riva
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #13 kdy: 27. Září, 2012, 14:29:56 »

Na základě mých zkušeností nemohu souhlasit. Měla jsem období, kdy při standartní Mb jsem neodolala a začala si občas s kolegy dávat v práci kofeinovou kávu. Okamžitě se mi vrátily migreny, o kterých jsem již pěknou řádků let nevěděla.

Zaznamenáno
Malenka
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #14 kdy: 27. Září, 2012, 17:20:16 »

Na základě mých zkušeností nemohu souhlasit. Měla jsem období, kdy při standartní Mb jsem neodolala a začala si občas s kolegy dávat v práci kofeinovou kávu. Okamžitě se mi vrátily migreny, o kterých jsem již pěknou řádků let nevěděla.

Wow... nu ja na migreny netrpim, mozna je kazdy organismus jiny a mluvili se mnou o kave vzhledem k memu zdrav. stavu Smiley
Zaznamenáno

Mějte se překrásně,

Malenka
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení