Stran: 1 ... 7 8 [9]
  Tisk  
Autor Téma: Chaos v pojmech jin / jang v makrobiotice, Průchová  (Přečteno 41996 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #120 kdy: 31. Srpen, 2011, 12:01:35 »

To je tak.když usušíš kombuchu,rozdrtíš na prachv třecí misce a zaleješ Kukichou dostáváš věru kvalitní lék.
Energie je proces proměn,nemá chvilku stability.Má vlastní centrum fulcrum,ale nne na dloho.Dnes je to lék,zítra jed.
Jo a u rajčat je to stejné.Usušíš utřeš zaleješ....
Zapoměli jsme na jedno velké pravdivé....Jsi-li nemocen,zdraví si musíš zasloužit za své činy...Získat si právo,prostor.Často používám slovo ....ŠANCI....

JO A KRTEK PĚKNEJ ČERNEJ,TEN JE TAKY K SEŽRÁNÍ (NEBO POMAZLENÍ)

BUDHA S VÁMI
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #121 kdy: 31. Srpen, 2011, 18:47:07 »

Makrousku - klobouk dolu a palec nahoru, krasne receno.
Ad pani Pruchova - je taky obrovsky rozdil cist od ni knihu a zucastnit se prednasky nazivo. Zastavam nazor, ze jistym zpusobem je veskery psany text vzdycky misinterpretovan... Vlastne lepe receno plne nepochopen, vylozen na zaklade nasich predchozich zkusenosti, co s nim vlastne nemaji co do delani. Nekdo to kdysi rekl (nepamatuju se kdo a kdy, ale myslenka je to pravdiva a originalni), ze hodina komunikace nazivo vyda za x mesicu/let pasivniho cteni. Proto se doporucuji kurzy, ne?

Abych mluvila z osobni zkusenosti - jazyk knih pani Pruchove se mi pravda zda ponekud kategoricky razny, ale uz me to tak nezveda ze zidle jako ze zacatku (asi jako Romulu). Byla jsem na jedne jeji prednasce a ona proste mluvi jak pise... Nebo pise jak mluvi. Smiley Pri cteni je potreba odlozit ego a prestat si myslet, ze nekoho nebo neco napada, na neco utoci... Proste - zopakuju makrouska -vzit si z toho to, co se nam zda prinosem a dobre a ostatni nechat byt. A mozna, ze kdyz se k te knizce vratite po trech letech zkouseni a praxe a po precteni jinych knih, tak tam zase najdete jine veci, co se vam budou zdat uzitecne a treba jste si jich tenkrat ani nevsimli. Zkratka clovek se porad meni (alespon by mel, nezasekl-li se nekde:)) a meni i nazory, postoje, pohledy na svet... A je to tak dobre.
Howgh.
PS:oceaneenergie, tve prispevky pochopit mi vzdycky zabere spoustu casu a vetsinou se mi to stejne nikdy poradne nepovede. Cool Buddha i s tebou. Wink
Zaznamenáno
makroušek
Host
1 0
« Odpověď #122 kdy: 01. Září, 2011, 12:55:37 »

Paulino děkuji. Smiley Já se ztotožňuji s tím co píšeš výše a obecně je mi blízký tvůj pohled na život nebo na to jak žiješ, jak lecos vnímáš, alespoň podle toho, co o sobě prozrazuješ zde nebo na svém blogu.
     Na jednu stranu jsem si zrovna nedávno říkal, že jsem tě tady dlouho neviděl, ale na druhou stranu jsem ti to přál, protože, jak se asi shodneme, to gró života není na webu, ale jinde.

Písemný projev může zkreslovat a to negativně, ale asi i pozitivně nebo působit jinak než osobní setkání. Pro mě osobně je o něco snažší se otevřít zde na webu ve zdánlivé anonymitě, než to samé říkat několika lidem najednou v reálu.
     Zároveň si myslím, že i když v reálu běžně, dle aktuální kondice, příliš nevyhledávám konfrontaci, tak sem na fórum, podle mě, patří a může mít smysl. Jistěže nemá smysl přeceňovat žádné fórum, ale jsou lidé, o kterých vím, že to tady pro ně smysl má.
« Poslední změna: 01. Září, 2011, 13:35:24 od makroušek » Zaznamenáno
Romulus
Newbie
*

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #123 kdy: 05. Září, 2011, 12:25:52 »

Ahoj makroušku..

díky za Tvůj názor ..
prvně musím poznamenat že kombucha splauje cukr tzn. že cca po 7 dnech už cukr najdeš v žádném nebo skutečně stopovém množství.
Knihu kterou jsem četla, jsem nečetla pro to, že bych se o MB zajímala, ale pro to že jsem měla problémy a zajímala jsem se o zdraví...přečetla jsem spousty knih o očistě těla a prošla si i dvoutýdenním půstem (který mne zbavil spousty bolestí a problémů) a samozřejmě na diskuzi o zdraví jsem se dozvěděla i o tomto titulu od nějž jsem očekávala fakta (stejně jako tomu bylo u předchozích knih) a ne jen hromadu dopisů...
Ing. Průchová mně nedonutila přemýšlet, donutila jsem se sama ještě před její knihou, kterou jsem nečetla jako totální analfabet co se zdraví a alternativní medicíny týče. Takže nad spoustou výroků jsem opravdu jen nechápavě kroutila hlavou.
Faktem zůstává že vařená strava (zelenina, ovoce..maso atd atd.) potraviny znehodnocuje a spoustu výživných látek přeměňuje v tělu nic neříkající hmotu a tato hmota rovněž zahleňuje organismus..
Popírání plísní je rovněž podle mně zcestné, neb člověk “moderní” má v sobě přemnoženou candidu albicans, která dovede uvnitř divy..
Dále mně opravdu přišlo divné tvrdit nejezte tropické a subtropické ovoce a zeleninu...Ale její kniha je plná wakame, a Maki a umeboshi atd atd, které rovněž nenajdu jako středoevropan v kdejaké sámošce...
V tomto ohledu na mně působila Ing. stylem, že se učila od Kushiho, což je Japonec takže vše Japonské je správné...Kdyby byl pan Kushi Ind, tak bude podporovat Jogu?
Vím, že je zde diskuze kde se lidé pozastavují nad negativním postojem, který Ing. Průchová k Józe má.
Co se týče AIDS vzhledem k alarmujícímu nárůstu počtu osob s tímto onemocněním u nás v ČR, si  myslím, že nebude problém najít jednoho takto postiženého, který s radostí MB podstoupí, opravdu by mně zajímal výsledek a kdyby se postižený vyléčil ...byl by to skutečně průlomový výsledek  na Nobelovku!
To co jsi řekl, že každý jako jedinec, si musí hledat svou cestu a vyhovuje mu něco jiného..s tím naprosto souhlasím, nic méně, toto tvrzení je více než bližší Ajurvedě, která vnímá člověka jako jedince, než k MB, která se řídí pravidly.
Ale jak jsem už řekla, se 75% toho co Ing. Průchová píše mohu jen a jen souhlasit ale myslím si, že i ti největší experti ověnčení hromadou diplomů (nejen z ČR) se mohou mýlit a nemusí mít ve všem pravdu.
A kniha, kterou jsem četla je psána ve smyslu...nemýlíme se....
A poslední věc, kterou bych ráda poznamenala...chyběla mi jakákoliv zmínka o očistě organismu, která je opravdu před přechodem na cokoliv...vitarianství, Ajurvedu , MB atd.. hodně důležitá....dát tělu možnost si odpočinout od letitých nánosů a až po té do čistého organismu zavést správné věci je důležité...blbé srovnání...liju-li do auta hnusnej levnej benzín..zanese se mmi výfuk..pokud nevyčistím výfuk tak auto nebude mít nikdy správný tah i když do něj liju výborné palivo..taková je i funkce těla, proto mně chybí jakákoliv zmínka o očistě těla...nevím jestli je tomu tak i v ostatních knihách...
Zaznamenáno
El
Host
2 0
« Odpověď #124 kdy: 05. Září, 2011, 20:48:36 »

Romulus-

nemůžeš hodnotit MB podle jednoho autora. Pani Průchová je velice specifická a její přístup je trochu ráznější...
To, že nad něčím z jejcích knih kroutíš hlavou vůbec nic neznamená...takhle to vidíš ty.. ona má zkušenosti s mnoha lidmi a učila se od významných lidí...

Mořské řasy a podobně u nás sice nerostou, většinou ale pocházejí ze stejného pásma jako je to ve kterém žijeme my. Což je v MB považováno za nejmenší zlo..

Rozhodně bych neřekla, že vařená strava v těle udělá nějaký blivajz a hlavně MB je doplňpvaná syrovou  a kvašenou zeleninou, v létě i syrovým ovocem... v takovém poměru, aby to nedělalo neplechu..

Píšeš o očistě.. Já třeba s mb začínala bez půstu a vůbec mi to nevadí. Pár menších půstů jsem pak v průběhu dělala.. ale tělo se mi čistilo i tak už od začátku-důkazem je pro mě zmizení alergie a astmatu.. a jiných problémů, které jsem měla..
Věc půstů je na každým znás.. a není přímou náplní MB.

Candidu sice má hodně lidí přemnoženou a i s tím MB počítá. Nevím, jak si přišla na to, že tohle MB neřeší.

No, podle mě to vidíš celé dost černobíle, přečetlas jednu knihu o MB a máš jasno....bohužel podle mě nemáš... z jedné knihy se nedozvíš skoro nic..  Oproti tobě např. já mám osobní zkušenost a ta mě v tom denodenně utvrzuje ( a to nejsem žádná striktní MB, mívám období kdy to prostě nestíhám atd , ale vždy se moje tělo a psychika ozvou, co zas dělám za blbosti..)
Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
1 2
« Odpověď #125 kdy: 06. Září, 2011, 13:26:04 »

Každý má pravdu trochu...
Ruku na srdce....
Neustále tu diskutujete o názorech kdo co a jak to funguje,ale kdo z vás si osobně prožil léčbu pomocí MB a komu se zadařilo dostat onemocnění pod kontrolu či úplně vyléčit?A do jaké energetické kategorie zařadíte potraviny dle MB nebo ČTM?
Jsou Vaše zkušenosti stejné jako dnes nabízená literatura ať od Kuchiho nebo Pruchové.Nebo jste dúvěřovali naprosto a  výhradně své intuici......Ha  a zase ten krtek jeden černej....
Múžete mít na dosah velmi kvalitní potraviny přípravky nebo poradce v oblasti očisty,však všimnout si lze,že zdraví nedosáhnete neboť jak Bůh praví jediný všemohoucí,určil Vám v nemoci žít i umřít poněvadž trpět musíte za negativní skutky...
Nemusíte dosáhnout na právo "být zdráv"
Jednoduše neúčinné jsou MB potraviny léky lékařské medicíny a.j prostředky...
Tak tan krtek si nedá a nedá pokoj...
Mějte pěkný den....Kamča

« Poslední změna: 06. Září, 2011, 13:31:22 od oceanenergie » Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #126 kdy: 13. Září, 2011, 15:45:39 »

Oceanografie, zdejší víra je poněkud jiná, za tyhle názory tě vymínusují, páč hranice už nejsou naštěstí pár století v módě ..  Wink

Ale stejně mi tady něco nesedí ... nahoře píšeš Buddha s vámi a tady zase "jediný Bůh všemohoucí" ... tyto ingredience nejdou moc dohromady, nemyslíš?
« Poslední změna: 13. Září, 2011, 15:50:45 od dwarf » Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
1 0
« Odpověď #127 kdy: 13. Září, 2011, 16:45:03 »

Mně osobně je třeba celkem jedno, zda se "Bůh všemohoucí" nazývá Buddha, Ježíš, nebo třeba vesmír, univerzum apod... Každý ho/to můžeme vnímat po svém, ne?
Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 2
« Odpověď #128 kdy: 13. Září, 2011, 17:44:53 »

Aha - takže polopaticky ... Buddha není bůh, je to skutečný člověk. Buddhismus není monoteistické náboženství, dokonce se pro něj obvykle neužívá ani termín "náboženství" právě kvůli absenci boha jako takového. Jde spíše o víru či filozofický směr nebo učení ... A tedy, když někdo použije jako pozdrav "Buddha s vámi", z logiky věci se nepředpokládá, že bude mluvit také o "Bohu všemohoucím" .... ledaže by si z ostatních dělal legraci.
Jestli se někdo těmito tématy nezabývá a je mu to jedno, tak ani nechápu, proč má potřebu to tady sdělovat.
Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
1 0
« Odpověď #129 kdy: 14. Září, 2011, 11:07:42 »

DWARF ....
 Buddhismus uctívá Boha jako stvořitele vesmíru...
 Buh stvořil Budhu...
 Budha jediny prubuzený učil bohy i polobohy o probuzení i prázdnotě...
 Kritika není v tomto ohledu potřebná dwarf...
 Budhasaranai....

Zaznamenáno
xylda
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #130 kdy: 14. Září, 2011, 15:32:44 »

Já jenom, že stejně všichni hledáme rovnováhu. Možná, že TČM se na jinjang dívá z pohledu akutní situace a MB z dlouhodobého hlediska.....
Zaznamenáno
Jitřenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #131 kdy: 16. Září, 2011, 10:28:24 »

Kamile, myslím, že ti rozumím - nejdřív jsem tedy chtěla napsat "jo, máš pravdu", ale ten výraz je takový nevýstižný a lehce zavádějící, protože "svou pravdu" máme všichni.

I dwarf, která na jednu stranu konstatuje, že se dnes už neupaluje na hranicích, leč na jiném místě by nejradši lidem, kteří druhým špatně poradí (např. konzumovat fazolky při problémech s ledvinami), udělila přísné sankce. Nic ve zlém, dwarf. Je mi jasné, že máš ke svému rozhořčení nad tímto fórem, "natvrdlostí" některých z nás, makrobiotikou a možná i celým světem důvod. Není třeba tě za to nijak odsuzovat. Přestože jsi třeba mou předchozí poznámku pochopila kapku scestně - ty zmíněné záležitosti mi rozhodně "nejsou jedno", je mi jenom jedno, jak se obecně nazývají. Má víra není svázána upnutím se na konkrétní představu o tom, jak má Bůh vypadat nebo jak se mu má říkat, a proto mě nikterak neudiví, když někdo mluví o Buddhovi a Bohu všemohoucím zároveň. Těch podob a symbolů víry je hodně, různí se, ale proč by se nemohly zároveň i prolínat či doplňovat? Chceš-li však na to opět hledět jen z pohledu "logiky, polopatického rozboru" apod., pak bude myslím lepší, když si ohledně dalšího odborného výkladu ušetříš energii - prostě si mysli, že mi šplouchá na maják, nic nechápu, nic mě ve škole nenaučili a jen plácám 5. přes 9. Smiley Netušíš, jak ti vlastně svým způsobem rozumím.

Zpátky k tématu oceanenergie. - Osobně právě nemůžu říct, že mi k fyzickým i psychickým změnám pomohla jen zdravá strava, beru to jako jeden z prostředků. Stejně tak si nenárokuji právo být navždy zdravá, netrpět, nepadat čumákem na zem a neučit se znovu a znovu ze svých chyb. I nemoc je určitá cesta a zkušenost, často nesmírně cenná. Makrobiotický směr a stravu chápu mj. jako jistou možnost, jak nejít problémům vyloženě naproti. Jinak se každým dnem víc a víc učím pokoře a věřím, že se mi děje přesně to, co se mi dít má. Nevím, zda jsi to tedy myslel i takhle...
Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #132 kdy: 16. Září, 2011, 13:49:00 »

Smiley Jitřenko přesně tak to myslím...Jen se vyhýbám psanému slovu i času stáveném na netu...lidově mě to neba...

Osobně člením význam na léčení a uzdravení...proto jak jsi napsala,může být jeden z prostředků zlepšení zdraví MB...nebo vůbec ne.
At zkouším pohlédnout na stav rovnováhy z etické roviny duchovní Božské tělesné karmické či MB,přesvědčil mě fakt říkám "Pravda" je jen jedna a ta je odvrácená chtíčúm našim egoistickým...
Má síla je v mluveném slově...
....Něcht soucit,láská sídlí i opatruje Vaše srdce.....

.....BUDHASARANAI....
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #133 kdy: 22. Leden, 2012, 18:16:27 »

Ahoj,
já také moc neskousnu styl knížek psané paní Průchovou. Taky mi připadají přísné, jako některým z vás. I když vím, že kurz a knížka každé je něco jiného. MB si každý musí upravit sám na sebe a začátečníkům se musí umět poradit. Abych řekla pravdu, kdybych si měla vybrat meezi paní Průchovou a paní Lužnou, půjdu raději k té druhé. I když nepochybuji o tom, že paní Průchová má určitě velké zkušenosti, ale proč má pro mě nebo ještě pro někoho tak divný styl psaní? A umí MB osobně sama vařit dobru jako vaří například na pobytech? Kdo jste byl na Aréně s Honzou Jíchou, jistě si pamatujete, jak to bylo vše dobré. I když z knížek paní Průchové, jak už tu někdo psal, si lze vzít něco pro sebe a pak tu knížku nechat a za nějaký čas se k ní vrátit. Někdo má rád v začátcích MB volnější přístup, někdo někdo snese přísnější. Ale myslím, že pro začátečníky není dobré jít tvrdě kvůli eliminacím, pak se mohou zaleknout a od MB upustí. I když někdo třeba přísnější talíře snese
Ale když člověk ty energie opravdu pochopí, je to velký krok dopředu.
Jarka
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #134 kdy: 28. Červenec, 2013, 20:49:57 »

DOPLŇUJI ZTRáTU DAT:
Odpověď od Janek.

Citace: oceanenergie  31. Srpen, 2011, 11:01:35
To je tak.když usušíš kombuchu,rozdrtíš na prachv třecí misce a zaleješ Kukichou dostáváš věru kvalitní lék.
Energie je proces proměn,nemá chvilku stability.Má vlastní centrum fulcrum,ale nne na dloho.Dnes je to lék,zítra jed.
Jo a u rajčat je to stejné.Usušíš utřeš zaleješ....
Zapoměli jsme na jedno velké pravdivé....Jsi-li nemocen,zdraví si musíš zasloužit za své činy...Získat si právo,prostor.Často používám slovo ....ŠANCI....

JO A KRTEK PĚKNEJ ČERNEJ,TEN JE TAKY K SEŽRÁNÍ (NEBO POMAZLENÍ)

BUDHA S VÁMI

Zkráceně řečeno, kdo umřel na nemoc, sám si za to moh...
Neasloužil si býti (zdráv, živ, ...:-)

Jak prosté... Můj názor k tomu: no comment, nemohu vedet, zda to je ci neni pravda, a co je vlastne objektivni pravda? Mozna nic takoveho neni.
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 7 8 [9]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení