Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Skladování potravin  (Přečteno 3032 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
monchi
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 17. Březen, 2009, 23:49:16 »

Zajímalo by mě, jestli se Shoyu + Tamari musí skladovatv chladu či nikoliv. Já je mám v kuchyni ve spíži (tj. poličky nad sebou zakryté závěsem), kde je teplota kolem 20°C.

Umeocet: Ten mám mezi okny (prozatím), jelikož je tam chladno (taková přírodní lednička, ale bohužel s přístupem světla). Na etiketě píšou skladovat do 25°C, ale není tam jediná zmínka, jestli světlo nevadí. V létě asi do lednice, že?

MB pokrmy všeobecně: Jsme dva, takže se mi málokdy podaří uvařit oběd pouze na 2 porce. Většinou to dělám tak, že pokrm nemáme hned druhý den k obědu, ale až ten následující (tedy ob den). Vše samozřejmě uchovávám v lednici. Vařenou zeleninu se snažím neskladovat vůbec, ale občas se to prostě k večeři všechno nesní  Cry

Jsem si vědoma toho, že čerstvé jídlo obsahuje nejvíce potřebné energie, ale to je holt teorie. V praxi by to pak muselo vypada tak, že bychom zbytky museli vyhazovat - a to opravdu nedokážu!

Těším se na vaše rady a zkušennosti!
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 18. Březen, 2009, 06:57:35 »

sojovka+tamari - muzes uchovavat mimo lednici. oba vyrobky obsahuji velke mnozstvi soli, ktere je pomohou ochranit. pokud ale mas v oblibe sojovku nechavat otevrenou na stole, mohou se tam dostat a casem pomnozit aerofilni mikrousi, kteri by zmenili chut sojovky nebo tamari, pote je vhodnejsi je uzavrene davat do lednice.
Umecocet: pro kazdy vyrobek je nebezpecne slunicko, svetlo az tolik ne, na druhou stranu je vhodnejsi pouzivat temnejsi a chladnejsi mista. Vyrobek vydrzi kvalitnejsi dele.
vseobecne: nauc se tedy varit pro 2 osoby, at jite cerstve jidlo. ze to nejde, to jsou jen vymluvy. Ohrate obilovin a uchovavane v lednici z presleho dne lze pouzit. Dele bych to radeji neriskoval. Pokud mas zdravotni problemy, jez nekompromisne cerstve jidlo.
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #2 kdy: 12. Září, 2012, 10:14:35 »

Ahoj,
sojovku máme taky na poličce, umeocet také. No teda, naučit se vařit jídlo pro dvě osoby, to snad není tak těžké, ale pro jednu? Někdy to prostě fakt nejde a polévku mám dva dny. To by člověk nedělal nic jiného než vařil. Obiloviny a luštěniny jasně mít dopředu ohřáté. 

Jarka
Zaznamenáno
dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 27. Prosinec, 2014, 12:33:49 »

Ahoj,
Napadlo mě, jde to dělat s obilovinami a luštěninami tak, že je uvařím, odeberu si s přítelem, koli, sním a zbytek bych dala do malé skleničky a zakryla víčkem a pak ohřála druhý den, kolik bych potřebovala. Děláte to tak někdo? Milan psal, že jsou to výmluvy, že to nejde, tak poraďte, jak to jde. Věřím, že to jde.
Jarka

Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení