Stran: [1] 2
  Tisk  
Autor Téma: fazula adzuki  (Přečteno 7535 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
elena
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 19. Březen, 2009, 23:17:59 »

Ak necham vymocit fazulu adzuki mam tu vodu vyliat alebo ju radsej pouzit dalej pri vareni Normalne sa skor vylieva kvoli purinom ale neviem ako to je pri adzuki
Zaznamenáno
Nena
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 20. Březen, 2009, 10:51:09 »

nekdo rika, ze se voda z adzuki nemusi slevat. ale ja slevam i tu kvuli lepsimu traveni. pokud ma clovek vporadku streva, tak slevat nemusi...
Zaznamenáno
Cpt_Morgan
Full Member
Pohlaví: Mužské

419315231
Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 20. Březen, 2009, 11:24:24 »

já také vylévám ,ale jak říká Nena ,nemusí se
Zaznamenáno
Renka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 20. Březen, 2009, 13:18:51 »

já jsem taky namáčela a slévala, ale pak jsem si dělala posilující nápoj na ledviny z adzuki ( z knihy :Potraviny lék náš......od Kushio),
Adzuki se při tomto léčivém  nápoji vaří ve větším množstvím vody s kouskem řasy Kombu a občas se i dolévá vody, protože výsledkem má být hrnek nápoje (nebo vývaru), který se pije. Takže si myslím, že by se voda z těchto luštěnin neměla vylévat. Po vypití jsem žádné problémy s trávením a nadýmáním neměla.  Motyl

Zaznamenáno
Pavlínka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 20. Březen, 2009, 13:35:08 »

Adzuki jsou bezpurinové luštěniny a já je ani nenamáčím. Propláchnu a dám je vařit s kouksem Kombu do tlakového hrnce - cca 60 min. Potíže s trávením po nich nemám. Ale pokud někdo má velké problémy s trávením luštěnin, tak raději namočit, vodu vylít a dát vařit.
Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #5 kdy: 22. Březen, 2009, 11:33:25 »

dle kuchařky nelissenové stačí azuki v tlakáči 30min. dělám je tak a pohoda....jsou měkké. rovněž je nenamáčím. a když někdy namočím, neslévám. jsou komplet léčivkou pro ledviny.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #6 kdy: 22. Březen, 2009, 12:05:58 »

když vařím adzuki dýl, tak jsou pak totálně rozvařené..  taky neslévám Smiley
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #7 kdy: 22. Březen, 2009, 15:08:23 »

my varime adzuki v hrnci cca 50-60min, zalezi na stari, rozvarene je nemyvame. Pokud je nekdo pouziva ze zdravotnich duvodu (napr. podpora ledvin), doporucuje se  je varit v hrnci na plameni delsi dobu, nikoliv uspechane v papinaku. Adzuki patri mezi nejjangovejsi lusteniny, proto se vareni v papinaku az na vyjimky nikdy nedoporucovalo. Adzuki obsahuji take mene flatulentnich polysacharidu, proto by se nemusely macet a slejvat z nich voda. Nicmene i presto se doporucuji macet, maji pak vice energie a jsou pro telo vhodnejsi a stravitelnejsi...

PS: Neni az tak velke umeni uvarit nejake jidlo z MB surovin, ale v posledni dobe dochazim k zaverum, ze zakladnim problemem soucasnosti je uvarit dobre MB jidlo podle MB zasad, tak aby bylo vyvazene, melo dostatek energie, vitaminu, mineralu atd.... Taky mne mrzi, ze mnozi u toho nepremysli a vychazi jen z toho, ze nekdo nekde neco napise a navic jak jsem se jiz nekolikrat presvedcil, informace byvaji vytrzeny z kontextu a mohou tim uvest v omyl ostatni...
« Poslední změna: 17. Červen, 2009, 06:04:45 od milan » Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #8 kdy: 22. Březen, 2009, 15:42:13 »

já teda adzuki nevařim v tlakáči, ale i tak jsou za 30min rozvařené.   Wink

víš milane, všude je spousta informací, každý mb prezentuje jinak, má jiná doporučení.. těžko z nich vybírat. Proto dochází k různým omylům.. 

Zaznamenáno
Petr Toman
Sr. Member

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #9 kdy: 22. Březen, 2009, 23:48:00 »

střídám to. po otevření vždy ještě přidám zeleninu a ještě 10-15min vařím.

rozumím, kam míříš milane...fakt je, že těch názorů a informací je skutečně hodně. ty máš prostě za sebou roky praxe, které ti dávají úplně jiné prostředky pro přemýšlení.
vážně škoda, že letos dobruška nemá kurz. jak rád bych se tam vydal. nic jiného mě letos nezaujalo.
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #10 kdy: 09. Únor, 2011, 12:01:13 »

Ahojte, mám dotaz- jak děláte léčebný nápoj z fazolek adzuki?
Děkuji...
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #11 kdy: 09. Únor, 2011, 14:06:47 »

El, za sebe bych si netroufla ti odpovědět, ale zrovna včera jsem dokoukala video, kde se o něm Zuzana Terešová zmiňuje (a říká samozřejmě i recept). Nazývá ho zdravotním nápojem, ale to bude to samé, ne?
« Poslední změna: 09. Únor, 2011, 14:08:30 od paulina » Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #12 kdy: 09. Únor, 2011, 14:33:21 »

jj, to je ono, ale můj přehrávač to zrovna nepřelouská Sad
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #13 kdy: 09. Únor, 2011, 14:52:38 »

Tak už mi to pomaloučku přelouskal  Wink

Tak i pro ostatní : hrst fazolek adzuki-nemusí být namočené, kousek kombu, vařit půl hodiny a nakonec přidat trochu shoyu..
Zaznamenáno
margie
Jr. Member
**
Pohlaví: Ženské

"Kto chce, hľadá spôsob, kto nechce, hľadá dôvod."

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #14 kdy: 20. Únor, 2012, 12:45:59 »

ahojte,mozu tento napoj z adzuki aj tehulky???
Zaznamenáno

krásny deň všetkým :-)
Stran: [1] 2
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení