Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Moc prosím o informace-hnisavý zánět ledvin  (Přečteno 2587 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Lenda
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« kdy: 02. Březen, 2010, 22:13:06 »

Zdravím vás všechny zde na fóru:) Delší dobu pročítám diskuze, téměř dva roky praktikujeme makrobiotický styl (záměrně píši styl, protože vnímám, že to není jen o stravě). Moc mně, ale hlavně mým dvěma malým dětem pomáhá s běžnými zdravotními komplikacemi:)
Včera ale mou sestru odvezli do nemocnice s hnisavým zánětem ledvin, problém je, že sestra měla v 25 letech rakovinu vaječníku, byly jí odebrány všechny reprodukční orgány a bohužel přišla i v pátém měsíci o miminko. Absolvovala tehdy chemotarepii. Je to již 15 let, od té doby má sestra zdravotní komplikace. Jedna ledvina obsahuje cysty a kámen na neoperovatelném místě. Nyní ten zánět. Výsledky ze sona zatím nemá. Dostává infuze s antibiotiky. Strašně bych jí chtěla pomoct, jsme si moc blízké. Vidím, že je jí opravdu zle a pobyt v nemocnici jí asi moc nepomůže. Pátrala jsem zde na fóru po informacích o ledvinách, ale moc jsem jich nenašla, jen takové ty obecnější. Máte, prosím, někdo zkušenost s podobným stavem jako prožívá sestra? Případně bych byla moc ráda za tip na opravdu dobrého makrobiotického konzultanta. Situace je kvůli zánětu celkem akutní, pokud byste mohli poskytnout nějaké informace, byla bych moc ráda. Moc děkuji. Lenka
Zaznamenáno
agarek
Host
0 0
« Odpověď #1 kdy: 04. Březen, 2010, 00:19:08 »

Co považuji za důležité je, zda by vůbec tvá sestra stála o tvé rady? Mnohdy se na makrobiotiky i jejich blízcí příbuzní dívají tak trochu jako na blázny a moc radit si od nich nechat nechtějí.
  Ona sama by to musela chtít, musela by chtít něco u sebe změnit a něco pro to udělat.
  Je sice možné například při zavodnění, otocích používat například pohankový obklad, nebo na rozproudění, cirkulaci energie oblíbený zázvorový obklad, pozor u nádorů konzultovat s někým kdo ví co dělá.
  Je možné připravovat léčebné nápoje apod. (např. umeboshi), ale to jsou jen berličky, které mohou napomoci ke krátkodobé úlevě, posílení organizmu (např. kuzu), ale dlouhodobým řešením vedoucím k vyléčení je především změna jídelníčku.
   Přitom různé nádory, cysty, kameny mohou v těle vznikat usazováním škodlivých látek vznikajících nevhodným stravováním i po několik desetiletí.
   Je tedy jasné, že nezmizí za pár týdnů. Navíc změna jídelníčku je náročná psychicky i fyzicky díky jiným chutím i eliminacím a u vážně nemocných, kdy jde o život, je přitom často nutné, změnit jídelníček poměrně rychle a radikálně, což sebou nese poměrně výrazný vliv na organizmus a jistě to nebude snadná cesta.
   Navíc každý organizmus je na tom jinak, podle zděděného kořínku a stupně degenerace. Někdy už nepomůže ani změna jídelníčku, ale může dojít třeba ke zmírnění bolesti.
   Mezi dobré a známé makrobiotické instruktory, kde se můžeš dočkat rady a pomoci patří například:
Naďa Kubíková, Dagmar Lužná, Věruška Chasáková, Rostislav Beránek, Jarmila Průchová, Vladimíra Strnadelová a Jan Zerzán, Zuzana Terešová, Milan Dvořák.
  Nechci a nemohu mluvit za tyto lidi. Jsou to lidé v mb komunitě známí svými mb akcemi a kurzy, kteří mají dobré srdce a rádi lidem pomáhají, pokud můžou. Zkus se na někoho z nich obrátit a jistě ti poskytne pomocnou ruku ve formě rady apod.
  Za optimálnější považuji samostudium mb literatury, setkávání se s makrobiotiky, ježdění na mb kurzy a akce, vlastní mb praxe, studium orientální diagnostiky, tak aby se člověk stával co nejvíce nezávislý a dokázal sobě a svým blízkým pokud možno co nejvíce pomoci sám, aniž by se potřeboval obracet na už tak dost vytížené instruktory, ale jistě to není možné v začátcích, kdy si ještě člověk tolik nevěří a nemá dostatek znalostí a zkušeností.
  Pak je podle mě využití možnosti obrátit se na jiné na místě a každý z nás občas potřebuje od někoho pomoc a podporu.
  U tvé sestry bych zvolil snesitelný přechod na mb, s tím, že nejhorší je cukr, mléčné výrobky, maso kromě ryb a přesolování. Klasický přechod s přidáváním zeleniny, obilovin a vyřazováním nevhodných jídel. Přejít na mb ze dne na den, to snese asi málokdo.
   Ať se daří tobě i tvé sestře. 
« Poslední změna: 04. Březen, 2010, 00:34:08 od agarek » Zaznamenáno
Wl
Host
0 0
« Odpověď #2 kdy: 13. Březen, 2010, 05:46:49 »

Agárek: Naprostý souhlas. ( Mimochodem, doufám, že se někde časem potkáme. Ty Boney M...)

Lenda: Napadlo mě, že občas jsou situace, kdy je třeba jednat rychle a je dobré využít (na čas) i pomoc od léčitele. Problém je ten, že musíš znát někoho opravdu hodně dobrého, abys neztrácela čas ani víru. Já s jedním takovým (bydlí nedaleko Lovosic) mám velice dobré zkušenosti. Léčí přikládáním rukou. (žádné virgule, léky, léčiva,...). Možná by i v tomhle případě dokázal pomoct a to rychle. Jestli chceš, napiš mi na mail.
Ale i pak toho tvoje sestra bude muset hodně udělat sama...
Tak či tak, hodně štěstí!

Ještě mě napadlo... Nedávno jsem dostal tip na paní MUDr. V. Partykovou. Napsala pár velmi zajímavých knih. Je v nich popsáno i pár konkrétních příkladů lidí, kteří na tom byli opravdu hodně zle, až neuvěřitelných. Možná by stálo zato si je přečíst. Není to makrobiotička, ale dost se MB přiblížila. Metody, o kterých píše je ale potřeba umět.
« Poslední změna: 13. Březen, 2010, 06:08:05 od Wl » Zaznamenáno
Lenda
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #3 kdy: 21. Březen, 2010, 08:51:34 »

Moc děkuji za vaše rady a doporučení. V okamžiku, kdy sestru hospitalizovali jsem okamžitě měla snahu udělat cokoli, aby se jí dařilo líp. Vozila jsem jí teplé jídlo v jídlonosiči, nakoupila některé vhodné potraviny. Dokud byla v nemocnici, jedla, co jsem vařila a nakupovala a moc jí to vyhovovalo a chutnalo. Pak ji propustili (ještě pořád je ale doma a odpočívá) a ona se vrátila k původním návykům, které se samozřejmě snaží jaksi ozdravit, ale makrobiotika to není. Je to složitá situace, která mě trápí. Vím, že by se jí ulevilo, přiznala to nechtěně, spontánně i v nemocnici, že když se stravuje jinak, není ani tolik unavená (což je jeden z nepříjemných průvodních příznaků onemocnění ledvin a dalších zdravotních komplikací), ale zároveň není schopná nebo ochotná makrobiotiku praktikovat ve své rodině. Vaří pro dceru a manžela. Opravdu nevím, zda se snažit jí ještě víc přiblížit principy makrobiotiky, když vím z vlastní zkušenosti, jak moc pomáhají, nebo ji nechat, aby si sama určovala, kudy a kam chce směřovat. Je jí teprve 40 let a má velmi vážné problémy a nemá sílu udělat něco pro to, aby jí bylo líp. Chápu její únavu, nechuť a nenáladu se do něčeho pouštět, když tolik různých pokusů dřív nevyšlo, ale vidět, jak jí ubližuje klasický životní styl, je těžké, navíc, když vím, že jí makrobiotická jídla chutnají a sama vidí na mojí rodině, že má smysl udělat změny. Tohle všechno vlastně ale asi není jen o makrobiotice, ale o základních životních hodnotách. Děkuji a přeji vám krásné jarní dny:)
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení