Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Mnamka z amasake  (Přečteno 3034 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« kdy: 18. Duben, 2009, 17:51:57 »

Dnes jsem mela chut na neco sladkeho. S mb teprve zacinam, takze zatim toho moc samostatne nevymyslim, a pouzivam recepty a napady jinych. Vcera mi prisla zasilka z internetoveho obchodu se zdravou vyzivou a krome jineho tam bylo amasake, ktere jsem predtim nikdy nemela. Vzala jsem kucharku Modern-day Makrobiotics od Simon G Brown a nasla recept Amasake mousse.
Puvodni recept v knize pouziva na 4 osoby 370g amasake, 1 lzici praskoveho kuzu, 100g oprazenych a umletych mandli, 2 lzice cerstve vymacknuteho pomerancoveho dzusu, platkovane mandle, strouhany zazvor
Ja jsem ale nemela mandle tak jsem pouzila pekany. Kdybych nemela pekany, pouzila bych treba vlasaky nebo liskace, urcite by to bylo taky dobre. Kuzu jsem jeste nekoupila, tak jsem pouzila kukuricny skrob. A pomerancovy dzus jsem tam zapomela dat (stejne jako zazvor), protoze to tak dobre vonelo ze uz jsem to proste musela snist. Taky jsem to delala jen pro jednu osobu protoze jsem tu dnes sama, takze jsem to vydelila 4.
Takze nejdriv jsem odmerila zhruba 25 g pekanu (nemela jsem uplne dost tak jsem pridala asi 2 vlasaky. Ty jsem oprazila nasucho na panvicce do vonava a pak roztloukla v hmozdiri. Pak jsem dala od oka 1/4 amasake sklenicky (asi 85g) s asi 25 ml studene vody do kastrulku. V dalsich 25 ml jsem rozmichala necelou lzicku skrobu. Prilila jsem to do kastrulku a pomalu privedla k varu. Jakmile smes zhoustla, tak jsem tam pridala ty roztlucene oprazene orechy (bajecne vonely). Vypla jsem plotnu a rozmichala. V tomto bode se mel pridat ten dzus ale ja na to zapomela. Muze se to taky zdobit temi platkovanymi mandlemi a zazvorem, ale na to jsem taky zapomela. Vypadalo a chutnalo to jako cokolado-oriskova kase. Mnamka.
Zaznamenáno

dvorjar
Hero Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #1 kdy: 09. Srpen, 2013, 19:22:03 »

Ahoj torquiose,
může se to udělat i s amasaké, když je doma vyráběné? Ne do všeho, jen do trochy, aby byl dezert.
Zní to báječně.
Jarka
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení