Stran: 1 [2] 3 4 ... 9
  Tisk  
Autor Téma: Vápník - Mléko - Osteoporóza  (Přečteno 35243 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Dei
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #15 kdy: 06. Květen, 2009, 01:51:07 »

kdybych neznala hodně takových dětí, tak o tom nebudu ani mluvit.
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #16 kdy: 06. Květen, 2009, 22:20:14 »

Moje pointa je v tom ze u pulrocniho ditete nemuzes nijak objektivne posoudit jestli jsou schopny samostatneho mysleni nebo "nasleduji stado". Vse co hodnotis je vyraz jejich obliceje a to je vsechno jen ne objektivni.
Zaznamenáno

Mili
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #17 kdy: 07. Květen, 2009, 07:59:12 »

Kedysi som sa tiež divila, ako niekto môže poznať choroby podľa vzhľadu. Dnes bez problému poznám mliečne deti. U starších detí, ktoré jedia aj mäso, cukor, ovocie a chémiu býva mliečny výraz čiastočne prekrytý hyperaktivitou, ktorá je na povrchu.
Zaznamenáno
Dei
Jr. Member
**

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #18 kdy: 08. Květen, 2009, 08:46:26 »

věř nebo ne, je to poznat Smiley

milane, děkuji za informaci o vstrebavani vapniku, jak jsem se po tom začala pídit, tak jsem zjistila, že to může být z nedostatku vit D, ale dál o C a E nic. Taky jsem četla, že s vit D souvisí nějaká růstová aminokyselina, kterou potřebují děti do 6 let, aby dobře rostly a pokud je nadbytek bílkovin, luštěnin, vlákniny, tak se vytrácí. může to být problém mb dětí? že jsou všeobecně menší? nebo je to jen tím, že nekonzumují extrémní jiny a mléko v kombinaci s živočišnou bílkovinou a tímpádem tak rychle nerostou? Každopádně nedostatek vit D je málo sluníčka a rybího tuku. Jaká je dostatečná dávka? Vit C by měl stačit ze zeleniny a trochy ovoce a vit E z rostlinného oleje za studena lisovaného, nemám pravdu?
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #19 kdy: 08. Květen, 2009, 16:51:54 »

Také se hodně pohybuji mezi matkami a dětmi. Rozdíl mezi dětmi kojenými a krmenými umělým mlékem vidím uplně stejně jako dei. Děi rostou z um. mléka mnohem rychleji, rychle jim rostou kosti a tujková tkáň. Svaly tyhle děti ale nemají dobře vyvinuté. Mají i jinou barvu kůže. Dítě kojené roste pomaleji ale je mnohem silnější. Mají víc energie, jsou zvídavé. To děti na um. mléku jsou proti nim opravdu tupé.. nejen tím výrazem ale i tím co už umí nebo spíš tím co neumí.

Není se čemu divit. Mateřské mléko obsahuje i kmenové buňky, takže mozek a veškerá tkáň kojeného dítěte se vyvíjí mnohem kvalitněji!!! Navíc mateřské mléko obsahuje všechny obranné látky se kterými se potkalo. živiny obsahuje přesně tak jak je dítě potřebuje a navíc se jeho složení dokáže měnit- v průběhu jednoho krmení, v průběhu dne, v průběhu let. Dokáže zasta jak jídlo, tak i pitný režim dítěte. 
To jsou všechny důvody, proč děti na um. výživě jsou a vypadají tupě..

Stačí ty děti pozorovat...

Zaznamenáno
NEW_PAGE
Full Member
Pohlaví: Mužské

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #20 kdy: 08. Květen, 2009, 23:00:26 »

El : máš úplnú pravdu. Ale niektoré matky to nechcú "vidieť"...vyhovuje im, že môžu odstaviť od prsníka svoje dieťa ( aby im nevyťahalo prsníky, alebo čisto z toho že sa im nechce kojiť... ) a namiesto čerstvého materinského mlieka im dať umelú výživu... žiaľbohu aj ja som bol "odchovaný" na sunare a podobne... MOja mama totiž tri týždne po mojom narodení ochorela... ale doteraz som presvedčený, že keby ma kojila, nič by sa mi nestalo... Lekári vtedy boli takí tupí - vraj by mi to mlieko ublížilo - somarina, bolo nabité obrannými látkami. Príroda predsa je nastavená tak, aby v prípade ochorenia matky matka s kojením prestať nemusela, resp. aby mlieko bolo pre dieťa vhodné aj v tom prípade. Dáva to logiku.
Zaznamenáno

Láska nikdy nepodozrieva. Láska nie je nikdy žiarlivá, nikdy nezasahuje do slobody druhého. Láska nikdy nič druhému nevnucuje. Láska dáva slobodu a sloboda je možná iba vtedy, keď má vo vašom spoločnom bytí priestor.
El
Host
0 0
« Odpověď #21 kdy: 09. Květen, 2009, 09:14:22 »

Jasně, pokud matka nějak onemocnění, tak dítě to má zákonitě taky- ne kvůli prsu ale kvůli kontaktu s matkou. Mateřským mlékem mu pak  matka dá všechny hotové protilátky... Je to fakt dokonale vymšlené..  Kojená jsem byla asi 14dní a pak už jen um.mléko.
Je jen pár důležitýchdůvodů, kdy se kojit nedá. Ale pro lidi je dneska kojení věda. Je to tím odloučením od přírody.
Zaznamenáno
paulina
Hero Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #22 kdy: 09. Květen, 2009, 09:31:42 »

El, a můžeš jmenovat těch pár důležitých důvodů?
Zaznamenáno
torquiose
Hero Member
Pohlaví: Ženské

Zobrazit profil WWW
0 0
« Odpověď #23 kdy: 10. Květen, 2009, 14:57:36 »

Dobre, tak mi prosim te vysvetli, Dei, jak se u pulrocniho ditete pozna jestli "nasleduje stado".
Rada bych podotkla ze moje dite bylo kojene do 18 mesicu takze me tezko muze podezirat z toho ze neco nechci videt.
Dale - debata zacala jako "deti pijici kravske mleko", pak se premenila na "deti nekojene". To neni jedno a totez.
Ale dobre, i kdyz se teda budeme bavit o detech nekojenych - chtela jsem se zeptat kdo jste byl kojen a kdo ne, ale predbehli jste me. Vybec me neprakvapuje ze jste nebyli, protoze plus minus par let jste predpokladam moje generace a vim jaky byl k tomu tenkrat postoj. Zlepsilo se to az tak v poslednich 15 letech. Ja nebyla (az na par tydnu). Jsme tedy vsichni tupi and nasledujeme stado? Popremyslela jsem dneska o lidech co znam i o sobe (tam kde vim jestli byli kojeni) a proste tenhleten trend vubec nevidim. Znam nejake lidi co nasleduji stado, ale u nich nevim jestli byli kojeni. Neznam nikoho krome svych vlastnich deti kdo byl kojen delsi dobu (nebo to nevim). Moje deti byly kojeny ale take po odstaveni pily nejako to mleko (ne obrovske mnozstvi). Moje sestrenice a bratranec kojeni nebyli, a urcite to nejsou zadni nasledovatele, v zivote si razi vlastni cestu.
Opakuji ze se nezastavam piti kravskeho mleka a uz vubec ne umeleho kojeneckeho mleka, jen mi tahle teorie se stadem prijde vycucana z prstu. Ze na nekom poznate podle telesnych priznaku piti kravskeho mleka to je klidne mozne, o tom se nehadam.
Mimochodem, moje kojena dcera byla o hodne vetsi mimino nez vsichni jini kojenci se kterymi jsem prisla do styku.

Jeste na doplneni - pokud matka onemocni, tak dite to zakonite nema, protoze prostrednictvim tehotenstvi ma od ni protilatky asi do pul roku. Ty protilatky se pak jeste doplnuji kojenim. Nebudou to asi protilatky na vsechno, treba rymu jsem videla u dost malych miminek ale tezko chyti neco jako zardenky nebo priusnice a chripka je asi taky nepravdepodobna.
« Poslední změna: 10. Květen, 2009, 15:05:23 od torquiose » Zaznamenáno

dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #24 kdy: 10. Květen, 2009, 15:24:59 »

To, co já vidím na těch fotkách, jsou krásná spokojená zvířata v krásném prostředí, která se přišla zvědavě kouknout k plotu na lidi a na fotografa ... Vážně by mě zajímalo, co vidí ostatní. Říct o krávě, že má tupý pohled může podle mě buď ten, kdo ji nikdy neviděl zblízka (a věří tomu, co někdo někde řekl nebo napsal) anebo úplný ignorant - to je ten, co ji vidí zblízka, ale přesto vidí jenom to, co mu někdo nakukal.  

Co vás vede k tomu, že kravské mléko nazýváte "umělým"? To je nějaký MB slang?

Myslím, že zde nikdo nezpochybňuje skutečnost, že vzhled je ovlivněn zdravotním stavem. To co se vám tady snaží někteří z nás naznačit je, že při argumentech, které používáte, je dost pravděpodobné, že zdravotní stav dle vzhledu nejste schopni posoudit. Je hloupé, že to musím napsat takto natvrdo, což dělám proto, že vám to zatím zřejmě nedošlo ... Pokud byste toho náhodou schopni byli, tak byste byli lepší než lékaři (nikoliv západní), kteří se to učí kolikrát celý život. Nedá se to sice vyloučit, ale podle toho papouškování, co tady čtu, je silně nepravděpodobné, že by tomu tak bylo ...

PS: Přestože jsem v dětství a pubertě pila půl litru kravského mléka denně, protože mi moc chutnalo, jsem velmi malého vzrůstu, zato kosti mám extrémně silné (tibie má tloušťku odpovídající 90kg člověku), nikdy jsem netrpěla dýchacími potížemi ani alergiemi, chápání mi nikdy nedělalo problémy a ve škole většinou měla samé.... A ťuk, ťuk, ťuk, nikdy nic zlomeného. I přes tyto osobní zkušenosti věřím, že mléko není vhodné k lidské konzumaci. Spíš než co jiného mi to ale připomíná slepou víru. Ale na vás rozhodně nemám, alespoň si totiž dokážu připustit, že každá teorie má svoje mezery ...
« Poslední změna: 10. Květen, 2009, 15:30:10 od dwarf » Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #25 kdy: 10. Květen, 2009, 15:43:25 »

Teď jsem si ještě přečetla další z vašich příspěvků. Je mi líto, že vás kojili tak krátce. 
Byla jsem kojená 2 roky. Tam by mohla být příčina toho, že si na všechno dělám vlastní úsudek a odmítám slepě přebírat názory druhých ...  Look Round
Zaznamenáno
oceanenergie
Full Member

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #26 kdy: 10. Květen, 2009, 18:38:03 »

Ahoj Dwarf...vůbec si nemyslím,že jsi napsala něco jako názor natvrdo... Vzhled člověka začínaje charakteristikoU chůze mluvení vizuálního stavu pleti hlobky či zastření hlasu může a odpovídá o celkové momentální kondici jedince s vrozenou konstitucí.Rozhodně je opravdu mnoho diagnostických zpúsobů jak nahlédnout na jedince z hlediska zdraví i z hlediska bytosti....Nesmíš zapomenout,že jsi pouhým odrazem vjemů i koloběhu dnešního dne i koloběhu rození.Tedy po mnoho tisíců let.A je tedy jedno jestli se bude hovořit o mléku jak z hlediska odborného i jednoduchého.Za zmínku stojí říci asi toto....Mléko kravské slouží a živí výhradně telátko...a to prostě nelze a ani nesmíš přehlédnout....Za zmínku stojí říci,že mléko mateřské slouží i živí jedince lidského,nebot způsob metabolizace i trávení je uložen v lidském GENU...  Promin,žádné spokojené zvířátko na fotografii nevidím.V této podobě je narušen přirozený koloběh zvířat a ten má a bude mít dopad na zdraví liské populace.Položím Ti jednu otázku prosím k zamyšlení... Jsi schopná se vžít do podoby zvířecí a třeba ty kravičky?...budeš v této podobě štastná?....Narodí se ti talátko...pak Ti ho vezmou velmi brzo...aby jsi neztratila mléko protože naše Evropské děti milují tu lahodnou čokládu budeš uměle oplozená,pokud to půjde...Jen k zamyšlení tento koloběh je opravdu převrácený jak z hlediska etického tak i zdravotně nevhodně působícího na děti i dospělé... Každé následky mají své příčiny...I Tvá zodpovědnost má následky...I Tvé onemocnění má příčiny....Přeji hezký podvečer...Ahoj   Kamil
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #27 kdy: 11. Květen, 2009, 11:09:33 »

Kontraindikací u matky je  laktační psychóza. A pak je to při braní léků na nemoci jako je třeba tuberkulóza,borelioza- ale to je cca 2dny. Jinak se se všemi nemocemi kojit dá- tím myslim i HIV, kapavku, syfilis... No a ještě by mohlo být kontraondikací nějaké vážné onemocnění ledvin, srdce a plic- ale taky to bude souviset s léky. Anatomickou vadou by mohla být vpáčená bradavka- ale ta se dá během těhotenství tvarovat, nebo se dá použít takový klobouček. U dítěte může být kontraindikací metabolické onemocnění- fenylketonurie... a anatomicky může vadit malaá brada, krátký jazyk, ale musí to mít to dítě hodně.  Takže moc toho neni.
Hlavním dlvodem pro matky bývá obava z kojení na veřejnosti, strach o svoje prsa, strach z toho, že vlastní mlíko nezabezepčí správnou výživu, a pak taky špatná technika.- to znamená bolest, bolavá prsa, záněty... ale to všechno se dá spravit.  Když se to vezme kolem a kolem tak toho moc neni.

Ještě chci napsat, že můj postoj k nekojeným dětem nevyplývá z toho, že jsem sama kojená nebyla.ale z toho, že to vidím každý den, pracuji s těmi matkami právě ohledně kojení.

Kravské mléko nenazývánme umělým. Ale umělo kojeneckou výživu, který se vyrábí z kravského mléka.

Taky je tu řeč hlavně o krmení kojenců kravským - uměle vytvořeným mlékem pro mimina, tam vzniká nejvíc problémů, které jsme tu psali. Ty problémy, které jsi popsala a nemáš je nic neznamenají. Můžeš mít ještě řadu jiných problému v budoucnu- jako je třeba to že kasein se ukládá, kde může a pak dělá paseku..

Z těhotenství má dítě sice hodně protilátek, ale pokud půjde třeba o chřipku-, tak na ni tělo potřebuje vždycky jiné protilátky. dítě tu chřipku má, ale bez příznaků. Hned od matky dostává přesně ty protilátky, které na tuhle nemoc potřebuje. Na to protilátky z těhotentsví nestačí.

Zaznamenáno
dwarf
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #28 kdy: 11. Květen, 2009, 14:02:45 »

Ahoj oceanoenergie, nechápu, proč se mi omlouváš, že nevidíš žádné spokojené zvíře. To přece není můj problém. Krom mi není jasné, proč "pohádku" z českého kravína aplikuješ na chov kdesi v horách s velkými pastvinami? K tomu se dá jenom říct: tu O Červené karkulce mám taky rád ...

El, příznaky, které nemám, jsou plus mínus inspirovány Milanovým příspěvkem o mléce ... Podle mě by bylo lepší nemyslet si o druhých, že onemocní, jenom proto, že se nám nezdá, co jí a pijí nebo jedli a pili. Myslím, že pro nositele takového názoru to musí být velká duševní zátěž.

Torquiose, můj papoušek má nejradši proso, oves, a pak taky vařenou mrkev a cibuli.  Tongue
Zaznamenáno
milan
Host
0 0
« Odpověď #29 kdy: 11. Květen, 2009, 19:14:59 »

dwarf: nic nepapouchuji, pisi co jsem vypozoroval v mem okoli to tak je. V MB se mluvi i o energiich. Clovek, ktery ma dobry zaklad, na tom bude vzdycky lepe nez, ktery ho nema. Co se tyce vzrustu, priznavam, ze kombinace mleka + soli + vajicek na vyvoj cloveka bude pusobit jinak, nez kombinace mleko + cukr + kola.
Kazdy clovek muze onemocnet, zdravi je pouze v jeho rukou... nemyslim si, ze by statistika s trochou korelace musela byt velkou dusevni zatezi...  Roll Eyes
PS: Obecne - silne kosti jeste nemusi znamenat pruzne kosti. Diamant a grafit je take jen uhlik, ale v jine modifikaci... proto s grafitovou tuhou muzes psat a lepe se ti i zlomi...

el: abych se priznal s kmenovymi bunkami v kravskem mlece jsem se jeste nesetkal a to jsem o mleku neco malo precetl. Kdyz budes mit najake info, tak mne ho klidne posli. V kravskem mlece byvaji somaticke bunky (telni), ktere maji narozdil od kmenovych uplne jine funkce.

Rozdil kravskeho mleka a materskeho ve vztahu s imunitou:
kravske mleko obsahuje imunoglobiny, ktere muze tele ihned vyuzit a bez nich by v pripade nouze neprezilo.  U mimina to je jine, opacne, kravske imunoglobuliny mu nepomohou, v materskem mlece ani nejsou. naopak si je musi vytvorit samo. Slozeni materskeho mleka obsahuje ruzne  typy latek jako napr. galaktooligosacharidu, ktere jsou potravou pro vhodnou strevni mikroflorou, ktera podporuje imunitu organismu. Take zde jsou dalsi napr. latky tukove povahy, nukleotidy a vitaminy, ktere jsou schopni posilovat imunitu. mimino neni tele.
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 ... 9
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení