Stran: [1]
  Tisk  
Autor Téma: Lounsko a okolí  (Přečteno 3295 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Maji
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« kdy: 05. Květen, 2009, 11:17:32 »

Ahoj, najde se tu někdo z lounska, nejlépe s malými dětmi, kdo by rád občas vyrazil společně někam na výlet či jen tak do přírody. S makrobiotikou se teprve seznamuji a zkouším a bohužel v okolí nikoho podobně zaměřeného neznám. Moc ráda poznám lidičky, kteří se o MB zajímají, byť jen částečně, už i kvůli své dcerce (3,5 roku), aby měla také kamarády, kteří nedrží v jedné ruce limču a ve druhé oplatku Smiley. Děkuji za odpovědi.
Zaznamenáno
JarmiV
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #1 kdy: 09. Srpen, 2009, 17:14:58 »

Ahoj, jsem ze Mšených lázní, je to něco přes 20 km od Loun. Zvažuju obohacení naší kuchyně o makrobitiku a samozřejmě jsem úplně na začátku. Mám 2 kamarádky, které se mb zabývají v Praze, ale s mimi je to pro mě docela daleko. Uvažuju, kde např. nakoupit potraviny pro mb někde v našem okolí a vůbec, jak nějak jednoduše začít. Jak ty jsi už daleko? Máš nějakou radu na to, jak začít? Díky. Jarmi
Zaznamenáno
sokolenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #2 kdy: 09. Srpen, 2009, 23:18:07 »

jsme z teplic, spíš mě zaujala 3,5letá dcerka, máme stejně starou holčičku a momentálně řeším nástup do školky, už jsme to oddálili a  ani teď nebude chodit každý den...
Zaznamenáno
Maji
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #3 kdy: 10. Srpen, 2009, 08:36:34 »

Pro Jarmi: my jsme přímo ze Žatce (taky nějakých 20 km od Loun). S nákupem mb potravin je docela problém, nakupuji buď přes internet nebo pak přímo v Praze, ale to jen zřídka. Já jsem s MB začínala pomalu, vyřadila jsem úplně mléko a mléčné výrobky, postupně jsem přidávala obiloviny, luštěniny, mnohem víc zeleniny a zel. vývary.... Ale pořád se učím :-)

Pro Sokolenka: dcerka má nastoupit do školky už od září. Doteď hlídala babička, já jsem jí oběd připravovala každý den do termosky. Ještě přesně nevím, jak budeme řešit jídlo až nastoupí. Nechci, aby byla "odstrčená" kvůli tomu, že si nosí svoje, ale zase na druhou stranu denně maso apod..... Je to dilema :-(
Zaznamenáno
sokolenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #4 kdy: 15. Srpen, 2009, 21:18:59 »

řešením je možná chození domů před obědem, když je teda někdo, kdo ji vyzvedne a postará se...
Zaznamenáno
Bystromila
Host
0 0
« Odpověď #5 kdy: 17. Srpen, 2009, 08:45:20 »

Pro Sokolenka a Maji:

před 15 lety jsem řešila totéž - syn šel do školky a k obědu tam bylo denně(!) maso. Učitelky vstřícné nebyly, dokonce ani nebyly moc přístupné tomu, když jsme ho chtěla vyzvedávat před obědem místo po obědě. Vyslechla jsem si přednášky na téma rachitické dítě, málo bílkovin, demence apod. Vše se tenkrát vyřešilo poněkud křečovitě - nezaplatila jsem ty obědy a pro kluka jsem prostě přicházela chvilku před jejich vydáváním. Navíc do školky chodil jen 1 až 3 dny v týdnu. Synovi je dnes už 19, křivici nemá, dementní taky není a ve škole patřil v prospěchu k nadprůměru. Tak doufám, že dnes už tyhle organizační problémy nehrozí a že vaše děti i vy projdete školkou s úsměvem:-)
Zaznamenáno
Maji
Newbie
*

Zobrazit profil Email
0 0
« Odpověď #6 kdy: 18. Srpen, 2009, 14:56:37 »

Mě připadá, že se jídelníčky moc nezměnily - maso 4x z pěti dní, k pití mléko, kakao, čaj se šťávou ....
Už teď mám nepříjemný pocit z toho, až si budu obhajovat svůj názor, natož hrotit situaci, většinou radši ustoupím :-(
Každopádně Bystromilo díky za tip, vyzkoušíme.
Zaznamenáno
sokolenka
Full Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #7 kdy: 21. Srpen, 2009, 15:32:07 »

jídelníček jsem teda moc nezkoumala, ale mluvila jsem s maminkou, která se divila, že děti dostaly k čočce chleba a ne párek... kontroly jídelníčků dělá tady u nás známá mb, takže se snaží nabádat školní jídelny ke snížení bílkovin, ale jde to ztuha
Zaznamenáno
Stran: [1]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení