Stran: 1 2 3 [4]
  Tisk  
Autor Téma: Maso - nezbytný zdroj bílkovin?  (Přečteno 18370 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
El
Host
0 0
« Odpověď #45 kdy: 12. Prosinec, 2009, 15:15:14 »

já jsem pochopila co jsi chtěla napsat, i to, že to prostě neřešíš. Já jsem tím svým příspěvkem chtěla říct- že důvod toho proč ti maso nechutná je v jinu a jangu, je ve tvé konstituci, kondici..  v žádném případě jsem nechtěla říct, že neumíš cítit jin a jang, chtěla jsem říct, že to zatím necítíš v souvislosti s masem.
každý člověk se těmito dvěmi energiemi řídí a je jedno jestli to umí pojmenovat nebo ne  Smiley
Zaznamenáno
rakwička
Sr. Member

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #46 kdy: 12. Prosinec, 2009, 18:04:04 »

chiich, tak to jsme si pěkně nerozuměly, co?hihi

když to říkáš takhle, tak je mi to jasný..mám tak dlouhý vedení, že si ho musím navíjet na cívku..
děkuju, El, za odpověď..
hihi
Zaznamenáno
El
Host
0 0
« Odpověď #47 kdy: 12. Prosinec, 2009, 20:12:28 »

nj, stane se..  Kouleni Ocima
Zaznamenáno
misanka
Newbie
*

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #48 kdy: 19. Duben, 2012, 12:15:16 »

chci se zeptat, jestli je muzu citit makrobiotikem, ikdyz jim asi 2x tydne maso(i jine nez ryby)? mam nejake zdravotni problemy a k makrobiotice jsem dospela tak nejak postupne přirozeně, urcite to nebylo ze dne na den. skoro se vsema problemama my pomohla, ale privodila jsem si dost neprijemne bolesti zaludku.  ted sem zaradila zhruba obden maso a zaludek je lepsi. nekde jsem cetla ze maso neni problem, kdyz je v potrave dostatek vlakniny, coz urcite mam. mimo makrobiotiku jim jeste cerstve ovoce a zeleninu a stavy.
Zaznamenáno
El
Host
2 0
« Odpověď #49 kdy: 19. Duben, 2012, 14:51:46 »

Ahoj misanko,

v mb není maso zakazované, jen by to měla být pokud možno ryba nebo drůbež-nejlíp domácí, ne nějaké kuře z marketu atd. Jsou lidi, kteří mají takovou konstituci , že maso jíst musí.. nebo trvá dýl, než se ho můžou úplně zbavit.
Já osobně ho jím hlavně na podzim a v zimě. V létě občas nějakou lehčí rybku.

čerstvé ovoce taky není mimo makrobiotiku - jen by se mělo jíst spíš když je teplo, protože ochlazuje. Čerstvá zelenina do mb samozřejmě taky patří. A to opět hlavně do teplejších měsíců. A šťávy jsou hodně jin, takže opět-není problém v teplých měsících.

O pozitvním účinku masa na žaludek jsem ještě nikdy neslyšela. Podle mě to bylo v něčem jiném.. ale samozřejmě nemůžu soudit..
Zaznamenáno
Janek
Jr. Member
**

Zobrazit profil
0 0
« Odpověď #50 kdy: 28. Říjen, 2012, 18:49:49 »

Neni maso jako maso Shocked

Supermarketove kurata jsou podle me vynesene slepice v zalostnem stau prodavane za 5 Kc/kilo drubezarne (takova "kurata" koupite na vesnicich to rozvazeji treti firmy a prodava se to za 80,- za kus (ze to jsou vynesene zubozene kurice cca rocni co neumeji ani stat a maji nehty tak 5 cm zjistite az pozdeji).

Co se tyka morskych ryb, tak tam mam vazne obavy o tezke kovy, vime co plave v mori. Doporucuji film The Cove, mrknete na csfd. Nemam dojem ze tezke kovy se chytaji jen na delfiny.
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4]
  Tisk  

Skočit na:  

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení